Најдобрите Казино Во Живо со MuchBetter

Казината во живо отсекогаш работеле на усовршување на нивните услуги за да ги задоволат потребите кои постојано се менуваат - динамични потреби на милениумците и новата генерација Z, кои очигледно се 100% ориентирани кон мобилни и интернет. Ова го прави рентабилно и прифатливо за мобилни решенија за плаќање кое ги обработува трансакциите со молскавична брзина задолжително за казина во живо. Сега, MuchBetter е еден од оние финансиски системи за плаќање што ја менуваат играта. Тоа е е-паричник базиран на мобилен кој им овозможува на играчите на казино во живо да вршат трансакции во реално време. MuchBetter работи на двата начини; играчите можат да депонираат или повлечат со него. Работи со Android верзии 5 и погоре и iOS системи од најмалку 10.

Генерални информации

Генерални информации

Име

Многу подобро

Метод за плаќање

е-паричник

Седиште

Обединето Кралство

Генерални информации
За MuchBetter

За MuchBetter

MIR Limited UK Ltd лансираше ан онлајн систем за плаќање кои беа насочени кон помладите корисници (кои претпочитаа да користат апликации за плаќање на паметни телефони и паричници наместо готовина и физички картички) во 2017 година. Дали овој потег беше успешен? Одговорот е да, бидејќи услугата беше лансирана во повеќе од 180 земји во следните три години. Персоналот исто така беше зголемен од четири на околу 70, додека партнерите се зголемија на 50, а Вест Хем Јунајтед ФК беше еден од најистакнатите.

MuchBetter е потврден од страна на Управата за финансиско однесување (FCA), познат независен регулатор во ОК, кој надгледува над 51.000 финансиски институции. Благодарение на неговата фантастична услуга, провајдерот доби купола награди, вклучувајќи ја и најдобрата програма за дигитални плаќања на наградите The Cards и Payments во 2019 година и Rising Star на наградите EGR за 2018 година.

Опции за плаќање

Од 2022 година, MuchBetter е компатибилен со врвните провајдери како што се Mastercard, Google Pay и Apple Pay и е локализиран според јазикот и валутата. Играчите на казино во живо можат да ги надополнуваат своите сметки со кредитни и дебитни картички, дигитални валути или банкарски трансфери. Mastercard, исто така, им овозможува на играчите да ја користат неговата услуга Pay by Bank, или можат да ги финансираат своите паричници MuchBetter со дигитални валути.

За повлекувања, играчите можат или да префрлат пари од нивните паричници MuchBetter во банка или да ги префрлат средствата на нивната MuchBetter Mastercard и да ги подигнат на банкомат. Картичката MuchBetter ја издава Mastercard и може да се користи насекаде под сонцето.

За MuchBetter
Депонирање со MuchBetter во казина во живо

Депонирање со MuchBetter во казина во живо

Со оглед на тоа што брендот е создаден специјално за онлајн коцкање, лесно може да се претпостави дека работи беспрекорно во казина во живо. И тие всушност би биле сосема во право бидејќи депонирањето со MuchBetter во казино во живо е јасен процес. Тоа вклучува два главни едноставни чекори, вклучително и финансирање на паричниците MuchBetter и префрлање на парите на сметката на казиното на играчот.

Финансирање на MuchBetter Wallet

Пред да депонираат на сметка во казино во живо, играчите мора прво да го вчитаат својот паричник MuchBetter. Почнувајќи од 2022 година, минималниот износ што играчите можат да го депонираат во своите паричници е 10 фунти. Трансакцијата може да се заврши преку банкарски трансфер, дебитни или кредитни картички (VISA, Mastercard или Amex) или криптовалута (Bitcoin, Ethereum, итн.). Надополнувањето со дебитна или кредитна картичка ќе бара од корисникот да го даде своето име и презиме, бројот на картичката и безбедносната шифра CVV. Откако тоа ќе се направи, тие можат да го изберат датумот на истекување и да го завршат процесот.

По првичното надополнување, од корисникот ќе се бара да го потврди својот идентитет со внесување на 4-цифрен код. Неуспехот да се потврди картичката го ограничува корисникот на максимум 50 фунти. Ако некој користи Биткоин за да го финансира својот паричник, давателот ќе создаде фактура со адреса на Биткоин. Средствата ќе бидат претворени во фиат пари и може да се користат за играње игри во живо.

Депонирање на сметка во казино во живо

Играчите можат да депонираат во нивните многу подобри казина со одење на банкарската страница и избирање на MuchBetter. Овде, тие можат да го внесат износот што сакаат да го депонираат. Вообичаено, границите се движат од 10 евра до неколку илјади евра, во зависност од казиното. По изборот на износот, играчот ќе биде пренасочен на нивната сметка на MuchBetter, каде што може да се најави и да го заврши трансферот. Депозитот треба да биде достапен на сметката на казиното веднаш.

Многу подобри такси

Многу подобро играчите на казино во живо можат да префрлаат пари на нивните сметки бесплатно. Сепак, дополнувањето преку Биткоин привлекува такси од 2%, додека Mastercard и Visa доаѓаат со нула до 5%. При користење на картичката MuchBetter за подигање готовина од банкомат, се плаќа провизија од 0,99%. Банкарските трансфери без СЕПА чинат 50 фунти, додека повлекувањата преку побрз банкарски трансфер во ОК и СЕПА банкарски трансфер се наплаќаат од 2 до 2,5%.

Валута

Постои такса за конверзија на валута од 0,99 проценти, па затоа е од витално значење играчите да ја користат точната валута. За жал, MuchBetter во моментов прифаќа само американски долари, евра и британски фунти стерлинг. Добрата вест е дека повеќето казина во живо од врвни провајдери на софтвер поддржуваат барем една од овие валути, така што играчите треба да можат да ги избегнат трошоците за конверзија на валута во повеќето случаи.

Депонирање со MuchBetter во казина во живо
Зошто да депонирате со MuchBetter во казина?

Зошто да депонирате со MuchBetter во казина?

Добрите

Конс

Доаѓа со значително помали такси, ако воопшто ги има, од многу од неговите попознати конкуренти за е-паричници, како што се Neteller и Skrill.

Не е достапен во некои земји, особено во САД

Нуди флексибилност во тоа што играчите можат да депонираат на мобилен или компјутер.

Нема опции за дебитни картички за корисници кои не се членки на ЕУ или кои не се во ОК

Депозитите на MuchBetter се моментални, што значи дека играчите не треба да чекаат со часови за да почнат да играат. Откако ќе заврши процесот на депонирање, парите ќе се одразат на нивната сметка за неколку секунди.

Сè уште недостасува систем за награди

Услугата доаѓа со софистициран безбедносен систем кој вклучува функции како ID на отпечаток од прст, безбедносни кодови и спарување на уреди. Овие безбедносни карактеристики значат дека сите трансакции автоматски се прегледуваат за валидност пред да се обработат. Ова им дава мир на играчите на казино во живо.

MuchBetter поддржува бесконтактно плаќање, без разлика дали преку паметен часовник MuchBetter, нараквица што може да се носи или картичка MuchBetter.

MuchBetter поддржува и депозити и повлекувања, така што играчите имаат систем за плаќање сè-во-едно. Не многу платежни услуги дозволуваат повлекување поддршка.

Зошто да депонирате со MuchBetter во казина?
Безбедност и безбедност во MuchBetter

Безбедност и безбедност во MuchBetter

Како што беше споменато претходно, MuchBetter е регулиран и лиценциран како институција за електронски пари од страна на Управата за финансиско однесување на Обединетото Кралство (FCA). Исто така е член на Здружението за електронски пари (ЕМА), европско трговско тело за издавачи на електронски пари. За да ги обезбеди чувствителните информации и парите на играчите, давателот воведе голем број безбедносни мерки. Секоја сметка на MuchBetter е целосно заштитена со комбинација на ID на допир, систем за преглед на трансакции, динамични безбедносни кодови и спарување на уреди.

Сметката MuchBetter е поврзана со мобилниот телефон на корисникот

Секоја сметка на MuchBetter е поврзана со мобилниот број на сопственикот. Користењето на нечиј телефонски број за да се најавите на нивната сметка го прави системот речиси отпорен на хакирање. Сметката е поврзана со мобилниот уред и не може да се префрлат средства додека овој уред не добие порака за потврда. Мора да се внесе лозинка за да се најавите, а корисниците кои сакаат да додадат нов уред мора да дадат код за активирање. По своја желба, корисниците можат да изберат да користат touchID наместо лозинка.

Корисниците на MuchBetter можат да направат повеќе за нивната сметка за да ја направат безбедноста уште понепропустлива, вклучително и користење посложени шифри за пристап, држење на нивните мобилни уреди заклучени и затворање на нивната апликација MuchBetter откако ќе ја користат. Овозможувањето пократок период на автоматско заклучување на екранот може да додаде и дополнителен слој на безбедност.

Безбедност и безбедност во MuchBetter