Казино Во Живо instaDebit

Со текот на годините, опсегот и карактеристиките на онлајн казината значително се подобрија. Што се однесува до начините на плаќање што им се нудат на играчите на казино во живо, новите решенија за плаќање се појавуваат секој втор ден. Сепак, некои услуги за плаќање на казино во живо се издвојуваат и триумфираат над другите. InstaDebit е еден од ретките најистакнати начини на плаќање што ги користат играчите на казино во живо.

Значи, што е instaDebit? Овој начин на плаќање е дизајниран да обезбеди беспрекорно искуство за играчите кои сакаат да вршат плаќања или да префрлаат пари од нивните банкарски сметки. Идеално, InstaDebit е начин на плаќање и посредник помеѓу казиното и банкарската сметка на обложувачот. Еве го уловот; само играчите кои банкарат со канадски финансиски институции можат да користат InstaDebit.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За InstaDebit

За InstaDebit

InstaDebit е Канаѓанец услуга за плаќање преку Интернет со седиште во Торонто, Канада. Оваа услуга е понудена од International Solutions Ltd, која првпат се приклучи на бизнисот за обработка на плаќања во 2003 година. Дури во 2004 година беше лансиран InstaDebit за да им овозможи на канадските корисници да вршат трансфери на пари или да плаќаат за онлајн купувања користејќи средства на нивните локални банкарски сметки.

Додека компанијата го задржува своето седиште во Канада, таа исто така се впушти на глобалните пазари, отворајќи меѓународна филијала во Малта под InstaDebit Global. Од декември 2020 година, InstaDebit е достапен во над 32 земји, а ќе се додадат и други нации на линијата. Иако компанијата сака да ги прошири своите хоризонти, таа главно се користи од канадски обложувачи.

Зошто InstaDebit?

Со повеќе од една деценија комерцијална експертиза, InstaDebit е партнер по избор за долга листа на реномирани онлајн казино брендови. Нејзината посредничка улога помеѓу обложувачите во живо во казино и локалните банки значи дека онлајн обложувачите имаат дополнителен безбедносен слој кој гарантира дека нивните лични и финансиски детали се чуваат безбедни.

Спецификите на InstaDebit исто така му дозволуваат да врши брзи трансфери кои се лесни за извршување. Ова значи дека казиното со дилер во живо може да прима плаќања во реално време, бидејќи нема време на чекање.

На играчите кои прв патуваат, исто така, им се дава ретка шанса да тестираат како функционира InstaDebit додека го прават својот прв депозит. За разлика од популарните е-паричници, каде од играчите се бара да се регистрираат, надополнуваат и да ги потврдат своите финансиски информации, InstaDebiut им дозволува на играчите да ги постават своите сметки и да ги користат при првото плаќање.

За InstaDebit
Најдобри казина во живо со InstaDebit

Најдобри казина во живо со InstaDebit

InstaDebit, како што беше претходно споменато, е широко прифатено како а претпочитан начин на плаќање од многу казина во живо. Така, секој играч во казино игри со дилер во живо се советува да ги провери сајтовите за онлајн казина во живо што прифаќаат плаќања на InstaDebit и да го избере најдоброто. Со задоволство, играчите секогаш се обраќаат до најдобрите казина со дилери во живо кои нудат InstaDebit за да направат лесен избор.

Депонирање со InstaDebit во живи казина

InstaDebit во голема мера се потпира на банкарството. Затоа, секој корисник кој сака да го користи мора да има штедна или тековна сметка кај поддржана банка. Оттука, играчите кои сакаат да го поврзат InstaDedit со нивните банкарски сметки треба да се погрижат нивните банки да работат со InstaDebit.

Освен да имате сметка, други барања за користење на сметката на InstaDebit за цели на обложување во живо вклучуваат да имате 18 години или повеќе и да имате број на социјално осигурување (SIN) поради причини за проверка на идентитетот.

Обложувачите мора прво да се регистрираат со InstaDebit пред да им биде дозволено да направат депозит. Од играчот се очекува да пополни формулар за пријавување што ги опфаќа личните податоци како што се име, адреса на е-пошта и последните четири SSN цифри за време на регистрацијата.

Друг услов, кој треба да биде очигледен, е дека играчите мора да имаат соодветни средства на нивните сметки. Останува само да изберете InstaDebit како начин на плаќање на веб-страницата на казиното и да ја завршите трансакцијата.

Најдобри казина во живо со InstaDebit
Како да направите директен депозит со InstaDebit?

Како да направите директен депозит со InstaDebit?

Играчите на казино игри во живо имаат две главни опции: правење депозити во InstaDebit преку директен жичен трансфер од банка или директни депозити од сметката InstaDebit. Депонирањето со InstaDebit обично ги презема следните чекори:

  1. Играчот треба да се упати во делот на касиерот во казиното InstaDebit и да избере InstaDebit како претпочитан банкарски метод.
  2. Внесете го износот на депозитот и пополнете ги деталите за нивната сметка
  3. По изборот на InstaDebit, играчот може да избере помеѓу плаќање со помош на средства од InstaDebit или жичен трансфер. Плаќањата на InstaDebit се обработуваат веднаш, додека трансферите на жица може да потраат подолго (3 - 5 дена, во зависност од банката).
  4. Осигурајте се дека сите детали се целосно пополнети и одобри ја исплатата.
Како да направите директен депозит со InstaDebit?
Која е дневната граница на депозит за InstaDebit?

Која е дневната граница на депозит за InstaDebit?

Вообичаено, депозитите на InstaBet се поврзани со неколку фактори. За почеток, повеќето казино сајтови во живо им даваат на новите играчи привремен лимит за депозит, обично 3.000 УСД за една недела. Играчите кои не се задоволни со даденото ограничување секогаш можат да го подигнат со потврдување на нивната сметка на InstaBet. Општо земено, лимитите за депозит обично се специфични за онлајн казиното.

Која е дневната граница на депозит за InstaDebit?
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams