Најдобрите Live Casino со MasterCard

MasterCard е американска корпорација со седиште во Њујорк. Се користи низ целиот свет за обработка на плаќања меѓу банките. Една од новитетите е воведувањето на припејд дебитни картички, за потрошувачите кои немаат жиро сметка.

Една од главните платежни мрежи што доминираат во глобалните финансии. Картичките се издаваат од банки ширум светот, а секоја минута се прават илјадници трансакции со Mastercard. Оваа сеприсутност значи дека е распространет метод за депозит во живи казина и е поддржан од огромното мнозинство на компании за игри.

Избирајќи ја вистинската опција за плаќање за вашите желби, MasterCard е широко прифатена во многу казина во живо и нуди многу придобивки со својот сигурен систем за плаќање што ќе го направи вашето искуство во казино во живо одлично. Подолу, ќе ги најдете најпрепорачливите казина кои прифаќаат Mastercard.

Најдобрите Live Casino со MasterCard
За Mastercard

За Mastercard

Со кои се тргува на Њујоршката берза, Mastercard е очигледно водечки платежен систем. Се разбира, многу малку фирми се пресечени на оваа платформа за тргување, а фактот што Mastercard успеа да стигне таму кажува се за една компанија, која беше лансирана во 1966 година од група банки со седиште во Калифорнија.

Со повеќе од половина век постоење, Mastercard го издржа тестот на времето и затоа продолжува да го освојува светот на парите, вклучително и онлајн казината. Што друго е посигурно од Mastercard кога станува збор за депонирање средства на вашата сметка во казино во живо?

Не само што Mastercard е доверлив и сигурен систем за плаќање во пејзажот за онлајн коцкање, но системот е исто така омилен за повеќето платформи за онлајн коцкање. Можеби би можеле да кажеме дека само Visa ја надминува Mastercard по популарност кога станува збор за правење депозити во живи казина.

Mastercard доаѓа во различни форми, вклучувајќи кредитни картички, дебитни картички, при-пејд картички, дигитални паричници и Masterpass, само за да се осигура дека корисниците избираат што е најдобро за нив за најдобро искуство. Откако го кажавме тоа, сега да го свртиме нашето внимание на тоа како можете да ја користите Mastercard на a онлајн казино во живо.

Генерални информации

Име

Mastercard

Основана

Купување, Харисон, Њујорк, САД

Основана

ноември 1966 година

Седиште

Соединети Држави

Начин на плаќање

Кредитна картичка, дебитна картичка, припејд картичка

Веб-страница:

www.mastercard.com

За Mastercard
Најдобри казина во живо со Mastercard

Најдобри казина во живо со Mastercard

Мнозинството од казина во живо ја имаат MasterCard на листата на преферирани методи за депозит. Најдобриот дел од оваа опција за плаќање е тоа што го прави плаќањето супер лесно. Со MasterCard, клиентите не мора да трошат премногу време или да имаат проблем да ги надополнат средствата на нивните сметки за да продолжат да играат.

Како што беше споменато во воведните забелешки, Mastercard е еден од најпопуларните начини на плаќање прифатени и од живите казина и од играчите. Ќе ги разгледаме причините за ова подоцна во оваа статија. Кога станува збор за финансирање на вашата сметка во казино со помош на Mastercard, процесот е едноставен и брз.

Депозит со Mastercard во живи казина

Одете до достапните начини на плаќање на вашето казино и изберете Mastercard како начин на плаќање. Притоа, мора да сте регистриран корисник на Mastercard.

 1. Играчот треба да утврди и да праша кое онлајн казино прифаќа плаќања со MasterCard.
 2. Откако тоа ќе се направи, ќе се бара од вас да дадете некои витални информации, вклучувајќи го кодот CVC на вашата картичка, бројот на картичката и целото име. Ќе треба да го наведете и датумот на истекување на вашата картичка.
 3. Играчот треба да го внесе саканиот износ на депозит
 4. Овластете ја трансакцијата

Обично, парите треба да бидат достапни на вашата сметка во казино веднаш. И додека ќе треба да ја користите истата процедура за повлекување, ова може да потрае подолго во зависност од предметното казино на Mastercard. Тоа, рече, треба да очекувате пари на вашата сметка во рок од 24 часа.

Најдобри казина во живо со Mastercard
Како да направите повлекување со MasterCard

Како да направите повлекување со MasterCard

Повлекувањето преку MasterCard може да биде лесно.

 • Играчот треба да започне со најавување на неговата сметка во казино.
 • Пред да го направат барањето за повлекување, тие мора да се осигураат дека тој има доволно средства на сметката во казино во живо за да ја повлече сумата што ја посакува.
 • Играчот треба да се движи до банкарската страница на казиното во живо и да ја избере опцијата за повлекување. Следниот чекор е да изберете MasterCard меѓу достапните методи за повлекување што ги нуди казиното.
 • За првпат повлекувања, играчот ќе мора да ги внесе деталите за својата картичка. Играчот ќе треба само да ја избере MasterCard за последователни повлекувања на кои казиното ќе ги префрли средствата.
 • На крајот, играчот треба да го внесе саканиот износ за повлекување, да го заврши процесот на автентикација и да го поднесе барањето за повлекување.

Ограничувања за повлекување- Границите за повлекувања направени преку MasterCard варираат меѓу различните казина во живо. Некои казина во живо им дозволуваат на играчите да повлечат кој било износ што го сакаат по салдото на нивната сметка во казино. Други го ограничуваат максималниот и минималниот износ што играчите можат да го повлечат од нивните сметки за коцкање. За да дознаете повеќе во врска со ограничувањата, играчите треба да ја посетат релевантната страница за казино од која имаат намера да направат повлекување.

Време на обработка - Времето на обработка на повлекување исто така се разликува за различни казина во живо. Сепак, тие обично траат значително подолго од депозитите. Во повеќето случаи, потребни се до три работни дена.

Процес на отворање сметка на MasterCard

За да користите MasterCard за депонирање или повлекување средства до или од сметка во живо на казино, играчот треба да добие:

 • Кредит на MasterCard
 • Дебит
 • Припејд картичка

Играчот ќе треба да аплицира за една од неговата финансиска институција за да добие некоја од овие картички. Со сите исполнети квалификации, играчот ќе добие одобрение за MasterCard и ќе ја добие во рок од неколку часа.

Играчите можат да добијат MasterCard само од нивните банкарски или финансиски институции. Тоа значи дека играчите треба да имаат банкарска сметка кај давателот за да добијат и користат MasterCard. Повеќето финансиски институции имаат старосна граница за аплицирање за MasterCard, обично поставена на 18 години.

Како да направите повлекување со MasterCard
Валути и земји поддржани од Mastercard

Валути и земји поддржани од Mastercard

Mastercard е еден од водечките типови на кредитни картички на глобалниот пазар, па затоа е популарен избор за плаќања во живо во казино. Во 22 земји ширум светот, Mastercard е најпопуларниот провајдер - ова вклучува локации како Австралија, како и Канада во Северна Америка и Бразил и Чиле во Јужна Америка. Типот на кредитна картичка е исто така популарен во Европа и Африка и е најчесто користен провајдер на пазари како што се:

 • Данска
 • Финска
 • Швајцарија
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Нигерија
 • Зимбабве

Ова е само врвот на ледениот брег. Дури и на пазарите каде што Mastercard не е најпопуларниот давател на кредитни картички, овој тип на картичка сè уште е прифатен и поддржан. Mastercard поддржува трансакции преку голем број различни валути, што го прави многу популарен избор за тимовите за управување со казино во живо и за клиентите.

Валути и земји поддржани од Mastercard
Лесно користење благодарение на постоечките картички

Лесно користење благодарение на постоечките картички

Клиентите може да откријат дека не треба да преземаат никакви дополнителни апликации или софтвер кога користат Mastercard за депонирање средства. Ова е многу корисно, бидејќи многу потрошувачи - особено на пазарите наведени погоре - веќе ќе имаат Mastercard, и затоа ќе ја ценат удобноста што ја носи ова.

Има предност и кога се во прашање бонусите. Додека некои казина во живо ќе поставуваат ограничувања на различни видови на плаќање - на пример, исклучувајќи некои видови плаќања од одредени бонуси - ова обично не е случај со Mastercard. Ова може да значи дека корисниците на Mastercard уживаат поширок пристап до бонуси.

Лесно користење благодарение на постоечките картички
Топ казино бонуси за Mastercard

Топ казино бонуси за Mastercard

Бонусите за враќање на готовина

Казината во живо може да им понудат на корисниците на Mastercard бонуси за враќање на готовина. Ова се случува кога казиното им нуди на потрошувачите дел од нивните пари назад откако ќе претрпат загуби за време на играта. Целта е да се ублажи искуството на губење за време на играњето во казино и да се обезбеди заштитна мрежа на гејмерите. Прочитајте повеќе за бонусите за враќање на готовина овде.

Бонуси за целосен депозит

Казиното може да се согласи да го усогласи депозитот на играчот, давајќи му дополнителни пари за играње. Значи, ако клиентот ја користи својата Mastercard за да ја кредитира својата сметка во казино во живо, тој може да има право да добие бонус од 100% - на пример, дополнителни 100 долари над почетниот депозит од 100 долари.

Делумни бонуси за депозит

Некои казина може да понудат делумни бонуси за депозит на играчите на Mastercard. Овој тип на бонус може да се примени ако играчот не депонирал доволно пари за да ги исполни барањата за бонус од 100%, или едноставно може да биде поисплатлив бонус на играчот за казиното. На пример, играчот може да остави 50 долари и да добие бонус од 50%, оставајќи му на клиентот 75 долари за играње.

Бесплатни вртења

Бесплатно вртење е кога казиното им обезбедува на играчите бесплатен обид во казино игра. Ова може да биде буквално бесплатно вртење на тркало за рулет во живо, или едноставно може да се однесува на секој обид за која било игра, што им се нуди на играчите бесплатно. Може да има услов за обложување на овие бесплатни вртења или казиното во живо може да обезбеди вртења без такви параметри во некои случаи. Прочитајте повеќе за бесплатните вртења овде.

Бонуси за добредојде

Казино во живо може да понуди бонус за добредојде на новите играчи кои ја посетуваат организацијата за прв пат, и тие може да го продолжат овој бонус на играчите кои користат Mastercard за да ја финансираат нивната казино сметка. Овој тип на бонус може да вклучува некои од горенаведените категории, како што се бонуси за прв депозит или бесплатни вртења за нови играчи, но тие нема да бидат понудени на играчите што се враќаат. Прочитајте повеќе за бонусите за добредојде овде.

Бонуси за лојалност

Бонусот за лојалност во казино во живо обезбедува дополнителни додатоци за клиентите кои се враќаат или за клиентите кои исполнуваат одредени барања. На пример, постојаното депонирање на одредена сума пари секој месец може да биде наградено од казиното или играчите може да добијат награда за враќање во казиното неколку месеци по ред. Овој тип на бонус ќе биде поодржлив на долг рок отколку бонус за добредојде за новите играчи. Прочитајте повеќе за бонусите за лојалност овде.

Топ казино бонуси за Mastercard
Дали е популарна Mastercard?

Дали е популарна Mastercard?

Mastercard е неверојатно популарен начин на плаќање во десетици земји ширум светот. Нејзината популарност се разликува во зависност од земјата и договорите што мрежата успеа да ги постигне со централните банки во одредени области.

На пример, Mastercard порано беше доминантна мрежа за плаќање во ОК. Сепак, пристигнувањето на мрежата Visa Debit во 2000-тите доведе до дефект на многу банки на нивниот примарен ривал, тренд што Mastercard никогаш не успеа целосно да го промени.

Повеќето луѓе со пристап до банкарска сметка ќе откријат дека можат да добијат Mastercard. Оние со послаб кредитен рејтинг веројатно ќе бидат ограничени на производот Mastercard Debit. Клиентите со поцврсто искуство ќе имаат пристап до производите на Mastercard Credit кои им овозможуваат да имаат салдо кое потоа мора да го отплатат по договорена каматна стапка.

Покрај тоа што е популарен метод за депонирање во казина во живо, Mastercard е прифатен од огромното мнозинство на веб-страници за малопродажба на интернет и во повеќето продавници. Дури и помалите продавници, кои долги години не прифаќаа кредитни или дебитни картички во обид да ги одржат трошоците за обработка што е можно пониски, сега ги земаат производите на Mastercard.

Добрите

Конс

Безбедност: Без претерување, Mastercard е еден од најбезбедните платежни системи што некогаш можете да ги користите во казина во живо. Со казино-индустријата преполна со толку многу непријателски даватели на услуги за плаќање, секој играч на казино сака да избере услуга што гарантира безбедност за нивните пари, а Mastercard е најдобриот избор кога станува збор за тоа.

Бавно време на повлекување: Mastercard е одлична на многу начини, иако понекогаш има бавно време на повлекување.

Достапност: Mastercard нуди услуги во повеќето земји низ светот, на речиси секој континент. Како такво, мнозинството казина во живо го поддржуваат и овој начин на плаќање, така што играчите не се борат да најдат банкарски метод достапен во нивните земји. Токму оваа достапност ја прави Mastercard популарна.

Помалку безбеден од другите опции: иако Mastercard е одлична на многу начини, не е толку безбедна како е-паричник или припејд опција.

Ниски такси: Покрај тоа што е широко поддржан начин на плаќање, Mastercard не наплаќа никакви такси кога станува збор за депозити во казино. Да, ниту еден коцкар не сака да изгуби ниту еден цент кога тој цент е можно да се заштеди. Повлекувањата обично наплаќаат мал надомест, но тоа не е невообичаено.

Ограничувања: Ограничувањата за одржување на MasterCard сметка се речиси слични на оние на другите кредитни, дебитни или припејд картички. Тие вклучуваат старосни ограничувања и финансиски можности. Ограничувањата се релативно благи и овозможуваат речиси секој квалификуван поединец да добие и користи MasterCard за да врши депозити или повлекувања.

Дарежливи ограничувања: Некои играчи на казино во живо се на високо ниво, што значи дека депонираат големи суми пари на редовна основа. Со дарежливите лимити на Mastercard, оваа категорија играчи не се грижи за надминување на лимитот за трансакции. Онлајн купувачите исто така ги имаат овие дарежливи ограничувања за да ги искористат.

Други начини на плаќање како Mastercard

Историја на Mastercard

Mastercard првично беше основана од Bank of America како Bankamericard во 1958 година. Иако лансирањето беше оптоварено со проблеми, картичката брзо стана ефективна опција за профит за Bank of America, а компанијата започна да работи на проширување на картичката на други пазари. Во 1966 година, производот се приклучи на Здружението за меѓубанкарски картички. Набргу потоа, Mastercard формираше стратешки сојуз со Eurocard, давајќи му на брендот вистински меѓународен досег за прв пат.

Во поново време, Mastercard продолжи да се шири со купување регионални мрежи за плаќање во други земји или со нивно регистрирање како филијали. Ова беше случај со Switch, која беше главната мрежа на меѓубанкарски дебитни картички во ОК додека не беше ребрендирана во Maestro во 2000-тите.

Mastercard се пресели да ги усогласи своите производи со лансирање на Mastercard Debit. Ова им овозможува на клиентите на дебитни картички пристап до истата мрежа на продавници, веб-локации и казина во живо како иматели на кредитни картички Mastercard.

Бидејќи прифаќањето на Maestro, особено онлајн, беше релативно слабо во споредба со неговиот брат или сестра со кредитна картичка, ова беше значаен развој за многу клиенти на Mastercard. Тоа, исто така, им олесни на корисниците на дебитни картички да трошат пари и да користат веб-страници надвор од нивната матична земја.

Дали е популарна Mastercard?

Најнови вести

Дали опциите за плаќање се безбедни?
2020-04-22

Дали опциите за плаќање се безбедни?

При изборот на онлајн казино, безбедноста е една од работите што треба да се земат предвид, за да не сакаме да ги изгубиме своите пари дури и пред да уживаме во одредена игра. Играчите мора да внимаваат местото да нуди сигурно и сигурно средство за депонирање, како и за подигање готовина.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Зошто да користите Mastercard во онлајн казино?

Одговорот е едноставен. Mastercard е еден од најдоверливите и најбезбедните даватели на плаќања на светот денес. Тие беа еден од најраните играчи во финансиската индустрија и имаат огромен број корисници во различни земји. Моќта на овој бренд значи дека тие го користат најдобриот и најпаметниот персонал. Најсовремениот софтвер и спречување измами ги користи и Mastercard. Компанијата издава секакви различни производи преку посебни финансиски бизниси. Тие издаваат дебитна или кредитна картичка на играчите.

Како да добиете Mastercard за играње во онлајн казино?

Mastercard се издава од различни банкарски институции и даватели на плаќања. Треба да ги исполнувате барањата на тој давател на плаќање. Лицето кое аплицира обично треба да има над 18 години и треба да има добар кредит за да се издаде картичка. Апликацијата бара онлајн формулар да се пополни со релевантни информации.

Дали важат такси за Mastercard?

Mastercard има неколку такси, вклучувајќи такси за повлекување, такси за обработка на плаќања и доцни такси. Важно е да ги проверите надоместоците на бизнисот што ја издал картичката. Тие обично имаат веб-страница со графикон на такси. Исто така, можно е директно да ги контактирате за да прашате за таксите. Имајте предвид дека Mastercard може да наплаќа одделни такси од онлајн казино. Многу онлајн казина имаат и трошоци.

Кои валути може да се користат

Валутата што ја користите ќе зависи од вашата локација и која валута ќе ја изберете во онлајн казино. Стандардната валута обично е онаа што се користи на апликацијата. Исто така, се врши уплата на вашата сметка во стандардната валута. На пример, ако картичката е издадена на играч во САД, плаќањата на сметката треба да се вршат во оваа валута. Валутата што ја користите при повлекување зависи и од земјата.

Дали Mastercard е безбеден?

Mastercard е голем играч на пазарот, а безбедноста на нивните играчи е голема работа. Играчите на онлајн казино користат безбеден код кога прават депозит што значи дека онлајн измамата е минимизирана. Понатаму, Mastercard нема да им дозволи на играчите да вршат трансакции доколку премногу пати ја смениле локацијата. Нејзината превенција од измама е врвна. Секоја сомнителна трансакција може да се пријави и да се издаде рефундирање откако ќе се истражи. Mastercard го користи најновиот софтвер за спречување измами и шифрирање како и многу други современи даватели на плаќања.

Дали Mastercard веднаш ќе издаде картичка ако се изгуби или украде?

Изгубената или украдената картичка на играчот нема да работи откако ќе биде пријавена кај соодветниот давател на плаќања. Тоа значи дека нема да работи за депозити или повлекувања во онлајн казино. Картичката за замена обично може да се издаде за неколку дена. Можеби ќе потрае и до една недела и зависи од локацијата на која се испраќа.

Дали е можно да се повлечат добивките од онлајн казино со Mastercard?

Тоа зависи од онлајн казиното. Некои казина им дозволуваат на играчите да повлечат пари од нивните картички. Играчот потоа може да ја подигне готовината на банкомат. Издавачот исто така може да постави ограничувања за повлекувања и надоместоци. Проверете со онлајн казиното и со Mastercard за повеќе информации за повлекување од банкомат.

Кој може да добие Mastercard?

Вообичаено, картичките се издаваат само на поединци на возраст над 18 години. На децата не им е дозволено да се пријават за картичка. Лицето што прави апликација за Mastercard мора да има добар кредит и да може да обезбеди важни лични информации. Таквите информации може да вклучуваат телефонски број, е-пошта, пасош, возачка дозвола и други документи.

Дали е популарна Mastercard?

Mastercard е еден од водечките начини на плаќање таму.

Колку долго е времето за обработка на Mastercards во казина во живо?

Времето за обработка на Mastercard обично е до 3 дена.