Најдобрите Казино Во Живо со Paysafe Card

Онлајн казината во живо стануваат сè попопуларни со текот на годините, обезбедувајќи им на играчите удобност да ги играат своите омилени казино игри од удобноста на нивните домови. Сепак, еден од предизвиците со кои се соочуваат многу играчи е да најдат сигурен и безбеден начин на плаќање за да ги направат своите депозити во казино. Таму доаѓаат платформите за дигитално плаќање за да кондензираат сè на едно место, а најновата платформа која се прослави во оваа категорија е Paysafecard. Подолу се сите информации што ви се потребни за казина со опции на Paysafecard и сè друго за депонирање со Paysafecard.

Најдобрите Казино Во Живо со Paysafe Card
Image

Што е Paysafecard?

Наместо да биде е-паричник, Paysafecard е ефективно систем на припејд картички, освен што не е вклучена физичка картичка. Во зависност од тоа како планирате да го користите, можеби дури и не бара сметка. Една од клучните карактеристики на системот е можноста да купувате ваучери во физички продавници и да ги користите тие ваучери како еднократни плаќања, иако постојат опции да имате онлајн сметка и наместо тоа да ја надополнувате. Ваучерите и шифрите може да се користат во разни онлајн продавници и во многу казина во живо. Клучната точка зад Paysafecard е безбедноста на интернет, бидејќи може да дејствува како потврдена опција за плаќање за онлајн трансакции без потреба да се обезбедат лични податоци како што би правеле со кредитна картичка.

Image

Како да го изберете најдоброто казино во живо на Paysafecard?

Бидејќи Paysafecard е релативно нова опција за плаќање во казино, не е универзално прифатено во онлајн казина во живо, сепак, компанијата погодно обезбедува целосна листа на компании со кои работат. Казиното со Paysafecard како опција за депозит обично ќе го прикаже на дното на нивната почетна страница заедно со другите начини на плаќање.

Најдобрите казина во живо со Paysafecard се оние кои исто така ќе ви овозможат да повлекувате на сметката на My Paysafecard, бидејќи тие се целосно интегрирани со системот. За целосна листа на сајтови кои прифаќаат Paysafecard и за депозити и за повлекувања, можете да ја најдете целосната листа овде на нашата страница.

Image

Како да направите депозит во живо во казино користејќи Paysafecard?

Ако сте потврдиле дека сте во врвно казино во живо што прифаќа Paysafecard, тогаш тоа ќе се појави како опција во менито за плаќање. Едноставно изберете PaysafeCard и потоа внесете го вашиот единствен код за да го завршите плаќањето. За разлика од кредитните картички, кодот е единственото нешто што вообичаено ќе треба да го внесете. Освен тоа, депозитите на Paysafecard работат исто како и секој друг метод.

Чекор-по-чекор водич:

  1. Одете онлајн или во продавница која учествува и купете ваучер за Paysafecard.
  2. Најди добро казино во живо што поддржува депозити на Paysafecard.
  3. Изберете го износот на вашиот депозит и одете на екранот за плаќање.
  4. Изберете Paysafecard како опција за плаќање и внесете го вашиот код за ваучер.

Како забелешка, казината со Paysafecard мора да ја прифатат валутата со која е купен кодот, бидејќи шифрите може да се откупат само со таа валута.

Како да се користи Paysafecard во живи казина?
Image

Како да повлечете пари од казино во живо користејќи Paysafecard?

Бидејќи системот ефикасно функционира повеќе како а припејд кредитна картичка наместо е-паричник, повлекувањето на Paysafecard не е можно. Иако можете да правите депозити, сите повлекувања се прават на банкарска сметка или на е-паричник како што е нормално. Меѓутоа, ако имате креирана сметка на My Paysafecard со нив, тогаш неколку казина исто така ќе поддржуваат повлекувања, иако не сите страници што прифаќаат депозити ќе прифаќаат и повлекувања.

Валути поддржани со PaysafeCard

Валути на Paysafecard вклучете го следново кога користите шифри и ваучери: CHF, CZK, DKK, EUR, RON, GBP, NOK, PLN, SEK и USD. Имајте предвид дека сите купувања или депозити направени преку Paysafecard мора да ја имаат истата валута што се користеше за купување на кодот. На пример, ако купите код од 20 евра во продавница, тогаш тој код може да се користи само во онлајн продавница што прифаќа ЕУР.

Image

Добрите и лошите страни на користење на Paysafecard

Има некои предности и недостатоци за користење на методот на депозит Paysafecard во живи казина, па ајде да ги испитаме:

Добрите страни на Paysafecard

Некои од предностите на користењето на Paysafecard вклучуваат креирање сметка, практичност, при-пејд ваучери, леснотија на користење итн. Еве уште неколку детали за секоја од овие предности:

Создавање сметка

Нема потреба од банкарска картичка, па дури и да креирате сметка ако играчот сака. На потенцијалните корисници им треба само телефонски број и интернет конекција за да започнат.

Припејд ваучер

Удобно е да се купи а припејд ваучер со 12-цифрен код на интернет или на физички локации како што се пошти, киосци и бензински пумпи. Има дури и машини каде се ставаат пари, а тикет излегува со шифра.

Погодност

Мобилен или компјутер може да се користи за да се најавите и да направите депозит. Ова е одлично за луѓе кои не сакаат да ја напуштат куќата. Тоа е многу лесен и удобен начин за брзо играње во онлајн казино во живо.

Леснотија на користење

Апликацијата Paysafe е едноставна за користење и може да се користи на телефони со iOS и Android. И двете содржат многу информации за промоции и ЧПП. Можно е да ги видите сите претходни трансакции и други важни информации со користење на апликацијата.

Индивидуални ваучери

Купувањето поединечни ваучери не само што го ограничува износот на пари што измамниците можат да го земат од една трансакција. Тоа исто така значи дека онлајн играчите можат лесно да ги контролираат своите буџети. Едноставно е да се постави ограничен буџет врз основа на еден ваучер.

Конс на Paysafecard

Иако има многу придобивки од користењето на Paysafecard, има и неколку потенцијални недостатоци што треба да се земат предвид. Еве малку повеќе информации за овие негативни страни:

Надоместок за неактивност

Има надомест за неактивност за онлајн сметки кои не се користени 12 месеци. Такси се применуваат и при испраќање пари на банкарска сметка од онлајн сметка.

Ограничувања на припејд ваучери

Припејд ваучерите може да се користат само за депозити, а не за повлекување. Значи, победата од казино во живо ќе значи дека ќе биде потребен друг метод за добивање на средствата. Банкарски или жичен трансфер може да бидат некои опции. Компанијата исто така им овозможува на корисниците да направат сметка онлајн. Сепак, ова не е погодно за оние кои сакаат вистинска анонимност далеку од интернет.

Image

Paysafecard Безбедност и безбедност

Благодарение на системот сличен на готовина што го користи, безбедноста на Paysafecard за плаќања во основната форма е целосно безбедна бидејќи не споделуваат лични податоци. Ако имате сметка за надополнување на страницата, тогаш таа ги користи сите најнови онлајн безбедносни системи за да ја одржува безбедна. Кога користите сметка на My Paysafe, ова бара давање лични податоци, но сепак плаќањата сè уште се вршат или со ваучер или преку безбедна Mastercard.

Добијте бонус за казино во живо користејќи Paysafecard

Повеќето казино сајтови во живо ќе понудат добри казино бонуси кога се прават депозити со кој било метод, така што сајтовите што прифаќаат Paysafecard ќе ги активираат сите бонуси што вообичаено би ги дале за други депозити. Ако тоа е вашиот прв депозит во тоа казино во живо, едноставно следете ги упатствата погоре за да направите депозит со вашата Paysafecard и вашите бонуси за добредојде треба да се активираат веднаш штом ќе се потврди депозитот.

Најдобри бонуси за казино во живо на Paysafecard 2023
Image

Најдобри алтернативи за Paysafecard

Иако нема многу добри опции кои функционираат исто, повеќето алтернативи на Paysafecard доаѓаат во форма на е-паричници како PayPal или директни платформи за трансфер како Venmo. Бидејќи тие работат со различни основни системи, тие се во можност да понудат дополнителни функции како што се повлекувања иако немаат иста анонимност.

Најдобрите алтернативи на Paysafecard вклучуваат:

Прикажи повеќе

Постојат многу различни опции за правење и примање плаќања со онлајн казина и иако повеќето работат на ист начин, тие се некои кои прифаќаат различен основен систем. PaysafeCard е една од тие опции, а подолу се сите детали за уникатниот начин на функционирање на системот.

Прикажи повеќе

PaysafeCard е популарен метод за депозит во се поголем број казина во живо низ Европа. Обезбедува сигурен начин на плаќање со опција за целосно анонимни плаќања кои не откриваат никакви лични податоци на интернет.

Прикажи повеќе

Ако сте страствен ентузијаст на казино во живо и барате безбеден и удобен начин на плаќање заедно со возбудливи бонуси, бонусите за онлајн казино во живо на Paysafecard можеби ќе ви одговараат совршено. Во оваа статија, ќе ги истражиме предностите од користењето како опција за плаќање и како тоа го подобрува вашето искуство со игри во казино во живо. Подгответе се да истражувате во светот на бонусите за казино во живо на Paysafecard и откријте ги поволностите што ве очекуваат.

Прикажи повеќе

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Може ли да се коцкам со Paysafecard?

Иако не е универзално прифатено од казина во живо, има многу сајтови кои сега ќе ја прифатат PaysafeCard како стандардна опција за депозит. Запомнете дека може да се користи само за депозити, а не за повлекување.

Колку е безбедна Paysafecard?

Ако го користите нивниот главен систем за ваучери и кодови, тогаш тој во суштина функционира како онлајн готовина и затоа е целосно безбеден без да се споделуваат лични податоци.

Кои сајтови за коцкање прифаќаат Paysafe?

Paysafe објавува листа од над 1000 бизниси кои ја прифаќаат Paysafecard на нивната веб-страница и таа редовно се ажурира со нови компании.

Кои земји прифаќаат Paysafecard?

Paysafecard е прифатена во речиси сите европски земји, како и во многу земји низ Северна и Јужна Америка, Блискиот Исток и Океанија. Целосната листа можете да ја најдете на нивната веб-страница.

Може ли да користам Paysafecard во живи онлајн казина?

Ако казиното изјави дека прифаќа Paysafecard, тогаш може да се користи за уплата на ист начин како и секој друг начин на плаќање.

Каде можам да користам ваучери за Paysafe?

Секој ваучер на Paysafe ќе има шифра што може да се внесе на екранот за плаќање при уплата во казино.

Кои се предностите на користењето на Paysafecard?

Има многу предности за користење на Paysafecard. Прво, одлично е за поставување лимит бидејќи ваучерите се купуваат во деноминација од физичка локација. Ова им дава малку предност на оние кои редовно ја надминуваат границата. Друга придобивка од користењето на оваа услуга е леснотијата да се најде продавница во близина. Тоа е исто така безбеден метод кој користи пин-код за да го откупи ваучерот. Ваучерите може да се отфрлат откако ќе се искористат. Конечно, нема потреба да користите картичка или банкарство за да ја користите услугата.

Може ли играчот да депонира на неколку различни начини?

Да, постојат два начини да се направи депозит. Прво, треба да се креира сметка со корисничко име и лозинка. Купете ваучер и искористете го од сметката за да уплатите. Другата опција е да немате сметка воопшто. Едноставно купете ваучер од продавница на физичка локација и користете го пинот за депонирање во онлајн казино.