Зошто TVBET казино игрите во живо се вистинска зделка

Новости

2022-10-23

Allan

Многу почетници кои играат на врвните казина во живо знаат само за Evolution. Тешко е да ги обвиниме, имајќи предвид дека Evolution е најпопуларниот агрегатор на содржина во живо. Но, искусни играчи на казино во живо нема да им кажат дека има и други подеднакво добри провајдери на софтвер за казино во живо како TVBET. Значи, ако барате игри со карти во живо и алтернативи за прикажување игри, овој пост одлично одговара на сметката. 

Зошто TVBET казино игрите во живо се вистинска зделка

Позадина TVBET

TVBET е релативно нов агрегатор на содржина во живо. Овој развивач на софтвер е основан во 2016 година, снабдувајќи казина со казино игри во живо. Нивните вертикали користат супериорни технолошки достигнувања и механика на игри. TVBET моментално овластува над 400 веб-страници за коцкање во Европа, Азија, LatAm, Африка и ЗНД, со канцеларии во Литванија, Кипар, Русија, Полска и Украина. 

Па, зошто да играте игри произведени од овој развивач на софтвер? Како што беше кажано претходно, игрите на TVBET ги користат најновите технологии за пренос во живо, давајќи им на играчите непречено и привлечно искуство. Сите игри од списокот на компанијата се компатибилни со HTML-5, што значи дека гејмерите можат да го фатат дејството од далечина на нивниот мобилен уред. 

Друга критична точка што треба да се забележи е дека оваа компанија со повеќе награди нуди игри сертифицирани од GLI (Global Labs International). Оваа компанија за тестирање игри е позната по своите услуги за тестирање од светска класа и професионални, што им гарантира на играчите транспарентност и интегритет. Некои производи на TVBET тестирани од GLI вклучуваат WheelBet, JokerBet, World of Elements и многу повеќе. Генерално, тоа е сигурна опција далеку од познати имиња. 

Задолжителни игри во казино TVBET во живо

Како што е сега, TVBET е дом на 15 возбудливи игри во живо кои се пренесуваат во реално време од неговите најсовремени студија. Подолу се дадени неколку опции што треба да ги испробате:

Андар Бахар

Андар Бахар е класична игра со карти со корени во Јужна Индија. Првично, оваа игра беше ретка работа, но тоа оттогаш се промени со операторите како Ezugi, Pragmatic Play и TVBET кои се впуштаат во овие води. Тоа е едноставна игра која се игра со користење на стандардната палуба со 52 карти.

На жив дилер ќе започне со поставување на џокер-картичка во одредена позиција. После тоа, мешањето картички започнува со користење на мешачот со сертификат GLI пред дилерот да стави една карта со лицето нагоре во позициите Andar и Bahar. Ова продолжува сè додека картичката со иста номинална вредност како џокер-картичката не се стави во која било позиција. Ако тоа се случи, дилерот ќе ја пресмета највисоката страна. Тоа е толку едноставно!

ПокерБет

Фановите на Тексас Холдем покер треба да се приближи. PokerBet ги позајмува сите правила од Texas Hold'em, само што овој пат ќе имате повеќе опции за обложување и нула ограничувања за играчи. Како и обичниот покер, оваа игра има пет круга за обложување, вклучувајќи Bet, Flop, Preflop, Turn и River. Патем, секој покер играч треба да знае дека ова се стандардни покер термини. 

Во меѓувреме, целта е да се создаде најсилната можна рака на масата. Играчите можат да создадат кралски флеш, стрејт флеш, целосна куќа, флеш; ги именувате. Како што продолжува ова, играчите можат да се обложуваат дека ќе освојат која било од шесте позиции. Уште повеќе, гејмерите можат да учествуваат во извлекувањето на џекпот на повеќе нивоа. Ова е задолжителна игра за љубителите на покер!

Spin2Wheel

Нудењето игри во живо со големи тркала е една од областите во кои напредува Evolution. Но, TVBET сега се заканува на таа доминација со ова сосема ново издание. Како што сугерира името, оваа фасцинантна игра во живо им овозможува на играчите да вртат две тркала на среќата, тотално нов концепт. Тркалата се вртат во спротивни насоки и застануваат случајно за презентерот да ги објави бојата и бројот на џебот. 

Но, немојте да се плашите од двете тркала. На Тркало 1 ќе добиете до 36 џебови означени со бројки и бои. Од друга страна, тркалото 2 е слично означено, иако има 18 џебови. Тоа е отприлика единствената разлика овде. Можете да се обложите на тркалото да застанете на одредена боја, број, опсег или непарно/парен. Исплатата може да биде добра ако ги комбинирате резултатите од двете тркала. 

WheelBet

WheelBet е уникатна игра која ги комбинира едноставната игра на тркалата на среќата и возбудливите правила на американскиот рулет. Секоја рунда игра е супербрза и трае околу 75 секунди. Тоа значи дека играчите мора да се вооружат со доволно голема сума за да уживаат во оваа игра максимално.

Откако ќе стави облог на тековната рунда на играта, презентерот ќе го заврти тркалото во насока на стрелките на часовникот за да ги одреди резултатите. Ако покажувачот застане на број или боја на вашиот облог, тоа е победа. Запомнете дека играчите можат да се обложуваат и на идни настани за време на тековното извлекување. Друга работа, играта е отворена на секои две минути. Значи, не пропуштајте!

Војна на елементите

Дали сте играле Dragon Tiger на најдобрите казино сајтови? Војна на елементи го позајмува истиот концепт на дуел од карти. Како и Андар Бахар, оваа игра во живо користи шпил со 52 карти со постојано менување. Играчите започнуваат со обложување на позициите Андар или Бахар, одговарањето на победничките карти, бојата на победничките карти итн. Дилерот потоа ќе ја извлече првата карта за играчот и друга за себе по некое време.

Но, ова не е вашата традиционална игра со карти во живо. TVBET ги зачинува работите со користење на систем за обложување сличен на она што ќе го најдете во повеќето обложувалници. Накратко, шансите продолжуваат да се менуваат, во зависност од веројатноста за победа на облогот. Играта има и џекпот, иако достапноста зависи од казиното во живо. 

Други популарни TVBET игри во живо што треба да ги погледнете вклучуваат:

 • Блек Џек
 • ЏокерБет
 • Хипергамон
 • 1 Облог
 • 7 Облог
 • 5 Облог
 • Среќа6
 • FruitRace
 • Кено
 • Мега6
 • Тинејџерката Пети

Најнови вести

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?
2022-12-04

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?

Новости