Најдобрите Казино Во Живо со Crypto

Невозможно е да се отиде без да се слушнат крипто шумови. Да, криптите се слонот во собата, а некои луѓе имаат тенденција да ги избегнуваат само затоа што не разбираат што се. Сепак, за времето кога постојат овие валути, тие докажаа без разумно сомневање дека тие се најдобрата алтернатива на фиат валутата досега. Тоа е случај, операторите на казино во живо не можеа да си дозволат да седат на оградата и да гледаат како другите инвеститори ги користат криптовата. Затоа се зборува за крипто начини на плаќање во казина во живо.

Најдобрите Казино Во Живо со Crypto
За криптовалутите

За криптовалутите

Криптовалутите се сè попопуларен начин луѓето да прават депозити и повлекувања во живи казина. Огромниот број на расположливи криптовалути и потребата од воспоставување различна инфраструктура со цел нивна поддршка традиционално служеше како бариера за широко распространето усвојување на депозити во казино со криптовалути. Познат како еден од најпопуларните онлајн услуги и може да се пофали со преку 10 милиони корисници.

Крипто изум

Биткоинот беше првата криптовалута во историјата да оживее. Тоа беше многу назад во 2009 година кога група анонимни поединци открија дека е неопходно да се создаде ефикасно решение за плаќање преку Интернет што ќе им овозможи на луѓето анонимно да ги завршуваат паричните трансакции. Како резултат на тоа, се роди Биткоин, децентрализирана дигитална валута. Првично, луѓето беа многу скептични за Bitcoin, но со текот на времето, тој освои души и стана она што е денес. Денес, има толку многу крипто во функција, но еве ги најпопуларните:

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Етереум
 • Цртичка
 • Биткоин Кеш

Не е важно со кој од овие криптоми некој сака да игра, тие (играчите) треба да можат да најдат крипто-казино што ќе им го дозволи тоа. Додека некои живи онлајн платформи за крипто казино поддржуваат една крипто, други поддржуваат повеќе. Како и да е, Биткоинот сè уште е крал, иако другите криптоси му даваат желби за пари.

За криптовалутите
Депозит со Crypto

Депозит со Crypto

Пред играчот да може направете депозит во казино во живо во криптовалута користејќи ја платформата Crypto, тие ќе мора да се регистрираат за Crypto сметка и да направат депозит. Кога прават депозит, од корисниците се бара да одлучат во која криптовалута би сакале да инвестираат.

Како што е поголемиот дел од онлајн казина кои прифаќаат Crypto како средство за депозит сè уште ги вршат своите трансакции во фиат валута како што се еврото или американскиот долар, важно е да се внимава на девизниот курс помеѓу валутата што ја користи вашата избрана онлајн казино.

Финансирањето на Crypto-сметка за прв пат вклучува депозит со кредитна или дебитна картичка. Откако клиентите ќе го направат ова, тие ќе можат да ги преместат парите што се складирани во нивниот е-паричник Crypto од една валута во друга.

Ова го олеснува искористувањето на движењата на пазарите и гарантира дека тие ја добиваат најдобрата можна вредност од парите што ги складирале со Crypto. Иако претходно беше неопходно да се повлечат пари за да се депонираат во казино, платформата за плаќање Crypto.com овозможува директно извршување на оваа трансакција без никакви дополнителни чекори, посредници или такси.

Депозит со Crypto
Започнување со Crypto во живи казина

Започнување со Crypto во живи казина

Бројот на онлајн казина кои прифаќаат Crypto како средство за депозит во моментов е релативно ограничен во споредба со некои други начини на депозит како PayPal или кредитни картички. Сепак, бројот на казина кои работат со Crypto редовно се зголемува бидејќи побарувачката за платформата расте.

Откако корисникот ќе најде казино што прифаќа Crypto како метод за депозит, првиот чекор е да го започне процесот на депонирање. Играчот треба да се погрижи да биде свесен за какви било специјални понуди за бонус за депозит што се извршуваат кога ќе одлучат да направат депозит за да ја добијат најдобрата можна вредност од нивната трансакција.

Следниот чекор е да изберете Crypto како начин на финансирање за депозитот. Повторно, начинот на кој ова функционира ќе се разликува од едно до друго онлајн казино, но ова е генерално првиот чекор во процесот. Потоа ќе се бара од нив да го изберат нивниот износ на депозит и да се логираат на нивната Crypto сметка.

Последниот чекор е потоа да се потврди трансакцијата. Во повеќето случаи, средствата ќе бидат префрлени од сметката на Crypto во онлајн казиното веднаш.

Започнување со Crypto во живи казина
Како да направите повлекување со криптовалути

Како да направите повлекување со криптовалути

Една од причините зошто се измислени криптовата е да се обезбеди брз трансфер на пари; оттука, живо крипто казино повлекување не е долг, мачен процес. Потребни се само неколку чекори за некој да има крипто за монети од казино.

Играчите можат да започнат барање за повлекување со најавување во нивното крипто казино и лоцирање на банкарската страница. Откако ќе кликнат на Повлекување, од нив ќе биде побарано да го внесат износот на крипто што сакаат да го извлечат и адресата на криптопаричникот каде треба да се испратат средствата. Вреди да се напомене дека играчите кои сакаат да се повлечат со крипто мора да имаат криптопаричник каде што можат да ги складираат своите дигитални пари.

Откако ќе се завршат сите чекори, играчот може да ја потврди трансакцијата и да чека казиното да го одобри барањето. Средствата ќе бидат испратени во паричникот веднаш штом казиното го одобри повлекувањето.

Време на обработка и ограничувања за повлекување

Крипто трансакциите мора да се проверат на блокчејнот. Проверката обично вклучува повеќекратни потврди, во зависност од количината на крипто што се повлекува. Секоја потврда трае приближно 10 минути. Вообичаено, времето за обработка на повлекување крипто трае неколку часа (2-3) и тие варираат од едно до друго крипто и казино во живо. Повторно, минималните и максималните ограничувања за повлекување варираат од едно до друго казино.

Како да направите повлекување со криптовалути
Валути и земји поддржани со криптовалути

Валути и земји поддржани со криптовалути

Како што беше споменато претходно, Биткоинот е најпопуларниот крипто на глобално ниво, но има најмалку 1000 различни криптоа од 2022 година. Благодарение на придобивките што ги уживаат корисниците на крипто, овие дигитални валути сега се попопуларни од кога било, и многу земји им дадоа предност.

Земјите каде што криптовите се најпопуларни вклучуваат:

 • Соединетите држави
 • Јапонија
 • Германија
 • Канада
 • Малта
 • Франција
 • Русија

Други земји кои исто така останаа во чекор со крипто трендовите се:

 • Индија
 • Тајланд
 • Сингапур
 • ОК
 • Холандија
 • Белорусија
 • Виетнам

Може да се продолжи и понатаму со оваа листа. За жал, некои земји допрва треба да ги прифатат криптоните, а меѓу нив се Македонија, Непал, Боливија и Бангладеш, да наведеме само неколку.

Дали криптоните поддржуваат фиат валути? Да. Луѓето можат да купуваат криптови преку Интернет со помош на американски долари, евра, GBP и други фиат валути.

Валути и земји поддржани со криптовалути
Топ казино бонуси за криптовалути

Топ казино бонуси за криптовалути

За разлика од минатото, кога бонуси во живи казина беа ретки, повеќето живи казина денес прскаат бонуси за привлекување играчи. Наместо играчите да бараат казина со дилери во живо, сега се случува обратното. Причината за ова се десетиците понудени казина во живо врвни игри во живо. И крипто казина во живо не се исклучок. Еве ги главните типови на бонуси кои се наоѓаат на овие страници.

Бонус за депозит за натпревар: Овој бонус се вреднува врз основа на првиот депозит на играчот, до одредена сума. Може да биде 100% до 200 долари или која било друга сума. Бонус за депозит за натпревар е обично првиот бонус што играчите го добиваат во кое било казино. Но, мора да се земат предвид барањата за обложување ако некој бара ваков тип на бонус.

Повторно вчитај бонус: Кога играат игри со крипто казино, играчите секогаш ќе продолжат да ги финансираат своите казино сметки откако ќе го направат првиот депозит. Казиното може да одлучи да понуди бонуси за повторно вчитување на некои од овие последователни депозити. Меѓутоа, за разлика од бонусот за добредојде, бонусот за повторно вчитување е помал процент од депозитот.

Бонус за враќање на готовина: Ова е бонус што играчот го добива за нивните загуби. На пример, ако изгубат 1.000 долари и казиното им додели поврат на готовина од 5%, играчот ќе добие 50 долари како бонус, што значи дека нивните загуби ќе изнесуваат вкупно 950 долари.

ВИП бонуси: Најдобрите платформи за крипто казино секогаш ќе даваат ВИП бонуси во различни форми, вклучително и високи бонуси и ВИП програми.

Топ казино бонуси за криптовалути
Зошто да депонирате со криптовалути?

Зошто да депонирате со криптовалути?

Pros

Cons

Quick deposit time - Crypto Payments are faster than traditional payments. Since the transfer of cryptocurrencies takes place in seconds, players will never wait long for money to be available in their casino account. Moreover, there is no need to wait for days or weeks before players can receive winnings.

Limitations - Some countries do not accept crypto payments. Examples include Egypt, Morocco, and Iraq.

Safe and secure - Crypto payments are secure and safe. Users never have to worry about getting their personal information stolen because there is no need for credit card details.

Volatile - Cryptocurrencies are volatile, which means that their value can fluctuate considerably within a short period of time. This is especially true for Bitcoin, which has seen massive downturns in its value in recent years.

Anonymous payments - there is no need to provide personal information when making deposits or withdrawals with cryptos.

High limits - Higher limits than traditional payment methods. Transaction limits offered by live casinos when it comes to cryptocurrencies are much higher than those offered by conventional payment methods such as credit cards or bank transfers.

Tax-free payments - since cryptos are not regulated by any government, they are not subject to any taxes. However, players should note that the value of their winnings may be affected by the fluctuating value of cryptocurrencies.

Зошто да депонирате со криптовалути?
Безбедност и безбедност во живи казина Cryptocurrency

Безбедност и безбедност во живи казина Cryptocurrency

Безбедноста и безбедноста се суштински барања на најдобрите казина во живо. Имаше неколку случаи на онлајн измами кои произлегуваат од играчите кои користат традиционални начини на плаќање, како што се дебитни и кредитни картички, за да ги финансираат своите казино сметки. Меѓутоа, со криптовалутите на онлајн казино во живо, таквите случаи беа ефективно ставени во кревет. За разлика од картичките, кои имаат централизирана база на податоци што лесно може да се хакира, овие дигитални валути немаат ништо од тој вид. Тие, исто така, не им дозволуваат на играчите да даваат податоци за трансакциите и чувствителни информации; гејмерите вршат трансакции анонимно.

Блокчејн

Криптовалутите работат така што ги запишуваат сите трансакции во она што е познато како блокчејн, што е дигитална јавна книга. Оваа книга е зачувана на мрежа составена од многу компјутери за да се децентрализира крипто. Со блокчејн технологијата, мамењето на крипто системот станува речиси невозможно; дури ни хакерите немаат добри шанси. Ако трансакцијата е прикажана во една копија од книгата, таа лесно ќе биде откриена и означена. Токму оваа најсовремена безбедносна технологија ја прави светла иднината на криптовалутите во индустријата за онлајн казино.

Безбедност и безбедност во живи казина Cryptocurrency

Најнови вести

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање
2023-08-18

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање

BetConstruct, иноватор на најсовремени решенија во индустријата за казино во живо, најави соработка со 360DevPro. Ова е призната група за маркетинг услуги специјализирана за промовирање на iGaming компании.

Казино игри во живо и како тие го подобруваат вашето крипто искуство
2023-03-07

Казино игри во живо и како тие го подобруваат вашето крипто искуство

Во текот на изминатите неколку години, видовме дека се појавуваат некои луди нови технологии. Вештачката интелигенција дојде до тој степен што софтверите можат да генерираат слики од зборовите што ќе им ги дадете.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што значи крипто коцкање?

Крипто коцкањето подразбира користење на дигитални валути како Биткоин, Етереум, Догекоин итн., при правење депозити во казино. Криптовалутите користат техника наречена криптографија, што значи дека берзата нема централно регулаторно тело.

Користењето крипто во живо казина е побрзо, безбедно и достапно за речиси сите играчи поради децентрализираната технологија.

Како можам да депонирам крипто во живи казина?

Откако ќе се регистрира во крипто казино, играчот ќе ја добие неговата крипто-адреса поврзана со сметката на нивната веб-страница за игри. Тоа е адресата што ќе ја користат кога префрлаат средства од нивниот крипто-паричник на сметката.

Дали крипто казина во живо се легални?

Сите казина во живо, без разлика дали се означени како „крипто казина во живо“ или не, треба да бидат лиценцирани и регулирани од релевантните тела во земјите во кои работат. Така, крипто етикетирањето во казината не ја потврдува неговата автентичност. Истражувањето е од витално значење за да се воспостави правен статус пред да се регистрирате за веб-локација за казино во живо.

Дали користењето крипто во живи казина е побезбедно од традиционалните методи за депонирање?

Да. Повеќето крипто трансакции не бараат од играчите да ги споделат своите деликатни финансиски и лични информации. Тоа ги обезбедува од компјутерски криминали како фишинг.

Колку време траат крипто трансакциите?

Крипто трансакциите обично се инстант. Балансот трае неколку минути за да се одрази.

Дали има бонуси за користење крипто во живи казина?

Повеќето казина во живо ширум светот нудат бонуси за добредојде и повторно вчитување за нови и постоечки играчи кои користат крипто плаќање. Количината и видот на понудата може да се разликуваат од една до друга платформа.

Која е максималната крипто сума што играчот може да ја повлече?

Максималните повлекувања што играчот може да ги направи користејќи крипто во живо казина зависат од платформата. Типичниот опсег за казина во живо на Биткоин е од 3 до 5 БТК.

Зошто луѓето ги сметаат крипто трансакциите побезбедни во живите казина?

Крипто трансакциите не бараат од играчите да ги откријат своите лични и финансиски информации во казиното. Оваа функција ги штити корисниците од сајбер закани. Исто така, Cryptos користи блокчејн технологија која е речиси невозможно да се хакира, обезбедувајќи ги средствата на корисниците.

Како можам да ја повлечам мојата добивка користејќи крипто?

Корисникот ја копира адресата на паричникот и ја залепува во делот „трансфер“ во сметката на казиното. По потврдувањето на трансакцијата, износот ќе се одрази во нивните паричници за неколку минути штом давателот на казиното ќе го објави.

Дали крипто казина во живо нудат пофер игри од другите веб-локации за игри?

Сите лиценцирани казина во живо се подложени на тестови за да се утврдат дека нивните игри се фер и нудат автентични резултати. Операторите што го прекршуваат ова правило може да се соочат со тужби. Така, речиси сите живи казина кои прифаќаат крипто плаќања, без разлика дали се означени како „крипто казина“ или не, ќе им обезбедат на своите играчи фер игри. Но, добро е да се внимава на нелиценцираните и нерегулирани платформи.