Најдобрите Казино Во Живо со PayPal

PayPal е онлајн систем за плаќање основан во 1998 година кој им овозможува на поединците и бизнисите да префрлаат средства по електронски пат. Нуди безбедни платежни трансакции користејќи адреси на е-пошта или броеви на мобилни телефони, со разни други услуги како што се трговски услуги и трансфер на пари. PayPal е исто така популарен начин на плаќање за онлајн казина во живо бидејќи обезбедува безбедни, брзи и удобни трансакции. Оваа статија ќе ги нагласи клучните карактеристики за користење на PayPal во живи казина.

Најдобрите Казино Во Живо со PayPal
Image

Вовед во казина во живо на PayPal

Казината во живо на PayPal се интернет страници за коцкање кои нудат игри со дилери во живо и го поддржуваат PayPal како еден од нивните безбедни начини на плаќање. Можете да депонирате и повлечете средства од вашата сметка на казино користејќи PayPal. Можете да комуницирате со крупиите од реалниот живот додека играње врвни казино игри во живо. Тие се популарни меѓу играчите ветерани бидејќи нудат пореалистично искуство во казиното. Со текот на годините, PayPal стана популарен начин на плаќање во казина во живо. Обезбедува сигурни и брзи трансакции без споделување на вашите лични и финансиски информации со казиното во живо. Можете брзо и безбедно да депонирате средства користејќи PayPal и да ги предизвикувате дилерите во живо на различни маси без да се грижите за безбедноста на нивните финансиски трансакции. Сепак, треба да забележите дека не сите казина во живо го поддржуваат PayPal како начин на плаќање.

PayPal наспроти други начини на плаќање во казино во живо 2023
Image

Дали PayPal е навистина легален за користење во казина во живо?

Обезбедувањето на безбедноста на вашето искуство со онлајн игри е клучно. Затоа изборот на PayPal, најдобро оценет начин на плаќање, може да додаде дополнителен слој на заштита на вашата игра во казино во живо. Познат по своите силни безбедносни карактеристики, PayPal ги штити вашите финансиски детали од трети страни. Уживате во удобност, знаејќи дека вашите трансакции се заштитени со напредна технологија за шифрирање. Плус, услугите за решавање спорови на PayPal додаваат дополнителен слој на гаранција доколку наидете на какви било проблеми со страницата за казино. Уште повеќе, брзите и лесни депозити и повлекувања значат дека можете да се фокусирате на возбудата на играта, наместо да се грижите за обработката на плаќањата. Изберете PayPal кај вас омилено онлајн казино во живо денес и играјте со сигурност, знаејќи дека вашите трансакции се безбедни.

Image

Како да направите депозити на казино во живо на сајтовите на PayPal

Потребна ви е потврдена сметка на PayPal пред да направите какви било депозити во казина во живо. Процесот може малку да се разликува од една до друга локација. Еве чекор-по-чекор водич за правење депозит.

 1. Најдете PayPal казино што нуди игри со дилери во живо и пријавете се користејќи ги вашите податоци.
 2. Од почетната страница на казиното, одете до делот Касиер.
 3. Кликнете Депозит, а потоа изберете PayPal како начин на депозит. Некои казина во живо ги прикажуваат само логоата на начините на плаќање.
 4. Внесете го вашиот износ на депозит, а потоа поднесете ја трансакцијата.
 5. Ќе бидете пренасочени на вашата сметка на PayPal, каде што мора да ја потврдите трансакцијата.

Откако ќе се одобри вашата трансакција, средствата веднаш ќе се кредитираат на вашата сметка на казино во живо. Прегледајте ги минималните и максималните лимити на трансакции за депозитите на PayPal.

Како да поставите сметка на PayPal за игри во казино во живо?
Image

Како да повлечете добивки од PayPal Live казина

Пред да се повлечете од кое било онлајн казино PayPal во живо, пополнете го процесот на верификација „Познајте го вашиот клиент“ (KYC). Тоа е стандардна политика на онлајн-локациите за коцкање за да се спротивстави на шемите за перење пари. Еве чекор-по-чекор водич за повлекување средства од казина во живо на PayPal.

 1. Најавете се во вашето казино во живо, а потоа одете на страницата за банкарство/благајна.
 2. Кликнете Повлечете и изберете PayPal од списокот со достапни, безбедни начини на плаќање.
 3. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете
 4. Прегледајте ја трансакцијата, а потоа потврдете го барањето за повлекување.

Вашите средства ќе бидат префрлени на вашата PayPal сметка по политики за казино. Некои казина во живо ќе бараат од вас да обезбедите дополнителна документација кога ќе повлечете огромни суми над лимитите на трансакцијата. Секогаш потврдувајте ги минималните и максималните ограничувања на условите и условите на казиното.

Image

PayPal Live Casino Bonuss and Promotions

Да претпоставиме дека вашето казино во живо прифаќа PayPal како начин на плаќање. Во тој случај, можете да уживате во ексклузивни бонуси и промоции за депозити или повлекувања во казино во PayPal. Секој достапен бонус поврзан со казино PayPal, доаѓа со услови и услови кои мора да се почитуваат побарајте бонус или промотивна понуда. Популарните понуди за казино во живо на PayPal вклучуваат:

 1. Бонус за добредојде: Некои живи казина нудат ан ексклузивен бонус за добредојде на новите играчи кои го прават својот прв депозит користејќи PayPal. Оваа поволност може да вклучува бонус за депозит, бонус за враќање на готовина или бесплатни вртења.
 2. Бонус без депозит: Можете да го најдете најдоброто казино PayPal кое ве наградува со a бонус без депозит за пријавување, потврдување на вашите сметки и поставување на PayPal како претпочитана опција за плаќање. Оваа понуда вклучува готовински бонус или бесплатни вртења.
 3. Бонус за повторно вчитување: Можете да најдете казино за депозит на PayPal кое нуди бонуси за повторно вчитување на играчите кои депонираат користејќи PayPal. Оваа понуда вклучува бонус за депозит, враќање на готовина или бесплатни вртења.
 4. Бонус за враќање на готовина: Некои врвни казина во живо на PayPal нудат бонус за враќање на готовина на играчите кои редовно користат PayPal за депозити или повлекувања. Играчите добиваат процент од нивните загуби како бонус.
 5. ВИП програма: Ако вашето казино во живо го прифати PayPal како начин на плаќање, можете да учествувате во ВИП програма. Можете да уживате во ексклузивни понуди, побрзо повлекување, повисоки лимити на трансакции и менаџер на лична сметка.
Image

Надоместоци за трансакции и временски ограничувања во Live PayPal казина

Изборот на PayPal за вашите трансакции со казино во живо може да биде одличен потег. Како безбеден онлајн систем за плаќање, тој е препознатлив по неговата ефикасност и практичност. Кога депонирате средства на вашата сметка во казино, повеќето страници ги обработуваат трансакциите со PayPal веднаш, за да можете директно да скокнете во акција. Што се однесува до повлекувањата, времето на обработка може да варира, но обично, вашите добивки ќе ги видите во рок од 24 до 48 часа.

Самиот PayPal не наплаќа за испраќање пари, но запомнете дека некои казина може да имаат свои трошоци за трансакција. Исто така, може да важат трошоци за конверзија на валута ако играте во друга валута. Транспарентноста на PayPal за сите детали за трансакцијата ви дава јасен надзор над вашиот буџет за игри, суштински дел од одговорно коцкање. Истражете ја удобноста на користењето на PayPal во вашето претпочитано онлајн казино во живо и уживајте во беспрекорни, безбедни трансакции со игри.

Прикажи повеќе

Како што истражувате во казино игрите во живо, избирајќи соодветен начин на плаќање со достапни бројни начини на депозит, од суштинско значење е да го најдете оној кој најдобро одговара на вашите потреби. Со широк избор на опции, од е-паричници до традиционални банкарски решенија, можете лесно да најдете соодветен избор за вашите потреби.

Прикажи повеќе

PayPal е една од најпопуларните платформи за плаќање не само за казина во живо, туку и за сите дигитални плаќања многу години. Тоа е првото име на кое повеќето луѓе мислат кога се работи за онлајн плаќања, а подолу се сите главни предности и недостатоци од користењето за вашите плаќања во казина во живо.

Прикажи повеќе

PayPal не е само една од најголемите платежни услуги во светот - тој е толку добро познат што дури и не треба многу запознавање со повеќето луѓе. Ниту еден друг електронски паричник не е толку широко користен во светот денес во толку многу земји: PayPal е достапен во околу 200 нации, што го прави најпопуларниот електронски паричник таму.

Прикажи повеќе

Најнови вести

Дали опциите за плаќање се безбедни?
2020-04-22

Дали опциите за плаќање се безбедни?

При изборот на онлајн казино, безбедноста е една од работите што треба да се земат предвид, за да не сакаме да ги изгубиме своите пари дури и пред да уживаме во одредена игра. Играчите мора да внимаваат местото да нуди сигурно и сигурно средство за депонирање, како и за подигање готовина.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Како да додадете давател на плаќање во PayPal?

Тоа е едноставно. Најавете се на PayPal и одете во „Паричник“. Потоа, кликнете на „Поврзи картичка“ или „Поврзи банкарска сметка“. Потоа PayPal ќе побара податоци за картичката или банката.

Ако корисникот изврши плаќање со кредитна картичка, дали постои процес на верификација?

Да, постои процес на верификација. PayPal испраќа наплата што може да се поврати на картичката на корисникот со 4-цифрен PayPal код. Овој код потоа се користи за потврда на кредитна картичка. Може да се идентификува со зборовите „PayPal“ или „PP“. Потоа е можно да го користите кодот, да се најавите на сметката на PayPal и да отидете во „Преглед“.

Кликнете на „Потврди ја мојата дебитна или кредитна картичка“. Следно, внесете го 4-цифрениот код на PayPal за да ја завршите потврдата. Минималниот износ ќе биде вратен на сметка на PayPal за 24 часа.

Кога важат такси на PayPal?

PayPal се обидува да ги минимизира таксите. Сепак, ќе има моменти кога на корисникот му се наплаќа такса. Главните такси се применуваат при испраќање или примање пари од други земји. Понатаму, ако плаќањето се врши со поврзана кредитна или дебитна картичка, важат такси. Сепак, користењето на состојбата на сметката на PayPal не привлекува надомест. Ако некој корисник испраќа пари до пријателите и семејството, нема такси. Се применуваат такси кога користите дебитна или кредитна картичка за испраќање пари на пријателите и семејството.

Кои валути може да се додадат на PayPal и како да се направи тоа?

Главните валути како што се американски долари, евра, фунта, јапонски јен, AUD и CAD се лесни за употреба на PayPal. Може да се користат и многу други валути. УСД може да се испрати и во земји кои ја користат валутата во некои земји. Лицето од другата страна може да се повлече во локална валута.

Можно е да додадете валута со кликнување на „Профил“, потоа „Мои пари“. Следно, кликнете на „Валути“ и кликнете на „Управување со валути“ за да додадете нова валута. Секоја идна валута ќе се кредитира на сметка. Парите ќе се претворат во стандардна валута ако не е додадена конкретната валута.

Дали PayPal е безбеден?

PayPal го користи најновиот софтвер и шифрирање на податоци што е на располагање. Компанијата исто така користи технологија против измама за поголема безбедност на играчите. Го намалува ризикот од измами и измами. Има ригорозен процес на верификација за додавање начини на плаќање, плаќање и користење сметки во нови земји.

Дали PayPal ќе го користи истиот курс како банкарските сметки?

Девизниот курс на PayPal е обично повисок од стапките на пазарот и финансиските институции. Исто така, можно е да го најдете девизниот курс со одење во „Моја сметка“, „Профил“ и кликнување на „Мои пари“. Со кликнување на „Валути“ се откриваат девизните курсеви. Следно, внесете го износот за размена и притиснете „Пресметај“ за да продолжите. Девизниот курс ќе се прикаже на екранот. Одете напред и направете трансакција.

Дали е лесно да се надополнува сметката на PayPal?

Додавањето пари на сметка е бесплатно, но важат банкарски трошоци. Дополнувањето може да се направи за неколку минути. Одете во „Моја сметка“, „Надополнување“, изберете банка и кликнете продолжи. Следно, износот се надополнува на друга страница. Изберете ја точната валута. Можеби ќе бидат потребни неколку дена за парите да стигнат на сметка.

Кој може да добие PayPal сметка?

Само луѓе над 18 години можат да добијат сметка на PayPal. На децата не им е дозволено да се регистрираат за сметка. На корисниците им треба и банкарска сметка или кредитна картичка за да надополнат. sИспратете пари или примајте пари од други и направете повлекување. Потребна е и е-пошта за да се потврди сметката за пријавување, промена на лозинки и многу повеќе.

Дали е популарен Paypal?

Да. Paypal е многу популарен и се рангира како еден од водечките начини на плаќање во светот.

Како е системот за поддршка на Paypal?

Paypal има одличен квалитетен систем за поддршка, со многу луѓе кои работат деноноќно за да ги поддржат своите клиенти.