Популарни криптовалути за купување и избегнување за онлајн коцкање

Bitcoin

2021-09-04

Benard Maumo

Индустријата на онлајн казино брзо собира пареа низ целиот свет. Денес, гејмерите можат да играат речиси сите традиционални казино игри директно на нивните телефони и компјутери. Уште подобро, можете да уживате со други играчи и дилер во живо во казино во живо.

Популарни криптовалути за купување и избегнување за онлајн коцкање

Но, исто како што играчите се навикнуваат на онлајн коцкањето, друга форма на обложување е на насловните страници, коцкањето со криптовалути. Како што можеби знаете, крипто обложувањето е брзо, анонимно, поевтино и посигурно од играњето со фиат валута.

За жал, изборот на совршена дигитална монета за играње во онлајн казино може да претставува неочекуван предизвик. Значи, прочитајте за да ги научите најдобрите валути за крипто обложување и кои да ги избегнувате.

Најдобрите криптовалути за игри за купување

Биткоин (BTC)

Тоа не е чудно Биткоин е на врвот на оваа листа. Тоа е затоа што БТК е највредната и најтргуваната дигитална монета досега. Исто така, најверојатно ќе играте казино игри во живо користејќи БТК на кое било онлајн казино.

Сепак, нестабилноста на Биткоин е извор на загриженост. Само оваа година, БТК се тргуваше помеѓу 35 и 65 илјади долари. Но, тоа не е ништо во споредба со падот на цената во 2018 година, поради кој се продаде за 6.000 долари. Но, нешто е сигурно; БТК е најбезбедната крипто-инвестиција што можете да ја направите.

Лајткоин (LTC)

Лајткоин е уште една одлична криптовалута за која треба да размислите за купување за онлајн игри. Објавен во 2011 година, LTC сега е една од најтргуваните дигитални монети заедно со BTC. Во моментов, еден LTC е еднаков на $130,08.

Тоа, рече, Litecoin е поедноставен, попристапен и полесен за рудирање, благодарение на алгоритмот за скрипти. Во споредба со BTC, на кој му се потребни околу 10 минути за да се ископа, LTC рударството може да потрае помалку од 3 минути. Како резултат на тоа, цената на трансакцијата на LTC е помала од онаа што ќе ја сретнете на повеќето дигитални монети.

Ethereum (ETH)

Дали знаете некоја страница за коцкање што не прифаќа Етереум како начин на плаќање? Веројатно ниту еден! Лансиран во 2015 година, ETH денес е една од најафирмираните дигитални монети. Во моментот на составување на овој напис, еден ETH е еднаков на 2170,53 долари.

Покрај неговата ниска вредност, Ethereum поддржува паметни договори, што го прави популарна опција за онлајн бизнисите. Покрај тоа, ETH поддржува распоредување на неколку dApps (децентрализирани апликации). Сите овие карактеристики заедно го прават ETH популарна опција меѓу најдобрите казина во живо. Освен горенаведените три, можете исто така да размислите за играње користејќи:

 • Dogecoin

 • Трон

 • Тетер

 • Монеро

 • Цртичка

 • Биткоин Кеш

 • Нео

 • Бинанс монета

 • Бран

  Криптовалути што треба да се избегнуваат

  BitTorrent (BTT)

  На хартија, BTT може да изгледа како интригантен концепт. Оваа дигитална монета првично започна како P2P (Peer-to-Peer) мрежа за споделување датотеки. Целта беше да се промени начинот на кој потрошувачите пристапуваат до забавните содржини, иако тоа не функционираше според планот.

Но, откако BTT го купи DLive, платформа за пренос во живо налик на YouTube, инвеститорите почнаа да се интересираат. За жал, DLive ја загуби својата популарност по ситуацијата на 6 јануари во Вашингтон. Оттогаш, трговците изгубија интерес за токенот BTT.

Ѕвездени лумени (XLM)

Веројатно знаете нешто или четири за оваа дигитална монета. Stellar Lumens е пионерски утилитарен алткоин (алтернативен крипто) наменет за движење и заштеда на пари. По објавувањето во 2014 година, намерата беше да им се помогне на финансиските институции да се поврзат преку блокчејн технологија.

Иако сè се одвиваше непречено, оваа дигитална монета почна да објавува диви бројки за газење претходно во годината. Во моментов, еден XLM е еквивалентен на 0,24 долари. Сега, ако сте по бонуси за онлајн казино, оваа бројка не е толку привлечна, нели?

Заклучок

Не ја сфаќајте оваа статија погрешно; нема апсолутно ништо лошо во инвестирањето во двете дигитални монети погоре. Сепак, запомнете дека индустријата за криптовалути е сè уште релативно нова. Затоа, бидете дополнителна претпазливост, особено за време на коцкање со криптовалути. Среќно лето!

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести