Езуги направи договор за Microgaming за да ја зајакне својата италијанска основа

Новости

2021-10-20

Eddy Cheung

Езуги, агрегатор на казино во живо под Evolution Group, со гордост објави уште една пресвртница. Овој пат, компанијата соработува со Microgaming за да ги снабдува своите вертикали на најдобрите казина во живо во Италија. Значи, што ќе добијат италијанските играчи на казино во живо по овој сосема нов договор?

Езуги направи договор за Microgaming за да ја зајакне својата италијанска основа

Возбудливо и автентично искуство со играчот

По овој стратешки договор, Microgaming-придвижуван казина во живо во Италија ќе пристапи до целата библиотека на игри со казино во живо на Езуги. Насловите како што се Сик Бо, Лаки 7, ОТТ Андар Бахар, покер со 3 карти, Неограничен 21 Блек Џек и повеќе сега се во живо во казиното.

Според Кфир Куглер, извршен директор на Езуги, компанијата е воодушевена што им нуди на италијанските играчи на казино во живо своите вертикали во живо преку испробаниот и докажан пионер за игри на пазарот. Куглер додаде дека компанијата е уверена дека нејзината локализирана содржина ќе има огромен успех во портфолиото на Microgaming.

Од витално значење е да се истакне дека ова не е прв договор што Езуги го потпишува на италијанскиот пазар на iGaming. Уште во септември 2020 година, развивачот на игри го објави своето деби преку LeoVegas Italy. Покрај тоа, Езуги потпиша договор со Сисал, локална лотариска компанија, во април 2021 година.

Одржување на високи стандарди

Во меѓувреме, Microgaming штотуку потпиша договор што ја потресува индустријата што може засекогаш да ја промени нивната среќа. Со додавање на Ezugi во својот список, Microgaming ќе продолжи да ја надградува својата репутација како еден од најдобрите даватели на игри во Италија.

Коментирајќи по потпишувањето на договорот, Microgaming's Извршниот директор, Марко Касталдо, изјави дека компанијата ќе нуди уште повисоки стандарди за игри, благодарение на специјализираните добавувачи како Ezugi.

Тој рече: „Постојаната потрага по нови соработки и комерцијални договори со специјализирани добавувачи и водечки меѓународни оператори ни овозможува да ги задржиме многу високите стандарди што ја карактеризираат нашата понуда“

Генерално, договорот е победа-победа за сите вклучени страни. Запомнете, игрите на Ezugi се пренесуваат во живо од неговите 10+ студиа во класата распространети низ целиот свет. Овде, компанијата вработува високо обучени крупиери и модерна технологија за да ги пренесуваат своите 20+ игри на маса во реално време. Уживајте во шоуто!

Езуги открива свеж нов изглед

Во другите вести на Езуги, компанијата објави на 17 август 2021 година дека ќе го обнови својот идентитет. Ова не е изненадување, со оглед на тоа што Езуги е во игра веќе речиси десет години.

Во сосема новиот изглед, компанијата ќе воведе ново лого и слоган - „Паметен потег“. Се вели дека новото мото ја одразува културата на компанијата да нуди иновативна локализирана содржина во живо на казино.

По лансирањето, Кфир Куглер коментираше дека компанијата поминала долг пат од нејзиното лансирање пред околу десет години. Тој рече дека компанијата е горда што нуди повеќе иновативни решенија и забавни казино игри во живо.

Куглер продолжи дека визуелниот идентитет на компанијата треба да ги одразува промените што ги претрпе низ годините. Извршниот директор потврди дека основната мисија на Ezugi ќе остане да им даде предност на своите клиенти во однос на острата конкуренција на пазарот.

За Езуги

Ezyugi е основан во 2013 година и купен од Evolution Group во 2018 година во зделка вредна 18 долари. Интересно е што двата бренда беа единствените даватели на казино во живо лиценцирани да работат во САД тогаш. Evolution е веројатно најистакнатиот развивач на казино игри во живо денес.

Зделките погоре и многу други се причината зошто Ezugi останува доминантна сила во iGaming сцената. Во текот на последните неколку месеци, агрегаторот обезбеди лиценци за работа на глобално ниво.

Освен во Италија, Езуги легално работи и во Шпанија, Естонија, Латвија, Романија, Белгија, Аргентина и многу повеќе. Во моментов, компанијата има 12 најсовремени студија лоцирани во различни делови на светот. Езуги, исто така, соработува со преку 200 оператори на казино во живо во обидот да влијае на пазарот.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости