Најдобрите Live Casino со PayPal

PayPal е добро познат начин на плаќање низ целиот свет. Тоа е американска финансиска компанија со седиште во Калифорнија. Компанијата е главно позната како процесор за плаќање за сајтови за онлајн аукции и комерцијални претпријатија. PayPal е основан во 1998 година, првично се користел само за плаќања со Palm Pilot, а во тоа време бил познат како Confinity. Сега има над 240 милиони регистрирани корисници.

Paypal е популарна опција во коцкањето во казино и е еден од најдоверливите методи за депозит. Една од многуте причини зошто е толку популарна е поради големиот број земји што го прифаќаат. Важно е да се погрижите да најдете казино што го прифаќа начинот на плаќање. Подолу, играчите имаат листа на најдобрите казина во живо за избор.

Најдобрите Live Casino со PayPal
За PayPal

За PayPal

Со над 250 милиони активни корисници на глобално ниво, PayPal е безбедна, онлајн финансиска услуга основана во 1998 година. Тогаш, овој давател на плаќања со седиште во Сан Хозе беше познат како Confinity. Некои луѓе често се збунети околу тоа кој го основал PayPal. Вистината е дека првично беше основана од германско-американските ризични капиталисти Питер Тиел и Макс Левчин, популарен украинско-американски програмер и претприемач. Потоа, во 2000 година, Confinity Inc. се спои со X.com, онлајн банка која Илон Маск ја коосноваше со Кристофер Пејн, Ед Хо и Харис Фрикер. Споената компанија беше позната како „PayPal“

PayPal е меѓу лидерите во индустријата за онлајн плаќања, објаснувајќи зошто над седум милиони претпријатија ширум светот се горди што се поврзани со него. Уникатноста е една од конкурентните предности што ги ужива.

 • За почеток, им овозможува на корисниците да поврзат до осум адреси на е-пошта на една банкарска сметка. Ова ја подобрува нивната заштита бидејќи не е лесно за онлајн хакерите да добијат неовластен пристап до повеќекратните е-пошта на поединец. Тоа исто така го прави трансферот на средства пофлексибилен.
 • PayPal може да се пофали и со функцијата Bill Me Later која им овозможува на корисниците да купуваат производи со несоодветни средства и подоцна да ги подмират сметките. Овој неслободен систем за плаќање моментално го нудат над 1000 онлајн трговци заинтересирани да ја подобрат удобноста за своите клиенти.
 • Покрај тоа, PayPal обезбедува две опции за сметка. Корисникот може да креира лична или деловна сметка. Нивниот најидеален избор зависи од тоа дали сакаат компаниска сметка или сметка која ќе им овозможи да плаќаат за нивните стоки и услуги и да примаат плаќања.

Генерални информации

Име

Пејпал

Основана

Пало Алто, Калифорнија, САД

Основана

декември 1998 година

Седиште

Сан Хозе, Калифорнија, САД

Начин на плаќање

Е-паричник, припејд картичка

Веб-страница:

www.paypal.com

За PayPal
Депонирајте со PayPal во казина во живо

Депонирајте со PayPal во казина во живо

Лесно е да се види зошто PayPal стана толку голем играч во просторот за финансирање на казино во живо, а неговата леснотија на користење веројатно ќе го задржи таму во годините што доаѓаат. За да направат депозит со PayPal во казино во живо, играчите треба да отворат сметка на Paypal Casino.

Процес на отворање на сметка на Paypal во казино во живо

 1. За да користат PayPal за да играат онлајн игра во казино во живо, играчите ќе треба прво да постават сметка на PayPal. Ова може да се направи на веб-страницата на PayPal и потребни се само неколку минути за да се заврши. Количината на информации што се потребни за да се отвори сметка варира помеѓу земјите поради локалните закони и разликите во пристапот на PayPal за спречување криминал и измама, но двете работи што се бараат насекаде се бројот на мобилниот телефон и адресата на е-пошта.
 2. Откако ќе заврши процесот на поставување, треба да направите уште една работа пред да користите сметка на PayPal играјте казино во живо, а тоа е да се постави извор на финансирање. За среќа, достапни се огромен број опции за финансирање, од кредитни и дебитни картички до трансфери на банкарска сметка. Во некои земји, PayPal продава и картички за подароци во продавниците на мало, што овозможува да се финансира сметката на PayPal користејќи готовина.
 3. Откако ќе се постави изворот на финансирање, играчите можат да направат депозит на нивната сметка (ова генерално е можно само со користење на опцијата за банкарски трансфер наместо кредитни или дебитни картички со цел да се намалат надоместоците што PayPal треба да ги плати како дел од трансакцијата ).

Опции за плаќање обезбедени од PayPal

PayPal им овозможува на сопствениците на сметките да вршат плаќања преку овие методи:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Банкарски сметки
 • Салдо на награди
 • Кредит на PayPal

Како да направите депозит:

Ако веб-локацијата нуди PayPal како начин на плаќање или депозит, тоа генерално ќе биде прикажано во подножјето и како дел од процесот на плаќање.

 • За да го користат PayPal за да направат онлајн депозит во живо во казино, играчите едноставно го избираат како опција и се најавуваат на нивната сметка.
 • Откако ќе го направат ова, тие можат да изберат кои методи на финансирање би сакале да ги користат за да го извршат плаќањето.
 • Потврдете ја трансакцијата
 • Потоа PayPal ќе ги повлече потребните пари од тој начин на финансирање и ќе ги предаде на онлајн-казината компанија.

Повеќето начини на плаќање поддржани од PayPal нудат инстант плаќања во овие околности, но на некои им требаат неколку денови за да се исчистат, што значи дека играчите ќе мора да почекаат пред да можат да ги користат своите пари за да играат на игри во казино во живо.

Во овие околности, се препорачува играчите секогаш да чуваат салдо на нивната сметка на PayPal, така што средствата се секогаш таму кога ќе одлучат дека е време да играат онлајн казино игра.

Депонирајте со PayPal во казина во живо
Како да направите повлекување со PayPal

Како да направите повлекување со PayPal

Како и со депонирањето пари, обложувачите исто така треба да сфатат како да користат PayPal кога повлекување на нивните исплати во живи онлајн казина. За да го направат ова, тие треба:

 • Пријавете се во нивните PayPal казина во живо
 • Одете во делот за повлекување и изберете PayPal
 • Внесете ја сумата што сакаат да ја преселат од нивните казино сметки
 • Потврдете ја трансакцијата

Совети за повлекување со PayPal во казина во живо

Кога повлекувате пари со PayPal на веб-локација за коцкање, мудро е обложувачите да се погрижат нивните сметки на PayPal да се потврдени. Ова помага да се спречат непотребните компликации кои би можеле да ги одвратат од пристап до нивните исплати на казино веднаш штом сакаат.

Потврдувањето на сметката на PayPal е без проблеми. Може да се посети официјалната веб-страница на овој давател на плаќања и да се пребарува „како да се потврди PayPal? Тоа сликовито ги илустрира чекорите што треба да ги следат обложувачите и документите што треба да ги достават за да успеат.

Играчите кои го знаат дневниот лимит за повлекување на PayPal на казино во живо и се држат до него, исто така уживаат во услугите на овој платен систем. Вообичаено, кога се повлекувате во казино со PayPal, тоа зависи од политиките на одредена платформа и може да се движи помеѓу $500 и $8.000 или повеќе. Повлекувањата од PayPal се обработуваат во рок од еден ден, но може да потрае и до три дена.

Како да направите повлекување со PayPal
Валути и земји поддржани од Paypal

Валути и земји поддржани од Paypal

Клиентите од сите континенти можат да користат PayPal за да вршат дигитални плаќања, вклучително и оние за казина во живо. Во Африка, клиентите од Алжир и Ангола до Тунис и Уганда можат да ги користат капацитетите на PayPal, додека клиентите од Северна и Јужна Америка, од Канада до Аргентина, ќе откријат дека нивните трансакции се поддржани од платформата. Слично на тоа, PayPal е поддржан на голем број пазари во Азија Пацифик, вклучувајќи ги Австралија и Индија, додека повеќето европски земји - вклучувајќи ги Германија и Шведска, меѓу другите - се исто така поддржани.

Севкупно, PayPal вели дека клиентите од над 200 нации можат да ги користат неговите услуги, кои поддржуваат салда во многу различни валути во светот. Зависностите како Мајот и Кајманските Острови се исто така опслужени од PayPal, покрај самите национални држави.

Користење на постоечките апликации

PayPal е одамна воспоставен давател на плаќања и платформа, за прв пат се појави пред повеќе од две децении кон крајот на 1990-тите. Денес, PayPal продолжува да биде еден од најпопуларните дигитални паричници и решенија за плаќање во светот и е прифатен од многу различни казина во живо како метод за кредитирање средства и плаќање депозит.

Многу корисници ќе откријат дека не треба да прават нова сметка или да преземаат нов софтвер. Долгата историја на PayPal - заедно со неговата поврзаност со онлајн платформите за малопродажба како што е eBay - значи дека многу клиенти веќе имаат сметка на PayPal. Ова значи дека платформата веќе ужива високо ниво на доверба и ќе обезбеди дополнителна погодност за корисниците кои веќе се навикнати да вршат плаќања преку овој метод.

Валути и земји поддржани од Paypal
Топ казино бонуси за Paypal

Топ казино бонуси за Paypal

Подолу се на врвен бонус за казиноод живи казина кои прифаќаат Paypal:

Бонусите за враќање на готовина

Бонусите за враќање на готовина им даваат на играчите шанса да надоместат дел од загубите што ги направиле додека уживале во игрите во казино. Општо земено, корисниците на PayPal ќе можат да пристапат до овие бонуси доколку казиното ги нуди, но играчите треба да ги проверат условите и условите за да се уверат во тоа.

Бонуси за целосен депозит

Некои казина може да понудат целосен бонус за депозит, давајќи му на играчот целиот свој депозит како бесплатен подарок. Значи, ако играчот стави 100 долари како депозит, казиното може да одговара на ова бесплатно, што значи дека корисникот може да игра со 200 долари. Повторно, корисниците на PayPal генерално ќе можат да пристапат до овој вид бонус каде што се нуди.

Делумни бонуси за депозит

Казината нема секогаш да го нудат целосниот депозит како дел од бонусот и може само да понудат дел од него. На пример, казиното може да понуди бонус од 50%, давајќи му на корисникот половина од нивниот депозит како бесплатен подарок. Значи, ако корисникот плати депозит од 50 долари, тој би имал 75 долари на својата сметка. Како и бонусите за целосни депозити, корисниците на PayPal треба да имаат пристап до овој бонус кога ќе се понуди.

Бесплатни вртења

Бесплатното вртење во суштина е бесплатен обид или оди на игра во казино во живо. Ова е вообичаена форма на бонус што се нуди во казина во живо ширум светот. За жал, на корисниците на PayPal нема секогаш да им се нуди овој бонус и играчите треба да ги проверат сите услови.

Бонуси за добредојде

Казино во живо може да одлучи да пречека нов играч со бонус, кој може да вклучува бонус за депозит или некои бесплатни вртења. Корисниците на PayPal понекогаш може да бидат исклучени од овие бонуси, па играчите треба да ги проверат одредбите и условите на казиното.

Бонуси за лојалност

Бонусот за лојалност е начин казиното да ги награди клиентите што се враќаат. Овој тип на бонус може да вклучува целосен или делумен бонус за депозит или може да вклучува бесплатни вртења на игра. Во повеќето случаи, корисниците на PayPal ќе можат да пристапат до овој бонус, но играчите треба да го потврдат ова претходно.

Топ казино бонуси за Paypal
Зошто да депонирате со Paypal

Зошто да депонирате со Paypal

PayPal е популарен затоа што е поддржан од многу веб-локации и финансиски институции. Ако некоја компанија прифаќа плаќања преку Интернет, постои значителна шанса во живо paycasino да прифати PayPal. Неговата леснотија на користење го прави популарен избор за луѓе кои бараат методи за онлајн депозит во живо во казино и методи за повлекување.

Еден аспект што го прави PayPal одличен избор во споредба со некои други оператори е леснотијата со која парите складирани на сметката на PayPal може да се префрлат или на сопствената банкарска сметка на сопственикот на PayPal или на друга PayPal сметка речиси веднаш. Ова значи дека играчите можат да ги добијат своите добивки од казино во живо речиси веднаш со повлекување на онлајн казино PayPal.

Во земји како што се САД и Обединетото Кралство, PayPal има договори со повеќето банки кои дозволуваат депозитите да се прават за неколку минути, честопати без приложена такса за повлекување на PayPal.

За играчи кои бараат методи за депозит во казина во земјите каде што PayPal не нуди бесплатно повлекување на банкарски сметки, големиот број веб-локации што прифаќаат PayPal како средство за плаќање треба да биде доволен за да стане опција што вреди да се разгледа.

Добрите

Конс

Безбедност: Ветува сигурност и практичност на кредитната картичка со еднократен систем за собирање податоци. Кога играчите се регистрираат за PayPal и го користат за прв пат, задолжително е да се обезбедат детали за банкарска сметка или кредитна картичка. Оттогаш, тие повеќе нема да мора да ги даваат истите детали. Ова го елиминира ризикот од внесување неточни информации за плаќање или давање на овие информации на измамнички поединци. Ова исто така им заштедува време од внесување информации повторно и повторно.

Долго време на чекање: Повлекувањето со Paypal понекогаш може да потрае до 3-5 дена за да се финансира сметката на Paypal

Заштеда на време: PayPal исто така им нуди на играчите на казино можност да ги финансираат своите сметки користејќи повеќе банкарски и кредитни извори. Во случај некој од нивните кредитни извори да има нула средства, PayPal автоматски се префрла на друг извор на кредит. Ова им заштедува време од потребата да престанат да ги играат своите игри.

Високи провизии за трансакции: Надоместоците за трансакции на Paypal може да бидат повисоки од другите традиционални начини на плаќање.

Бесплатно користење: Друга одлична придобивка од користењето на PayPal е тоа што е бесплатно. Играчите на онлајн казино немаат за што да се грижат кога станува збор за трошоци за услуги, такси за обработка, членарини и други различни трошоци. Играчите можат да го користат за да депонираат средства на нивните сметки и да ги играат своите омилени казино игри без да потрошат ниту цент.

Долг процес на верификација: може да биде долг и обемен процес на верификација

Лиценцирани казина: Paypal работи само со национално лиценцирани казина.

Поддршка на валути : Друга голема придобивка е тоа што начинот на плаќање има широка поддршка на валути.

Инстант депозити во казино - При депонирање во казино во живо, времето на чекање е моментално и одлично заштедува време.

Зошто да депонирате со Paypal
Безбедност и безбедност во PayPal

Безбедност и безбедност во PayPal

Кога ја проверуваат безбедноста на системот за плаќање, повеќето луѓе се заинтересирани за фактори како што се:

 • Нејзината репутација
 • Технологијата користи за подобрување на безбедноста
 • Нејзините политики против измами

За среќа, PayPal е инвестиран во обезбедување на врвна безбедност за да ги заштити своите корисници од измами. Користи софтвер чувствителен на IP и прелистувач, кој му овозможува да ја знае локацијата на поединецот веднаш кога ќе се најави на нивната сметка.

Оваа технологија, исто така, му овозможува на PayPal да пристапи до историјата на прелистување на уредот за да открие сомнителни промени на IP и да спречи измамни активности.

Кога вршат трансакции со PayPal, корисниците мора да го потврдат својот идентитет, особено кога се работи за големи суми пари. Има уникатен механизам за заштита на плаќање каде што оваа платформа чува готовина за одредено времетраење (може да биде до 180 дена) доколку има спор или доказ за измама. Ги ослободува средствата само откако ќе потврди дека не е измама.

Безбедност и безбедност во PayPal
Други начини на плаќање како Paypal

Други начини на плаќање како Paypal

Постојат и други безбедни начини на плаќање во Paypal. Најчести се е-паричниците како што се Skrill и Neteller. Тие се и погодни за употреба и добро познати. Поголемиот дел од казина исто така ги прифаќаат овие начини на плаќање за да играат казина во живо.

Други начини на плаќање како Paypal

Најнови вести

Дали опциите за плаќање се безбедни?
2020-04-22

Дали опциите за плаќање се безбедни?

При изборот на онлајн казино, безбедноста е една од работите што треба да се земат предвид, за да не сакаме да ги изгубиме своите пари дури и пред да уживаме во одредена игра. Играчите мора да внимаваат местото да нуди сигурно и сигурно средство за депонирање, како и за подигање готовина.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Како да додадете давател на плаќање во PayPal?

Тоа е едноставно. Најавете се на PayPal и одете во „Паричник“. Потоа, кликнете на „Поврзи картичка“ или „Поврзи банкарска сметка“. Потоа PayPal ќе побара податоци за картичката или банката.

Ако корисникот изврши плаќање со кредитна картичка, дали постои процес на верификација?

Да, постои процес на верификација. PayPal испраќа наплата што може да се врати на картичката на корисникот со 4-цифрен PayPal код. Овој код потоа се користи за потврда на кредитна картичка. Може да се идентификува со зборовите „PayPal“ или „PP“. Потоа е можно да го користите кодот, да се најавите на сметката на PayPal и да отидете во „Преглед“.

Кликнете на „Потврди ја мојата дебитна или кредитна картичка“. Следно, внесете го 4-цифрениот код на PayPal за да ја завршите потврдата. Минималниот износ ќе биде вратен на сметка на PayPal за 24 часа.

Кога важат такси на PayPal?

PayPal се обидува да ги минимизира таксите. Сепак, ќе има моменти кога на корисникот му се наплаќа такса. Главните такси се применуваат при испраќање или примање пари од други земји. Понатаму, ако плаќањето се врши со поврзана кредитна или дебитна картичка, важат такси. Сепак, користењето на состојбата на сметката на PayPal не привлекува надомест. Ако корисникот испраќа пари на пријателите и семејството, нема такси. Се применуваат такси кога користите дебитна или кредитна картичка за испраќање пари на пријателите и семејството.

Кои валути може да се додадат на PayPal и како да се направи тоа?

Главните валути како што се американски долари, евра, фунта, јапонски јен, AUD и CAD се лесни за употреба на PayPal. Може да се користат и многу други валути. УСД, исто така, може да се испрати до земји што ја користат валутата во некои земји. Лицето од другата страна може да се повлече во локална валута.

Можно е да додадете валута со кликнување на „Профил“, потоа „Мои пари“. Следно, кликнете на „Валути“ и кликнете на „Управување со валути“ за да додадете нова валута. Секоја идна валута ќе се кредитира на сметка. Парите ќе се претворат во стандардна валута ако не е додадена конкретната валута.

Дали PayPal е безбеден?

PayPal го користи најновиот софтвер и шифрирање на податоци достапни. Компанијата исто така користи технологија против измама за поголема безбедност на играчите. Го намалува ризикот од измами и измами. Има ригорозен процес на верификација за додавање начини на плаќање, плаќање и користење сметки во нови земји.

Дали PayPal ќе го користи истиот курс како банкарските сметки?

Девизниот курс на PayPal е обично повисок од стапките на пазарот и финансиските институции. Исто така, можно е да го најдете девизниот курс со одење во „Моја сметка“, „Профил“ и кликнување на „Мои пари“. Со кликнување на „Валути“ се откриваат девизните курсеви. Следно, внесете го износот за размена и притиснете „Пресметај“ за да продолжите. Девизниот курс ќе се прикаже на екранот. Одете напред и направете трансакција.

Дали е лесно да се надополнува сметката на PayPal?

Додавањето пари на сметка е бесплатно, но важат банкарски трошоци. Дополнувањето може да се направи за неколку минути. Одете во „Моја сметка“, „Надополнување“, изберете банка и кликнете продолжи. Следно, износот се надополнува на друга страница. Изберете ја точната валута. Можеби ќе бидат потребни неколку дена за парите да стигнат на сметка.

Кој може да добие PayPal сметка?

Само луѓе кои се постари од 18 години можат да добијат сметка на PayPal. На децата не им е дозволено да се регистрираат за сметка. На корисниците им е потребна и банкарска сметка или кредитна картичка за надополнување. sИспратете пари или примајте пари од други и направете повлекување. Потребна е и е-пошта за да се потврди сметката за пријавување, промена на лозинки и многу повеќе.

Дали е популарен Paypal?

Да. Paypal е многу популарен и се рангира како еден од водечките начини на плаќање во светот.

Како е системот за поддршка на Paypal?

Paypal има одличен квалитетен систем за поддршка, со многу луѓе кои работат деноноќно за да ги поддржат своите клиенти.