Новости

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Казината во живо веќе некое време расте во популарност. Казиното има толку многу да понуди што можеби ќе треба да се разјасни за некои луѓе да разберат како функционира. Бидејќи казината во живо имаат дилери во живо, оваа опција му дава на корисникот уникатно и ново искуство. 

Топ 10 книги за коцкање за играчи во казино и спортски обложувачи
2022-12-05

Топ 10 книги за коцкање за играчи во казино и спортски обложувачи

Дали сте страствен спортски обложувач или играч на онлајн казино кој сакате да го проширите вашето знаење за коцкање? Сигурно сте прочитале една или две книги за коцкање. За оние кои не го сториле тоа, овие книги можат да ја зајакнат вашата духовитост и вештините за донесување одлуки за да преживеете во суровата средина за коцкање. Од Bringing Down the House од Бен Мезрич до совладување покер математика од Чак Клејтон, нема недостаток на книги за обложување за читање. Подолу се неколку внимателно избрани примероци за купување:

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?
2022-12-04

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?

Речиси сите онлајн казина во живо им нудат на играчите бонуси и други убавини овие денови. Но, како и бонусите за онлајн казино во живо, жирито сè уште е надвор. Додека казината тврдат дека овие промоции им даваат на играчите бесплатни можности за игри, критичарите тврдат дека бонусите се всушност добро поставени стапици за играчите. Значи, откако ќе ја прочитате оваа објава, ќе знаете дали вреди да се бараат бонусите за казино во живо или дали се само мамки. 

Може ли видео покер игрите да имаат стапка на враќање над 100%?
2022-11-29

Може ли видео покер игрите да имаат стапка на враќање над 100%?

Многу луѓе тврдат дека резултатите од коцкањето се 100% засновани на среќа. Но, овие луѓе не ви кажуваат дека игрите како што се блек џек и видео покер им овозможуваат на играчите да го намалат работ на куќата користејќи оптимална стратегија. Но, и покрај консензусот за намалување на предноста во покерот, жирито сè уште е надвор ако играчите можат да уживаат во позитивни 100% стапки на враќање. Така, за играчите кои се сомневаат, овој напис ќе ви помогне да разберете зошто е можно да се игра со негативна предност во покерот. Продолжи да читаш!

Преглед, облози и стратегија на Evolution Live Monopoly Big Baller
2022-11-28

Преглед, облози и стратегија на Evolution Live Monopoly Big Baller

Evolution Gaming, најголемиот агрегатор на содржини во живо, секогаш се обидува да ја подобри својата колекција на шоу игри во живо. Најновиот додаток е Live Monopoly Big Baller, објавен во август 2022 година. Како и Monopoly Live, ова ново додавање се центрира околу машината за цртање топки, каде што топките постојано излегуваат надвор, а играчите ги редат броевите на картичката за бинго. Затоа, продолжете да читате за да знаете за што е оваа игра во живо во казино.

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook
2022-11-27

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook

Обединетото Кралство е еден од најбезбедните и најголемите iGaming пазари на глобално ниво, со најновите бројки кои покажуваат дека над 40 милиони жители на ОК играат онлајн казино игри. Не е ни чудо што развивачите на игри и операторите на онлајн казино во живо сакаат удел од овој регулиран пазар. 

Речник на зарове Услови што треба да ги знаете пред да играте
2022-11-22

Речник на зарове Услови што треба да ги знаете пред да играте

Craps е една од најпријателските игри на онлајн казино во живо за играчи. Едноставно е да се игра, а облозите со парни пари им даваат на играчите речиси 50% шанса за победа. Но, обична заблуда е да се мисли дека можете да станете успешен играч на игра на игра на зарове без да ги разберете фразите и терминологиите во оваа игра на маса. Со оглед на тоа, оваа статија го разгледува поимникот на термини за игра на зарове и лингоси што треба да ги совладате пред да играте. Подгответе ја вашата тетратка!

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?
2022-11-21

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?

Дали барате да влезете во игри со дилери во живо? Идејата да ги играте сите казино игри што ви се допаѓаат додека сте во удобноста на вашиот дом изгледа прилично привлечна. Можете да уживате во вашите омилени игри во казино и да не мора да ја напуштите вашата соба или дури и вашиот кревет. 

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?
2022-11-20

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?

Ако сакате да играте рулет во удобноста на вашиот дом, имате две опции на располагање. Првата е Live Roulette, а другата опција е Online Roulette. Двете верзии на рулет имаат исти правила, но се различни на многу начини. 

Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо
2022-11-15

Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо

Како и повеќето други казино игри, блек џек во живо е игра која многу се потпира на среќата. Без разлика колку сте експерт за играње блек џек во живо, ако имате лош ден, може да ја изгубите секоја игра што ја играте тој ден. 

Обложување пок Денг во живо детално објаснето
2022-11-14

Обложување пок Денг во живо детално објаснето

Пок Денг е многу популарна игра со карти во Азија, особено Тајланд, каде што се нарекува и Пок Као. Оваа игра има едноставни за разбирање правила и е сосема слична на бакара со елемент од рангирањето на рацете во видео покер. Некои играчи дури можат да тврдат дека играта е повеќе блек џек отколку бакара.

Како да започнете со системот за рамно обложување
2022-11-13

Како да започнете со системот за рамно обложување

Првото патување во казиното е секогаш возбудливо и збунувачко во исто време. За многу почетници, се работи за забава и истражување на различните сорти. Но, иако забавата треба да биде примарна цел, приоритет треба да биде и освојувањето пари. На крајот на краиштата, игрите во казино во живо користат само вистински пари.

BetConstruct го подготвува SPiCE Филипини
2022-11-08

BetConstruct го подготвува SPiCE Филипини

BetConstruct се подготвува да присуствува на изложбата SPiCE Philippines. Иако некои можеби не се заинтересирани за овој настан, тоа е всушност голема работа и за коцкарите кои учествуваат во онлајн коцкање и во онлајн казина. 

5 вообичаени грешки што треба да ги избегнувате додека играте блек џек во живо
2022-11-07

5 вообичаени грешки што треба да ги избегнувате додека играте блек џек во живо

Блек џек во живо не е комплицирана игра. Правилата се едноставни и секој може да почне да ја игра играта откако ќе помине неколку минути за да ја научи. Сепак, тоа не значи дека играчите не можат да прават грешки додека играат Блек Џек во живо. Многу е вообичаено почетниците во блек џек во живо да прават грешки. 

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette
2022-11-06

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette

Pragmatic Play, моќниот центар на iGaming, во последно време се обидува да го зајакне своето казино лоби во живо. Неодамна, на 28 септември, компанијата лансираше Live Spanish Roulette насочени кон нивните играчи кои зборуваат латински и шпански. Пред тоа, во јули, компанијата лансираше две живи варијанти на бакара, Fortune 6 и Super 8.

Што се Биткоин живи казина?
2022-11-01

Што се Биткоин живи казина?

Биткоинот е главен збор во последно време во еден тон разговори на социјалните мрежи и на други места на интернет. Биткоинот се базира на револуционерната технологија, блокчејн, што му овозможува да биде еден од најбрзите методи за трансакција на вредност. Тоа е една од главните причини зошто еден тон луѓе и бизниси почнаа да го инкорпорираат како опција за трансфер на вредност. 

Prev1 / 25Next