Најдобрите Казино Во Живо со MiFinity

Врвните казина во живо го прифаќаат MiFinity, а обложувачите може да го користат за да направат брзи и едноставни депозити. Давателот е меѓународна порта за плаќање што дава приоритет на леснотијата на користење. Брзо стана познат по својата широка, обемна мрежа и безбедносна архитектура управувана од технологија.

MiFinity е одобрен од бројни финансиски агенции. Корисниците можат да го користат овој е-паричник за да вршат брзи и лесни плаќања преку Интернет на бизниси во мрежата која постојано се проширува. Така, до најдобрите казино-страници на MiFinity може да се пристапи во секое време со помош на апликации за Android или iOS. Обложувачите можат да ги користат и најновите верзии на прелистувачите Chrome, Firefox и Safari на интернет.

Најдобрите Казино Во Живо со MiFinity
За MiFinity во живи казина

За MiFinity во живи казина

MiFinity UK Limited, попозната како MiFinity, е основана во Северна Ирска во 2002 година. Има седиште во Белфаст и регионални канцеларии во Даблин и Малта. Платформата сега е достапна во повеќе од 170 земји и повеќе од 17 јазици.

Давателот е овластен да издава електронски пари од FCA (Управа за финансиско однесување) според Регулативата за електронски пари од 2011 година. Понатаму, UnionPay International, кинеска корпорација за финансиски услуги, ја потврди компанијата да издава и управува со припејд виртуелни картички.

Може да обезбеди и услуги за стекнување, овозможувајќи ја програмата за дознаки од пари Експрес, која е достапна во повеќе од 40 земји. Со оглед на ова, MiFinity може да биде идеален одговор за луѓето кои бараат разновиден опсег на начини на плаќање во живи казина.

Достапни се неколку опции за плаќање

Игри во живо на пазарот брзо се развиваат во казина во живо, а играчите бараат опција за плаќање што е брза, безбедна и прилагодлива. MiFinity стана едно од најбезбедните решенија за обложувачите. Исто така, им овозможува да заштедат пари на уплати со трошење на нивните добивки преку Интернет. Но, за да го сторат тоа, тие ќе мора да избегнуваат да ги уплатуваат своите картички и наместо тоа да го користат својот е-паричник за да плаќаат за услуги и предмети.

Корисниците можат да создадат до девет различни паричници во MiFinity, кои опфаќаат различни индустрии како игри, е-трговија и патувања. Ова им олеснува на гејмерите да креираат и одржуваат буџети. Исто така, ако корисникот има сметка на MiFinity, може да префрли пари директно на сметката на пријател или член на семејството. Само треба да го внесете бројот на сметката на примачот или регистрираната адреса на е-пошта за да го постигнете ова.

За MiFinity во живи казина
Депонирање со MiFinity во казина во живо

Депонирање со MiFinity во казина во живо

MiFinity им олеснува на корисниците да креираат основна сметка. Секој може да се регистрира бесплатно со валидна адреса за е-пошта и лозинка со кликнување на врската „регистрирај се“ на врвот на почетната страница. Во рок од 24 часа од добивањето на е-поштата, тие ќе добијат врска за активирање на сметката. Потврдената сметка, сепак, треба малку подолго да се постави. Има типично време за верификација од 24 до 48 часа.

Апликантите мора да достават дигитален доказ за идентификација и адреса за да регистрираат потврдена сметка преку страницата на профилот. Валиден пасош, возачка дозвола или лична карта се сите прифатливи форми на идентификација. Како доказ за адресата може да се користат сметки за комунални услуги, банкарски сметки или владини писма испратени во последните три месеци.

Како да направите директен депозит со MiFinity

Врвните казина во живо дозволуваат корисниците да ги финансираат своите сметки со MiFinity. Со избирање на јазичето „депозит“ во паричникот. Плаќањата се вршат веднаш во е-паричникот MiFinity по нивен избор. Парите може да се депонираат и преку популарните кредитни картички Visa, MasterCard и UnionPay, како и преку локални банки. Сите овие треба да се поврзат со сметката на MiFinity. Давателот на плаќање, исто така, стана еден од ретките системи за поддршка на Bitcoin и Bitcoin Cash.

Дневниот лимит за MiFinity

Нема дневни ограничувања за корисниците во кое било казино MiFinity. Меѓутоа, постои општо ограничување на трансакцијата. Додека корисниците не мора да потврдуваат сметка, проверените корисници можат да направат трансакции во вредност до 10.000 евра (11.051 УСД) за една година. Нерегистрираните корисници можат да вршат само трансакции од 2.000 евра (2210 долари) за истиот период.

Откако ќе го достигнат лимитот или ќе поминат 365 дена, од нив ќе се бара да ја потврдат својата сметка. Корисниците треба да бидат свесни за овие ограничувања и мудро да ги носат своите одлуки. Исто така, некои казина во живо може да имаат свои лимити за депозити за корисниците и секогаш треба да се потврди со нив.

Надоместоци за трансакции

MiFinity не наплатува надомест доколку корисникот активира 2FA за да се најави на својата сметка и изврши трансакција. Сепак, некои мрежни провајдери може да наметнат дополнителен надомест, па затоа е препорачливо секогаш да се консултирате со нив претходно. Надоместоците за депозити за Visa и MasterCard картичките издадени во рамките на Европската економска област обично се 1,8 отсто од трансакцијата. Тие подлежат на такса од 2,5 проценти надвор од регионот.

Депозитите во локалните банки често се поскапи, при што некои банки наплатуваат дури 6,7 отсто за онлајн плаќања. Други наплаќаат надомест од околу 3,5 отсто плус 0,35 евра по трансакција. Со толку широк опсег, обично е добра идеја обложувачите повторно да ги проверат трошоците за депозит за претпочитаната опција за плаќање на веб-страницата на давателот на плаќање. Повлекувањата може да се направат и со користење на истите банки. Но, корисниците прво треба да контактираат со локален агент бидејќи тоа ќе треба да се постави како интернет трансфер со банката.

Депонирање со MiFinity во казина во живо
Зошто да депонирате со MiFinity?

Зошто да депонирате со MiFinity?

Добрите

Конс

Давателот има глобален досег. Бидејќи MiFinity е мрежа што оди низ целиот свет, играчите можат да бидат сигурни дека нивните пари ќе бидат прифатени. Нивните средства се исто така безбедни од кражба ако играат на најдобрите страници за казино во живо на MiFinity, без оглед на тоа каде се базирани или која валута ја користат.

Не сите онлајн казина сега обезбедуваат поврзување со MiFinity. Ова не е невообичаено за новодојденец во индустријата за игри. Но, постојано се формираат нови односи како што се шири мрежата.

MiFinity моментално поддржува различни валути - меѓу другото се австралискиот долар, канадскиот долар, еврото, британската фунта и американскиот долар.

Отсуство во некои јурисдикции: иако MiFinity е поддржан во многу земји, услугите за плаќање на компанијата не се достапни во некои земји. Ова може да биде непријатно за играчите на казино од одредени земји кои сакаат да ги користат нивните услуги.

Вградената функција за пребарување им овозможува на корисниците да ги следат сите трансакции во сите валути.

Поврзување со BitPay- ова е уште една придобивка што давателот ја има во однос на многу други портали за плаќање. Корисниците можат да користат услуги за вредност во реално време за да ги претворат монетите од Биткоин и Биткоин Кеш во пари што може да се извадат или преместат.

Надоместоците за трансакции се умерени. Ова е особено точно за корисниците во Европската економска област. Сепак, корисниците во други области плаќаат и релативно ниски такси.

Зошто да депонирате со MiFinity?
Безбедност и безбедност на MiFinity

Безбедност и безбедност на MiFinity

MiFinity е легитимно решение за плаќање со солидна репутација за безбедност. Ова е глобално признат портал за плаќање кој е потврден и акредитиран од сите безбедносни протоколи. Измамниците не можат да ги искористат предностите на корисниците на услугата за плаќање. MiFinity може да се пофали со врвна технологија за безбедност и спречување измами. Тој е во согласност со барањата на PCI DSS Service Level 1, а е-Паричникот е обезбеден со SSL технологија.

Беше прифатена и силна автентикација на клиенти (SCA), која е целосно во согласност со Директивата за платежни услуги (PSD2), нов европски безбедносен стандард кој има за цел да ја намали измамата и да ги одржува безбедни плаќањата преку Интернет.

Дополнителни безбедносни карактеристики

MiFinity, исто така, соработуваше со врвни провајдери на софтвер за да создаде најсовремена безбедносна и заштитна технолошка инфраструктура специфична за мрежата MiFinity. Како дел од овој безбедносен план, од корисниците на MiFinity не се бара да даваат лични информации на кое било онлајн казино на MiFinity. Ова значително ја намалува опасноста од прекршување на податоците и хакирање.

Двофакторна автентикација исто така беше лансирана од страна на давателот во 2019 година. Кога ќе се активира, од корисниците се бара да обезбедат безбедносен код за СМС секогаш кога ќе се логираат на нивната сметка или ќе завршат трансакција за сметките поврзани со нивните картички. Неактивни сметки се затвораат автоматски по 12 месеци неактивност. Месечен административен трошок од 1 € ќе се издава пред да бидат прекинати.

Безбедност и безбедност на MiFinity