Детали за трансакцијата во казино Mastercard - време, такси, ограничувања

Mastercard, еден од водечките начини на плаќање во светот, е една од најдобрите опции за многу коцкари во живо на казино, едноставно поради неговата погодност. Ако веќе имате Mastercard дебитна или кредитна картичка, стотици казина во живо се отворени за вас бидејќи Mastercard е прифатена ширум светот.

Иако Mastercard може да биде прифатлива опција за трансакции со казино во живо, има неколку клучни фактори кои треба да се земат предвид пред да извршите какви било плаќања. Како и со секоја онлајн трансакција, треба внимателно да ги разгледате деталите како што се брзината на трансакцијата, поврзаните такси и, што е најважно, ограничувањата за плаќање. Овие мали, но сепак значајни детали може да направат или да го уништат целото искуство во казино во живо.

Детали за трансакцијата во казино Mastercard - време, такси, ограничувања

Трансакции со казино во живо на Mastercard

Трансакциите со казино со Mastercard се толку чести што речиси секој врвното казино во живо овозможува Mastercard. Потешко е да се најде казино во живо без трансакции со Mastercard отколку спротивното. Ова ја прави Mastercard еден од најдобрите избори за трансакции со казино во живо, особено ако не сакате да отворите нови сметки во електронски паричник или да користите други алтернативи.

Сепак, достапноста и практичноста не се основните причини за користење на Mastercard во живи казина. За многумина, безбедноста е клучниот елемент - Mastercard применува строги безбедносни механизми и има сигурни системи против измами, така што никогаш не треба да се грижите за вашите средства.

Сајтовите за казино во живо на Mastercard обично прифаќаат и депозити и повлекувања преку Mastercard, но некои казина во живо може да забранат повлекување на Mastercard. Ако е така, сè уште можете да користите Mastercard за депозити, но можеби ќе треба да изберете алтернативен начин на плаќање за повлекување. Меѓутоа, во повеќето случаи, Mastercard работи за сите трансакции со казино во живо.

Време на трансакција во казино во живо на Mastercard

Депозитите на Mastercard се скоро секогаш инстант: веднаш по внесувањето на деталите за вашата картичка во казиното во живо, износот треба веднаш да се кредитира на сметката на казиното. Обично, средствата ќе бидат достапни веднаш по потврдувањето на трансакцијата со казино во живо. Во некои случаи, депозитот може да потрае до 15 минути, но тоа е ретко.

Една од најголемите недостатоци на користењето на Mastercard може да биде времето на повлекување. Во просек, времето на трансакција на Mastercard за повлекување има тенденција да остане околу 72 часа повеќето врвни казина во живо. Времето на повлекување варира во зависност од местото на казино во живо, при што некои ги обработуваат повлекувањата побрзо од другите, но во повеќето случаи, паметно е да размислите дека вашите добивки ќе пристигнат во рок од 48 до 72 часа.

Надоместоци за трансакции во казино Mastercard во живо

Кога станува збор за надоместоците за трансакции со казино Mastercard, тоа е комплицирано прашање кое многу зависи од казиното во живо, неговите сопствени услови и процесорот за плаќање што се користи за олеснување на трансакциите со Mastercard. Сите даватели на услуги имаат различни правила, и затоа таксата за повлекување на Mastercard може да се разликува неверојатно.

Како општо правило, казина во живо не бараат самите надоместоци за трансакции, но тоа исто така не е тешко правило - некои казина може да применат мала такса за трансакција. Истото важи и за процесорите за плаќање: некои компании може да побараат надомест од околу 2%.

Ова треба да биде детално наведено во цените на вашата банка, но ако имате какви било грижи, препорачуваме да побарате директно од вашата банка и да дознаете дали вашите трансакции во казино во живо може да бидат со одредени такси.

Ограничувања на трансакции во казино во живо на Mastercard

Ако мислевте дека прашањето за таксите може да биде комплицирано, работите одат на сосема ново ниво кога станува збор за лимитите на трансакциите на казиното на Mastercard. Тоа е една од најголемите променливи и речиси секое казино во живо има сосема различни ограничувања сите начини на плаќање, и за депозити и за повлекувања.

Знаеме колку ова може да биде збунувачки, но има еден брз совет кој ќе ви помогне: прочитајте ги условите за плаќање на казиното во живо за да ги разберете точните граници на трансакцијата.

Сега, за среќа, ограничувањето за повлекување на Mastercard има тенденција да биде прилично флексибилно и високо во повеќето казина во живо. Максималното повлекување има тенденција да биде околу 25 000 по трансакција, или понекогаш дури и до 100 000. Може да има дури и казина во живо со неограничени повлекувања, но обично можете да сметате на максималното повлекување кое ќе биде околу 25 000 до 50 000 долари.

Лимитите за депозит на Mastercard се исто така флексибилни и имаат тенденција да дозволуваат до 50 000 долари со едно движење. Овие флексибилни ограничувања се една од главните причини зошто трансакциите со Mastercard се популарни меѓу коцкарите во живо на казино.

Заклучок

Како што можете да видите одозгора, има доста детали што треба да се земат предвид кога правите трансакции со казино во живо со Mastercard. Ако отфрлите некој од овие детали и занемарите да ги прелистувате одредбите и условите на казиното во живо, може да завршите во непријатна ситуација: може да најдете непожелно ограничување за плаќање или помала од идеална брзина на повлекување што не се усогласува со вашата очекувања.

За да го гарантирате најдоброто можно искуство во казино во живо, секогаш треба да ги читате одредбите и условите на казиното во живо за да ја разберете политиката за плаќање. Сите казина во живо дејствуваат поинаку, па дури и ако претходно сте правеле трансакции со казино во живо со Mastercard, друго казино може да има различни граници. Направете ја вашата должна анализа и прочитајте ги сите детали пред да ги направите вашите први трансакции со Mastercard.

Кое е просечното време на трансакција за трансакциите со казино во живо на Mastercard?

Депозитите во живо на Mastercard казино се скоро секогаш инстант, или барем пристигнуваат во рок од 15 минути. Брзината на повлекување, сепак, варира во зависност од казиното во живо. Во повеќето казина во живо, можете да очекувате дека вашето повлекување на Mastercard ќе пристигне во рок од 72 часа.

Дали има некакви такси поврзани со трансакциите со казино во живо на Mastercard?

Поголемиот дел од сајтовите за казино во живо на Mastercard не бараат никакви надоместоци за депозит или повлекување, но самиот процесор за плаќање (компанијата што ги олеснува трансакциите со Mastercard за казиното во живо) може да примени надомест, обично околу 2% од износот на трансакцијата. Ова, сепак, зависи од казиното во живо, така што можеби нема секогаш да има такса за повлекување на Mastercard.

Кои се лимитите на трансакцијата за трансакциите со казино во живо на Mastercard?

Ограничувањата на трансакциите на казиното на Mastercard во голема мера зависат од специфичната локација за казино во живо, бидејќи секој сајт применува свои правила. Некои живи казина може да дозволат депозити до 500 000 долари, додека други може да дозволат до 10 000. Истото важи и за максималната граница за повлекување: таа може да се движи од некаде помеѓу 5000 и 100 000 долари.

Кои казина во живо прифаќаат трансакции со Mastercard?

Трансакциите со Mastercard се прифатени во повеќето казина во живо ширум светот - речиси секоја страница за казино во живо дозволува Mastercard. Можете да ги најдете најдобрите казина во живо на Mastercard со проверка на големата листа за споредба што ја објавивме токму овде на Live CasinoRank.

Mastercard е еден од најкористените начини на плаќање во светот, кој го претпочитаат милиони ширум светот. Оваа популарност природно се префрли и во живи казина, па затоа денес има стотици казина во живо кои прифаќаат дебитни и кредитни картички на Mastercard.

Прикажи повеќе

Индустријата за онлајн коцкање расте секој ден, со нови функции и иновации. Сепак, сепак еден од најдобрите методи за правење депозити и повлекувања во казино останува Mastercard.

Прикажи повеќе

Онлајн коцкањето еволуираше во текот на изминатите неколку години, при што станаа достапни многу нови иновации. Меѓу тие нови иновации се криптовалутите, кои доаѓаат со тони бенефиции за плаќања во казино.

Прикажи повеќе

Бонусите за казино на Mastercard се тука за да го подигнат вашето искуство со игри и да го максимизираат вашиот потенцијал за победа. Со нивната широка популарност и примамливи понуди, бонусите на Mastercard станаа жешка тема во светот на онлајн коцкањето.

Прикажи повеќе