Начини на депонирање

October 2, 2021

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Додека ттој популарноста на живи онлајн казина извесен период расте експоненцијално, индустријата наскоро сфати дека мора да работи според принципи и концепти вообичаени за целиот онлајн свет.

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо

Еден од таквите примарни концепти е адаптација за паметни телефони и онлајн уреди. Статистички, повеќе од 80% од корисниците ги прелистуваат нивните социјални медиуми, интернет платформи, како и играат игри користејќи мобилни уреди.

Ако ги погледнете порталите за рангирање, казина во живо за мобилни телефони ќе бидат оние кои заземаат врвни позиции. Не е ни чудо што прашањето за брзо, ефикасно, практично и безбедно плаќање преку Интернет за тие мобилни казина во живо стана суштинско.

Во оваа статија, ќе имаме краток преглед на најпопуларните и веродостојни начини на плаќање преку мобилни телефони за онлајн казина во живо.

Apple Pay

Со оглед на популарноста на iPhone и другите мобилни уреди на Apple, Apple Pay може да биде најактивно користеното мобилно решение за плаќање денес. Главната придобивка од оваа опција е што во основа треба еднаш да ја поврзете вашата кредитна-дебитна картичка, банкарска сметка или кој било друг начин на плаќање и парите ќе бидат префрлени веднаш.

Друга важна работа е што Apple постојано работи на своите безбедносни протоколи, нудејќи им на клиентите опции за плаќање со Face ID, отпечатоци од прсти и бројни други опции и комбинации кои ги прават плаќањата безбедни и удобни во секој случај.

Не е ни чудо, штом играчите се корисници на IOS, Apple Pay останува нивниот примарен избор додека користат мобилни казина во живо.

Samsung Pay

Постоењето на Samsung Pay е уште едно поглавје во бескрајната расправија меѓу двата мобилни гиганти.

Samsung Pay работи според истите принципи како и Apple Pay. Тоа е уште еден развој што докажува дека двете компании се генерално близнаци и на своите корисници им нудат идентични услуги на различни таблички.

Samsung Pay е исто толку популарен, обезбедува исто ниво на удобност и безбедност како и Apple Pay за корисниците на Samsung. Сепак, не толку многу мобилни казина во живо прифаќаат Samsung Pay како Apple Pay. Сепак, со оглед на пазарниот удел на Samsung и неговата компатибилност со сите уреди со Android, ситуацијата ќе се промени во видливата иднина.

MiFinity

Оваа платформа за плаќање е подеднакво атрактивна и популарна меѓу корисниците на IOS и Android. Неговата растечка популарност најмногу се објаснува со фактот дека се повеќе живи казина за мобилни телефони го препознаваат, што го прави подеднакво удобно за играчите од двата „универзуми“

Главната придобивка на MiFinity е тоа што, за разлика од повеќето е-паричници што постојат денес, тој обезбедува инстант трансакции, што го прави игрите во движење толку погодни како што никогаш порано не биле.

Цимплер

Тоа е уште еден популарен е-паричник прифатен од најпопуларните мобилни казина во живо. Исто како и секоја друга платформа од ваков вид, таа ви овозможува целосен пристап до вашите средства 24/7 на врвовите на вашите прсти. Обезбедува прилично ефикасен и удобен безбедносен систем преку индивидуални СМС кодови за проверка.

Со сета своја погодност, Simpler има едно критично ограничување бидејќи работи само на територијата на ЕУ.

Pay-n-Pay

Откако ќе имате сметка во една од компатибилните банки лоцирани во Шведска, Данска, Шведска или Германија, може да уживате во услугите на платформата вообичаено наречена „PayPal за играчи“

Главната придобивка од Pay-n-Pa е тоа што со задоволство делува како посредник, помагајќи ви да ја избегнете потребата да ги пишувате вашите податоци. Наместо тоа, Pay-n-Pay ги испраќа сите потребни информации до операторот, исто како што би направила познатата платежна платформа.

Ви обезбедува моментално пријавување, па дури и безбедно и непречено искуство на играње во таканаречените мобилни казина без регистрација.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести