Најдобрите Казино Во Живо со Skrill

За брзина, практичност или флексибилност, многу играчи на казино во живо претпочитаат електронски паричници за нивните коцкарски трансакции. Кога станува збор за е-паричници, речиси и да нема друга платежна услуга која е толку популарна како Skrill. Денес, неверојатно е лесно да се најдат одлични казина Skrill, а бројот на фантастични казина во живо со Skrill расте од час во час.

Ако во моментов барате да користите електронски паричници во казина во живо, но не знаете што може да вклучуваат казината на Skrill, дојдовте на вистинското место. Live CasinoRank ги наведува најдобрите Skrill казино сајтови на едно место и уште подобро, ќе ве водиме низ сите важни аспекти на изборот на најдобрите Skrill казина за вашиот вкус за коцкање.

Најдобрите Казино Во Живо со Skrill
Image

Што е Skrill?

Skrill е услуга за плаќање преку Интернет, или попозната како сметка на електронски паричник што можете да ја користите за какви било онлајн трансакции. Тоа е како да имате онлајн-паричник кој е самостоен од вашата банка и овозможува побрзи и полесни трансакции на глобално ниво. Ако имате сметка на Skrill, можете и да прифаќате плаќања и да испраќате пари насекаде во светот.

Иако Skrill може да се користи за практично секое плаќање, игрите Skrill се најпознатиот аспект на оваа услуга за плаќање. Поради леснотијата на користење и брзите трансакции на Skrill, Skrill стана брзо сакан во заедницата за коцкање. И уште подобро: казино со Skrill значи дека повеќе не мора да вршите коцкарски трансакции преку вашата банка.

Skrill не е само брз или удобен: компанијата може да се пофали со импресивни безбедносни карактеристики кои на многу начини се еднакви на вистинските банкарски системи. Сето ова комбинирано го прави Skrill одличен избор за секој коцкар кој сака подобро да ги одвои средствата за коцкање и да ги држи трансакциите подалеку од нивното секојдневно банкарство.

Надоместоци за Skrill, ограничувања, време
Image

Како да го изберете најдоброто казино Skrill во живо?

Казината Skrill станаа едно од најчестите ширум светот: сега има стотици казина кои прифаќаат Skrill. Леснотијата на користење во комбинација со безбедноста и брзината го прават Skrill посакуван начин на плаќање, особено за коцкање со дилер во живо што во голема мера зависи од таквата флексибилност.

Ако сакате да бидете сигурни дека ќе завршите во најдобрите Skrill казина, препорачуваме да ја проверите нашата целосна споредбена листа на Skrill казина токму на оваа страница. Но, уште повеќе, истакнуваме некои од најважните работи на кои треба да внимавате кога ќе откриеме кое казино Skrill најдобро одговара на сметката:

 1. Безбедност и лиценцирање - Првиот и најважен фактор што секогаш го земаме предвид кога составуваме преглед на казино Skrill е неговото лиценцирање. Самиот Skrill е регулиран, но казиното во живо треба да биде подеднакво лиценцирано. На најдобрите казина Skrill носат истакната лиценца од власти како MGA или UKGC или кои било други реномирани органи за коцкање.
 2. Избор на игра - Една работа е да имате при рака начин на плаќање, лесен за корисниците, но секако, најдобрите казина Skrill треба да бидат преполни со различни видови казино игри во живо ти уживаш. Во повеќето случаи, можете да се обложите дека има достапни блек џек и рулет Skrill, плус десетици игри или интерактивни игри за обложување. Најдобрите казина на Skrill треба да имаат преку 40-50 различни маси во живо.
 3. Бонус понуди - Некои од најдобрите казина со Skrill нудат дополнителни бонуси и организираат промоции и кампањи на редовна основа, за никогаш да не ви биде досадно. Некои од овие понуди можете да ги искористите веднаш по пријавувањето бидејќи многу казина на Skrill имаат специјални понуди за добредојде за играчи кои прв патуваат.
 4. Услови на плаќање - Покрај тоа што имаат Skrill како еден од начините за депонирање, најдобрите казина во живо на Skrill треба да имаат фер услови и услови за плаќање. На пример, секое казино во живо има различни лимити за плаќање (како максимално дозволеното повлекување). Брзината на обработка на плаќањата и поврзаните такси, исто така, може да се разликуваат - некои казина во живо може веднаш да обработат повлекувања на Skrill, додека други казина на Skrill може да потраат до 24 часа.
 5. Услуги на клиентите - Згора на сè друго, услугата на казиното, неговата брзина и професионализам се неверојатно важни. Никој не сака да се регистрира само за да најде лоша услуга за клиентите. Најдобрите казина на Skrill имаат достапна функција за разговор во живо, а некои од овие страници може дури и да понудат 24/7 поддршка за корисници.
Image

Како да направите депозит во живо во казиното користејќи Skrill?

Ако најдовте казина што прифаќаат начин на плаќање Skrill и сте подготвени да започнете во избраното Skrill казино во живо, можете да започнете да играте за само неколку минути. Прво ќе треба да ги следите овие едноставни чекори за да започнете со вашиот прв депозит користејќи Skrill:

 1. Регистрирајте се за сметка на Skrill. Прво ќе треба да отворите сметка на Skrill (која е бесплатна за отворање). Регистрирајте се во Skrill со вашите информации за контакт и потврдете ја вашата сметка со внесување некои информации. Сето ова не треба да трае повеќе од неколку минути. Исто така, додадете некои средства на вашата сметка на Skrill со користење на претпочитаниот начин на плаќање за финансирање на Skrill.
 2. Пријавете се во казиното во живо. Ако сè уште не сте се регистрирале во вашето избрано казино Skrill во живо, направете го тоа сега со одење во казиното и регистрирање на вашата сметка. Слично на сметката на Skrill, ќе бидат потребни само неколку моменти за да се отвори вашата сметка во казино.
 3. Отворете ја страницата „благајник“. Откако вашите сметки ќе бидат отворени и работи, отворете ја страницата „благајник“ на вашата сметка во казино во живо, кликнете за да започнете со плаќањето на Skrill и изберете го начинот на депозит на Skrill. Внесете ја посакуваната сума и кликнете за да продолжите.
 4. Потврдете го депозитот на Skrill. Последно, но не и најмалку важно, ќе мора да се најавите на вашата сметка на Skrill и да ја потврдите трансакцијата со кодот за потврда што ви е испратен. Откако ќе ја потврдите трансакцијата, вашите средства ќе се префрлат од вашата сметка на Skrill на сметката на казино во живо и подготвени сте да играте.
Како да отворите сметка на Skrill?
Image

Како да повлечете пари од казино во живо користејќи Skrill?

Никој не сака да ги чека своите добивки од казино во живо со денови или недели, и токму тука Skrill ни доаѓа од рака со својот брз систем за повлекување казино. Еве брз преглед чекор-по-чекор за тоа како да ги повлечете средствата од Skrill и брзо да ги добиете вашите добивки од казино:

 1. Отворете го вашиот казино паричник и изберете Skrill. Одете во делот „благајник“ на вашата сметка во казино во живо каде што треба да можете да го изберете вашиот начин на плаќање. Изберете Skrill како ваш претпочитан метод на повлекување.
 2. Внесете ја посакуваната сума. Следно, внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Имајте на ум казината во живо имаат одредени минимални ограничувања за повлекување (но тие обично се околу 10-20 долари).
 3. Потврдете го барањето за повлекување на Skrill. Потоа ќе бидете упатени до порталот за плаќање Skrill, каде што ќе треба да се најавите на вашата сметка на Skrill за да ја потврдите трансакцијата. Ако се чини дека сè е точно, потврдете го барањето.
 4. Почекајте персоналот на казиното да го обработи плаќањето. Следно, вашето барање за повлекување пари од Skrill ќе биде обработено од персоналот на казиното во живо кој проверува дали сè е во ред со вашето барање и сметка. Ако сè е добро, вашата уплата ќе биде обработена и средствата треба да пристигнат на вашата сметка на Skrill за неколку часа (или околу 12-24 часа).
 5. Повлечете ги вашите средства од вашата сметка на Skrill. Откако вашето повлекување од казиното ќе пристигне на вашата сметка на Skrill, можете да одлучите да ги повлечете вашите средства и да ги испратите парите на вашата редовна банкарска сметка. Skrill поддржува неколку опции за наплата (вклучувајќи дебитни картички, банкарски сметки, криптопаричници итн.). Следете ги упатствата на Skrill за да ги повлечете средствата и парите треба да пристигнат во рок од неколку дена (во зависност од користениот начин на плаќање).
Image

Добрите и лошите страни на користењето на Skrill

Бидејќи Skrill е толку широко користен во онлајн казина во живо, можеби се прашувате која е точната привлечност на оваа услуга за плаќање. Сајтовите за коцкање Skrill дефинитивно имаат низа поволности, и подеднакво, може да има некои ситуации каде што Skrill можеби не е најдобрата опција. Подолу, ќе ги истакнеме главните добрите и лошите страни што треба да ги земете предвид кога користите казина во живо на Skrill.

Добрите страни за користење на Skrill во живи казина

 • Брзи и едноставни трансакции - Една од најзабележителните карактеристики на Skrill е неговата едноставност и брзина. Не многу начини на плаќање казино може да се натпреварува со брзите трансакции и инстант депозити на Skrill. Плус, плаќањето е прашање на само неколку кликнувања на копчињата.
 • Пристап до стотици игри во живо - Благодарение на едноставните и лесни депозити, можете да пристапите до стотици Skrill игри за неколку минути. Користејќи казина во живо на Skrill, можете да уживате во плејада маси со дилери во живо, од блек џек до игри.
 • Прифатено ширум светот - Skrill е еден од најчестите начини на плаќање казино во целиот свет, прифатен во стотици казина во живо во десетици различни земји. Сосема е лесно да се најдат висококвалитетни казина Skrill!

Недостатоци на користење на Skrill во живи казина

 • Може да има одредени такси - Трансакциите со казино во живо обично се бесплатни, но ова не важи за користење на Skrill. Skrill наплаќа одредени такси за различни трансакции и други услуги, кои со текот на времето може да станат прилично скапи. Прочитајте ја структурата на надоместоците на Skrill за да разберете повеќе за точните такси што можеби ќе треба да ги платите.
 • Можеби нема пристап до сите бонуси - Иако десетици казина во живо може да нудат бонуси за депозит или други промоции, понекогаш депозитите на Skrill може да бидат исклучени од активирање на понудата за бонуси. Затоа, внимателно прочитајте ги условите за бонуси бидејќи можеби нема секогаш да пристапувате до бонусите со Skrill.
Image

Skrill Безбедност и безбедност

Skrill не е вашата просечна услуга за плаќање преку Интернет. Тоа е реномирана, долгогодишен е-паричник, која е основана во 2001 година и само расте од година во година. Компанијата потекнува од Обединетото Кралство каде што е исто така регулирана и лиценцирана (од страна на Управата за финансиско однесување). Само ова значи дека нема причина да се двоумите и да размислите дали онлајн коцкањето Skrill е безбедно или не.

Секако, можеби сè уште се прашувате: дали Скрил е доверлив? Надвор од лиценцирањето FCA на компанијата, сите плаќања на Skrill се силно заштитени со шифрирање PCI-DSS Level1, кое е споредливо со големите онлајн банкарски системи. Има причина зошто оваа компанија работи повеќе од две децении и само расте во популарност. Ако има една работа за која не треба да се грижите, тоа е: дали Skrill е безбеден или не.

Покрај безбедносните протоколи на Skrill, секогаш можете да побарате помош и насоки од поддршката на Skrill која е достапна преку статии за помош и поддршка преку е-пошта директно на веб-страницата на компанијата.

Image

Добијте бонус за казино во живо користејќи Skrill

Какво би било искуството во живо во казино без да земете бонуси за депозит или да учествувате на турнири во казино во живо? Никој не може да негира дека бонусите сочинуваат голем дел од забавата со дилерите во живо, и за среќа, може да најдете специјални промотивни кодови на Skrill или поволности за дополнителна возбуда на дилерот во живо.

Кога станува збор за користење бонуси за казино во живо со Skrill, може да има еден улов. Проблемот е што не сите казина во живо дозволуваат користење на Skrill за бонуси за депозит. Тоа зависи од ситуацијата, но може да најдете бонус за депозит кој ги исклучува депозитите на Skrill, па ако користите Skrill за вашиот депозит во живо во казино, постои можност да не можете да го активирате специјален бонус за прв депозит.

Сепак, тоа не е сурово правило и сепак може да најдете специјален бонус за регистрација на Skrill како коцкар во живо во казино за прв пат. Некои врвни казина во живо може дури и да понуди ексклузивни пакети за бонус за депозит Skrill или други поволности.

Бидејќи бонусите на Skrill не се секогаш загарантирани, препорачуваме внимателно да ги прочитате условите за бонуси. Ако казиното не ги исклучува депозитите на Skrill, можете лесно да продолжите и да започнете со вашите бонус понуди.

Image

Најдобри алтернативи на Skrill

Како што гледате погоре, Skrill има многу поволности и лесно е да се разбере зошто толку многу коцкари го избираат како примарен начин на плаќање во казино. Сепак, Skrill дефинитивно не е идеален и во некои случаи, можеби барате да користите некои алтернативни начини на плаќање. Подолу, ќе најдете неколку вообичаени алтернативи на Skrill кои можеби ќе работат подобро за вас.

Skrill vs PayPal

Ако некогаш имало вистинска битка во заедницата на електронски паричник, тоа е битката помеѓу Skrill и PayPal. Некои играчи може да претпочитаат Skrill од PayPal, додека за други може да биде сосема спротивно.

Сега, да ги ставиме работите едноставно, PayPal има тенденција да биде повеќе префериран во Северна Америка, додека Skrill е повеќе префериран во Европа. Во исто време, PayPal е вообичаен меѓу играчите кои само сакаат да ги олеснат плаќањата преку Интернет, додека сеуште ја користите нивната редовна дебитна картичка или банка, бидејќи можете да ја поврзете вашата банка со вашата сметка на PayPal.

PayPal, исто така, може да се пофали со добра структура на надоместоци, плус е широко достапен и не само во казината, туку и во многу бизниси ширум светот.

Нетлер против Скрил

Ако има Skrill присутен во казиното во живо, најверојатно има Нетлер достапни, исто така. Всушност, овие два електронски паричници одат рака под рака и на многу коцкари им е тешко да сфатат кој да преферираат: Neteller или Skrill. Сепак, има добра причина зошто овие услуги се толку испреплетени: и двете припаѓаат на групата Paysafe, така што во суштина, Neteller и Skrill се сестрински услуги.

На многу начини, Neteller и Skrill се екстремно слични, но нивните такси може да се разликуваат. Тоа може да биде главниот аспект за споредба, па затоа ве советуваме подлабоко да ја разгледате секоја од нивните структури на такси за да видите која нуди поконкурентни цени за вас.

Криптовалута

Коцкарите во живо казино може да го претпочитаат Skrill главно поради приватност или одредена анонимност (иако треба да го поминете процесот KYC со секој давател на плаќања). Но, за дополнителна анонимност, можеби претпочитате плаќања со криптовалути. Многу модерни казина во живо прифаќаат плаќања со криптовалути: лесно можете да го користите вашиот редовен крипто-паричник за да ги префрлите Bitcoin, Ethereum или Litecoin директно на вашата сметка на казино во живо.

Главното предупредување сè уште е достапноста на крипто плаќања во живи казина, бидејќи бројот на живи казина поврзани со крипто е релативно низок. Сепак, еден забавен факт: можете дури и да купувате и продавате крипто преку Skrill. Можете лесно да користите Skrill to Ethereum или Bitcoin купување и непречено да конвертирате крипто во валути на FIAT.

Skrill vs PayPal Live казина 2023

Прикажи повеќе

Електронските паричници се едно од најпопуларните банкарски решенија за љубителите на онлајн обложувањето. Тие доаѓаат со многу брзи трансакции и високо ниво на безбедност. Еден од најкористените е-паричници од страна на коцкарите во казино е Skrill и PayPal. И двете се совршени во однос на обложувањето, но имаат разлики што може да ви помогнат да одлучите кој да го користите.

Прикажи повеќе

Има многу онлајн казина во живо што можете да ги најдете во денешно време. Тие ви дозволуваат да уживате во вашите омилени маси со дилери во живо, само со користење на вашиот паметен телефон.

Прикажи повеќе

Има многу опции за плаќање на кои можете да се потпрете за вашето патување во казино. Сепак, Skrill е еден од најкористените е-паричници за таа намена, бидејќи доаѓа со тони поволности.

Прикажи повеќе

Најнови вести

Најсигурни начини на плаќање при коцкање во живо
2023-01-15

Најсигурни начини на плаќање при коцкање во живо

Казината во живо се една од најдобрите форми на забава достапни на интернет. Иако се исклучително популарни, тие исто така обезбедуваат врвна удобност. Што значи дека секој може да се коцка од својата комфорна зона. Покрај тоа, функцијата за дилер во живо му овозможува на корисникот да ужива во искуството на копното казино додека игра од нивната комфорна зона.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кои казина во живо прифаќаат Skrill?

Постојат стотици казина во живо кои прифаќаат Skrill ширум светот, иако казината Skrill се почести во Европа. Препорачуваме да ја проверите целосната листа за споредба на Skrill казино што ја имаме овде на Live CasinoRank - ги наведовме сите најдобри Skrill казино сајтови каде што дефинитивно можете да најдете соодветна опција и за вас.

Дали казината на Skrill нудат бонуси без депозит?

Обично, казината во живо на Skrill не нудат бонуси без депозит поради целата суштина на коцкањето со дилер во живо. Бонусите без депозит се генерално ретки во коцкањето со дилер во живо. Меѓутоа, ако има достапни бонуси без депозит за Skrill казина, можете да бидете сигурни дека ќе ги најдете најдобрите понуди токму тука од Live CasinoRank.

Дали регистрирањето за сметка на Skrill е бесплатно?

Отворањето сметка на Skrill е потполно бесплатно, но има различни такси во врска со целокупната употреба на услугата. На пример, постојат различни такси за депонирање или повлекување пари од вашата сметка на Skrill, има одредени такси за правење трансакции, конверзија на валута итн. Целосната листа на такси Skrill можете да ја најдете на нивната веб-локација.

Кои се најдобрите страници за коцкање со дилер во живо на Skrill?

Има стотици неверојатни Skrill казина во живо таму, така што можеби нема една посебна опција, но ако сакате да најдете некои од најдобрите казина Skrill, проверете ја целосната листа за споредба на казино Skrill што ја имаме овде на Во живо CasinoRank.

Дали трансакциите со казино во живо на Skrill се безбедни?

Да, Skrill е една од најпознатите платежни услуги во светот и е лиценцирана и регулирана во ОК. Skrill припаѓа на групата Paysafe, која сама по себе е еден од најголемите даватели на услуги за плаќање преку Интернет. На Skrill му се верува многу и користи неколку одлични безбедносни механизми, како што е шифрирање на високо ниво за заштита на корисничките податоци и средства.

Колку брзо се повлекувањата на казиното во живо со Skrill?

Повлекувањата на казиното во живо на Skrill се прилично брзи, и тоа е една од основните причини зошто многу коцкари избираат плаќања со Skrill. Поголемиот дел од времето, добивките треба да пристигнат во рок од 12 часа. Сепак, имајте предвид дека брзината на обработка на повлекување зависи од персоналот на казиното, така што брзината може да варира.