Играње Блек Џек со Биткоин | Дали вреди?

Новости

2021-05-20

Eddy Cheung

Блек Џек доминира во повеќето казино подови со векови сега. И со воведувањето на верзијата на онлајн казино во живо, популарноста на оваа игра само се зголемува. Но, додека блек џек во живо продолжува да расте во слава, новата верзија веќе е на насловните страници - биткоин блек џек. Значи, како БТК блек џек се разликува од стандардниот онлајн блек џек?

Играње Блек Џек со Биткоин | Дали вреди?

Што е Биткоин Блек Џек? Како што навестува името, биткоин блек џек може да се игра само на a биткоин казино. Со други зборови, ќе користите биткоин за играње наместо стандардни валути како евра, фунти, и долари. Но, тоа е само за тоа, бидејќи играта и правилата се слични без разлика дали играте со биткоин или било кој друг валута. Во БТЦ блек џек, крупието му дели на играчот две карти, по што играчот избира дали му требаат повеќе карти додека трката за магија 21 се загрева. Честопати ќе се спротивставите на дилерот. Ќе победите ако го победите вкупниот број на дилерот. Како и да е, ќе го уништите и ќе го изгубите облогот ако надминете 21. Ако обложувачот има среќа да го добие „блек џекот“ со првите две картички, тој може да добие 1,5 пати платен удел. Мора да погодите кец (11 или 1 поен) и картата со слика (10 поени) за да го постигнете ова. Играчите исто така можат да се осигураат кога на картата со лицето на дилерот е прикажана ас-картичка. И, се разбира, нерешениот резултат значи дека ќе го вратите вашиот удел.

Зошто да играте Биткоин Блек Џек?

Слично на стандардниот онлајн казино блек џек, БТЦ блек џек привлекува играчи од различни причини. Тие вклучуваат:

  • Безбедност и приватност Кога користите криптовалути за да направите трансакции, блокчејн технологијата ја менува играта. Веќе некое време, некои играчи се скептични за играње во онлајн казина во живо. Но, ако сте меѓу тие играчи, играњето со BTC ви овозможува да уживате во неспоредлива безбедност и приватност. Пред сè, казината на Биткоин не бараат многу лични информации како традиционалните онлајн казина. Вашата банка или е-паричник нема ни да знаат дека плаќате за коцкање. Сè на сè, останувате анонимни на интернет кога играте со БТК.

  • Едноставен банкарски процес Ако сè уште сте почетник во светот на криптовалутите, користењето на БТК за правење трансакции може да звучи застрашувачки. Но, тоа е далеку од вистината бидејќи е прилично едноставно штом ќе ги научите јажињата околу него. Играчите на биткоин можат да користат е-паричници како PayPal и Skrill за директно купување на БТК и финансирање на нивните казино сметки. Уште подобро, гејмерите можат слободно да креираат личен биткоин паричник.

  • Супер-брзи трансакции Една од причините зошто е-паричниците ги заменуваат традиционалните банкарски методи како кредитни и дебитни картички е брзината. Па, користењето криптовалути за трансакции во вашето омилено онлајн казино е уште побрзо бидејќи плаќањата се скоро инстант. Работата е во тоа што криптовалутите елиминираат трети страни како банките и властите, кои се познати по одложувањето на плаќањата. Депозитите и повлекувањата на криптовалутите завршуваат за неколку секунди.

  • Големи бонуси за биткоин Ако сте заинтересирани за финансиски вести, ќе сфатите дека вредноста на биткоинот е зголемена. Од сега, еден БТК е еквивалентен на 60.700 долари. Поради овој наплив, повеќето биткоин казина нудат атрактивни бонуси. Сега замислете казино ви нуди бонус за регистрација од BTC 0.1. Ова значи дека ќе добиете 6.070 долари за да си играте и евентуално да освоите некоја кул сума. Само не заборавајте внимателно да ги прочитате одредбите и условите за бонусот пред да го побарате.

Крајна линија

Играњето на биткоин казино или биткоин блек џек, за таа работа, е најдобро ако вашата јурисдикција за коцкање е нерегулирана и без сигурни банкарски опции. Сепак, можеби ќе треба прво да научите како да купите биткоин и да го депонирате на вашата сметка во казино. После тоа, придобивките од играњето биткоин блек џек се незамисливи.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости