Дали слотови во живо се иднината на онлајн казината?

Новости

2020-11-09

Индустријата на онлајн казина дефинитивно се развива и има новости секој ден, што ја прави уште подобра за играчите.

Дали слотови во живо се иднината на онлајн казината?

Пред 15 години првиот игри со дилери во живо се појави и y ги понуди традиционалните казино игри во нова, но сепак многу традиционална средина. Луѓето дури се прашуваат што е тоа казино во живо. Беше навистина нешто ново и возбудливо во тие денови кога можеше да се придружиш на маса и имаше дилер во живо, некој кој всушност беше вистински на интернет.

Актуелноста на игрите во живо

Со текот на годините, сè повеќе провајдери се појавуваа на овој пазар и нудеа игри во живо обезбедувајќи им на играчите реално искуство со игри. За да ја почувствувате вистинската акција на казиното, нема потреба да ги посетувате нивните физички казина бидејќи тоа можете да го направите од вашата куќа преку вашиот компјутер или паметен телефон. Се чинеше дека оваа индустрија се оддалечува од игрите управувани со RNG и се свртува кон технологијата на казино во живо.

Сепак, соопштението од Playtech, кој е еден од лидерите во оваа индустрија, рече дека лансирале а слотови во живо онлајн кој се чини дека промени сè и означи ново поглавје во историјата на коцкањето. Ова е дефинитивно нешто многу различно од она на што се навикнати играчите, но сепак, тие можат да имаат корист од тоа.

Игри во живо користејќи слотови елементи

Слотовите се многу популарни ширум светот, и без разлика колку ги сакате игрите во живо, не може да се негира. Објавувањето на слот во живо не е првпат провајдерите да ги комбинираат елементите на казино во живо и игра со слот. Има и рулет во живо каде играчите можат да победат бесплатни вртења на слотови во живо онлајн, што е случај со NetEnt's Рокен Рулет. Со тоа, овој провајдер им даде можност на играчите да уживаат во двете форми на забава и сите беа среќни.

Исто така, други провајдери понудија производи кои беа вкрстување помеѓу слот и рулет во живо. Еден од нив беше наречен Extreme Live Gaming, компанија која Прагматична игра купени. Нудеше игра наречена „Големиот рулет со носорог“. Најголемата предност на оваа игра беше фактот што имаше 7 дополнителни странични облози кои се совпаѓаа со иконите за слот, обезбедувајќи им на играчите можност да победат до 80 пати до нивниот облог.

Конечно дојде Playtech и новиот Age of the Gods рулет во живо. Оваа маса за рулет има врска со четиристепена прогресивна мрежа на џекпот и им нуди на играчите можност да освојат еден од нив. Додека ја играте играта, постои можност да добиете збир на бесплатни вртења. Со оглед на тоа што прогресивните џекпот на Playtech можат да пораснат до суми од 7 бројки, играта им овозможува на играчите уникатно искуство.

Слотови со социјални елементи

Во денешно време можеме да кажеме дека примерите што ги споменавме погоре се само почеток на она што ќе дојде во иднина. Минатата година, во декември, Playtech излезе со сосема ново казино во живо што никој досега не го видел. Тие објавија слотови во живо, игра каде што една од нивните најпопуларни лансирања беше Бафало Блиц беше понудена.

Сега треба да се прашувате за бинго собите и заедниците каде играчите можат да комуницираат еден со друг и, во исто време, да уживаат во нивната игра. Кога станува збор за слотови во живо, социјалниот елемент е обезбеден преку дилер во живо со кој имате можност да разговарате. Овој елемент никогаш порано не бил виден во слот во живо на казино. Играта е нормална, така што нема никакви разлики.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости