Visa

Visa сега е втора по големина компанија за плаќање со картички во светот. Овозможува електронски трансфер на пари преку користење на неговите дебитни и кредитни картички. Исто така, управува со автоматска мрежа на автомати и воведе бесконтактна технологија. Како што можеби веќе знаете, Visa е поддржана од речиси сите големи казина. Ова значи дека секој играч кој бара казино во живо ќе биде подготвен да игра бидејќи за него ќе биде отворена огромна палета на казина. Сега играчите имаат листа од илјадници казина за избор. Подолу се најдобрите казина во живо препорачани за играчи со какво било искуство.

Visa
За VISA

За VISA

Visa е бренд за електронско плаќање понуден од Visa Inc. Company, американска меѓународна корпорација за финансиски услуги. Седиштето на компанијата е во Фостер Сити во Калифорнија. Главно, го олеснува електронскиот трансфер на средства преку припејд картички, дебитни и кредитни картички со брендот Visa.

Компанијата не издава картички, не поставува стапки или не дава кредит на потрошувачите. Наместо тоа, на финансиските институции им нуди платежни производи под нивниот бренд. Финансиските институции потоа можат да го користат производот за плаќање за да им овозможат на клиентите дебитен, кредитен и готовински пристап.

Во моментов, речиси сите трансакции на Visa се вршат преку VisaNet во кој било од четирите центри за податоци. Центрите за податоци се наоѓаат во Вирџинија, Колорадо, Англија и Сингапур. Центрите за податоци работат независно, секој способен да управува до 30000 истовремени трансакции.

Како што може да замислите, практично сите големи казина прифаќаат VISA како давател на плаќање. Една од најпрактичните работи за VISA е тоа што веројатно веќе ја имате оваа опција. Ова значи дека широк спектар на казина се отворени за вас кога барате ново место за играње. Ако сакате да играте со најдобрите сајтови, тогаш не двоумете се да погледнете некои од најжешките VISA казина во живо што треба да ги препорачаме подолу.

Општи информации за Visa

Име

Виза

Основана

Фресно, Калифорнија, САД

Основана

септември 1958 година

Седиште

Сан Франциско, Соединетите Американски Држави

Начин на плаќање

Кредитна картичка, дебитна картичка, припејд картичка

Веб-страница:

www.visa.com

За VISA
Најдобри казина во живо со виза

Најдобри казина во живо со виза

Visa е многу популарна, а картичките може да се користат во речиси секоја земја. Популарноста на картичката малку варира помеѓу земјите, а тоа зависи од договорите што самата Виза успеала да ги потпише со банките во таа земја.

Сепак, мрежата е генерално толку силна ширум светот што огромното мнозинство на продавници и веб-локации во која било земја ќе сакаат да прифатат Visa картички, дури и ако тие вообичаено не се издаваат таму.

Популарноста на Visa дополнително се зголеми во 2000-тите кога компанијата почна да издава Visa Debit картички. Ова им даде можност на оние без пристап до кредитни картички да ја користат мрежата на Visa за прв пат.

Претходно, овој тип на корисници беше ограничен на картички како Maestro или Visa Electron, кои имаа значително пониски стапки на прифаќање и, во некои случаи, не можеа да се користат онлајн или кога патуваат во странство. Овој потег и помогна на Visa да ја зацврсти својата позиција како изборна платежна картичка за стотици милиони луѓе и значи дека повеќето луѓе дури и не се мачат да проверат дали е прифатена Visa пред да купат.

Ако продавницата или веб-локацијата дозволува плаќање со картичка, тогаш може безбедно да се претпостави дека Visa ќе биде еден од прифатливите начини на плаќање.

Неколку казина во живо нудат Visa како начин на плаќање. При изборот, играчите треба да земат предвид различни работи, како што се оние нагласени подолу.

 • Корисничко искуство- Корисничкото искуство е секогаш суштински фактор при изборот на a казино во живо. Тоа е затоа што дел од она што ги тера луѓето да се приклучуваат на казина е забавата и возбудата што ја добиваат. Така, вистинското казино треба да понуди најдобра графика и ефекти, пријателски кориснички интерфејс и неверојатна услуга за клиентите. Анализирањето на прегледите од други корисници може да му помогне на играчот да добие општа идеја за корисничкото искуство што може да го очекува од кое било онлајн казино.
 • Број на игри - Бројот и разновидноста на игри во живо казино нуди материја. За почеток, играчот треба да обезбеди сите негови омилени игри да се обезбедат во казиното. Дополнителните игри можат да му помогнат на играчот да открие игри што повеќе му одговараат и да ја спречат монотонијата при играњето.
Најдобри казина во живо со виза
Депонирање со виза во казина во живо

Депонирање со виза во казина во живо

Визата е еден од најпопуларните начини да се направи а депозит во живо казино. Многу оператори, исто така, им дозволуваат на корисниците да ги повлечат своите добивки на Visa картичка што претходно ја користеле за уплата.

Исто така, можно е да се вршат трансакции со помош на картичка Visa што е зачувана на услуга за мобилен паричник како што се Apple Pay или Google Pay или да се вршат депозити и повлекувања во движење со помош на мобилен телефон.

Сите овие фактори се комбинираат за да ја направат Visa многу лесен начин за користење онлајн казино, како и за купување онлајн или офлајн. Огромната стапка на прифаќање значи дека Visa ќе биде изборен метод за депозит во казино за многу луѓе во годините што доаѓаат.

Како да депонирате

За да депонира со Visa во казино во живо, играчот треба да поседува Visa картичка. Може да аплицирате за да добиете Visa кредитна или дебитна картичка од неговата банкарска институција. Играчот мора да има и сметка за наплата на Visa, која лесно може да ја креира онлајн.
За да започне процесот на депонирање, играчот треба да се најави во неговото претпочитано казино во живо. Потоа мора да отиде до списокот со опции за депозит што ги нуди казиното и да ја избере опцијата Visa.

Правењето депозит во онлајн казино со Visa картичка е многу јасен процес.

 1. Првото нешто што играчот треба да го направи е да го избере износот што би сакал да го депонира. Иако не е поставен минимален или максимален лимит за депозит од самата Visa, некои корисници ќе откријат дека имаат минимален износ што го наплатува казиното што го користат или максимален износ што го одредува нивната банка.
 2. Исто така, вреди да одвоите малку време за да проверите дали има соодветни понуди за депозит што се достапни пред да се заложите за одредена сума.
 3. За прва употреба, играчот прво ќе треба да ги внесе деталите за неговата картичка. Потребните информации обично ги вклучуваат целосните имиња, бројот на картичката и датумот на истекување. Играчот, исто така, треба да го обезбеди бројот на CVV на картичката, кој обично се наоѓа на задниот дел од картичката. Во некои случаи, од нив ќе се бара и да завршат неколку безбедносни проверки поставени од нивната банка.
 4. Откако ќе ги пополни сите информации за картичката, играчот може да ја внесе сумата што сака да ја депонира и потоа да го поднесе барањето за депозит. Високите износи на депозит може да предизвикаат проверка за верификација. Во таков случај, системот ќе го пренасочи играчот на нова страница и ќе испрати еднократна лозинка до играчот, која играчот може да ја користи за да ја потврди трансакцијата.
 5. Откако ова ќе се заврши, парите генерално ќе бидат достапни на сметката на корисникот веднаш.

Лимити на депозити

Минималните износи на депозит обично зависат од условите на казиното. Повеќето казина дозволуваат минимален депозит од 10 долари. Повеќето казина, исто така, не наплаќаат пари за направените депозити.

Услови и правила за депозит

Условите за депозит исто така треба да влијаат на одлуката на играчот како што се:

 • Дозволени минимални и максимални износи на депозит
 • Брзината на обработка
 • Надоместоците за трансакцијата

Идеално, играчот треба да ги ограничи своите избори само на оние што нудат разумни услови и услови.

Депонирање со виза во казина во живо
Како да направите повлекување со виза

Како да направите повлекување со виза

Мнозинството живи казина кои нудат Visa како опција за правење депозити исто така дозволуваат повлекување. Бидејќи Visa картичките обично се поврзани со банкарските сметки на играчите, играчите можат да ги префрлат парите повлечени од казината на нивните банкарски сметки.

 1. Играчот треба да се најави на неговата сметка во казино и да се движи на банкарската страница за да повлече средства.
 2. Играчот треба да кликне на „повлекувања“ и да ја избере опцијата Visa на банкарската страница.
 3. Потоа можете да го внесете износот за повлекување и да го поднесете барањето за повлекување.
 4. Доколку сметката на казиното на корисникот има доволно средства, казиното ќе го обработи барањето за повлекување, а средствата ќе бидат депонирани на банкарската сметка на играчот.

Ограничувања за повлекување

Повеќето казина во живо дозволуваат минимални повлекувања од 10 долари кога користите Visa како опција за плаќање. Максималните ограничувања за повлекување варираат во голема мера меѓу казината, при што некои немаат одредено ограничување на износот.

Време на обработка

Во повеќето казина во живо, повлекувања обично трае околу еден до пет работни дена пред средствата да стигнат до банкарската сметка на играчот. Сепак, некои казина нудат побрзо време на обработка за нивните ВИП членови. За такви, времето за обработка на повлекување може да биде малку како еден ден.

Како да направите повлекување со виза
Валути и земји поддржани со визи

Валути и земји поддржани со визи

Visa е меѓу најпопуларните даватели на кредитни и дебитни картички ширум светот. Само во Соединетите Држави, купувањата на Visa картички надминаа 4 трилиони долари во 2019 и 2020 година, далеку пред конкурентите Mastercard и American Express. Се проценува дека има една Visa картичка за секој граѓанин на САД, а околу една третина од сите Visa картички во светот се користат на американскиот пазар.

Но, Visa кредитните и дебитните картички не се ограничени само на Соединетите Држави. Visa е прифатен како начин на плаќање во повеќе од 200 земји и територии низ целиот свет, што значи дека корисниците од Бразил до Брунеи и од Норвешка до Намибија можат да вршат трансакции со овој тип на картичка. Повеќето од главните светски валути - и многу валути во подем - се поддржани на мрежата Visa.

Едноставен пристап за повеќето клиенти

Корисниците на казино во живо треба да откријат дека Visa обезбедува едноставна и јасна пристапна точка кога вршат плаќања. Тоа е затоа што Visa картичките се веќе се користи низ целиот свет. За повеќето корисници - не само оние во Соединетите Држави - нивната Visa картичка веќе ќе биде поставена и подготвена за употреба.

Ова е корисно за корисничкото искуство. Додека многу клиенти ќе бидат среќни да преземат нова апликација или да постават нова сметка за плаќање, други ќе претпочитаат да користат нешто во кое веруваат, како Visa. Клиентите исто така може да откријат дека нивните Visa картички им даваат поголем пристап до бонуси. Додека бонусите за казино во живо понекогаш ги исклучуваат корисниците на PayPal и Skrill, клиентите на Visa треба да имаат пристап до повеќето бонуси.

Валути и земји поддржани со визи
Топ казино бонуси за виза

Топ казино бонуси за виза

Бонуси за враќање на готовина

Казиното во живо може да понуди бонус за враќање на готовина на корисниците на Visa картичката - во суштина ќе им враќа дел од парите на корисниците откако ќе ги изгубат средствата за време на играта. Казината што го нудат овој бонус ќе го прошират на корисниците на Visa во повеќето случаи. Прочитајте повеќе за бонусите за враќање на готовина овде.

Бонуси за целосен депозит

Кога играчот става депозит на својата сметка, казиното во живо може да одлучи да го совпадне ова со целосен бонус за депозит. Значи, ако казиното понуди 100% бонус за депозит и играчот однапред стави 50 долари, ќе може да игра со вкупно 100 долари. Корисниците на Visa треба да можат да ги искористат предностите на овој бонус каде и да е понуден. Прочитајте повеќе за бонусите за депозит овде.

Делумни бонуси за депозит

Бонусот за депозит може да не обезбеди целосно совпаѓање со депозитот на играчот. Наместо тоа, казиното може да понуди делумна сума, како што е 50%. На пример, играчот става депозит од 50 долари, а казиното обезбедува 50% бонус - така што играчот има 75 долари за играње. Корисниците на Visa треба да имаат пристап до овој бонус доколку казиното го нуди.

Бесплатни вртења

Казиното во живо може да им понуди на играчите бесплатни вртења и бесплатни обиди на одредени казино игри. Може да има одредби и услови во прилог на ова, како што се барањата за обложување. Ако казиното навистина го нуди овој бонус, тој генерално ќе се прошири на корисниците на Visa.

Бонуси за добредојде

Бонусите за добредојде им даваат малку повеќе на новите играчи кога ќе се регистрираат, а корисниците на Visa картички генерално нема да бидат исклучени од овој тип на бонус. Како дел од пакетот за добредојде, играчите може да добијат бонуси за депозит или бесплатни вртења, во зависност од политиката на казиното. Прочитајте повеќе за бонусите за добредојде овде.

Бонуси за лојалност

Играчите кои се враќаат може да добијат бонуси за лојалност, а корисниците на Visa треба да можат да ги искористат предностите од овој тип на бонус секогаш кога ќе им се понуди. Може да се обезбедат бонуси за лојалност на играчи кои исполнуваат одредени барања, како што е поканување на други играчи да се пријават или депонирање одредена сума пари секој месец. Прочитајте повеќе за бонусите за враќање на готовина овде.

Топ казино бонуси за виза
Зошто да депонирате со виза?

Зошто да депонирате со виза?

Добрите

Конс

Достапност - Визата е меѓу најчестите начини на плаќање што се користат на меѓународно ниво за речиси сите видови финансиски трансакции. Поради тоа, опцијата за плаќање е достапна во речиси сите казина во живо. Тоа им овозможува на играчите да го изберат казиното што го претпочитаат без да се грижат за достапните опции за плаќање.

Бавно повлекување - За разлика од депозитите, кои се обработуваат веднаш, повлекувањата обично траат релативно долго време. Во некои случаи, може да потрае и до пет работни дена пред повлечените средства да стигнат до банкарската сметка на играчот.

Безбедност - Визата е безбеден начин на плаќање и за депонирање и за повлекување пари од онлајн казино. Корисниците не мора да се грижат многу за измама или кражба кога користат Visa за трансакции, особено кога се регистрирани во угледно казино.

Потребни се приватни информации - Корисниците се обврзани да ги внесат информациите за нивната картичка при депозити, вклучително и CVV. Ваквите информации може да доведат до измама кога се во погрешни раце. Измамните казина можат да го искористат тоа.

Брзи депозити - Депозитите направени преку начинот на плаќање Visa обично се обработуваат веднаш. Тоа им помага на играчите да го минимизираат потрошеното време за повторно вчитување пари на нивните казино сметки доколку останат без средства.

Подобност за бонус - Повеќето казина во живо обично им нудат на играчите бонус врз основа на износот на првиот депозит што го прават. Сепак, ваквите бонус понуди обично се ограничени на одредени начини на плаќање депозит, а Visa е еден од нив.

Зошто да депонирате со виза?
Безбедност и безбедност во Visa

Безбедност и безбедност во Visa

Повеќето коцкари претпочитаат користење на Visa како опција за плаќање за депозити и повлекувања поради тоа колку е безбедна и безбедна. Тоа е благодарение на сите безбедносни карактеристики и решенија на Visa картичките, од кои некои се нагласени подолу.

Безбедносни карактеристики на картичката - Физичката Visa картичка има различни вградени безбедносни карактеристики дизајнирани да им помогнат на финансиските институции да ги разликуваат вистинските картички од фалсификуваните. Таквите карактеристики вклучуваат втиснување, вредност за верификација на сопственикот на картичката (CVV), магнетна лента и холограм на гулаб. На пример, онлајн казиното може да го користи CVV за да потврди дали користената картичка е оригинална.

Технологија на чипови- Visa картичките имаат вградени чип-картички, кои се користат за обработка и складирање на податоци. Некои од информациите зачувани во чип-картичките е речиси невозможно да се копираат, заштитувајќи ја картичката од фалсификување.

Потврдено со Виза програма- Verified by Visa е меѓународна програма за автентикација со виза која обезбедува дополнителен безбедносен слој за онлајн трансакции. Услугите помагаат да се потврди идентитетот на сопственикот на картичката во реално време.

Нулта одговорност- Visa има политика на нулта одговорност, која диктира дека корисниците не можат да бидат одговорни за лажни трошоци направени преку нивните Visa картички. Исто така, постои политика на сопственикот на картичката која бара од финансиските институции кои издаваат Visa картички да понудат привремен кредит за какви било загуби кои произлегуваат од неовластена употреба на картичката.

Иницијативи против фишинг- Иницијативите против фишинг се активни улоги што ги презема Visa против измами, фишинг и други измами. Visa соработува со органите на прогонот и индустриските партнери за да се бори против ваквите измами.

Работи на кои треба да внимавате - Корисниците треба да внимаваат на какви било е-пошта за фишинг или измама и да избегнуваат да ги отвораат по секоја цена. Тие, исто така, треба да избегнуваат да ги споделуваат информациите за нивната сметка со други луѓе, особено нивните лозинки.

Безбедност и безбедност во Visa
Историјата на визата

Историјата на визата

Банката на Америка, под името BankAmericard, ја лансираше VISA уште во 1958 година. Во 1966 година, Банката на Америка започна да ја лиценцира на други финансиски институции.

Во 1970 година, Банката на Америка се откажа од директната контрола на програмата, што резултираше со конзорциум со различни банки кои го издадоа BankAmericard преземајќи го управувањето со програмата. Во 1976 година, BankAmericard беше преименувана во Visa.

Visa беше отфрлена од Bank of America во 1970 година и брзо почна да формира сојузи со голем број други меѓубанкарски организации за кредитни и наплатни картички ширум светот.

Овој потег беше основата на глобалното прифаќање што ја прави Visa толку популарен начин на плаќање денес. Името Виза е избрано затоа што поимот е препознатлив кај многумина јазици и земји ширум светот и е поврзан со можноста за слободно патување.

Иконската шема на сина, бела и жолта боја на Visa исто така беше усвоена рано, и многу години повеќето издадени картички беа целосно брендирани во овие бои. Во поново време, логото на Visa и шемата на бои се префрлени на мала површина во долниот агол на картичката, а визуелниот идентитет на банката што ја издала картичката има тенденција да има приоритет.

Виза почна да расте надвор од САД рано, потпишувајќи договори со банки во Канада и финансиски институции во ОК, како што е Баркли. На глобалната интероперабилност им требаше извесно време да се развие, но потоа стана камен-темелник на функционирањето на картичката, овозможувајќи им на корисниците да бидат сигурни дека можат да вршат трансакции каде и да го видат логото на Visa, без оглед на нивната земја на потекло или банката издавач.

Историјата на визата
Одговорно играње

Одговорно играње

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Одговорно играње

Најнови вести

Дали опциите за плаќање се безбедни?
2020-04-22

Дали опциите за плаќање се безбедни?

При изборот на онлајн казино, безбедноста е една од работите што треба да се земат предвид, за да не сакаме да ги изгубиме своите пари дури и пред да уживаме во одредена игра. Играчите мора да внимаваат местото да нуди сигурно и сигурно средство за депонирање, како и за подигање готовина.

Faq

Се што треба да знаете за казината

Што е Виза?

Visa е електронски систем за плаќање што се користи насекаде низ светот. Компанијата соработува со банки и други финансиски институции за дистрибуција на производи за електронски трансфер на средства. Производите вклучуваат припејд картички, дебитни картички и кредитни картички кои го користат брендот Visa. Дебитните и кредитните картички Visa често се користат онлајн поради безбедноста и безбедноста на таквите производи. Процесот на заштита и верификација од измама ја прави Visa доверлив и популарен избор за играчите на онлајн казино.

Како да започнете со Visa?

Визата е популарен метод на депозит што го користат многу онлајн казина. Играчите можат да користат Visa дебитни и кредитни картички за да направат трансакција во одбрано казино. Припејд картичките се исто така уште еден популарен избор. Тие се користат од голем број партнерски компании. Потребна е картичка или пин за да започнете со уплата. Картичките може да се добијат од банка или друга финансиска институција. Откако ќе се добие ова, тогаш е можно да се направи депозит во казиното по избор.

Ако играчот има виза, како може да се направи депозит?

Играчот мора да оди во онлајн казино и да отиде до опциите за депозит. Изберете го износот што ќе се депонира и погрижете се да ги исполните минималните или максималните ограничувања на казиното. Пополнете ги деталите за Visa, како што се полно име, број на картичка, датум на истекување и број што се наоѓа на задната страна на картичката. Покрај тоа, другите детали може да ја вклучуваат физичката адреса и телефонскиот број на играчот.

Кои други информации за депозитите се важни?

Ниските суми пари се проверуваат и брзо се депонираат. Сепак, за големите депозити може да биде потребно повеќе време и да бараат повеќе безбедносни проверки. Од играчот ќе се бара да направи безбедносна проверка со лозинка од картичката Visa и четири цифри. Visa ќе испрати информации преку телефон кој ќе се користи за верификација. Откако ќе се потврди трансакцијата, играчот ќе ги види средствата на сметката на казиното. Средствата ќе се искористат за играње, а може да има и добредојден депозит на сметка во казино. Ова најмногу важи за новите играчи.

Дали ќе може да се изврши повлекување со Visa и како се прави тоа?

Поголемиот дел од онлајн казина кои користат Visa картички за депозити, исто така поддржуваат повлекувања. Префрлете сума од онлајн казино со избирање од банкарската страница на онлајн казино. Изберете Виза како опција за повлекување. Играчот потоа може да ја внесе сумата што сака да ја повлече и да го поднесе барањето. Откако казиното ќе ја одобри трансакцијата, процесот на повлекување може да се случи и да се депонира назад на картичката на играчот

Дали има лимити за депозит?

Visa има минимални и максимални износи за депонирање на играчите. Сепак, онлајн казината имаат свои граници. На пример, на играчот може да му биде дозволено да депонира само минимум 10 долари. Може да има и максимален износ на депозит за секое казино.

Дали важат ограничувањата за повлекување?

Казиното бара од играчот да повлече минимален износ како 10 долари кога ја користи опцијата Visa. Максималниот износ ќе зависи од лимитот за повлекување на онлајн казиното. Тешко е да се утврдат минималните и максималните ограничувања во некои онлајн казина, затоа контактирајте со поддршката за корисници за повеќе информации.

Дали има долги времиња на обработка?

Правењето депозити и повлекувања преку Visa е брзо, лесно и безбедно за играчите. Играчите кои депонираат во онлајн казино ќе видат дека трансакцијата се одвива за неколку минути. Повлекувањата може да потраат од еден до пет дена и прво мора да бидат потврдени од казиното.

Дали може да се скратат времињата на обработка?

ВИП играчите може да имаат полесно повлекување. Обично е побрзо за такви играчи и може да потрае само еден ден. Има и други бенефиции да се биде ВИП играч, како што се бонусите за депозит и повторно вчитување. Проверете со онлајн казино за повеќе информации.

Дали визата е безбедна?

Визата е една од најбезбедните опции за користење во казина во живо. Тие преземаат многу големи безбедносни мерки.