Најдобрите Live Casino со Neteller

Neteller стана еден од најдобрите начини на плаќање преку електронски паричник преку Интернет откако беше развиен во 1999 година. Тој му овозможува на корисникот анонимен начин на плаќање да депонира пари во живи казина без да изложува какви било информации за лична банкарска сметка или детали за кредитна картичка на кој било онлајн трговец на мало или сајтови за игри. Со огромен глобален досег, Neteller има милиони клиенти кои ги користат неговите услуги секој ден. Брзината и безбедноста на оваа услуга се главните причини поради кои толку многу луѓе ѝ веруваат секој ден. Neteller е еден од најголемите начини на плаќање во казина во живо. Подолу е комплетната листа на најдобрите казина во живо кои прифаќаат Neteller.

Најдобрите Live Casino со Neteller
За Нетлер

За Нетлер

Neteller е популарна и сигурна канадска услуга за онлајн трансфер на пари. Овозможува трансфер на пари до и од трговци, вклучително и казина во живо. Корисниците исто така можат да префрлаат средства на нивните банкарски сметки или да вршат повлекувања со помош на Net+ картичката.

Neteller моментално има повеќе од 23 милиони активни корисници во над 200 земји ширум светот. Нејзините услуги се достапни на 15 различни јазици и прифаќа повеќе од 26 други валути за да се грижи за меѓународниот пазар. Компанијата има околу 300 квалификувани вработени, со Лоренцо Пелегрино како нејзин извршен директор.

Депозитите и повлекувањата направени преку Neteller може да подлежат на одредени такси. Сепак, не се наплаќаат надоместоци за одржување на сметката и пристап до услуги. Neteller, исто така, не наплаќа никакви такси за мирување. Двете главни индустрии кои ги користат услугите за плаќање преку Интернет на Нетлер се онлајн казина и брокери за forex.

Тоа е поради релативно ниските трошоци поврзани со платежните услуги за сите вклучени страни. Леснотијата на користење, меѓународната достапност и безбедноста на начинот на плаќање исто така многу помагаат.

Neteller започна со обработка на трансакции со коцкање преку Интернет уште во 2000 година.

Генерални информации

Име

Нетлер

Основана

Островот Ман, Ирска

Основана

1999 година

Начин на плаќање

Е-паричник, припејд картичка, трансфер на пари

Време на депозит:

Инстант

Веб-страница:

www.neteller.com

Достапно на:

Телефон, компјутер, лаптоп, таблет

За Нетлер
Депонирање со Neteller во живи казина

Депонирање со Neteller во живи казина

Правењето депозити со Neteller во казина во живо е релативно лесно.

 1. Играчот треба да се осигура дека има сметка на Нетлер која има доволно средства за да направи депозит. Играчот кој нема Neteller сметка може лесно да се регистрира за една без трошоци. Сè што е потребно за да се отвори сметка на Neteller се некои информации и верификација на сметката.
 2. Играчот потоа ќе треба да го избере претпочитаниот начин на плаќање за прикачување средства на сметката на Neteller. Опциите се Neteller картичка, банкарска сметка или е-паричник.
 3. Откако ќе ги вчитате средствата на креираната сметка, таа ќе биде подготвена за употреба.
 4. Играчот исто така треба да се регистрира во казино во живо со опција за плаќање Neteller, како што е нагласено погоре.
 5. Играчот треба да се најави на неговата сметка во казино и да ја отвори банкарската страница за да го започне процесот на депозит.
 6. Потоа играчот мора да ги разгледа сите достапни опции за депонирање средства и да избере Neteller.
 7. Потоа ќе го пополни износот на депозитот и неговите податоци, вклучувајќи го неговото име и адресата на е-пошта.
 8. За да ја потврди трансакцијата, играчот треба да го внесе својот ID на сметката и безбедносната шифра. Обично се потребни секунди за да се обработат депозитите.

Лимит на депозит

Повеќето казина во живо обично немаат поставено максимално ограничување за износот што играчите можат да го депонираат на нивните сметки за игри. Сепак, тие имаат минимална граница, која варира од едно до друго казино во живо. Во повеќето случаи, најмалиот износ на депозит е обично 10 долари по трансакција.

Време на обработка

Обработката на повлекување трае повеќе време отколку обработката на депозитот. Во повеќето казина во живо, обично се потребни до три работни дена за онлајн казината да ги префрлат средствата на сметката на Нетлер на играчот.

ВИП членовите во некои казина во живо можат да уживаат во побрзо време на обработка на повлекување.

Може ли Neteller да се поврзе со банкарска сметка?

Корисниците можат лесно да го поврзат Neteller со нивните банкарски сметки преку многу едноставен и брз процес. Тоа им овозможува да префрлаат средства од банката на нивните Neteller сметки или да повлечат средства од сметките на Neteller на нивните банкарски сметки користејќи ги нивните детали за најавување на Neteller.

Neteller, исто така, им овозможува на корисниците да депонираат пари во онлајн казина директно од нивните банкарски сметки доколку сметките на Neteller се поврзани со нивните банкарски сметки. Тоа значи дека корисниците не мора нужно да задржуваат пари на нивните Neteller сметки.

Депонирање со Neteller во живи казина
Како да направите повлекување со Neteller

Како да направите повлекување со Neteller

Ако некој играч победи, тој може да ги повлече своите добивки од сметката на казиното користејќи Neteller. Процесот е релативно лесен и брз со користење на ова метод на повлекување во живи казина, следејќи ги чекорите кои се речиси слични на оние на депонирањето.

 1. Играчот треба да започне со најавување на неговата сметка во казино и навигација до банкарската страница. Следниот чекор е да кликнете на 'повлекување' и потоа изберете Neteller од листата на опции што ќе се појави.
 2. Системот потоа ќе генерира формулар што играчот треба да го пополни за да продолжи. Некои од деталите за пополнување на формуларот ги вклучуваат деталите за сметката на Neteller и износот за повлекување. За првпат повлекувања, можеби е неопходна проверка на сметката.
 3. Ако сите податоци за внесување се точни, играчот може да поднесе барање за повлекување и да чека за обработка. Барањата за повлекување може да пропаднат ако достапните средства на сметката на казиното се помали од бараниот износ.

Играчите исто така треба да забележат дека нема да пристапат до повлечените средства додека тие сè уште се обработуваат.

Како да направите повлекување со Neteller
Дали е Neteller популарен?

Дали е Neteller популарен?

Една од причините зошто Neteller е толку популарен е тоа што може да се користи на многу сличен начин како банкарска сметка. Салдото може да се користи за плаќање, а сметката исто така ќе добива пари, дури и од семејството и пријателите. Наоѓањето лесни и брзи начини за плаќање трансакции преку Интернет станува сè поважно поради зголемениот ризик од хакирање банкарски податоци и кредитни картички.

Друга причина за популарноста на Neteller е брзината на трансакцијата. За огромното мнозинство на трансакции, ова е речиси моментално. Кога правите депозит на сметка во казино во живо, единственото доцнење би било доколку корисникот се одлучи за банкарски трансфер. Neteller исто така може да се користи за повлече пари од онлајн казино сметки.

Фактот дека Neteller може да се користи со мобилен телефон значи дека е едноставен систем за користење, без разлика каде се наоѓа корисникот. Тој е идеален систем за плаќање за оние кои сакаат да се логираат на нивниот казино во живо сметка за време на паузите од работа или кога патуваат.

Најдобри казина во живо со Neteller опција за плаќање

Во моментов, повеќе од 85% од сите казина во живо ширум светот нудат Neteller како опција за плаќање. Некои од највисоко рангираните казина на Нетлер се:

Дали е Neteller популарен?
Добрите и лошите страни со Neteller

Добрите и лошите страни со Neteller

Добрите

 • Лесно поставување - Поставувањето на Neteller како опција за плаќање е прилично лесно. Потребни се само неколку детали, а играчот ќе биде подготвен да вложи депозити и да повлече средства. Играчите кои немаат сметка на Neteller, исто така, можат да се пријават за една. Процесот на пријавување е брз и јасен.
 • Лесни процеси на трансакција - Правењето депозити преку Нетлер трае само неколку кликања. Депозитите исто така се обработуваат веднаш, што го прави Neteller пригоден метод за депонирање средства во живи казина. За разлика од многу други конкурентни опции кои дозволуваат само трансакции со депозити во казино, Neteller дозволува и повлекувања.
 • Безбедни и сигурни плаќања - Neteller е безбедна и сигурна опција за плаќање во казино. За почеток, компанијата има политики кои ѝ забрануваат да споделува чувствителни информации на корисниците со трети страни. Платниот систем е исто така заштитен со користење на најновите безбедносни технологии за да се осигура дека сите трансакции се безбедни.
 • Различни опции за финансирање - Додавањето средства на сметката на Нетлер може да се направи на многу различни начини. Играчите можат да користат е-паричници, банкарски трансфери и плаќања со картички. Во моментов, играчите можат да користат и криптовалути за да прикачуваат средства.

Конс

 • Можност за такси - Може да се наплаќаат мали надоместоци за некои трансакции, обично во зависност од видот и износот на трансакцијата.
 • Долго време на повлекување - Повлекувањата не се обработуваат во реално време. Можеби ќе бидат потребни денови за да се заврши процесот.
Добрите и лошите страни со Neteller
Безбедност и безбедност во Neteller

Безбедност и безбедност во Neteller

Една од главните причини зошто Neteller е толку популарен меѓу играчите на казино е безбедност и сигурност карактеристики што ги нудат. Тоа е доста клучно, особено поради многуте можности за измама вообичаени во индустријата за коцкање. Компанијата има вградено бројни функции за да се осигура дека корисниците се заштитени од измами. Подолу се дадени некои од безбедносните и безбедносните карактеристики.

 • 100% загарантирана трансакција- Neteller ги обештетува сите трансакции обработени преку нивниот платен портал. Тоа значи дека корисниците се заштитени од измама.
 • Проверка на идентитет - Neteller има строги контроли за проверка на идентитетот што помага да се минимизира измамата.
 • Технолошки безбедносни карактеристики- Neteller ги користи најновите технолошки безбедносни карактеристики. Тоа вклучува 256-битен систем за шифрирање и следење на трансакциите во реално време.
 • Дополнителни безбедносни алатки - Neteller им овозможува на корисниците да вградат дополнителни алатки за заштита од измами преку Интернет. Таквите вклучуваат следење на сметки, блок листи, контроли за брзина на трансакции и проверка на безбедносниот код.

Работи на кои треба да внимавате

Постојат неколку работи на кои корисниците треба да внимаваат за да обезбедат максимална безбедност на нивните средства и информации. За почеток, секоја непозната активност во Neteller или казината сметка е црвено знаменце.

Кога тоа ќе се случи, корисникот треба да ги промени лозинките и да ги пријави активностите. Корисниците треба да внимаваат и на е-пораките за фишинг. Некои од мерките на претпазливост што треба да се преземат вклучуваат избегнување користење на јавен Wi-Fi при вршење трансакции и чување на приватни детали за сметката.

Безбедност и безбедност во Neteller
Историја на Нетлер

Историја на Нетлер

Neteller е основана во 1999 година и првично беше со седиште во Канада. Сепак, се пресели во нова база на островот Мен во 2004 година. Сега е дел од реномираната групација Paysafe заедно со неговиот ривал Скрил. Стана дел од групата во 2015 година кога беше купена од Optimal Payments PLC, која подоцна стана дел од Групацијата Paysafe.

Со текот на годините, компанијата држеше чекор со најновите онлајн случувања и технологии и разви низа производи за да им помогне на луѓето да пристапат до нејзините услуги.

На пример, постои апликација што значи дека услугата може лесно да се користи преку мобилен телефон. Една од опциите за плаќање е припејд картичка или корисникот може да се одлучи за виртуелна припејд картичка. Neteller може да се користи и за плаќање на криптовалути за корисници кои сакаат да инвестираат во нив или да ги користат за финансирање на нивните онлајн казино сметки.

Neteller сега е регулиран од FCA, и затоа сумите на пари што клиентите ги депонираат на нивните сметки се заштитени и не се апсорбираат во оперативните фондови. Услугата сега е достапна во повеќе од 200 земји ширум светот. Се проценува дека скоро секое казино во живо моментално го прифаќа Neteller како начин на плаќање.

Историја на Нетлер
Одговорно играње

Одговорно играње

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Одговорно играње

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали Neteller е популарен во казина во живо?

Да. Нетлер е значително популарен во казина во живо кои опслужуваат многу коцкари ширум светот. За да може некој да го користи овој е-Паричник, тој мора да биде во земја која ја сервисира Нетлер. Во моментов, тој прифаќа корисници од 100+ земји, вклучувајќи ги Гана, Панама, Алжир, Австралија, Белгија, Италија и Кенија. Некои земји кои не се поддржани се Авганистан, Ангола, Бурунди, Чад, Куба, Хаити, Иран и островот Норфолк.

Ако обложувач сака да користи Neteller за депонирање во казино во живо, што треба да направи?

Кога играчот на казино во живо има намера да го користи Neteller како метод за депозит, треба да го стори следново:

 • Одете во делот за депозит на казиното во живо
 • Наведете го износот на депозитот
 • Внесете ги потребните детали за сметката на Neteller, вклучувајќи го и корисничкиот ID
 • Завршете ја трансакцијата

Ако некој нема пари на сметката на Нетлер, прво треба да додаде. Некои од најдобрите начини да го направите ова вклучуваат Visa, Mastercard, Skrill, iDeal и Bitcoin Cash.

Дали обложувач ќе плати такса за депонирање кај Нетлер?

Да. Нетлер на коцкарите им наплаќа такса од 2,5% кога тие депонираат на нивните сметки во казино во живо. Збирот на еден депозит ја одредува таксата за услугата што ќе ја платат. Имено, подостапно е да се направи еден голем депозит наместо многу мали.

Кои се минималните и максималните нивоа на депозит со Neteller?

Neteller им дозволува на играчите да депонираат минимум од 10 до 20 долари во нивните претпочитани казина во живо. Платформата за игри што некој ја избира одлучува за точниот износ и максималниот лимит за депозит, кој може да биде до 30.000 долари.

Може ли жив играч на казино да му верува на Neteller за правење депозити и повлекувања?

Да. Neteller е безбеден е-паричник кој користи технологии против измами за да ги заштити парите и личните податоци на обложувачите. Некои од нив се автентикација со двоен фактор и 128-битен SSL. Освен тоа, Управата за финансиско однесување на Обединетото Кралство (FCA) го санкционираше овој начин на плаќање, што значи дека се придржува до прописите против измами.

Кои валути ги прифаќа Нетлер?

Neteller им дозволува на сопствениците на сметки да користат над 20 валути, вклучувајќи AUD, PLN, HUF, INR, RUB, RON, USD, EUR, GBP, SEK, JPY, CAD и DKK.

Кога играчите на казино во живо треба да користат Neteller?

Членовите на казиното во живо треба да користат Neteller кога бараат безбеден, удобен и сигурен систем за плаќање. Несомнено, ова е фантастична опција за плаќање за нив. Може да се пофали со огромен базен на практични карактеристики како што се:

 • Поддршка за повеќе валути
 • Достапност на 15 јазици, вклучувајќи англиски, шпански, германски, полски и италијански
 • Обучени, повеќејазични агенти за услуги на клиентите
 • Врвни безбедносни протоколи
 • Употребливост

Зошто Neteller ги заклучува сметките на корисниците?

Neteller може да блокира сметка на член доколку ги прекрши условите и правилата на оваа компанија. Затоа, најдобро е обложувачите да ја прочитаат страницата на овој признат начин на плаќање казино во живо во врска со условите за користење. Ова им помага да ги разберат што треба и што не треба да ги користат неговите услуги. Следствено, тие знаат што да избегнуваат за Neteller да не ги заклучи нивните сметки. На пример, на членовите им е дозволено да отворат само една лична сметка освен ако не се ВИП клиенти.

Како обложувачите можат да ги затворат своите Neteller сметки?

Кога коцкар сака да го раскине договорот со Neteller, тој треба да го контактира неговиот тим за грижа за корисници. Доколку нивната сметка има салдо, овој платен систем им дава доволно време да го повлечат. Меѓутоа, доколку истече дадениот рок пред обложувачот да го стори тоа, нему му е забранет пристапот до средствата додека не стапат во контакт со службата за корисници на давателот.

Дали Neteller има мобилна апликација?

Да. Neteller доаѓа со мобилна апликација чија компатибилност со Android и iPhone уредите е импресивна. Корисниците можат да го најдат на продавницата на Google Play или во продавницата за апликации за да го олеснат правењето депозити и повлекувања во најдобрите казина во живо.

Каде се централите на Neteller?

Neteller е со седиште на островот Ман, помеѓу Ирска и Велика Британија.