Најдобрите Казино Во Живо со Payz

Ако сакате да уживате во живо на масите за казино, може да се соочите со тешка ситуација: да не сакате да ја користите вашата секојдневна банкарска сметка за трансакции со коцкање. Токму поради оваа причина, услугите како Payz дојдоа да помогнат и денес можете да најдете стотици, па дури и илјадници Payz казина ширум светот.

Payz ги прави трансакциите со казино полесни и помазни од кога било и ја решава тешката ситуација за секој коцкар. Можете да уживате во сите посакувани маси во живо без да морате да ја користите вашата банкарска сметка, сето тоа благодарение на Payz казината. Најдете ги врвните Payz казино-страници од нашата споредба токму овде на оваа страница и продолжете со читање за да дознаете како точно функционира казиното Payz.

Најдобрите Казино Во Живо со Payz
Samuel Ochieng
ExpertSamuel OchiengExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Image

Што е Payz?

Payz е давател на услуги за плаќање преку Интернет, понекогаш познат и како давател на електронски паричник. Услугите како што е Payz се прилично едноставни: секој може да отвори сметка за плаќање преку Интернет и да започне да испраќа или прима пари преку својата сметка на Payz.

Она што го прави Payz особено феноменален е неговата флексибилност и функционалност. Отворањето на сметка на Payz трае само неколку минути, можете да ја користите сметката за да вршите онлајн трансакции кај илјадници онлајн трговци, па дури и да аплицирате за физичка Payz Mastercard за да ги трошите вашите средства во физички продавници.

Бидејќи отворањето на сметката на Payz е едноставно и лесно, тој стана еден од најомилените начини на плаќање на казино и сега има илјадници достапни казино сајтови на Payz. Бидејќи навигацијата низ овој огромен избор можеби е тешко, Live CasinoRank состави листа на најдобрите Payz казина веднаш на врвот на оваа страница, за да можете лесно да го започнете вашето патување за коцкање во живо со користење на Payz.

Image

Како да го изберете најдоброто казино во живо Payz?

Бидејќи Payz е широко признат ширум светот, има и огромен број на казино-страници кои прифаќаат Payz. Повеќето од овие казино сајтови се реномирани, доверливи и во секоја смисла одлични опции за коцкари во живо на казино, но јасно е дека треба да донесете одлука и да го изберете едното и единственото најдобро казино Payz.

За да ви ја олесниме оваа одлука, составивме листа на казина Payz со врвните казина на Payz таму - можете само да изберете кое било од нив за да започнете со казино игри во живо.

Сепак, пред да започнете со акција, еве некои од факторите што ги разгледуваме секогаш кога утврдуваме дали операторот за коцкање заслужува место во нашата листа на најдобри казино-локации што прифаќаат Payz.

 • Лиценцирање - Пред кое било казино да се најде на нашата листа на најдобри локации за казино Payz, тоа мора да го носи валидна лиценца за коцкање, издадена од легитимен орган за коцкање. Најдобрите опции би биле лиценца од Органот за игри на среќа на Малта или Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.
 • Доверливост и транспарентност - И покрај тоа што самата лиценца за коцкање е забележлив фактор, транспарентноста на казиното е многу поголем показател. Најдобрата платформа за казино Payz ги има јасно нагласени сите одредби и услови на нивната веб-страница, така што секој коцкар може да ги прочита бараните услови пред да направи какви било трансакции.
 • Услуги на клиентите - Услугата за клиенти е уште еден одличен знак што ги одделува просечните казина од најдобрите сајтови за казино Payz. Најдобрите казина во живо треба да понудат 24/7 поддршка за корисници, достапно преку практична функција за разговор во живо. Се разбира, самата услуга треба да биде пријателска, професионална и корисна.
 • Услови на плаќање - Payz може да ви ги олесни трансакциите со казино во живо, но работите не завршуваат тука кога станува збор за условите. Секое казино има различни правила за обработка на повлекувања, вклучувајќи такси и брзина за обработка на повлекување. Најдобрите казино-страници на Payz обработуваат плаќања во рок од 24 часа, максимум.
 • Бонус понуди - Еден од најдобрите делови на коцкањето со казино во живо е за користење бонуси и промоции во казино и учество на турнири. Најдобрите казина на Payz се добри кога станува збор за бонуси, кампањи и редовни промоции, вклучувајќи ВИП програми и забавни неделни понуди.
Image

Како да направите депозит во живо во казино користејќи Payz?

Можеби најдобриот дел од користењето на Payz е неговата едноставност: не треба да правите ништо комплицирано за да го внесете вашиот депозит во живо во казино правилно на вашата сметка. Всушност, депозитот за казино Payz може да биде еден од најбрзите и најзгодните начини за додавање средства на вашата сметка за коцкање.

Еве брз преглед на главните чекори што треба да ги преземете за да го направите вашиот прв депозит во казино Payz:

 • Регистрирајте се за сметка на Payz. Прво, потребна ви е валидна сметка на Payz. Упатете се на веб-локацијата Payz за да се регистрирате за сметка - тоа е брзо, лесно и дури не бара проверка на кредитот.
 • Финансирајте ја вашата сметка на Payz. Откако ќе ја регистрирате вашата Payz сметка, треба да додадете некои средства за да извршите трансакции. Користете ги сите соодветни начини на плаќање за да додадете средства на вашата сметка на Payz.
 • Започнете депозит во живо во казино. Откако ќе имате малку средства на вашата eco-сметка, сега сте подготвени за вашиот депозит во живо во казино. За тоа, одете во делот „благајник“ на вашата сметка во казино каде што можете да иницирате депозит.
 • Внесете го саканиот износ на депозит. Внесете соодветна сума со која сакате да играте. Дозволениот минимален депозит во казиното Payz може да се разликува во зависност од казиното, но обично, лимитот за депозит на Payz е околу 10-1000 долари.
 • Потврдете го вашиот депозит со Payz. Следете ги упатствата дадени од Payz за да ја потврдите вашата трансакција - ќе потрае само неколку секунди и тогаш вашите средства ќе бидат достапни на вашата сметка во казино во живо.
Како да креирате сметка на EcoPayz?
Image

Како да повлечете пари од казино во живо користејќи Payz?

Откако ќе уживате во вашата омилени казино игри во живо, можеби ќе сакате да ги повлечете вашите добивки. Добрата вест е што можете лесно да го користите Payz за да ги повлечете вашите добивки од казино во живо и уште подобро, повлекувањето на Payz е еден од најбрзите начини на плаќање во живо во казино.

Повлекувањето на казиното Payz може да се разликува во зависност од казиното, но обично ќе треба да ги следите овие чекори за да го финализирате повлекувањето на Payz:

 • Отворете го делот „благајна“. Започнете го вашето повлекување со упатување кон истиот дел „благајник“ на вашата сметка на казино во живо. Треба лесно да забележите дел за повлекување таму.
 • Изберете Payz за повлекување. Изберете Payz од опции за повлекување. Забележете дека ако сте користеле Payz за депозит, тој всушност треба да биде веќе избран стандардно или барем автоматски да биде достапен за повлекување.
 • Внесете го износот за повлекување. Внесете ја посакуваната сума за повлекување. Ограничувањето за повлекување на Payz може да зависи од казиното, но обично можете да повлечете некаде помеѓу 10 и 1000 долари со едно движење.
 • Почекајте да ви пристигнат средствата. Сега вашето барање за повлекување ќе биде обработено од персоналот на казиното во живо, кој ќе потврди дека сè е во ред со вашата сметка. Средствата потоа ќе бидат испратени на вашата сметка на Payz во рок од 24-48 часа.
Image

Добрите и лошите страни на користењето Payz

Сега, можеби се прашувате кои се добрите и лошите страни на Payz и дали тоа е најдоброто решение за плаќање за вашите потреби. Јасно е дека Payz не е погоден за секого, но сепак многумина може да го сметаат за најдобриот достапен начин на плаќање.

Payz добрите

Главната придобивка од користењето на Payz лежи во неговата едноставност и одредено растојание. Ако не сакате да се коцкате преку вашата редовна банкарска сметка или кредитна картичка, Payz обезбедува совршено решение, работејќи како посредник помеѓу вашата банка и живо казино сајт. Можете да ја задржите целата ваша навика за коцкање подалеку од банката благодарение на апликацијата Payz.

Уште повеќе, Payz не е само онлајн паричник: можете да нарачате a физичка платежна картичка Payz (или користете ја виртуелната картичка Payz) и на тој начин, искористете ги вашите добивки од коцкање со вашата Payz Mastercard.

Друга голема придобивка од користењето на Payz е поврзана со нејзината општа брзина. Иако може да варира помеѓу казина, Payz е генерално една од најбрзите опции за плаќање таму. Едвај треба да чекате подолго од 1-2 дена.

Конс на Payz

Во негативна страна, Payz дефинитивно не е најевтиниот начин на плаќање бидејќи, на крајот на краиштата, ако сакате да префрлите средства на вашата банкарска сметка од Payz, ќе мора да издржите некои такси. Ова не би било случај ако само префрлите средства директно од казиното во живо во вашата банка.

И, се разбира, Payz можеби нема да биде достапно во посакуваното казино во живо, иако на Live CasinoRank, можете да најдете огромна листа на Payz казина. Сепак, Payz можеби не е насекаде достапен.

Image

Payz Безбедност и безбедност

Разбирливо, можеби сте претпазливи при користење на услуги за електронски паричник и можеби се прашувате: дали Payz е безбеден за користење и дали вашите трансакции ќе бидат безбедни?

Кога станува збор за безбедноста на Payz, тоа е всушност една работа за која не треба да се грижите. Payz е управуван од компанија наречена IPS Solutions Ltd која е регистрирана на Кипар и регулирана од Централната банка на Кипар. Компанијата доби лиценца за работа со услуга за електронски пари и тие одговараат на кипарската централна банка, што треба да биде доволен доказ дека Payz е безбеден за користење.

Уште повеќе, Payz соработува со Mastercard за да ја обезбеди својата физичка картичка, и само ова треба да биде доволно за да ги уништи сите сомнежи. Payz е, на секој начин, легитимен лиценциран давател на услуги за плаќање.

Image

Добијте бонус за казино во живо користејќи Payz

Како што споменавме погоре, бонусите за казино сочинуваат огромен дел од вашето искуство со казино во живо. Од редовни бонуси за депозит до турнири во живо во казино и промоции, бонусите се одлични почести за многу коцкари.

Ќе ви биде мило да слушнете дека можете да го откупите бонус за добредојде во казиното Payz на сите најдобри локации за казино Payz секогаш кога ќе го направите вашиот прв депозит. Многу од најдобрите казина во живо прикажани на нашата страница обезбедуваат специјално казино Payz бонус за депозит за коцкари за прв пат, за да можете да го откупите вашиот бонус за добредојде веднаш откако ќе го потврдите депозитот на Payz.

Најчестиот бонус на Payz е бонус за депозит, кој може да го добиете дури и како обичен коцкар во живо во казино (откако ќе го потрошите бонусот за добредојде на Payz). Можете исто така да користите депозити на Payz за да учествувате на турнири во казино во живо.

Единствената борба што треба да се има на ум е дека не сите казина во живо обезбедуваат бонус Payz, а некои дури може целосно да го ограничат бонусот за добредојде на оние што го прават својот прв депозит преку Payz. За жал, многу казина во живо не излегуваат бонуси за добредојде во казино или кои било други бонуси за депозит за коцкари кои користат електронски паричници, затоа, пред да започнете со какви било бонус понуди, погрижете се внимателно да ги прочитате одредбите и условите. Ако Payz не може да се користи за откупување на бонусот за казино, условите на казиното ќе го истакнат тоа јасно на веб-локацијата.

Image

Најдобри алтернативи за Payz

Payz може да биде одлична услуга за плаќање, но ако нема достапна Payz во претпочитаното казино во живо или едноставно барате некои други опции за плаќање казино, има многу достапни алтернативи.

Подолу, ќе ви дадеме брз преглед на најдобрите алтернативи на Payz што може да одговараат на сметката за вашите потреби за коцкање.

 • PayPal - PayPal е толку популарен што навистина не му треба вовед. Како една од најдобрите алтернативи на Payz, PayPal обезбедува неверојатна леснотија на користење. Од друга страна, сепак, Пејпал казина не се толку чести.
 • Скрил - Skrill може да биде најслична алтернатива Payz, бидејќи тоа е исто така електронски паричник кој првенствено се користи во казина. Многу казина ги користат и Payz и Skrill истовремено, но некои коцкари може едноставно да го претпочитаат Skrill, било поради неговите такси, функционалности или други карактеристики.
 • Кредитни и дебитни картички - Payz обезбедува и платежна картичка (преку нивната соработка со Mastercard), но веројатно веќе имате валидна кредитна и дебитна картичка од вашата главна банкарска сметка. Можете да ја користите вашата редовна банкарска картичка за депозити и повлекувања во казино ширум светот.
 • Банкарски трансфери - Банкарски трансфери не се јасно толку брзи како Payz, но во многу случаи, ова може да се најдобрите начини на плаќање. Работата е: сите ние имаме банкарска сметка и затоа, нема потреба некаде да отвориме друга сметка. Удобно е, секогаш достапно и лесно употребливо во речиси секое казино во живо во светот.
EcoPayz наспроти е-паричници: Што е подобро за игри во казино во живо?

Прикажи повеќе

EcoPayz наспроти е-паричници: Што е подобро за игри во казино во живо?

EcoPayz наспроти е-паричници: Што е подобро за игри во казино во живо?

Овие денови, можете да најдете многу опции за плаќање што ќе ги користите за вашето патување со коцкање во казино. Меѓутоа, бидејќи разновидноста е широка, можеби се прашувате која да ја изберете. Две популарни опции се Ecopayz и е-паричници како PayPal, Skrill и Neteller.

Како да креирате сметка на EcoPayz?

Како да креирате сметка на EcoPayz?

Во денешно време, можете да најдете многу различни плаќања за да ги користите за трансакции со онлајн казино. ecoPayz е еден од најпопуларните е-паричници што можете да ги користите за таа намена. Тоа е безбедна опција за плаќање што ќе ви овозможи брзи трансакции и за депозити и за повлекувања.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Payz?

Payz е давател на услуги за плаќање преку Интернет или со други зборови, услуга за електронски паричник. Секој може да отвори сметка на Payz (без банкарска сметка или кредитна проверка) и да има сметка за плаќање преку Интернет што може да се користи за сите трансакции: и онлајн купувања и примање плаќања.

Дали сите казина прифаќаат Payz?

Не сите казина прифаќаат Payz бидејќи сите страници за коцкање едноставно не одлучиле да вградат Payz, но сè уште има стотици казина таму со поддршка за Payz. Можете да најдете казина во живо на Payz користејќи ја нашата споредбена листа токму овде на оваа страница.

Која е минималната и максималната сума што можам да ја депонирам преку Payz?

Минималните и максималните депозити во живо во казино направени преку Payz се многу зависни од одреденото казино во живо што сте го избрале. Секое казино може да има различни лимити за плаќање, но во повеќето случаи, минималниот дозволен депозит е некаде околу 10-20 долари, а максималната граница може да биде околу 1000 долари по трансакција.

Колку се инстантни депозитите и повлекувањата со Payz?

Депозитите на Payz се практично инстант - штом ќе ја потврдите трансакцијата, парите треба да се кредитираат на вашата сметка во казино. Повлекувањата може да потраат малку подолго, во зависност од казиното во живо што го користите и дали веќе сте ја поминале проверката на идентитетот. Меѓутоа, во повеќето случаи, повлекувањата на Payz се обработуваат во рок од 24 до 48 часа.

Може ли да користам Payz за моите трансакции со казино?

Да, онлајн-паричникот Payz не е едноставно достапен за трансакции со казино во живо, туку е една од најпопуларните услуги за паричник таму. Илјадници реномирани казина во живо користат Payz како еден од главните начини на плаќање.

Дали Payz е безбеден за користење за депозити во казино?

Payz е една од најпознатите светски услуги за онлајн плаќање и ја користат илјадници казина во живо ширум светот, така што безбедноста дефинитивно не е грижа. Компанијата е исто така овластена од Централната банка на Кипар и официјално е регистрирана како давател на услуги за електронско плаќање.

Дали депозитите на Payz се моментални?

Да, депозитите во живо во казино Payz се моментални - најверојатно ќе ги најдете достапните средства на вашата сметка во казино веднаш по склучувањето на трансакцијата.

Дали Payz наплаќа такси?

Иако вашето избрано казино во живо можеби нема да бара дополнителни такси за трансакција, самиот Payz, навистина, има одредени такси поврзани со целокупната употреба на сметката. Можеби ќе треба да платите одредени такси при повлекување пари од вашата Payz сметка на вашата редовна банкарска сметка, затоа проверете дали ги проверите целосните цени достапни на веб-страницата Payz.