Како да креирате сметка на EcoPayz?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Во денешно време, можете да најдете многу различни плаќања за да ги користите за трансакции со онлајн казино. ecoPayz е еден од најпопуларните е-паричници што можете да ги користите за таа намена. Тоа е безбедна опција за плаќање што ќе ви овозможи брзи трансакции и за депозити и за повлекувања.

Користењето на ecoPayz за коцкање во казино е прилично лесно, но за да ви помогнеме понатаму, ние од CasinoRank ќе ви ги дадеме сите детали што ви се потребни за поставување на вашата сметка за обложување.

Како да креирате сметка на EcoPayz?

Креирање на сметка на ecoPayz

Пред сè, треба да го завршите ecoPayz регистрација.

 • Посетете ја веб-локацијата ecoPayz и кликнете на копчето „Регистрирај се“.
 • Наведете ги потребните лични податоци.
 • Изберете корисничко име и лозинка.
 • Прифатете ги T&C (Одредби и услови)
 • Кликнете на „Креирај сметка“ за да ја завршите регистрацијата.

Потврдување на вашата ecoPayz сметка

Пред да можете да ја користите вашата ecoPayz сметка за трансакции со казино во живо, ќе треба да ја завршите потврдата на сметката ecoPayz.

 • Најавете се на вашата сметка на ecoPayz и кликнете на копчето „Потврди“.
 • Следете ги упатствата за да ги обезбедите потребните документи,
  1. Возачка дозвола,
  2. Лична карта,
  3. Комунални сметки,
  4. Селфи,
  5. Пасош.
 • Почекајте да се потврди вашата сметка, што обично трае од неколку часа до неколку дена.

Финансирање на вашата ecoPayz сметка

Кога вашата сметка е потврдена, можете да продолжите со ставање на некои средства во неа, во ред да се депонира во казино по ваш избор. Еве неколку работи што треба да ги знаете за финансирање на вашата сметка.

 • ecoPayz наплаќа такси за некои опции за финансирање.
 • Некои опции за финансирање може да имаат подолго време на обработка од другите.
 • Кога правите банкарски трансфер, погрижете се да го вклучите бројот на вашата сметка на ecoPayz во упатствата за трансфер.

Депонирање во казино во живо со ecoPayz

Откако ќе ја финансирате вашата сметка на ecoPayz, можете да ја користите за депонирање средства на вашата сметка во казино во живо.

 1. Најавете се на вашата сметка на казино во живо и одете на страницата за депозит.
 2. Изберете ecoPayz како начин на плаќање и внесете го износот што сакате да го депонирате.
 3. Внесете ги деталите за вашата сметка и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Вашите средства треба да се кредитираат на вашата сметка на казино во живо во рок од неколку минути, што ќе ви овозможи почнете да ги играте вашите омилени игри веднаш.

Повлекување од казино во живо со ecoPayz

Кога ќе бидете подготвени да ги искеширате вашите добивки, можете да го користите ecoPayz за да повлечете средства од вашата сметка во казино во живо.

 • Најавете се на вашата сметка на казино во живо и одете на страницата за повлекување.
 • Изберете ecoPayz како ваш метод на повлекување и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
 • Внесете ги деталите за вашата сметка на ecoPayz и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Вашите средства треба да се кредитираат на вашата сметка на ecoPayz во рок од неколку дена, во зависност од времето на обработка на казиното во живо.

Надоместоци и ограничувања

Пред да започнете да го користите ecoPayz, треба да бидете запознаени со таксите што ќе ви се наплаќаат за надополнување на вашата сметка, како и за собирање средства од неа. Надоместокот што ќе ви го наплати ecoPayz зависи од вашата земја и од начинот на плаќање што го користите.

Исто така, постојат одредени ограничувања кои важат за трансакции од и до ecoPayz, па ние од CasinoRank високо ве советуваме да ги погледнете, бидејќи тие може да се различни за секој од вас.

Заклучок

EcoPayz е еден од најпопуларните и најбезбедните начини на плаќање што можете да го користите за правење трансакции со коцкање. Во овој водич, ние од CasinoRank ви дадовме чекор-по-чекор водич за тоа како да го користите овој давател на плаќање и да започнете да играте во рок од неколку минути. Значи, вие сте подготвени да изберете кој било од нив најдобрите ecoPayz казина и започнете го вашето патување.

Што е ecoPayz сметка?

EcoPayz е сметка за плаќање преку Интернет која ви овозможува да вршите и примате плаќања, да префрлате средства и безбедно да управувате со вашите пари. Тоа е популарен начин на плаќање за онлајн казина и други онлајн трговци.

Како да добијам сметка на ecoPayz?

За да добиете сметка на ecoPayz, ќе мора да ја посетите нејзината официјална веб-страница и да кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Потоа, треба да го пополните формуларот за регистрација и да ја потврдите вашата новосоздадена сметка.

Дали е бесплатно да се создаде сметка на ecoPayz?

Да, бесплатно е да се креира сметка на ecoPayz. Сепак, кога ќе ја отворите вашата сметка, ќе ви бидат наплатени одредени такси за правење трансакции.

Како да ја потврдам мојата сметка на ecoPayz?

За да ја потврдите вашата сметка на ecoPayz, ќе треба да обезбедите дополнителна документација, како што е копија од вашата лична карта издадена од владата и документ за доказ за адреса. Овие документи можете да ги поставите преку вашата сметка.

Може ли да ја користам мојата ecoPayz сметка за трансакции во казино во живо?

Да, можете да ја користите вашата сметка на ecoPayz за да ја финансирате вашата сметка во казино во живо и да ги повлечете вашите добивки. Многу онлајн казина прифаќаат ecoPayz плаќања за трансакции.

Дали има некакви ограничувања за трансакциите на ecoPayz?

Да, постојат ограничувања за трансакциите на ecoPayz, кои варираат во зависност од типот на вашата сметка и користениот метод на финансирање.

EcoPayz наспроти е-паричници: Што е подобро за игри во казино во живо?

EcoPayz наспроти е-паричници: Што е подобро за игри во казино во живо?

Овие денови, можете да најдете многу опции за плаќање што ќе ги користите за вашето патување со коцкање во казино. Меѓутоа, бидејќи разновидноста е широка, можеби се прашувате која да ја изберете. Две популарни опции се Ecopayz и е-паричници како PayPal, Skrill и Neteller.