Најдобрите Live Casino со Skrill

Skrill е меѓународен е-паричник кој им овозможува на корисниците да испраќаат и примаат пари преку интернет. Skrill стана една од водечките опции за плаќање за различни онлајн услуги, вклучително и казина во живо. Флексибилноста на услугите што ги нуди Skrill го прави задолжителен за играчите кои играат онлајн. Системот е лесен за користење штом корисникот ќе постави сметка на Skrill и нуди мир на умот што луѓето го бараат овие денови кога сите се загрижени за неовластен пристап до банкарска сметка. Сметката на Skrill може да се поврзе со банкарска сметка, но нема причина крајниот трговец да има пристап до тој тип на лични информации. Подолу е одличен избор на врвни казина Skrill кои се препорачуваат.

Најдобрите Live Casino со Skrill
За Skrill

За Skrill

Skrill Limited е компанија со седиште во ОК која дозволува плаќањата да се вршат преку интернет. Нејзиниот примарен фокус е да обезбеди евтини трансфери на пари. Skrill е основана во 2001 година и има седиште во Лондон. Тоа е единствениот официјално овластен дигитален паричник за употреба во интернет коцкање во Њу Џерси.

Тоа е, исто така, метод на е-плаќање кој постојано се појавува на пазарот заедно со PayPal. Компанијата го поставува својот модел на намалување на трошоците за трансфер низ различни делови на светот колку што е можно повеќе. Овој метод функционира совршено со онлајн казина во живо, бидејќи тие се обидуваат да ги задоволат клиентите далеку од нивните земји на работа.

Skrill е уште една пионерска онлајн платформа за трансфер на пари и популарен е-паричник. Компанијата го изгради својот бренд околу премисата за ниски трошоци и тоа ја направи огромна популарна меѓу онлајн дилерите ширум светот. Светот на казиното е свесен за ова и повеќето онлајн казина и играчи го користат како опција за трансфер.

Генерални информации

Име

Скрил

Основана

Лондон, Обединето Кралство

Основана

јуни 2001 година

Седиште

Лондон, Обединето Кралство

Начин на плаќање

Е-паричник, припејд картичка, меѓународен трансфер на пари

Веб-страница:

www.skrill.com

За Skrill
Најдобри казина во живо со Skrill

Најдобри казина во живо со Skrill

Многу обложувачи кои сакаат да се обложуваат на казина во живо прифаќањето на дигитални паричници честопати прашува: „Што е Skrill? Како што рече, Skrill е виртуелен повеќевалутен паричник кој складира, пренесува и обработува плаќања преку Интернет. Тој е еден од најкористените и најпознатите реномирани казино начини на плаќање. Претходно се сметаше за Moneybookers, е-паричникот е брз и безбеден начин за трансакции на онлајн платформите за коцкање.

Љубителите на казино кои сакаат да се обложуваат во врвните казина на Skrill и исто така би сакале да знаат како функционираат, не мора да одат далеку бидејќи сите тие информации се дадени на оваа страница. Еве целосен водич за тоа како да направите депозити и повлекувања користејќи Skrill трансфер на пари.

Најдобри казина во живо со Skrill
Депонирање со Skrill во живи казина

Депонирање со Skrill во живи казина

Првиот услов за депонирање кај Skrill е да имате сметка на Skrill. Процесот на регистрација е едноставен и вклучува поднесување лични информации и поставување детали за најавување.

Процесот е како што следува:

 1. Одете на официјалната страница на Skrill и кликнете на копчето „Регистрирај се“ во горниот десен агол на почетната страница
 2. Ќе се отвори страница за пријавување на посебен таб. Овде, корисникот ги пополнува полињата со неговото име, презиме, земја на живеење, држава и претпочитана валута.
 3. Последниот чекор е да внесете лична е-пошта и лозинка, а потоа да се согласите со условите за користење
 4. Корисникот добива е-пошта за потврда дека неговата сметка е успешно отворање

Задолжително е да се финансира сметката заради верификација. Skrill се поврзува со различни финансиски услуги, вклучувајќи банки и дебитни картички. Кога депонира средства во казино преку Skrill, играчот го внесува своето најавување на Skrill веднаш добива пристап до парите во нивната банка.

Како да направите директен депозит со Skrill

Откако сметката на Skrill ќе биде отворена и работи, обложувачите можат да одат на страницата за депозит во едно од нивните претпочитани казина на Skrill. Повеќето казино сајтови во живо обезбедуваат паѓачка листа на достапни опции за плаќање. Успешен депозит ги следи чекорите подолу:

 1. Изберете е-паричници од менито
 2. Кликнете на Skrill
 3. Ќе се отвори нов прозорец за да му дозволите на клиентот да го внесе своето најавување на Skrill
 4. Изберете го износот за депонирање и претпочитаната валута. Давателот ќе побара е-пошта и лозинка на корисникот за да ја потврди трансакцијата
 5. Притиснете го копчето за поднесување и следете ги упатствата за повторно да го потврдите плаќањето

Надоместоци за Skrill и лимити за трансфер

Трансферот треба да биде моментален. Skrill наплатува мала сума за онлајн плаќања, вклучително и депозити во казино. Сепак, казиното не наплаќа такса за депозит. Минималниот и максималниот депозит зависат од самото казино Skrill. Некои сајтови прифаќаат дури 5 долари, додека други прифаќаат депозити од 20 долари и погоре. Skrill не наметнува минимален износ на трансфер, но може да има максимален лимит за трансфер во зависност од статусот на сметката.

Депонирање со Skrill во живи казина
Како да направите повлекување со Skrill

Како да направите повлекување со Skrill

Општо земено, тука се потребните чекори за повлечете добивки од казино Skrill:

 • Одете до делот за повлекување на страницата за плаќање
 • Изберете Skrill од достапните начини на плаќање во казино
 • Пополнете ги потребните детали и износот за повлекување од казиното

Времето за обработка на повлекувањата на Skrill е обично брзо, а парите веднаш се одразуваат на банкарската сметка на играчот. Но, зависи од тоа колку брзо казиното ја одобрува исплатата. Примањето пари со Skrill е бесплатно, а постојат три начини на кои клиентите можат да добијат пари од нивните лични сметки на Skrill.

 1. Директен депозит на банкарска сметка (важи за земјите каде што Skrill ги нуди своите услуги)
 2. Повлекување на виза картичка (постојат применливи такси)
 3. Префрлање на мобилни паричници и повлекување во локална валута од најблиските агенти

При повлекување директно во банка, потребна е автентикација со PIN за безбедносни цели на интернет. Кога станува збор за ограничувањата за повлекување, некои казина на Skrill дозволуваат нешто помеѓу 10 и 10.000 долари дневно, додека други 10-32.500 долари. Овие ограничувања се пропишани во условите на давателот на казиното. За појаснување и решавање на технички прашања, тимот за грижа за корисници е подготвен да одговори на секое прашање.

Како да направите повлекување со Skrill
Дали е Skrill популарен?

Дали е Skrill популарен?

Skrill, во последните 20 години, стана еден од водечките начини на плаќање преку Интернет. Постојат многу причини за ова. Главната е безбедноста на интернет. Многу луѓе сега сакаат да знаат дека секоја трансакција што ја вршат онлајн ќе се погрижи нивните банкарски податоци да се безбедни, а бидејќи Skrill е е-паричник, нема потреба корисникот да ги споделува своите банкарски податоци со кој било онлајн продавач, дури и онлајн казино.

Со Skrill има дополнително шифрирање, а корисникот треба само да го знае бројот на паричникот за да може да уплати или уплати.

Постојат одредени такси за користење на оваа услуга, но Skrill сè уште има конкурентна цена во споредба со некои други. И депозитите и повлекувањата се комплетираат многу брзо во споредба со трансакциите со банка и кредитна картичка. Ова е особено точно кога доаѓате да повлечете пари од онлајн казина.

Со традиционалните начини на плаќање, може да потрае неколку дена за да ги видите средствата на вашата сметка. Максималното време од Skrill е 24 часа. Исто така, за корисникот е од суштинско значење услугата да има сеопфатна покриеност, а со достапност во повеќе од 100 земји, Skrill дефинитивно одговара на сметката.

Дали е Skrill популарен?
Валути и земји поддржани од Skrill

Валути и земји поддржани од Skrill

Во Америка

Skrill се користи во многу различни земји низ светот и има присуство на сите континенти. Во Америка, клиентите во Соединетите Американски Држави и Канада, како и во многу земји низ Централна Америка, Карибите и Јужна Америка, можат да го користат Skrill за да вршат плаќања преку Интернет.

Европа

Во Европа, повеќето пазари на континентот прифаќаат плаќања со Skrill, од Обединетото Кралство до Холандија, како и пазарите во развој како Црна Гора и Естонија. Многу африкански нации, исто така, ја поддржуваат употребата на Skrill, од Мароко на север, преку Јужна Африка и до островските нации како што е Маурициус.

Азиско-пацифички регион

Азиско-пацифичкиот регион, исто така, во голема мера го поддржува Skrill, при што Австралија, Нов Зеланд, Индија и Индонезија претставуваат некои од најголемите пазари за давателот на плаќања. Островот Норфолк, Хонг Конг и Божиќниот остров се некои од териториите и полуавтономните држави кои исто така го поддржуваат овој давател на плаќање. Севкупно, Skrill може да се пристапи од околу 120 земји, обезбедувајќи сеопфатна глобална покриеност - иако ова е значително помалку земји од PayPal. Од 2022 година, Skrill поддржува 40 различни глобални валути.

Лесен за преземање и лесен за употреба

Skrill не се користи толку широко како PayPal, иако решението е само неколку години помладо, бидејќи беше лансирано во 2001 година. Како резултат на тоа, многу корисници на казино во живо можеби веќе немаат сметка на Skrill. Овие корисници ќе треба да ја преземат апликацијата за плаќање Skrill и потоа да постават сметка пред да почнат да го користат решението.

Сепак, ова не треба да биде голема пречка. Програмерите на Skrill дизајнираа едноставен и јасен процес на поставување сметка, а корисниците треба да можат лесно да започнат кога го користат решението.

Валути и земји поддржани од Skrill
Топ казино бонуси за Skrill

Топ казино бонуси за Skrill

Бонусите за враќање на готовина

Кога корисниците на казино во живо ќе претрпат загуби за време на играта, казиното може да им понуди бонус за враќање на готовина, што во суштина ќе им помогне да вратат дел од изгубените средства. Некои казина ќе ги исклучат корисниците кои плаќале преку Skrill од пристап до овие бонуси, па играчите треба да ги проверат условите и условите пред да играат.

Бонуси за целосен депозит

Откако играчот ќе направи депозит кај давателот на казино во живо, казиното може да одлучи да му даде на овој играч бонус за депозит од 100%. Ова значи дека играчот може да го искористи целосниот депозит што го платил - можеби 100 УСД - и казиното ќе одговара на тоа за да даде вкупно 200 долари. Корисниците на плаќање Skrill обично не се исклучени од овој тип на бонус.

Делумни бонуси за депозит

Слично на бонусите за целосен депозит, бонус за делумен депозит се применува кога казиното не одговара на целиот износ на депозит, но обезбедува процентуален бонус. Значи, ако казиното обезбеди 50% бонус и играчот стави депозит од 50 долари, ќе има достапни 75 долари за играње. Повторно, корисниците на Skrill генерално ќе откријат дека имаат пристап до овој тип на бонус.

Бесплатни вртења

Казиното во живо може да им даде на играчите можност да прават бесплатни вртења или да имаат бесплатни обиди за игра во казино. Ова може да се понуди како награда за бонус ако играчот стави одредено ниво на пари за депозит. Сепак, некои казина ги исклучуваат корисниците на Skrill од овие бонуси, затоа играчите треба внимателно да ги проверат одредбите и условите.

Бонуси за добредојде

Казината во живо може да обезбедат бонуси за добредојде на новите играчи во казиното, можеби комбинирајќи ги бонусите за депозит и бесплатните вртења наведени погоре. Повторно, може да има некои ограничувања за ова, и не сите казина во живо ќе го прошират овој бонус на корисниците на Skrill.

Бонуси за лојалност

Додека бонусите за добредојде се само за нови клиенти, клиентите што се враќаат може да имаат корист од бонусите за лојалност доколку исполнат одредени услови. Казиното во живо може да даде целосен или делумен бонус за депозит или може да понуди бесплатни вртења за лојални клиенти. Корисниците на Skrill генерално не се исклучени од овие бонуси.

Топ казино бонуси за Skrill
Зошто да користите Skrill во живи казина?

Зошто да користите Skrill во живи казина?

Онлајн обложувачите уживаат широк спектар на бенефиции кога избираат Skrill трансфер на пари.

Бидејќи Skrill нуди опција за поврзување со банкарска сметка, корисниците не треба да ги даваат своите финансиски детали секогаш кога вршат трансакции во казино во живо. Ова значи дека обложувачите можат да имаат повеќе сметки со различни даватели на казино без да ја загрозат нивната безбедност на интернет.

Способноста да се задржат трансакциите со обложување на едно место без да се вклучат банкарски извештаи е огромен плус за играчите кои прифаќаат одговорно коцкање. Како таков, Skrill го олеснува управувањето со субсидирам, додека им дозволува на обложувачите да префрлаат пари во различни казина кои го прифаќаат овој е-паричник.

Добрите

Конс

Широко достапен во над 120 земји

Може да се наплаќа мал надомест при депонирање во некои казина

Дозволува трансакции во 40 различни валути

Високи трошоци за повлекување кредитни и дебитни картички

Идеален за мобилни казина апликации

Нема трошоци за пренос на средства директно во банка

Нуди и лични и деловни сметки

брз трансфер на добивки од казино на банкарска сметка на играч

Брзината на депонирање и повлекување е поголема од повеќето начини на плаќање преку Интернет

Лесен за користење, што го прави целото казино искуство позадоволувачко

Зошто да користите Skrill во живи казина?
Безбедност и безбедност во Skrill

Безбедност и безбедност во Skrill

За нивна безбедност, онлајн гејмерите и коцкарите треба да играат само на доверливи казина во живо. Од витално значење е да се користи метод како Skrill кој не бара банкарски детали додека се обложува. Доверлив механизам за трансакција, исто така, треба да биде лесен и брз, без разлика дали се депонира или повлекува.

Значи, прашањето е дали Skrill е безбеден?

Skrill Holdings Limited е доверлив глобален давател на плаќања. Skrill беше првиот е-паричник кој доби лиценца во Обединетото Кралство и работи според стандардите на Управата за финансиско однесување. Користењето на овој дигитален начин на плаќање на тој начин ја подобрува онлајн безбедноста при трансакции во казино во живо.

Давателот ја гарантира доверливоста на податоците за банката и картичката. Оние кои сакаат да ги задржат своите пари на личната сметка на Skrill можат да го сторат тоа откако ќе се повлечат од платформата за коцкање, а средствата ќе бидат безбедни.

При депонирање или повлекување од обложувалница, Skrill не ги открива банкарските детали на корисникот. Сите трансакции се шифрирани со PCI-DSS Level1, врвна мерка за безбедност на податоците со целосна заштита од измама. Тој е еден од највисоките протоколи за безбедност на интернет, поради што многу реномирани казина го претпочитаат.

Безбедност и безбедност во Skrill
Историја на Скрил

Историја на Скрил

Во времето кога Skrill беше основана во 2001 година, имаше голема борба за лидерство во секторот за услуги за онлајн плаќања. Оригиналните сопственици ја продадоа компанијата во 2007 година на Investcorp Technology Partners.

По оваа продажба, компанијата и името Moneybookers брзо ја проширија својата база на клиенти, достигнувајќи повеќе од 25 милиони луѓе, како и повеќе од 150 илјади трговци на мало. Во 2011 година компанијата беше преименувана во Skrill, а потоа две години подоцна ја купи Paysafecard.

Компанијата сега е дел од Групацијата Paysafe и, во последните пет до шест години, се здоби со голем број други услуги за плаќање преку Интернет, што помогна за драматичниот раст што го забележа низ целиот свет.

Skrill сега може да нуди услуги во повеќе од 100 различни земји, а трансакциите може да се вршат во повеќе од 40 различни валути. Една од предностите што ја има Skrill во однос на другите платежни услуги е тоа што плаќањата може да се вршат во криптовалути, како и во стандардни валути. Бидејќи некои живи казина прифаќаат криптовалути, ова го прави Skrill добра опција за оние кои сакаат поголема флексибилност за плаќање.

Историја на Скрил
Одговорно играње

Одговорно играње

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Одговорно играње

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е Skrill?

Скрил порано беше познат како Moneybookers. Тоа е е-паричник што се користи за правење онлајн трансакции со различни трговци како што се онлајн казина. Се смета дека е брз, безбеден и доверлив бренд. Skrill се користи ширум светот од играчите на онлајн казино. Плаќачите исто така можат да вршат депозити и повлекувања со помош на кредитна картичка или банкарска сметка, која се додава на е-паричник. Електронскиот паричник овозможува и купување криптовалути. Сепак, оваа функција е достапна само во одредени земји.

Зошто да користите Skrill?

Skrill е направен за беспрекорни онлајн трансакции во онлајн казино. Депозитот може да се направи за неколку минути, а повлекувањата се исто така разумно брзо. Skrill е одличен е-паричник за користење бидејќи повеќето онлајн казина не наплаќаат надомест. Skrill овозможува купување и складирање на криптовалути на сметката. Добивањето сметка на Skrill е бесплатно.

Дали Skrill е безбеден?

Skrill е безбедна и безбедна онлајн платформа која штити многу чувствителни информации. Информациите на играчите се заштитени со користење на двофакторна автентикација и детално шифрирање. Ова значи дека шансите за измама и измама се многу помали. Skrill користи и 6-цифрена лозинка. Ова се случува пред двофакторна автентикација. Како и многу други даватели на плаќања, Skrill има поддршка за корисници и користи софтвер за спречување измами за да спречи злонамерни плаќања.

Како да се регистрирам за Skrill?

Пријавувањето за Skrill може да се заврши во рок од неколку минути. Корисникот мора да избере тип на сметка и земја. Потоа, наведете е-пошта, телефонски број, валута и лични податоци. Наведете име, презиме, адреса, град, поштенски број и датум на раѓање. Мора да се креира и лозинка. Конечно, одете на е-поштата користена за регистрација и кликнете на врската за потврда.

Дали има процес на верификација?

Да, постои чекор за проверка што бара од новиот апликант да обезбеди идентификација издадена од владата, како возачка дозвола или пасош. Skrill го користи ова за да го потврди секое лице и да провери дали личната карта е пријавена како украдена. Овој процес ги спречува измамниците да создаваат лажни сметки.

Дали Skrill издава дебитна или кредитна картичка?

Skrill издава припејд Mastercard, која може повторно да се вчита од е-паричникот Skrill. Може да се користи за купување преку Интернет или за подигање готовина од банкомат со Mastercard како еден од нејзините брендови. Картичка може да се издаде на играч со позитивно салдо на сметка на сметка на Skrill. Ќе биде издаден со 16-цифрен број на картичката, безбедносен код (CVV) и датум на истекување. Потоа е подготвен да се користи кај припејд трговец. Запомнете дека припејд картичката се издава само во регионот на ЕЕА или Европа.

Кој може да добие сметка на Skrill?

Електронските паричници се издаваат само на лица постари од 18 години. На децата не им е дозволено да се регистрираат за Skrill. Лицето кое аплицира не смее да има лош кредитен рејтинг и да дава точни лични податоци. Играчите мора да дадат информации како телефонски број, адреса на е-пошта, владина идентификација и многу повеќе.

Дали Skrill наплаќа такси?

На депозитите има провизија од 1%. Значи, депозит од 100 УСД, ќе резултира со земање 1 долар од депонираната сума. Играчите треба да бидат свесни за ова за да се осигураат дека го ставаат точниот износ. Има и такси за повлекување од Skrill. Исто така, имајте предвид дека таксите за повлекување може да важат и за онлајн казино. Skrill наплаќа и такси за трансфери од околу 1,45% во моментот на пишување. Така, трансферот од 200 долари ќе бара наплата од 2,90 долари. Префрлањето на лице со различна валута, исто така, резултира со дополнителни такси. Проверете го распоредот на такси на веб-локацијата или контактирајте со поддршката за повеќе информации.

Дали Skrill е популарен начин на плаќање во казина во живо?

Да. Skrill е многу популарен начин на плаќање поради неговата голема флексибилност. Плаќањата може да се вршат во стандардни валути, но и во криптовалути.

Дали Skrill нуди услуги во различни земји и валути?

Да. Skrill сега е достапен во повеќе од 100 земји и 40 валути.