Најдобрите Казино Во Живо со Credit Cards

Кредитните картички станаа популарен начин на плаќање за онлајн казина во живо, со многу казино сајтови кои прифаќаат депозити од кредитни картички. Играњето во казина со кредитни картички е и практично и безбедно, а трансакциите се обработуваат брзо, што им овозможува на играчите да почнат да ги играат своите омилени казино игри во живо без никакво одлагање. Дополнително, пријавувањето во најдобрите казина со кредитни картички ја елиминира потребата од поставување дополнителни сметки со даватели на плаќања од трети страни. Придружете се на возбудата и започнете да играте на локациите за казино со кредитни картички денес, притоа не заборавајте да вежбате одговорно коцкање и да ги чувате вашите лични и финансиски информации безбедни.

Најдобрите Казино Во Живо со Credit Cards
Што е кредитна картичка?

Што е кредитна картичка?

Кредитните картички им обезбедуваат на сопствениците на картички флексибилна кредитна линија што може да се користи за купување, плаќање сметки, повлекување готовина, па дури и финансирање онлајн игри во казина во живо. Со користење на казино кредитни картички, сопственикот на картичката во суштина позајмува пари од емисионата банка или финансиска институција, кои мора да се вратат со камата. На овој начин, врвните веб-локации за казино со кредитни картички технички нудат удобен и безбеден начин за уживање во популарните игри како блек џек, рулет, и бакара од удобноста на вашиот дом.

Дополнително, најдобрите казино сајтови за кредитни картички нудат програми за награди или стимулации за враќање на готовина што може да се искористат за трошоци за онлајн игри. За да го искористите максимумот од вашата кредитна картичка во казино игрите, важно е да ја користите одговорно, да ги исплатите во целост салда секој месец и да се коцкате само со она што можете да си дозволите да го изгубите.

Што е кредитна картичка?
Како да се избере најдобрата кредитна картичка во живо казино?

Како да се избере најдобрата кредитна картичка во живо казино?

Повеќето онлајн казина во живо прифаќаат кредитни картички, што го прави брз и едноставен метод за финансирање на вашата сметка и преземање акција. Со оваа кредитна линија што ви стои на располагање, можете брзо и лесно да правите депозити и повлекувања за да ги играте вашите омилени казино игри во живо. Еве неколку фактори што треба да ги проверите за да ви помогнат да се запознаете со врвното казино во живо што ја прифаќа вашата кредитна картичка.

Репутација и доверливост

Кога барате казино со дилер во живо што прифаќа кредитни картички, важно е да се даде приоритет на доверливоста. Сакате да изберете а казино во живо кое се покажа како доверливо во текот на своето постоење. Еден начин да се оцени ова е со читање онлајн прегледи од претходни клиенти. Дополнително, најдобрите опции за казино со кредитни картички поседуваат лиценци за коцкање од признати агенции како што се Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство или Органот за игри на среќа на Малта, кои се добри показатели за состојбата и сигурноста на казиното.

Избор на игри во живо

При изборот на казино со кредитна картичка, размислете за изборот и квалитетот на достапните игри. Бара казина кои ги нудат вашите омилени игри и имаат воспоставено односи со добро почитувани развивачи на софтвер. Исто така, важно е да проверите дали казиното нуди режим „демо“ за игрите за кои ве интересира, што ќе ви овозможи да ги испробате бесплатно пред да потрошите пари. Ова може да ви помогне да одредите дали игрите - а со тоа и казиното - се соодветни за вас.

Бонуси и промоции

Бонуси и други стимулации се нудат во многу онлајн и живи казина кои прифаќаат казино кредитни картички. Внимавајте на промоциите што може да ви помогнат да добиете повеќе за вашите пари, како што се бонуси за регистрација, бесплатни вртења или попусти. Некои бонуси може да имаат барања за обложување или други ограничувања, затоа погрижете се да ги прочитате фините букви. За да ги задржат своите најпосветени клиенти да се враќаат за повеќе, неколку казина имаат програми за лојалност и ВИП шеми.

Услуги на клиентите

За да обезбедите непречено и пријатно искуство играјќи во казино со дилер во живо со вашата кредитна картичка, неопходно е да имате пристап до корисна и брза услуга за клиентите. Најдобрите казина за кредитни картички нудат различни начини за контактирање на службата за корисници во случај да ви треба помош во незгодно време. Ова може да вклучува е-пошта, телефон или разговор во живо. Пред да обложите вистински пари, добро е да стапите во контакт со грижата за клиентите и да поставите какви било прашања или да изразите каква било загриженост што можеби имате.

Како да се избере најдобрата кредитна картичка во живо казино?
Како да направите депозит во живо во казино користејќи кредитни картички

Како да направите депозит во живо во казино користејќи кредитни картички

Депозитите со кредитни картички во живи казина се брз и лесен метод за да започнете да ги играте вашите омилени игри. Постапката е како што следува:

 1. Може да го започнете процесот на депонирање со одење на картичката „Касиер“ или „Депозит“ откако ќе се најавите во претпочитаното казино во живо.
 2. Изберете „Кредитна картичка“ како опција за плаќање. Ова ќе генерира листа на прифатени кредитни картички, па ќе знаете дали најдовте казино што прифаќа Депозити на MasterCard или Трансакции со визи преку нивните соодветни кредитни картички.
 3. Внесете ги информациите за вашата кредитна картичка, кои се состојат од бројот на картичката, датумот на истекување и безбедносната шифра (обично трицифрена шифра на задната страна на вашата картичка).
 4. Внесете го износот што сакате да го депонирате и кликнете на копчето за да завршите.
 5. Плаќањето ќе биде завршено што е можно поскоро. За казино-локациите во живо кои прифаќаат кредитни картички, депозитите обично се обработуваат за само неколку секунди, а вашите пари ќе ви бидат достапни веднаш штом ќе бидат завршени.
 6. Започнете и забавувајте се со вашите омилени казино игри во живо веднаш.

Добра идеја е да проверите двапати со вашата финансиска институција пред да направите депозит, бидејќи одредени даватели на кредитни картички може да наметнат надомест за активности поврзани со коцкање преку Интернет, дури и кога се обложуваат на врвни казино-страници кои прифаќаат депозити со кредитни картички.

Секогаш коцкајте во рамките на вашите финансиски можности кога користите кредитна картичка за да направите депозит и никогаш не ризикувајте повеќе пари отколку што можете удобно да изгубите. Лесно е да се претера со вашето обложување во казино во живо, но ако направите план и го следите, можеби ќе поминете одлично без да се грижите за вашата банка.

Како да направите депозит во живо во казино користејќи кредитни картички
Како да повлечете пари од казино во живо користејќи кредитни картички

Како да повлечете пари од казино во живо користејќи кредитни картички

Подолу се чекорите потребни за подигање готовина од казино во живо со помош на кредитна картичка.

 1. За да пристапите до вашата сметка, одете на страницата на касиерот на веб-страницата на казиното во живо и најавете се таму.
 2. Пронајдете го табот што вели „Повлече“ или „Исплати“ и потоа кликнете на него.
 3. Изберете ја претпочитаната кредитна картичка во изборот за повлекување казино што сакате да го користите.
 4. Внесете ја сумата што би сакале да ја повлечете од вашата сметка.
 5. За да ја завршите трансакцијата, се што треба да направите е да ги следите упатствата што се дадени на екранот.

Бидете сигурни да го проверите износот на вашата сметка користејќи кредитна картичка на трансакции за повлекување на казино. Можеби ќе бидат потребни само неколку часа до неколку дена за да се заврши, зависно од казиното во кое ќе изберете да играте и од банката што ќе ја изберете.

Откако ќе се обработи повлекувањето, средствата ќе бидат префрлени на сметката поврзана со вашата кредитна картичка. Можно е готовината да не биде достапна на вашата банкарска сметка уште неколку дена, а тоа варира во зависност од компанијата за кредитна картичка.

Дополнително, ако сакате да повлечете пари од сигурно казино во живо користејќи онлајн кредитна картичка за коцкање за прв пат, прво ќе мора да поминете низ процедура за верификација KYC (Знајте го вашиот клиент). Ова е индустриски стандард за потврдување на легитимноста на секоја финансиска трансакција. Вообичаените форми на идентификација и проверка на адресата што се користат во KYC вклучуваат пасоши, возачки дозволи и сметки за комунални услуги обезбедени од владата. Откако казиното ќе ја потврди вашата идентификација, не би требало да имате проблеми со повлекувањето на кредитната картичка.

Како да повлечете пари од казино во живо користејќи кредитни картички
Валути поддржани со кредитна картичка

Валути поддржани со кредитна картичка

Издавачите на кредитни картички и земјите издавачи одредуваат кои валути може да се користат со одредена картичка. Главните валути, вклучувајќи ги американскиот долар, еврото, британската фунта и јапонскиот јен се прифатени од повеќето компании за кредитни картички и сајтови за коцкање кои прифаќаат кредитни картички ширум светот. Сепак, прифаќањето на алтернативни валути варира. Дознајте од издавачот на вашата кредитна картичка кои валути се прифаќаат и дали има дополнителни трошоци поврзани со користењето на вашите картички во странство, како што се такси за конверзија или странски трансакции. Најдобрата кредитна картичка за коцкање е онаа што ќе ги има на располагање овие информации на клиентот на нивно барање.

Валути поддржани со кредитна картичка
Добијте бонус за казино во живо користејќи кредитни картички

Добијте бонус за казино во живо користејќи кредитни картички

Ако сакате да добивате бонуси за кредитни картички на казино во живо, прво треба да најдете казино во живо што прифаќа плаќања со кредитна картичка. Откако ќе најдете соодветно казино, проверете дали нудат бонуси за користење кредитни картички за онлајн коцкање. Можеби ќе можете да добиете бонус за слотови за казино, како што се бесплатни вртења само за користење на вашата кредитна картичка за да направите депозит. Некои казина во живо, исто така, нудат бонуси за пријавување или а бонус без депозит што може да ви даде дополнителни средства за обложување. Погрижете се внимателно да ги прочитате одредбите и условите за да ги разберете сите барања за обложување или други ограничувања што може да се применат, како што е барањето за бонус код за казино за да барате бонуси.

Добијте бонус за казино во живо користејќи кредитни картички
Добрите и лошите страни на користење на кредитни картички

Добрите и лошите страни на користење на кредитни картички

Добрите страни за кредитни картички

Кредитните картички како опции за депозит и повлекување се одличен избор за казина во живо поради сите погодности што ги обезбедуваат. Еве само неколку од многуте придобивки од користењето кредитни картички за коцкање во казино во живо:

Погодност

Користењето кредитна картичка за игри за онлајн коцкање може да биде неверојатно погодно, бидејќи повеќето казина во живо прифаќаат плаќања со кредитна картичка. Ова значи дека можете лесно да ја финансирате вашата сметка и да започнете да играте веднаш, без да чекате да се исчистат другите начини на плаќање.

Побрзи трансакции

Може да направите брзи депозити со кредитна картичка на гејмерите и да одите на обложување. Користењето кредитна картичка за онлајн коцкање може да биде погодно ако немате време да чекате да завршат другите опции за плаќање. Може да ја финансирате вашата сметка и да обложувате веднаш со само неколку кликања.

Бонуси и награди

Казината во живо може да понудат специјални стимулации или бонуси за играчите кои користат специфични кредитни картички за да направат депозити. За да го искористите максимумот од овие награди, важно е да го направите вашето истражување и да откриете дали казиното во кое играте нуди какви било придобивки за користење на одредена кредитна картичка, како што се:

 • Дополнителни средства за обложување со одредени игри со кредитни картички
 • ВИП или програми за лојалност
 • Пристап до специјални промоции или ексклузивни турнири за игри со кредитни картички
 • Бонуси за враќање на готовина
 • Бесплатни вртења

Само имајте на ум дека овие бонуси, како игрите со слот за кредитни картички, имаат специфични услови и услови кои може да се разликуваат од казино до казино и може да се менуваат со текот на времето, па затоа е секогаш добра идеја да потврдите со вашето избрано животно казино.

Безбедност и сигурност

Користењето кредитна картичка за коцкање во живо може да ве заштити од измамнички дејствија и неовластени трошоци благодарение на вградените функции за спречување измами во картичката. Имањето на оваа дополнителна заштита може да ви даде мир на умот дека вашите финансиски и лични податоци ќе останат доверливи во текот на трансакциите.

Кредитни картички Конс

Проблемите со кредитните картички се малку почести од повеќето начини на плаќање и треба да се земат предвид:

Повисоки такси

Надоместоците за кредитни картички за обложување на интернет може брзо да се зголемат. Одредени издавачи на кредитни картички наметнуваат такси за трансакции кога нивните картички се користат за онлајн обложување, што може да го намали она што го добивате. Прочитајте ги малите букви и дознајте за трошоците за кредитни картички за коцкање.

Каматни стапки

Важно е да го исплатите износот на вашата кредитна картичка во целост секој месец за да избегнете високи каматни такси што може брзо да се акумулираат ако не го направите тоа. Ако не сте внимателни околу тоа колку обложувате и колку често ја користите вашата кредитна картичка за да ја пополните вашата сметка, ова може да стане сериозен проблем.

Ризик од проблеми со коцкање

Користењето кредитна картичка за онлајн коцкање во живо има потенцијал да биде многу корисно и едноставно за користење. Сепак, исто така е едноставно да се изгуби сметката за трошењето и да се развие зависност. Чувајте го коцкањето со вашата кредитна картичка во рамките на вашите финансиски можности во секое време.

KYC верификација

Употребата на кредитна картичка за коцкање може да бара проверка на „Знај го твојот клиент“ (KYC). Поднесувањето дополнителни документи за утврдување на вашиот идентитет и живеалиште може да одзема многу време и досадно само за да можете да ги играте вашите омилени слотови за кредитни картички.

Добрите и лошите страни на користење на кредитни картички
Безбедност и безбедност на кредитни картички

Безбедност и безбедност на кредитни картички

Безбедносните карактеристики на кредитната картичка може да варираат во зависност од компанијата што ја издала картичката и самата картичка. Сепак, повеќето кредитни картички ги обезбедуваат следните безбедносни опции:

 • Компаниите кои издаваат кредитни картички користат вештачка интелигенција и сложени алгоритми за да ги следат вашите трошоци во реално време и да забележат какво било сомнително однесување. Компаниите за кредитни картички вообичаено ќе ве контактираат за да ја потврдат легитимноста на необична активност.
 • Чипот EMV, вклучен на повеќето поновите издадени кредитни картички, е дополнителен слој на безбедност на кредитна картичка при купување во продавница. Секоја трансакција добива свој уникатен код генериран од чипот, а со тоа им отежнува на крадците да ги дуплираат деталите на вашата картичка.
 • Двофакторна автентикација се повеќе се бара од онлајн трговците и одредени компании за кредитни картички за да се зајакне безбедноста и безбедноста на кредитните картички. Покрај вашите вообичаени информации за најавување, може да биде побарано да внесете код што ви е даден преку телефон или е-пошта.
 • Многу кредитни картички обезбедуваат осигурување од лажни трошоци во кои сопственикот на картичката не сноси финансиска одговорност, наречена заштита од нулта одговорност. Вашата одговорност за купувања направени со помош на изгубена или украдена картичка е откажана од издавачот на картичката.
 • Виртуелни или привремени броеви на кредитни картички се достапни од одредени издавачи на картички за употреба при извршување на трансакции направени преку Интернет. Вистинските информации за вашата кредитна картичка нема да бидат прикажани за време на безбедни онлајн трансакции, така што тоа е добра мерка за безбедност кога се коцкате со средства од кредитна картичка.

Индустријата за кредитни картички обезбедува широк спектар на безбедносни опции за да се осигура безбедноста на вашите лични и банкарски информации. Треба да го контактирате издавачот на вашата картичка за да дознаете за точната заштита што ја нуди вашата картичка, вклучително и дали тој ги дозволува нивните кредитни картички за коцкање.

Безбедност и безбедност на кредитни картички
Најдобри алтернативи за кредитни картички

Најдобри алтернативи за кредитни картички

Ако барате алтернатива за користење на најдобрата кредитна картичка за гејмерите во казино во живо, имате неколку од кои можете да изберете. Некои од најостварливите избори се како што следува:

е-паричници

Онлајн казина во живо прифаќаат различни електронски паричници вклучувајќи PayPal, Skrill и Neteller. Може да правите депозити и повлекувања во казиното брзо и лесно без да се откажете од деталите за вашата кредитна картичка.

Банкарски трансфери

Вашата сметка во казино во живо може да добива средства со банкарски трансфер директно од вашите банкарски сметки. Овој вид на плаќање може да потрае неколку дена за да се обработи, но тоа е безбедно и сигурно средство за размена на пари.

Мобилни плаќања

Употребата на мобилни системи за плаќање како Apple Pay и Google Wallet е широко распространета меѓу казина во живо. Плаќањата направени преку вашиот мобилен уред сега може да се вршат брзо и безбедно со овие избори.

Припејд картички

Казината сега прифаќаат депозити од припејд картички вклучувајќи Paysafecard и EntroPay, што значи дека не ви треба кредитна картичка за играње. Може да купите картички како оваа во продавница за малопродажба и да ги ставите парите на нив за да играте во казино во живо.

Криптовалути

Во моментов има неколку живи онлајн казина кои ќе земаат Bitcoin, Litecoin и Ethereum. Кога плаќате преку Интернет, користењето криптовалути може да обезбеди дополнително ниво на приватност и заштита.

Најдобри алтернативи за кредитни картички

Најнови вести

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Како да користите кредитна картичка на казино игри?

За да користите кредитна картичка во онлајн казино во живо, едноставно одете на страната на касиерот и изберете ја опцијата „Депозит“. Изберете го начинот на плаќање со кредитна картичка и внесете ги потребните информации, како што се бројот на картичката, датумот на истекување и безбедносната шифра. Откако ќе се обработи исплатата, средствата ќе се додадат на состојбата на вашата сметка и можете да започнете да ги играте вашите омилени казино игри во живо. Имајте на ум дека различни казина може да имаат различни лимити за депозит и време на обработка за трансакции со кредитни картички.

Дали е безбедно да се користат кредитни картички во онлајн казина?

Ако играте во доверливо онлајн казино кое користи безбедна обработка на плаќање, можете да ја користите вашата кредитна картичка без грижа. Обидете се да изберете установа за коцкање што ќе ги шифрира сите ваши чувствителни информации, вклучувајќи ги и вашите банкарски податоци. Исто така, често проверувајте ги изјавите на вашата кредитна картичка за да забележите измамни активности. Исто така, мудро е да ги ограничите трошоците за онлајн коцкање на одредена сума и да се држите до него.

Која е најдобрата кредитна картичка за користење?

Бидејќи секоја кредитна картичка доаѓа со свој сет на поволности, награди и каматни стапки, невозможно е да се препорача само една како најдобра опција за употреба во онлајн казина во живо. Онлајн казина може да имаат корист од користењето на одредени кредитни картички поради нивните програми за награди, евтините такси и леснотијата на користење. Треба да ги споредите кредитните картички и нивните услови и услови за да изберете една која одговара на вашите потреби и преференции, како и на вашата финансиска состојба.

Дали сајтовите за коцкање прифаќаат кредитни картички?

Поголемиот дел од онлајн казина навистина дозволуваат депозити со кредитни картички. Постојат даватели на кредитни картички кои нема да дозволат депозити или повлекувања во онлајн казина поради владините регулативи или внатрешната политика. Секогаш проверувајте двапати кај давателот на кредитна картичка пред да ја користите за да финансирате сметка за онлајн игри.

Кои се најдобрите казина кои прифаќаат кредитни картички?

Најдоброто казино што прифаќа кредитни картички треба да има високо ниво на безбедност и да нуди различни опции за плаќање. Исто така, треба да има достапен широк опсег на игри, вклучувајќи игри во казино во живо. Дополнително, треба да нуди атрактивни бонуси и промоции за корисниците на кредитни картички, да има одговорна корисничка поддршка и да биде лиценцирана и регулирана од реномирана власт.

Како функционираат депозитите на кредитни картички?

Обично можете да направите депозит со кредитна картичка во онлајн казино со посета на делот за благајна на страницата, каде што ќе ви бидат побарани бројот на вашата картичка, датумот на истекување и безбедносната шифра. Откако страницата ќе ги потврди информациите, депозитот ќе се обработи и ќе биде достапен за употреба во обложување на страницата во рок од неколку минути.

Може ли да се повлечам од казино користејќи кредитна картичка?

Неколку казина нудат можност за повлекување средства директно на кредитна картичка. Некои казина може да го понудат ова, но оние што го нудат може да имаат привлечни одредби. Постојат одредени издавачи на кредитни картички кои наплаќаат повисоки каматни стапки или такси за аванс во готовина ако ја користите вашата картичка за да направите повлекување од казино.