Најдобрите Казино Во Живо со Bank transfer

Можеби веќе сте слушнале многу за казина во живо поради нивната практичност и пристапност, но можеби се прашувате колку се лесни вашите депозити и повлекувања. За среќа, стариот добар банкарски трансфер (познат како жичен трансфер) е еден од најпопуларните начини на плаќање за казина во живо, така што можете лесно да најдете казина со банкарски трансфер.

Ако сè уште не сте сигурни каде да започнете, ќе ги најдете најдобрите казина за банкарски трансфер веднаш од нашата споредба на оваа страница. Подолу, исто така, ќе разговараме за сè што треба да знаете за казина во живо со банкарски трансфер, вклучително и како да ги најдете врвните казина што прифаќаат плаќања со банкарски трансфер.

Најдобрите Казино Во Живо со Bank transfer
Начин на плаќање преку банкарски трансфер во живи казинаВрвни казина во живо кои прифаќаат банкарски трансфериКако да депонирате со банкарски трансфер во живи казинаКако да повлечете пари со банкарски трансфер во живи казинаКазино бонуси и промоции за банкарски трансферАлтернативи за банкарски трансферИсторија на банкарски трансфери и присуство на пазаротОграничувања за плаќање со банкарски трансфер во живи казинаБанкарски трансфер и одговорно коцкањеПредности и недостатоци на користење на банкарски трансфер во живи казинаБанкарски трансфер и приватност на играчотБанкарски трансфер и конверзија на валутаЗаклучок
Начин на плаќање преку банкарски трансфер во живи казина

Начин на плаќање преку банкарски трансфер во живи казина

Банкарскиот трансфер е еден начин на плаќање на кој не му треба ни вовед: сите ние праќаме жични трансфери речиси секоја недела. Секако, не е тешко да се најде казино за банкарски трансфер, бидејќи скоро сите реномирани казина во живо користат банкарски трансфери за да ги олеснат нивните депозити и повлекувања.

Една од главните причини зошто можеби преферирате трансакции со банкарски трансфери е неговото високо ниво на безбедност. Трансакциите со банкарски трансфери се високо шифрирани, со што се осигурува дека вашите финансиски информации остануваат доверливи. Па дури и надвор од тоа, банкарските трансфери се прифаќаат во казина во живо ширум светот, така што можете да ги испробате врвните казина за банкарски трансфери на глобално ниво.

Кога користите банкарски трансфер како а начин на плаќање казино, ќе треба да ги дадете информациите за вашата банкарска сметка на казиното во живо, или во некои случаи, можете веднаш да скокнете на онлајн банкарството за да ја потврдите трансакцијата. Откако казиното ќе ги потврди информациите за вашата сметка, можете лесно да започнете да правите депозити и повлекувања во сите најдобри казина за банкарски трансфери.

Накратко, банкарските трансфери се една од најбезбедните, најсигурните и најприродните опции за начин на плаќање за секој коцкар во казино во живо.

Начин на плаќање преку банкарски трансфер во живи казина
Врвни казина во живо кои прифаќаат банкарски трансфери

Врвни казина во живо кои прифаќаат банкарски трансфери

Кога станува збор за изборот на најдобрите казина во живо кои прифаќаат плаќања со банкарски трансфери, треба да земете во предвид неколку фактори. Во Live CasinoRank, го направивме истражувањето за вас и составивме листа на врвни казина во живо кои прифаќаат плаќања преку банкарски трансфер, но еве подетален преглед на некои од главните фактори што секогаш ги бараме од секое казино во живо:

 • Безбедност и углед - Не треба да се каже дека најдобрите казина во живо со банкарски трансфери треба да имаат ѕвездена репутација во заедницата за коцкање и треба да носат легитимна лиценца за коцкање (или дури и дополнителни сертификати). Ова е нешто на што посветуваме големо внимание кога ги разгледуваме казината со банкарски трансфери.
 • Портфолио на казино игри во живо - Откако ќе се потврди репутацијата, продолжуваме да ја проверуваме целиот избор на казино игри во живо достапен во казиното. Врвните казино-страници во живо обично соработуваат со некои од познатите провајдери на софтвер како Evolution Gaming и Pragmatic Play. Идеално, овие треба да бидат присутни.
 • Бонус понуди и промоции - Сите уживаме во некој повремен подарок и токму тоа се однесуваат на понудите за бонус во живо во казино. Кога ќе го започнете вашиот прв банкарски трансфер во казино, може да добиете некои бонуси за депозит или подароци за добредојде. Најдобрите казина за банкарски трансфери организираат редовни промоции и кампањи за да ве забавуваат.
 • Време на обработка на плаќање и ограничувања за плаќање - Врвните казина во живо ги обработуваат плаќањата прилично брзо, така што нема да морате да чекате премногу долго за вашиот трансфер: 24 до 48 часа е златната временска рамка во казина во живо. Надвор од тоа, се важни и ограничувањата за депозит и повлекување, и тука блескаат врвните казина со нивните повисоки и флексибилни лимити за плаќање.
 • Поддршка за корисници - Во секое казино во живо треба да се даде извонредна поддршка за клиентите. Најдобрите казина за банкарски трансфери нудат помош 24/7, обично преку разговор во живо или едноставна форма за контакт (иако се претпочита разговор во живо).
Врвни казина во живо кои прифаќаат банкарски трансфери
Како да депонирате со банкарски трансфер во живи казина

Како да депонирате со банкарски трансфер во живи казина

Правењето депозит во живо во казино со банкарска сметка е јасен процес. Всушност, се чувствуваме сигурни кога велиме дека ако сте ја користеле вашата банкарска сметка за други онлајн услуги, повеќе од подготвени сте да се справите со депозит од банкарски трансфер на казино.

Еве ги главните чекори со кои ќе се сретнете кога ќе го започнете вашиот прв депозит преку жичен трансфер:

 1. Најдете соодветно казино во живо. Користење на Список за споредба на казино овде на Live CasinoRank да ги пронајдете најдобрите казина во живо кои прифаќаат депозити од банкарски трансфери и да се регистрирате за сметка во казино со пополнување на формуларот за регистрација.
 2. Отворете го делот за каса. Откако ќе се регистрирате, одете во делот за паричник/благајна на вашата сметка во казино, каде што можете да изберете банкарски трансфер како начин на депозит.
 3. Внесете ја сумата. Внесете ја саканата сума, според лимитот за депозит во живо преку банкарски трансфер на онлајн казино доделен од казиното.
 4. Следете ги инструкциите за да ја завршите трансакцијата. Следете ги упатствата на екранот за да ја завршите трансакцијата во вашата банка (што може да бара најавување на вашата онлајн банкарска сметка). Имајте предвид дека банкарските трансфери може да потрае подолго за да се обработат во споредба со другите начини на плаќање.
Како да депонирате со банкарски трансфер во живи казина
Како да повлечете пари со банкарски трансфер во живи казина

Како да повлечете пари со банкарски трансфер во живи казина

Повлекувањето пари од вашата сметка на казино во живо со помош на банкарски трансфер е можеби една од најлесните и најзгодните опции, бидејќи тоа навистина не бара никаков напор од ваша страна. Само следете ги овие чекори во избраното казино во живо за успешно да го завршите првото повлекување од банката:

 1. Иницирајте го вашето повлекување. Најавете се на вашата сметка и одете до делот за каса за да започнете со повлекување.
 2. Внесете ја саканата сума. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете, но забележете ги и минималните ограничувања за повлекување на казиното (секое казино може да има различни лимити).
 3. Изберете повлекување банкарски трансфер. Изберете банкарски трансфер како опција за повлекување. Сепак, можеби веќе сте го одбрале стандардно, ако сте го направиле вашиот депозит и преку банкарска сметка. Казината имаат тенденција да ги обработуваат плаќањата директно назад на истиот начин на плаќање што претходно се користел.
 4. Почекајте казиното да го потврди и обработи плаќањето. Кога сакате да повлечете средства со банкарски трансфер, најверојатно ќе треба да почекате неколку дена за да се заврши трансферот. Времето за обработка на повлекување во казина во живо може да се движи од неколку часа до неколку дена.
Како да повлечете пари со банкарски трансфер во живи казина
Казино бонуси и промоции за банкарски трансфер

Казино бонуси и промоции за банкарски трансфер

Многу казина во живо нудат бонуси и промоции за казино да привлечете нови играчи и да ги задржите постојните, па без разлика дали штотуку се пријавувате или сте играле во казиното во живо долго време, има добри шанси да соберете некои бонуси во казино во живо.

Кога користите банкарски трансфер за депозити во казиното во живо, нема да бидете исклучени од никакви бонуси и промоции. Некои од најдобрите бонуси за казино со банкарски трансфер се наведени веднаш подолу, а тековните понуди за бонус за казино во живо можете да ги најдете и од нашата табела за споредба погоре.

Бонуси за добредојде

Вашиот прв банкарски трансфер во живо во казино може да дојде со дополнителна поволност од пакет за добредојде. Некои од најдобрите бонуси за казино се подароци за добредојде кои се наградени за првпат депоненти, а за нив се применуваат банкарски трансфери.

Казината во живо може да ги третираат коцкарите за прв пат со илјадници бонус готовина. Во повеќето случаи, бонусите за добредојде се најголеми од сите бонуси за казино во живо.

Бонуси за депозити

Додека бонусот за добредојде во казино во живо е наменет само за играчи кои првпат се враќаат, бонуси за редовни депозити се даваат речиси неделно или одвреме-навреме на сите играчи кои прават квалификациски депозит.

Бонусите за депозит може да се движат од 50% до 200% и да понудат стотици долари во бонус пари. Врвните казина во живо имаат тенденција да нудат бонуси за депозит по редовни интервали.

Бонусите за враќање на готовина

Казината во живо и враќањето на готовина одат рака под рака. Многу врвни казино сајтови во живо нудат поврат на готовина на ВИП играчи кои ставиле одредена сума на облози на игри во казино во живо.

Често, во живо казино враќање на готовина останува околу 5 до 10 проценти и како што кажува името, ќе ви бидат вратени некои пари од вашите загуби.

Казино бонуси и промоции за банкарски трансфер
Алтернативи за банкарски трансфер

Алтернативи за банкарски трансфер

За повеќето коцкари, банкарски трансфер е одлична опција за плаќање, но секогаш е добро да има алтернативи. Покрај онлајн-казиното банкарство, има многу алтернативи достапни во повеќето казина во живо, вклучувајќи ги следниве начини на плаќање:

 • Дебитни/кредитни картички - Има добри шанси да понуди и казиното со банкарски трансфер дебитна и плаќања со кредитна картичка бидејќи овие одат рака под рака. Казината во живо прифаќаат и VISA и Mastercard банкарски картички.
 • Е-паричници - Ако сакате да го однесете вашето коцкање надвор од банката, сметките на електронски паричник може да бидат добра алтернатива. Некои од најпопуларните во казина во живо се Скрил, Нетлер, и ecoPayz, меѓу другите.
 • Криптовалута - Крипто плаќањата се уште се прилично нови во живите казина, но има се повеќе нови казина во живо кои прифаќаат трансакции со криптовалути. Обично, казината прифаќаат Биткоин, Етереум, и Лајткоин.

Треба да се забележи дека не сите казина во живо ги прифаќаат сите горенаведени опции за плаќање, а некои може дури и да го резервираат својот избор само за соработка со банки кои се погодни за коцкање. Секогаш треба малку подалеку да го истражувате казиното во живо за да видите дали има достапни алтернативи за банкарски трансфер.

Алтернативи за банкарски трансфер
Историја на банкарски трансфери и присуство на пазарот

Историја на банкарски трансфери и присуство на пазарот

Дали некогаш сте се запрашале каква е историјата на банкарските трансфери и од каде потекнуваат трансферите на пари? Сите сме толку навикнати да правиме банкарски трансфери што најверојатно ја забораваме богатата историја на банкарски трансфери.

Банкарските трансфери во суштина започнаа уште во 1870-тите благодарение на Western Union кој користеше телеграфски канцеларии. Тогаш луѓето мораа да се упатат кон канцеларијата, каде што телеграфот испраќаше пари во другата канцеларија (преку шифри и слично заради безбедност). Western Union е дури и денес еден од најголемите креатори на пазарот кога станува збор за жични трансфери.

Сега, меѓународните банкарски трансфери се олеснуваат преку системот SWIFT кој беше основан во 1974 година, но основниот принцип останува ист како што беше во раните денови: одредени шифри се користат за да се насочат парите до правилната „канцеларија“ (познато како банката ).

Со оглед на тоа што сите ние имаме банкарска сметка и редовно вршиме жични трансфери, не е изненадување што трансферите на пари сè уште се водечки начин на плаќање во светот.

Историја на банкарски трансфери и присуство на пазарот
Ограничувања за плаќање со банкарски трансфер во живи казина

Ограничувања за плаќање со банкарски трансфер во живи казина

Без разлика кое казино во живо ќе го изберете, секогаш постојат одредени ограничувања за износот на банкарски трансфер поради неколку фактори кои се однесуваат на деловната страна на нештата.

Пред да започнете со коцкање, дефинитивно треба да го откриете лимитот за банкарски трансфер и за депозити и за повлекувања (и минимални и максимални лимити). Ограничувањата на трансферот секогаш се напишани во условите и условите на казиното кои можете лесно да ги прочитате пред да се регистрирате, или ако имате какви било сомнежи, секогаш е достапна корисничка поддршка.

Општо земено, најчестите лимити за банкарски трансфери остануваат околу 20 до 2000 долари за депозити, додека некои казина во живо може да дозволат неограничено повлекување (или ограничување на повлекувањата околу одредена сума неделно или месечно).

Имајте предвид дека ако се обидете да повлечете повеќе од дозволеното со лимитот за банкарски трансфер, можеби ќе треба да платите некои дополнителни такси.

Ограничувања за плаќање со банкарски трансфер во живи казина
Банкарски трансфер и одговорно коцкање

Банкарски трансфер и одговорно коцкање

Одговорното коцкање е од клучно значење во индустријата за коцкање преку Интернет, а и давателите на начин на плаќање преку банкарски трансфер и казината во живо имаат строга одговорна политика за коцкање да го промовираат.

Како дел од одговорното однесување на коцкањето, казина во живо секогаш дозволуваат само-исклучување, како и примена на одредени лимити за депозит, ограничувања за загуби или функции за истекување на вашата сметка за коцкање. Сето ова е создадено за да не завршите со парични прашања поради вашата навика за коцкање.

Дури и банките кои се погодни за коцкање може да наметнат некои одговорни политики за коцкање, осигурувајќи дека играчите можат да се коцкаат без грижа. Затоа секогаш треба да го потврдите вашиот идентитет кога се приклучувате на казиното и можеби ќе треба да поминете некои други контроли за да ја осигурате вашата безбедност.

Банкарски трансфер и одговорно коцкање
Предности и недостатоци на користење на банкарски трансфер во живи казина

Предности и недостатоци на користење на банкарски трансфер во живи казина

Колку и да звучи прекрасно банкарскиот трансфер во казино во живо, секој начин на плаќање е приспособен за специфични потреби и има добри шанси некои коцкари да не уживаат во банкарските трансфери (додека е совршен за други).

Еве брз преглед на некои од главните предности и недостатоци на банкарски трансфер што треба да се земат предвид.

Предности на банкарски трансфери

 • Безбедна - Директниот банкарски трансфер е најбезбедниот начин на плаќање во казиното, поради екстремните безбедносни мерки што ги спроведуваат банките.
 • Погодно - Бидејќи веќе имате банкарска сметка, не мора да отворате нови сметки или да се регистрирате за нови платежни услуги.
 • Флексибилни граници - Е-паричници може да имаат ниски лимити за повлекување, но многу казина во живо дозволуваат огромни трансфери на вашата банкарска сметка (џекпотот се исплаќа и на вашата банкарска сметка).

Недостатоци на банкарски трансфери

 • Можни банкарски провизии - Иако е исклучок, постои можност да направите некои банкарски такси кога правите трансакции со казино.
 • Бавни плаќања - Ако барате брзи депозити и повлекувања во казино, трансферите на пари можеби не се идеално решение бидејќи тие се познати по тоа што се бавни.
 • Без анонимност - Криптовалутите овозможуваат целосна анонимност со плаќањата, но ако се занимавате со банкарски трансфер, вашата навика за коцкање и е позната на банката.
Предности и недостатоци на користење на банкарски трансфер во живи казина
Банкарски трансфер и приватност на играчот

Банкарски трансфер и приватност на играчот

Можеби сте загрижени за вашата приватност кога играте во казина во живо, и има секое право на тоа. За среќа, банкарските трансфери ја обезбедуваат вашата приватност со користење на безбедна технологија за шифрирање за секоја трансакција.

Всушност, банкарските трансфери може да бидат некои од најбезбедните и приватни опции таму. Банките не ги споделуваат вашите лични и финансиски информации со трети страни, што ги прави безбедна опција за плаќање за користење во казина во живо.

Вашата единствена задача е да се регистрирате во легитимни реномирани и лиценцирани казина во живо, каде што приватноста е еден од главните приоритети на самата локација за казино.

Банкарски трансфер и приватност на играчот
Банкарски трансфер и конверзија на валута

Банкарски трансфер и конверзија на валута

Ако користите банкарски трансфер за да депонирате средства на вашата сметка на казино во живо во друга валута, можеби е неопходна конверзија на валута. Вообичаено, тоа се случува автоматски бидејќи банките имаат вградени услуги за конверзија на валута, така што можете да депонирате средства во вашата претпочитана валута.

Сепак, има едно предупредување што треба да се земе предвид: такси за конверзија на валута. Без разлика на банката и казиното во живо, можеби ќе треба да платите некои такси за конверзија на валута во зависност од цените утврдени од вашата банка. Ако размислувате за користејќи различни валути, прво проверете дали ги знаете информациите за цените на вашата банка пред да направите депозити и повлекувања во живо во казино.

Банкарски трансфер и конверзија на валута
Заклучок

Заклучок

Не многу начини на плаќање казино во живо може да се пофалат со таква безбедност, сигурност и практичност како што се банкарските трансфери. Многу казина во живо ширум светот прифаќаат банкарски трансфери и сите ние имаме пристап до онлајн банкарство. Не е ни чудо како банкарските трансфери станаа еден од најпопуларните начини на плаќање меѓу коцкарите во живо во казино.

Следете ги упатствата наведени во овој водич за да ги најдете најдобрите казина во живо со плаќања преку банкарски трансфери и почнете да уживате во вашето патување со казино во живо денес.

Заклучок

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали банкарските трансфери се безбедни за користење во казина во живо?

Да, банкарските трансфери се сосема безбедни опции за плаќање во казина во живо. Сите врвни банки користат врвна технологија за шифрирање за да ги заштитат вашите информации. Само погрижете се да изберете лиценцирана локација за казино кога правите трансфер на пари.

Како да депонирате средства користејќи банкарски трансфер во казино во живо?

За да депонирате готовина користејќи го банкарскиот трансфер во казино во живо, најавете се на вашата сметка, одете до делот за благајна, изберете банкарски трансфер како опција за плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и следете ги упатствата на екранот. Нормално, сето ова трае само минута или две.

Кои се лимитите за депозит и повлекување за банкарски трансфери во казина во живо?

Точниот лимит за депозит и повлекување зависи од условите и условите на казиното во живо. Секое казино може да има различни ограничувања, затоа секогаш треба да ги проверувате условите на казиното пред да извршите какви било плаќања. Вообичаено, минималниот депозит во банкарски трансфер е околу 10 до 20 долари.

Дали треба да плаќам некакви такси кога користам банкарски трансфери во казина во живо?

Многу казина во живо не бараат никакви такси за трансакции, но истото може да не важи и за вашата банка. Некои банки може, навистина, да наметнат надоместоци за која било трансакција, па тоа во голема мера зависи од ценовната политика на вашата банка. Дефинитивно проверете со вашата банка ако не сте сигурни за можните провизии.

Може ли да повлечам средства користејќи банкарски трансфери во живи казина?

Да, дефинитивно можете да повлечете средства преку банкарски трансфер во сите казина во живо. Само треба да го иницирате барањето за повлекување и во повеќето случаи, вашите добивки автоматски се испраќаат на истата банкарска сметка што сте ја користеле за депозит.

Колку долго се обработуваат повлекувањата од банкарски трансфери во казина во живо?

Брзината на обработка на повлекувањата од банкарски трансфер зависи од казиното во живо. Повеќето казина ги обработуваат барањата за плаќање во рок од 24 до 48 часа, по што исплатата ви се испраќа на пат. Обично, повлекувањата од банкарски трансфери имаат тенденција да пристигнуваат во рок од 3-5 работни дена.

Може ли да користам банкарски трансфери во сите казина во живо?

Банкарските трансфери се исклучително чести и 90 проценти од времето можете да ја користите вашата банкарска сметка за сите трансакции во казино во живо, но тоа не е апсолутно правило. Има многу казина во живо кои не прифаќаат банкарски трансфер. Сепак, можете да најдете живи казина кои прифаќаат банкарски трансфери со проверка на нашата листа за споредба на оваа страница.

Може ли да користам бонуси и промоции во живо за казино преку банкарски трансфери?

Да, многу казина во живо нудат бонуси и промоции на сите играчи, дури и ако користите банкарски трансфери. Вообичаено, казината не ги исклучуваат банкарските трансакции од промоциите, така што имате добри шанси да најдете одлични бонуси за казино во живо.