Paysafe Card

Paysafecard е популарна и веројатно најсигурната опција за плаќање за оние кои не сакаат да ги користат своите банкарски податоци за да вршат плаќања преку Интернет. Тоа е припејд начин на плаќање кој нуди ваучер и систем за е-паричник што може да се користи во широк опсег на онлајн казина и онлајн продавници. Метод кој е примарна цел е да се депонира и да не се повлекува бидејќи повлекувањата не се можни со Paysafecard.

Употребата на при-пејд картичка или сметка станува еден од најдобрите начини за заштита на личните информации од пристап и злоупотреба на интернет. Тие нудат и други банкарски производи како што се е-ваучери и Mastercard. Дури е можно да се користи паметен часовник за завршување на онлајн трансакции. Лесен начин за играчите да ги најдат најдобрите казина во живо кои прифаќаат Paysafecard е да ја погледнат комплетната листа што е креирана подолу.

Paysafe Card
За Paysafecard

За Paysafecard

Paysafecard е претежно систем кој користи припејд ваучери кои се користат за купувања и казина во живо. Опциите за депозит се протегаат од купување ваучери од физички локации до складирање ваучери во е-паричник.

Оваа компанија постои повеќе од 20 години и се развива заедно со технологијата поврзана со онлајн услугите и купувањето, помагајќи да се чуваат безбедно и клиентот и трговецот на мало. Компанијата се докажа како една од најстарите на пазарот.

Paysafecard исто така можеше да ги издржи промените на пазарот и бројните аквизиции. И покрај сите овие предизвици, тој сè уште е високо ценет и е познат по својата релативна безбедност и ефикасност.

Исто така, користи корисничко име и лозинка за да врши депозити преку Интернет. Понатаму, не се потребни лични податоци, па дури и банкарски податоци за да се вложат депозити. Ова е апел за многу играчи кои бараат поголема приватност и анонимност.

Paysafecard е достапна низ целиот свет и во повеќе валути, и стотици илјади трговци на мало го прифаќаат ова како начин на плаќање.

Генерални информации

Име

Paysafecard

Основана

Австрија

Основана

2000 година

Седиште

Виена, Австрија

Начин на плаќање

Припејд ваучер

Веб-страница

www.paysafecard.com

За Paysafecard
Најдобри казина во живо со Paysafecard

Најдобри казина во живо со Paysafecard

Корисници на казина во живо често се одлучуваат да користат при-пејд картичка како што е Paysafecard. Кога ја користите картичката за уплата во казино во живо, се што треба да направи корисникот е да ја внесе шифрата на задната страна од картичката и тоа е единствениот чекор што треба да го направи.

Веб-страницата ќе има Paysafecard како опција за плаќање; корисникот едноставно го избира овој метод и ќе се појави прозорец во кој се бара кодот од задната страна на картичката и износот на пари што треба да се депонира.

Најдобри казина во живо со Paysafecard
Депозит со Paysafecard во казино во живо

Депозит со Paysafecard во казино во живо

Најдобрите казина во живо со Paysafecard се на само еден клик. Корисниците на казина со картички Paysafe ќе имаат едноставен и ефикасен начин за уплата.

  1. Првиот услов за депонирање кај Skrill е да имате сметка на Skrill. Процесот на регистрација е едноставен и вклучува доставување лични информации и поставување детали за најавување. Процесот е како што следува:
  2. Прво, важно е да проверите дали казиното во живо ја вклучува услугата како опција за депозит.
  3. Потоа, одете во казиното во живо по избор. Тие обично ќе имаат бонус за добредојде и други промоции, па затоа е важно да купувате наоколу. Исто така, побарајте онлајн казина со соодветно лиценцирање и безбеден систем со шифрирање.
  4. Бидете сигурни да се регистрирате и да ги пополните деталите или да се најавите на сметката на казиното. Одете во касата на казиното во живо, кликнете на депозит или додајте пари. Изберете Paysafecard онлајн како начин на плаќање и внесете го износот на депозитот.
  5. Следно, внесете ја шифрата на ваучерот, а износот ќе се уплати на сметката. Исто така, можно е да се складираат многу пинови во е-паричник. Откако ваучерот е додаден во е-паричник, тој се користи за трансакции само со корисничко име и лозинка.

Бонусите

Бонусните средства исто така ќе се појават на сметката во рок од неколку минути. Откако парите се на сметката, тогаш А бонус за добредојде обично се појавува. Играчот е подготвен за сериозна забава и играчите можат да уживаат во изборот на онлајн игри. Некои казина во живо им дозволуваат на играчите да користат демо-режим пред да направат некои сериозни облози со реални средства.

Облози

Сепак, другите казина во живо бараат од играчите веднаш да се обложуваат пари. Ова не треба да ги одврати новите играчи бидејќи е можно да се игра со минимални облози додека не се постигне ниво на удобност за сериозно обложување.

Минимален депозит

Имајте предвид дека минималниот депозит за користење на Paysafecard е 10 американски долари или други валути. Најголемата е 2000 УСД што повторно ќе зависи од валутата. Играчите можат да користат и до 10 пинови на Paysafecard за да направат поголема единечна трансакција.

Депозит со Paysafecard во казино во живо
Како да направите повлекување со Paysafecard?

Како да направите повлекување со Paysafecard?

  1. Играчите прво треба да изберат онлајн казино и да одат на страницата со сметката или касиерот.
  2. Изберете Paysafecard како метод на повлекување и внесете ја сумата што треба да се извади.
  3. Следно, внесете ја е-поштата поврзана со сметката. Тоа ќе биде истата е-пошта што се користи за да се регистрирате за Paysafecard. Може да бидат потребни 24 часа или повеќе за да се вратат парите на сметката на Paysafecard.

Минимален износ за повлекување

Минималниот износ на повлекување е често помеѓу 10 и 20 американски долари, а максимумот за една трансакција е 2000 долари. Ова е различно за секоја валута. Можно е да побарате повеќе пари за повлекување преку функцијата за поддршка на страницата.

Некои вообичаени проблеми со одбиените плаќања вклучуваат внесени погрешни адреси на е-пошта. Е-поштата треба да се совпаѓа со сметката на Paysafecard. Не заборавајте да внесете информации внимателно за да се осигурате дека трансакцијата поминува лесно.

Како да направите повлекување со Paysafecard?
Зошто да депонирате со Paysafecard?

Зошто да депонирате со Paysafecard?

Постојат многу причини зошто корисниците на казино на Paysafecard се многу задоволни од услугата.

Paysafecard е многу популарна кај корисниците на многу онлајн услуги. Една од причините за ова е тоа што е јасен систем за користење, а безбедносните придобивки се јасни.

Секој што користи апликација или сметка на Paysafecard ќе сфати дека додавањето пари на сметките во живо на казино е многу едноставно, а плаќањето се обработува многу брзо. Тоа е исто така одличен начин за буџетирање секој месец; секој што има ограничен приход може едноставно да купи Paysafecard за износот што сака да го потроши и нема потреба од каква било друга трансакција.

Компанијата, исто така, можеше да држи чекор со развојот на оваа индустрија и со различни различни опции. Нивната база на клиенти се множи, особено затоа што сè повеќе луѓе поминуваат време на интернет, или на пазарење или на игри.

Безбедносниот аспект на овој тип платежна картичка е една од главните причини што системот е широко распространет. Способноста да се заштитат банкарските детали и деталите за кредитните картички е најважна овие денови бидејќи хакерите станаа многу паметни и секогаш постои ризик да ги хакираат сметките на онлајн казино.

Добрите

Конс

Сметката е подготвена за отворање и користење
Нема потреба од банкарска картичка, па дури и да креирате сметка ако играчот сака. На потенцијалните корисници им треба само телефонски број и интернет конекција за да започнат.

Надоместок за неактивност
Има надомест за неактивност за онлајн сметки кои не се користени 12 месеци. Такси се применуваат и при испраќање пари на банкарска сметка од онлајн сметка.

Припејд ваучер
Удобно е да купите припејд ваучер со 12 цифрен код преку Интернет или на физички локации како што се пошти, киосци и бензински пумпи. Има дури и машини каде се ставаат пари, а тикет излегува со шифра.

Ограничувања на припејд ваучери
Припејд ваучерите може да се користат само за депозити, а не за повлекување. Значи, победата од онлајн казино ќе значи дека ќе биде потребен друг метод за добивање на средствата. Банкарски или жичен трансфер може да бидат некои опции. Компанијата исто така им овозможува на корисниците да направат сметка онлајн. Сепак, ова не е погодно за оние кои сакаат вистинска анонимност далеку од интернет.

Погодно
Мобилен или компјутер може да се користи за да се најавите и да направите депозит. Ова е одлично за луѓе кои не сакаат да ја напуштат куќата. Тоа е многу лесен и удобен начин за брзо играње во онлајн казино.

Леснотија на користење
Апликацијата Paysafe е едноставна за користење и може да се користи на телефони со iOS и Android. И двете содржат многу информации за промоции и ЧПП. Можно е да ги видите сите претходни трансакции и други важни информации со користење на апликацијата.

Индивидуални ваучери
Купувањето поединечни ваучери не само што ја ограничува сумата на пари што измамниците можат да ја земат од една трансакција. Тоа исто така значи дека онлајн играчите можат лесно да ги контролираат своите буџети. Едноставно е да се постави ограничен буџет врз основа на еден ваучер.

Зошто да депонирате со Paysafecard?
Безбедност и безбедност во Paysafecard

Безбедност и безбедност во Paysafecard

Постојат многу начини на кои Paysafecard успеа да ги задржи своите клиенти безбедни и сигурни во текот на годините. Ова е нешто што им се допаѓа на корисниците бидејќи парите се чуваат во сигурни раце. Најочигледен начин е системот на ваучери кој на секоја трансакција и дава уникатен пин што клиентот мора да го внесе.

Изгубен или уништен пин значи дека трансакцијата нема да биде издадена. Ова значи дека клиентот е анонимен, а малку информации за банкарските сметки се ставаат во уред или компјутер.

Измамата е ограничена на една направена трансакција, за разлика од кредитните картички кои можат да видат повеќе трансакции од страна на измамниците. Компанијата бара картичките веднаш да се стопираат. Paysafecard има и систем за верификација со 2 фактори за користење на апликација. Онлајн депозит може да се направи со користење на корисничко име и игла, што ги негира игличките на ваучерот, но сепак е разумно безбеден и безбеден.

Конечно, сите ваучери складирани на интернет сепак мора да се купат, што го минимизира износот на ризик. Некој може да го измами овој систем со ваучерот, но шансите се мали ако луѓето ги заштитат пиновите или пиновите за е-паричник и корисничките имиња. Доколку има проблеми со припејд ваучерот, тогаш одговорноста на играчите е да го пријават.

Paysafecard е доверлив бренд со долгогодишно искуство. Има доволно флексибилност за клиентите да уживаат во трансакцијата без да користат многу лични информации. Понатаму, системот на брендот е едноставен, брз, ефикасен и допира низ целиот свет. Производите на страницата поддржуваат голем број валути и јазици.

Припејд ваучерите и пиновите се едноставни за купување преку Интернет или во продавници и други локации. Накратко, ако играчот изгубил пин или ваучер, тогаш тоа е жално, но ги штити информациите за играчот. Уживајте во некои онлајн казина користејќи го овој метод токму сега.

Безбедност и безбедност во Paysafecard
Историја на Paysafecard

Историја на Paysafecard

Paysafecard е основана во 2000 година, а компанијата е со седиште во Виена. Финансирањето од ЕУ неколку години подоцна овозможи услугата да биде лансирана во други земји во Европа.

Ова беше проследено во 2008 година од управните тела на финансиските служби во Швајцарија и Обединетото Кралство кои издаваа лиценци за продажба на Paysafecard во тие земји. Во 2013 година услугата ја купи Skrill и сега е дел од Paysafe Group.

Компанијата порасна во последните две децении и разви производ кој е популарен низ целиот свет. Се проценува дека компанијата сега има до една милијарда клиенти. Исто така, се верува дека во моментов има 450.000 различни продажни места и онлајн трговци на мало кои ја прифаќаат Paysafecard. Компанијата сега има присуство во повеќе од 50 земји.

Компанијата има воспоставено различни опции за своите корисници, од оригиналната опција Paysafecard до при-пејд Mastercard. Алтернативно, има и апликација и онлајн сметка. Ова го направи пофлексибилна опција за многу корисници ширум светот. Одржувањето чекор со технологијата во развој е исто така корисно бидејќи корисниците сега можат да прават депозити со своите мобилни телефони.

Историја на Paysafecard
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Одговорно коцкање

Faq

Се што треба да знаете за казината

Дали треба да се верува на Paysafecard?

Paysafecard постои од раните 2000-ти и се докажа како доверлив бренд. Користењето на припејд ваучери од страна на брендот надминува многу безбедносни и безбедносни прашања. Системот на ваучери бара помалку информации од другите видови сметки. Ова ја прави многу побезбедна опција.

Дали е безбедно да се користи Paysafecard?

Клиентите можат да изберат високо ниво на безбедност при користење на овој производ. Овој бренд е идеален за оние со лични информации кои можат да бидат компромитирани. Изберете од сметката со корисничко име и лозинка или купете ваучери од вистински продавач за да направите депозит. И двете имаат придобивки и користат шифрирање и друг софтвер за заштита на играчите.

Дали има други начини да останете безбедни?

За поголем душевен мир, веројатно е подобро да купите вистински ваучер бидејќи на интернет се споделуваат помалку информации. Paysafecard користи верификација со 2 фактори за да спречи измама и други злонамерни активности. Електронскиот паричник има корисничко име и игла за најавување. Ваучерите користат и игла што може брзо да се фрли.

Како работи Paysafecard?

Припејд ваучерите може да се користат за купување преку Интернет. Прво, одете на една од локациите на кои се продаваат ваучери за Paysafecard. Изберете деноминации од 10, 25, 50 или 100 американски долари. Купувањето привлекува такса што варира помеѓу трговците на мало. Припејд ваучерот има 16-цифрен ПИН-код што може да се користи за депонирање во онлајн казино или друг трговец. Сепак, прво мора да се користи кодот. Депозит од сметка користи корисничко име и лозинка за да се најавите. Користи сличен процес и е исто толку удобен.

Кои се предностите на користењето на Paysafecard?

Има многу предности за користење на Paysafecard. Прво, одлично е за поставување лимит бидејќи ваучерите се купуваат во деноминација од физичка локација. Ова им дава малку предност на оние кои редовно ја надминуваат границата. Друга придобивка од користењето на оваа услуга е леснотијата да се најде продавница во близина. Тоа е исто така безбеден метод кој користи пин-код за да го откупи ваучерот. Ваучерите може да се отфрлат откако ќе се искористат. Конечно, нема потреба да користите картичка или банкарство за да ја користите услугата.

Кој може да ја користи оваа услуга?

Клиентите од над 20 земји можат да користат Paysafecard. Играчите во онлајн казината треба да имаат над 18 години за да извршат уплата.

Дали играчите прават повлекувања со Paysafecard?

Оваа услуга не е толку популарна меѓу играчите и онлајн казината. Сепак, оние со сметка можат да подигнат пари преку онлајн порталот. За да го направите ова, одете во онлајн казино и пронајдете го делот за благајна или банкарство. Потоа, изберете Paysafecard од повлекувањата и внесете ја е-поштата што се користи кога се најавувате на сметка. Средствата веднаш се кредитираат на сметка. Парите може да се искористат за повлекување од банкомат со помош на Paysafecard Mastercard или да се искористат парите за други онлајн купувања.

Дали депозитот ќе биде брз и едноставен?

Депонирањето е брз и едноставен процес кој бара многу малку напор од страна на лицето кое прави депозит. Исто така, депозитот привлекува бонус за добредојде за нови играчи. Други промоции се исто така редовен дел од процесот на депозит. Правењето депозит е безбеден процес со користење на 2-факторна верификација и шифрирање.

Може ли играчот да депонира на неколку различни начини?

Да, постојат два начини да се направи депозит. Прво, треба да се креира сметка со корисничко име и лозинка. Купете ваучер и искористете го од сметката за да уплатите. Другата опција е да немате сметка воопшто. Едноставно купете ваучер од продавница на физичка локација и користете го пинот за депонирање во онлајн казино.

Кои различни валути поддржуваат Paysafe картичката?

Paysafe картичката е многу популарен начин на плаќање, а една од причините е затоа што ги прифаќа најголемите валути. Некои од валутите што ги поддржува Paysafe картичката се:

AUD, CAD, CZK, EGP, EUR; INR, JPY, NZD, NOK