Дали изневеруваат онлајн казина во живо?

Новости

2021-11-29

Играњето во најдобрите казина во живо е толку погодно и исполнувачко. Тоа е затоа што овие казина можат да се пофалат со практичноста на онлајн казина и со реалната природа на копнените казина. Но, додека некои играчи се благодарни за оваа технологија, некои се сомневаат дека се работи за некои зло. Што го поставува прашањето; дали онлајн казината во живо мамат играчи?

Дали изневеруваат онлајн казина во живо?

Скептичниот играч наспроти дилер што изневерува

Технички, играњето игри во казино во живо значи играње сами дома или каде и да сте. Иако играњето во удобноста на вашиот дом е дополнителна предност, тоа може да ве остави скептични за она што се случува на другата страна.

Да претпоставиме дека играш блек џек, и губите рака за која мислевте дека сте толку блиску до победа. Се разбира, ако беше во копнено казино, вашите фрустрации ќе ги насочите кон другите играчи. Но, бидејќи сте сами дома, може да се сомневате дека онлајн казиното направило нешто злобно. Сепак, не се обвинувајте себеси, бидејќи тоа е човечката природа!

Но, можеби сте во право затоа што сте скептични. Во 2017 година, еден играч постави видео на YouTube на кое се гледа како дилер мами во едно од најпопуларните казина во живо. Се гледа како дилерот ја дели втората карта од врвот на чевелот/палубата во клипот. Овој метод со векови се користи од страна на мамените коцкари.

Дали казина во живо навистина мамат?

Од примерот погоре, играчите имаат слобода да бидат сомнителни за секоја акција во казиното. Ова е веројатно единствениот начин да се осигурате дека не сте наместени од играта. Но, за да го спаси дилерот „измамник“, не е јасно дали делото забележано на видеото било намерно или не.

Пред да го насочите прстот кон казиното, од витално значење е да запомните дека победата и загубата се дел од играта. Честопати, работ на куќата ќе обезбеди да ги изгубите повеќето од вашите облози отколку да ги добивате. Освен тоа, целата акција на онлајн казино во живо се пренесува во реално време токму пред вас. Значи, нема што да се грижите.

Како да избегнете мамење на казина со дилери во живо

Дали се сомневате во вашите интелигентни способности во казиното? Ако е така, продолжи и примени ги овие совети за да избегнеш играње во казино за мамење:

Прочитајте прегледи

Ништо не може да биде попрецизно од информациите од прва рака од другите играчи и прегледите. Овде на LiveCasinoRank, ќе добиете детални прегледи за најдобрите казина во живо за играње. Откако ќе се решите за одредено казино во живо, продолжете да ископувате искуства од поранешни и сегашни играчи. Ова ќе ви помогне да знаете работи како правичноста на играта, квалитетот на поддршката, брзината на трансакцијата итн.

Добавувачи на игри

Повеќето казина во живо не ги пренесуваат игрите од нивните студиа. Наместо тоа, тие склучуваат договор за услуги од развивачи на софтвер. Имајќи го тоа на ум, најдобрите страници за казино во живо мора да нудат игри од реномирани добавувачи. Езуги, Микрогејминг, Еволуција, Прагматична игра и Бетсон се само некои од имињата што се наклонети. Запомнете, овие развивачи на игри имаат репутација за заштита.

Останете во знаење

Ако сте сериозни во намерата да го намалите во оваа индустрија, тогаш останете во тек со вестите од индустријата. Ќе се изненадите кога ќе сфатите дека неславната 2017 година не е единствената. Но, не брзајте да отпишете обложувалница пред да заврши инцидентот. Некои играчи едноставно не знаат како да прифатат загуби. Како резултат на тоа, тие завршуваат легитимни казина во живо со кал.

Оди напред и играј!

Се надевам дека научивте многу откако го прочитавте овој пост. Повеќето казина во живо, особено лиценцираните, се легитимни и не мамат. Честопати, може да откриете дека навистина е виновен играчот кој обвинува. Значи, направете го вашето истражување пред да се приклучите на казино. Исто така, не изневерувајте!

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости