Најдобрите Казино Во Живо со Tether

Крипто плаќањата станаа модерни во денешно време, особено во пејзажот на игри на казино во живо. Тоа е поради нивната безбедност и удобност. И додека Биткоинот можеби е кум на светот на криптовалутите, тоа не значи дека нема други крипто монети достојни за заслуги, а Tether (USDT) е еден од нив. Тетер е монета заснована на блокчејн која напредуваше во казина во живо како начин на плаќање. Но, од каде дојде и како играчите на казино во живо започнуваат со монетата? Зошто играчите на казино треба да го користат овој начин на плаќање и колку е безбеден? Ова се само некои од многуте прашања на кои овој пост се обидува да одговори.

Генерални информации

Генерални информации

Име

Тетер

Начин на плаќање

Крипто

Седиште

Хонг Конг

Генерални информации
За Тетер

За Тетер

Како што споменавме погоре, Tether е дигитална монета основана на блокчејн технологија, исто како Bitcoin и Ethereum. Сепак, за разлика од неговите колеги, Tether го користи таканаречениот Omni протокол и ERC20 Tokens. Како такви, неговите корисници можат да издаваат и откупуваат крипто токени. Уште поуникатна за оваа крипта е нејзината мала нестабилност - ова е можеби најзначајната разлика помеѓу Tether и другите криптови. Според зборовите на неговите основачи, вредноста на врзувањето е закачена еден-на-еден со американскиот долар (има иста вредност како и американскиот долар) во кое било дадено време. Оттука, Тетер во денешно време е прецизно дефиниран како стабилна валута наместо само криптокоин.

За да обезбеди гаранција за неговата единствена карактеристика, официјалната веб-локација на Tether содржи дневни ажурирања на неговите банкарски резерви, поддржувајќи го тврдењето дека 1 Tether е еквивалентно на 1 УСД во секое време. Следствено, овој крипто се смета за дигитална верзија на американскиот долар, па оттука и симболот USDT. Сепак, монетата се движи кон инкорпорирање на други големи фиат валути, со веќе вклучено евро.

Основачи

Како што е наведено на неговата официјална веб-страница, Tether беше лансиран во 2014 година од Tether Limited, компанија со седиште во Хонг Конг. Оттогаш, монетата постојано добива на сила во светот на онлајн и сега во живо казина. Денес, таа е рангирана како една од најстабилните монети за инвестиции и трансакции во светот на крипто.

За Тетер
Депонирање со Tether во живи казина

Депонирање со Tether во живи казина

Речиси е непотребно да се каже дека играчите мора, пред сè, да ги добијат токените на Tether пред да можат да размислуваат да ги играат нивните омилени казино игри во живо. И иако ова може да изгледа како сложена задача за оние кои никогаш не ја направиле, реалноста е дека е многу едноставна.

Како да се со Tether Tokens

Играчите можат да купуваат Tether токени од платформите за тргување со крипто, кои се лесно достапни на веб. Иако процесот може да варира од една до друга платформа, тој генерално вклучува пријавување на платформата и доставување на релевантните информации потребни за да се потврди сметката. Откако ќе се потврди сметката, играчот може да ја надополни за да купи крипто или едноставно да купи крипто директно користејќи други начини за плаќање, како:

  • банкарски трансфер
  • Криптопаричник
  • е-паричници
  • Дебитна картичка
  • Кредитна картичка

Депонирање на сметка во казино во живо

Користење на Tether за трансакции во живо казино е прошетка во парк. Оние кои депонирале во живите казина користејќи други криптови, како што е Биткоин, разбираат колку се слични процесите. Сепак, депозитите на Tether се исклучително брзи. За да депонираат онлајн во казино Tether, играчите треба:

1. Пријавете се во нивното казино во живо, одете во делот Банкарство или Касиерка и изберете Депозит.
2. Изберете Tether како опција за плаќање од достапната листа на начини на плаќање. Некои казина може да бараат кликнување на логото на Tether, кое може да се најде под Cryptos. Во овој момент, казиното ќе му даде на играчот број на јавен паричник (PWN), кој се состои од измешани броеви и букви.
3. Копирајте го PWN и поставете трансфер на пари во крипто-паричникот на играчот. Овде, од играчот ќе се бара да го залепи PWN во даденото поле и да го внесе износот на Tether токен за пренос.
4. Потврдете ја трансакцијата.

Средствата ќе се појават веднаш на сметката на казиното во живо на играчот откако ќе се завршат горенаведените чекори.

Надоместоци и ограничувања

Повеќето крипто плаќања наплаќаат некои мали надоместоци кога станува збор за казино игри во живо. За играчите кои бараат крипто начин на плаќање без надомест, Tether е одличен избор. Нема посредници вклучени во плаќањата USDT; играчите депонираат бесплатно.

Кога станува збор за лимитите, Tether не наметнува ограничувања на трансакциите. Сепак, повеќето казина во живо имаат тенденција да поставуваат граници. И додека овие ограничувања обично се повисоки од оние поставени на другите начини на плаќање (на пр. картички и е-паричници), се исплати претходно да се имаат информации за лимитите. Играчите можат да го проверат делот Банкарство во нивното казино за овие информации.

Депонирање со Tether во живи казина
Зошто да депонирате со Tether

Зошто да депонирате со Tether

Тетер, како и секоја друга валута, има свои предности и недостатоци. Иако придобивките ги надминуваат недостатоците, имајќи ги сите треба да им помогне на играчите да донесат поинформирана одлука за коцкање со Tether.

Добрите

Конс

Брзо : Депозитите и повлекувањата на Tether обично се завршуваат во рок од неколку минути. Ова е побрзо од повеќето традиционални опции за плаќање, што може да потрае неколку работни дена за да се заврши.

Мнозинството живи казина не прифаќаат Tether и покрај фактот што криптовата е во пораст, а играчите се со поголема веројатност да се одлучат за добро познати криптови како што се Bitcoin и Litecoin.

Безбедна : блокчејн технологијата што се користи во трансакциите на Tether е една од најбезбедните во светот. Ова, заедно со фактот дека овие трансакции се во согласност со релевантната легислатива, е бонус.

Тетер беше критикуван дека нема доволно резерви во американски долари за да ги поддржи своите монети во оптек.

Приватност : Бидејќи блокчејновите се јавни мрежи, секој може да ги види трансакциите на играчите. Сепак, личните информации на играчот никогаш не се запишуваат директно во книгата, што ги прави сите нивни трансакции анонимни. Се разбира, казината на Tether може да бараат од играчите да го потврдат својот идентитет кога регистрираат сметка, а властите може да ги следат трансакциите доколку е потребно.

Стабилност : Познато е дека Tether е многу стабилен крипто бидејќи неговата вредност е директно поврзана со американскиот долар. Оттука, тој не е толку нестабилен како Биткоин, чија вредност може да порасне или да опадне за кратко време.

Многу ниски до без такси : Мнозинството казина на Tether во партнерство со врвни провајдери на софтвер не наплаќаат никакви надоместоци за депозити или повлекувања. Ако играчите наидат на какви било такси, тие често се минимални.

Зошто да депонирате со Tether
Безбедност и безбедност во Tether Live казина

Безбедност и безбедност во Tether Live казина

Стабилните монети се генерално побезбедни за игри на казино во живо од обичните криптови, како на пр Биткоин. Тоа е затоа што тие се врзани за солидно средство, како што е американскиот долар, што ги прави помалку ранливи на промените на цените. Тоа значи дека играчите можат да бидат сигурни за вредноста на нивните монети кога се коцкаат, намалувајќи го ризикот од губење. Сепак, неодамнешната контроверзност на Tether ги остави луѓето да се прашуваат дали монетата е најдобриот избор откако беше откриено дека не постојат гаранции дека Tethers може да се заменат за UD долари.

Сега, иако контроверзноста му нанесе одредена штета на Tether, неговата стабилност не е загрозена; USDT сè уште е една од најстабилните криптовалути денес.

Лиценцирање

Безбедноста во секое крипто казино во живо е секогаш одлична. И додека истакнати лиценцирање јурисдикции како Малта и ОК сè уште не дозволиле коцкање Tether, монетата веќе е одобрена за коцкање во Курасао. Значи, оние кои избираат да играат во казина во живо со реномирана лиценца можат да бидат сигурни дека се добро заштитени. Како бонус, силно шифрираната блокчејн технологија на Tether ги обезбедува трансакциите како ниедна друга.

Безбедност и безбедност во Tether Live казина

Ова крипто плаќање станува сè попопуларно секој ден. Играчите можат да купат Тетер токени од платформи за тргување со крипто. Иако процесот може да се разликува од различни платформи, тој обично вклучува пријавување на платформата и доставување на релевантните информации потребни за да се потврди сметката. Кога сметката на играчот е потврдена, играчот потоа може да купи крипто или директно да купи крипто користејќи други начини на плаќање.

Section icon

Тетер е дигитална монета основана на блокчејн технологија. Ова крипто плаќање, Tether денес стана многу популарно, особено во казина во живо. Со леснотијата на користење и брзите трансакции, сега станува омилен меѓу играчите.

Section icon