Докажани совети за коцкање Биткоин за играчи во живо во казино

Bitcoin

2021-08-19

Benard Maumo

Индустријата за онлајн коцкање постојано иновира. Денес, играчите се префрлаат од обложување користејќи фиат валути во корист на криптовалутите, особено Биткоин коцкање. Оваа форма на коцкање е поевтина, побрза и побезбедна од традиционалното коцкање.

Докажани совети за коцкање Биткоин за играчи во живо во казино

Но, искрено, коцкањето со Биткоин е толку сложено што мора да постигнете сè на место или да го изгубите сето тоа. Играчите треба да најдат најдобрите казина во живо на интернет да играте, да ги проучувате шемите на тргување БТК и многу повеќе. Оваа статија објаснува повеќе.

Совет #1. Внимателно проучете ја вредноста на БТК

Пред да размислите да пронајдете казино во живо што поддржува BTC игри, прво научете ги ризиците кои се вклучени. Како што беше кажано погоре, коцкањето со Биткоин може да биде толку непредвидливо поради испарливата природа на дигиталната монета.

На пример, само оваа година, БТК тргуваше помеѓу 65 и 30 илјади долари. Во моментов, пазарната вредност на БТК е во минус, тргувајќи се на околу 33 илјади долари. Накратко, подгответе се за најлошото сценарио во случај на пад на цената на БТК. Запомнете, колку е поголема вредноста на БТК, толку посочни ќе бидат вашите профити од коцкање. Затоа, одвојте време и проучете го трговскиот пазар пред да се коцкате со Биткоин.

Совет бр. 2. Играјте само на доверливи веб-страници

Без разлика дали играте во традиционално казино, онлајн казино или спортски книги, транспарентноста и правичноста се клучни. Сега, во случај на коцкање БТК, проверете дали казиното во живо што ќе го изберете е легитимно и безбедно. Преземете ги основните чекори за да се осигурате дека нема да станете плен на измамници кои се речиси насекаде на интернет.

Но, како да знаете дека казиното во живо е безбедно и безбедно? Прво, проверете дали казиното поседува валидна лиценца од правно лице како Комисија за коцкање во Обединетото Кралство и МГА. Потоа, продолжете да потврдувате дали достапните игри се од компании како Evolution, Ezugi, Microgaming, Pragmatic Play и многу повеќе. И да, прочитајте ги прегледите на интернет од поранешните и сегашните играчи пред да изберете казино во живо.

Совет бр. 3. Изберете Игри засновани на вештини

Откако ќе пронајдете биткоин казино во живо, депонирајте го минималниот износ и изберете игра. Иако полесните опции како рулет, бакара, тигар на змејот и среќен 7 се привлечни, ќе изгубите само на долг рок. Тоа е затоа што овие игри се чисто засновани на среќа. Со други зборови, не можете да влијаете на исходот на кој било начин. Уште полошо, RTP не е погодна за играчи.

Имајќи го тоа на ум, играјте игри засновани на вештини како блек џек и видео покер. Иако рабовите на куќата остануваат ширум таблата, овие игри им овозможуваат на гејмерите да ја намалат предноста на „злобната“ куќа користејќи стратегии. На пример, професионалните играчи на блек џек уживаат во помалку од 0,5% предност во куќата, благодарение на броењето карти. Уште повеќе, нема да ви треба цел ден да ја научите стратегијата за играње.

Совет #4. Секогаш барајте бонуси за биткоин казино

Повеќето онлајн казина нудат дарежливи бонуси и награди и за новите и за лојалните гејмери. Многупати, овие казина ќе одговараат на вашиот депозит до одреден процент. Ако имате среќа, казиното може да воведе промоции за враќање на готовина, каде што одредена сума од вашиот изгубен удел се враќа. За да ја скратите приказната, играјте со бонуси за казино секогаш кога можете.

За жал, не постои такво нешто како бесплатен ручек во оваа индустрија. Освен што бараат од играчите да се регистрираат за сметка и да депонираат минимален износ, казина во живо ја заматуваат водата со барања за обложување. Обично тоа се условите што играчот мора да ги исполни пред да ги повлече парите од бонусот. Без разлика, побарајте го бонусот и почитувајте ги правилата.

Заклучок

Со горенаведените стратегии за коцкање Биткоин, можете да го ограничите бројот на загуби настанати од коцкањето со БТК. Само научете ја основната стратегија за коцкање, изберете го вистинското казино и знајте кога да се откажете. Всушност, ќе откриете многу повеќе системи како што се субсидирам и управување со емоции со искуство. Играј безбедно!

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести