Методи за повлекување

Bank transfer

Банкарските трансфери имаат различни имиња во различни земји. Може да се нарече пренос на жица, ACH и многу други имиња. Процесот обично вклучува примање банкарски податоци за казино што може да ги користат играчите. Тие потоа ги користат овие детали за да извршат плаќање во онлајн казиното преку нивното онлајн банкарство.

Прикажи повеќе..
Bitcoin

Биткоинот е дигитална валута што играчите на многумина казина во живо можат да ги користат за да ја повлечат својата заработка. Биткоинот е децентрализирана валута, што значи дека ниту една централна банка или некој владин орган не го регулира. Со зголемувањето на цената на валутата и стапката на усвојување, се повеќе и повеќе онлајн казина им овозможуваат на играчите да уживаат во игрите што користат Биткоин.

Прикажи повеќе..
EcoPayz

EcoPayz е прифатен во онлајн казина ширум светот и ривали на други големи даватели на плаќања како што се Neteller и Skrill. Играчите се регистрираат за сметка и го избираат својот идеален виртуелен паричник. Можно е да додадете средства од лична банкарска сметка. Потоа, направете депозит во казино со избирање на EcoPayz на веб-страницата на казиното.

Прикажи повеќе..
InterAc

Interac е канадска платежна платформа која им овозможува на своите корисници да повлекуваат средства од онлајн казина. Слично е на жица или банкарски трансфер, но е завршено онлајн и се испраќа на вашата сметка веднаш од сметката на казиното.

Прикажи повеќе..
MasterCard

Mastercard е добро воспоставен давател на плаќања со долгогодишна високо реномирана услуга за имателите на кредитни и дебитни картички ширум светот. Нивните картички може да се добијат и преку банка и други даватели на плаќање. Картичките може да се користат за офлајн и онлајн купувања низ целиот свет.

Прикажи повеќе..
NeoSurf

Неосурф е алтернатива на дебитните и кредитните картички. Исто така, ги предизвикува нормалните типови на е-паричници и картички за наплата. Neosurft делува како еднократен при-пејд ваучер за купување или трансакции во онлајн казина. Сепак, не е како конвенционален е-паричник со складирани средства бидејќи ваучерот се користи само еднаш.

Прикажи повеќе..
Neteller

Neteller е начин на плаќање со седиште во Канада, основан во 1999 година. Стана популарен поради неговата едноставност и практичност. Neteller користи е-паричник што може да се користи за складирање или испраќање пари до онлајн казино или други трговци. Може да има и повлекувања од онлајн казина, а има многу валути поддржани од платформата.

Прикажи повеќе..
PayPal

PayPal е добро познат е-паричник и едноставен начин за брзо извршување на дигитални плаќања на интернет. Тој е посредник помеѓу стандардните начини на плаќање и онлајн казина. Играчите можат да ги додадат своите стандардни сметки или картички и потоа да ги користат средствата од нив за да направат депозити и повлекувања.

Прикажи повеќе..

Payeer

Тајни што ги користат коцкарите за да управуваат со нивните банкроти за коцкање
2019-11-07

Тајни што ги користат коцкарите за да управуваат со нивните банкроти за коцкање

За да заработат од коцкањето, обложувачите мора да имаат банкроти за да продолжат да играат. Оваа статија дава неколку совети за тоа како да управувате со банкротите за коцкање.