Најдобрите Казино Во Живо со Debit Card

Најдобрите онлајн казина во живо денес нудат широк спектар на начини на плаќање. Сепак, обложувачите немаат ништо против да ги истражуваат најновите, побезбедни опции. Дебитните картички вредат и многу традиционални банкарски институции ги нудат. Коцкарите можат да користат многу дебитни картички како методи за депонирање. Брзите брзини на трансакции, силната безбедност и моменталниот пристап до банкарските сметки се главните причини поради кои обложувачите го избираат овој начин на депозит. Конечниот избор зависи од земјата на потекло и личниот вкус на играчот. Оваа статија ги истражува најдобрите дебитни картички за трансакции со казина со вистински пари. Но, секој играч мора прво да ги дознае точните картички достапни во неговата јурисдикција.

За дебитни картички

За дебитни картички

Банка или кредитна задруга нуди дебитна картичка на секој корисник кој отвора тековна сметка во институцијата. За разлика од кредитната картичка која носи заем, дебитната картичка користи средства веќе на банкарската сметка. Некои дебитни картички имаат такси за секоја употреба, додека други се бесплатни. Некои од омилените опции меѓу играчите на казино во живо се:

MasterCard: Основана од различни членови на регионални здруженија на банкарски картички на 3 ноември 1966 година во САД. Неговата база на клиенти се протега во повеќе од 210 земји

Виза: Основана од Ди Хок на 18 септември 1958 година во Фресно, Калифорнија. Работи во над 200 земји
Union Pay: Кинеска дебитна картичка лансирана на 26 март 2002 година во Шангај. Партнери со преку 2000 институции и прифатени во 174 земји и територии

Интеракција: Канадска дебитна картичка измислена од Rotary International и лансирана на 5 ноември 1962 година. Достапна е за канадските клиенти со банкарски сметки во BMO, TD, Canada Trust, Scotiabank и RBC
Discover Card: Прво лансирана на 17 септември 1985 година од Sears и управувана од Discover Financial Services. Работи низ САД

Жирокард: Германска мрежа за дебитни картички ко-брендирана со MasterCard и Visa. Основана во 2005 година од германски банки и првпат претставена на пазарот во февруари 2006 година

EcoPayz: Основана од Фил Дејвис во 2000 година во Хоршам, Англија. Моментално е во сопственост и управувана од PSI-Pay Ltd и ја опслужува цела Европа

RuPay: Индиска дебитна картичка лансирана на 26 март 2012 година. Широко прифатена во Индија, Јужна Кореја, Мјанмар, Малдивите, ОАЕ, Бахреин, Бутан, Саудиска Арабија и Сингапур.

Дебитните картички се прифаќаат практично во сите казина со дилери во живо. Некои сајтови земаат средства и од локални дебитни картички.

За дебитни картички
Најдобри казина во живо со дебитни картички

Најдобри казина во живо со дебитни картички

Коцкарите вчитаат одредени суми пари на нивните дебитни картички пред да се обложуваат со вистински пари во најдобрите казина во живо. Покрај тоа, тие можат да ги поврзат картичките директно со нивните банкарски сметки. Корисниците можат без напор да ги вчитаат своите дебитни картички откако ќе ги добијат.

Тие можат да го направат тоа онлајн преку портали за онлајн банкарство. Станува збор за следење на упатствата на екранот. За повеќето банки, вчитувањето на дебитна картичка со пари е првиот чекор за нејзино активирање. Корисникот може да додаде пари на картичката преку е-паричници, мобилни плаќања, банкомати или директни депозити. Во зависност од условите на издавачот на картичката, ограничувањата за оптоварување на готовина и салдо се разликуваат. Ограничувањата се движат од 500 до 10.000 долари дневно во повеќето случаи.

За играчите кои практикуваат одговорно коцкање, дебитните картички се корисни бидејќи помагаат да се следат трансакциите на изводот од банката. Плус, невозможно е да се потроши повеќе отколку што може да си дозволи, бидејќи ова не се кредитираат пари.

Најдобри казина во живо со дебитни картички
Депонирање со дебитни картички во живи казина

Депонирање со дебитни картички во живи казина

Бидејќи повеќето казина во живо се оптимизирани за мобилни, многу играчи депонираат средства со нивните дебитни картички преку нивните паметни телефони; обично има и банкарска апликација за тоа. Овие апликации имаат различни степени на употребливост и се достапни од уредите со Android и iOS. Потребни се овие едноставни чекори за да се направи депозит на дебитна картичка.

  1. Регистрирајте се во врвно казино за игри во живо со исто име како и дебитната картичка. Ова го олеснува потврдувањето на плаќањата
  2. Одете во делот за депозит за да ги видите достапните опции за плаќање
  3. Изберете ја специфичната марка на вашата дебитна картичка
  4. Внесете го износот на трансферот
  5. Добијте е-пошта или текст потврда

Повеќето казина со дилери во живо може да земат дури 10 долари или еквивалентна валута. Понекогаш, ќе има максимален лимит за депозит за да се спречи играчите со високи влогови да претеруваат со огромни суми пари. Повторно, ова ќе се разликува од една до друга платформа за коцкање.

Банките ги обработуваат трансакциите со дебитни картички веднаш без вклучени посредници, дозволувајќи му на играчот веднаш да започне со игри во живо. Може да потрае неколку минути за готовината да се појави во банкротот. Вообичаено, не се приложуваат надоместоци за депозитите на дебитни картички.

Некои дебитни картички имаат ограничување за трошење, но тие често ги надминуваат потребите за коцкање на обичните играчи. На пример, некои банки наметнуваат дневни ограничувања за трошење од 500 до 15.000 долари. Повремено, некој може да направи огромен депозит во казино во живо ако не подигнал пари преку банкомати или не ги искористил за купување преку Интернет.

Депонирање со дебитни картички во живи казина
Безбедност и безбедност со дебитни картички

Безбедност и безбедност со дебитни картички

Дебитните картички користат софистицирани заштитни ѕидови за да ги обезбедат деталите и финансиите на корисниците. Играчите на казино со вистински пари се уверени во безбедноста секој пат кога ќе завршат трансакција бидејќи внесуваат таен ПИН непознат за никој друг. Неправилно внесување на PIN-код повеќе од три пати може да резултира со заклучување на дебитната картичка од провајдерот.

Слично на тоа, на најдобрите онлајн казина во живо ги користат најновите механизми за шифрирање за да ги заштитат личните и финансиските детали. Уште повеќе, апликациите за мобилно банкарство помагаат да се потврди дека навистина сопствениците на сметките ги извршуваат плаќањата.

Друга безбедносна придобивка што често се занемарува кај дебитните картички е дневната граница на трошење што ја наметнуваат давателите на картички. Ограничувањето на достапните средства го штити корисникот од сериозни загуби доколку нивните сметки се компромитирани. И кога тоа ќе се случи, играчот може брзо да ја заклучи сметката за да ја ублажи дополнителната штета.

И на крај, многу дебитни картички се ко-брендирани со индустриски гиганти како што се:

Ова е добра вест за локалните и странските обложувачи бидејќи тие се уверени во високата безбедност на нивните финансиски сметки. И да се случи најлошото, украдените пари ќе бидат вратени за неколку недели.

Безбедност и безбедност со дебитни картички

Дебитни картички направи вашето живо казино искуство одлично. Се наоѓа на списокот на преферирани начини на плаќање на казина во живо поради неговата популарност и леснотија на користење. Многу традиционални банки ги нудат. Брзата брзина и безбедност и моменталниот пристап до банкарските сметки на играчите, се само неколку од причините зошто коцкарите го избираат овој метод.

Section icon

Најдобрите онлајн казина во живо денес нудат широк спектар на начини на плаќање. Дебитни картички се едни од најпопуларните, со брза брзина на трансакцијата, висока безбедност и моментален пристап до банкарски сметки. Играчите можат да бидат сигурни дека ова е безбеден и сигурен начин на плаќање.

Section icon