Казиното во живо на Playtech се проширува во Романија

Новости

2020-10-13

Playtech се пресели во Романија со цел да ги прошири своите операции во казино во живо бидејќи има потреба да се помогне на побарувачката што се зголемува на пазарот, што дефинитивно е нешто одлично за земјата. Од 2017 година, технолошката група FTSE250 го води своето студио со седиште во Букурешт, откако беше лансирано со цел да одговори на зголемената побарувачка за казина во живо во овој регион на Европа. Има многу во живо рулет, блек џек и бакара маси кои се домаќини од домашни романски, шпански, англиски и италијански дилери кои моментално се сместени во студиото на Playtech.

Казиното во живо на Playtech се проширува во Романија

Предностите да се има Playtech во Романија

Овој бренд ќе биде домаќин на двојно поголем број на достапни маси за да може да се подобри неговата способност за студио во Букурешт, а исто така ќе додаде и дилери што зборуваат грчки, така што луѓето од Грција ќе можат да играат во ова казино во живо. Колумбискиот пазар е оној после тоа, што е голема предност бидејќи има многу желни да играат во неверојатно казино во живо.

Playtech ќе ги задржи услугите на казино во живо од 5 локации по закажаното ажурирање, поддржани од дилери кои зборуваат мајчин јазик и работеа на 9 различни јазици. Иако ова изгледа како нормален ден за Playtech, тоа не е. Важно е луѓето да знаат дека има многу во игра.

Брендот дефинитивно знае што прави и признава дека не е лесно, но поради неговиот успех што веќе го има, можно е да се направи се. Сето ова значи дека романските играчи ќе имаат подобра услуга за казино во живо и, се разбира, дефинитивно има огромна предност за сите.

Проширувањето на казиното во живо на Playtech во Романија значи дека оваа земја се обложува на ваков начин на игра и граѓаните можат да се забавуваат додека играат во овој тип на казино. Одлично е што Романија ги проширува своите операции во казино во живо, но сето тоа произлегува од зголемувањето на побарувачката од граѓаните кои сакаат да играат.

Мислењето на луѓето од брендовите

Менаџерот на земјата во живо од Романија за Playtech, Артјом Москвин, изјави дека ова е невидено продолжување на нашиот објект за казино во живо во Романија како одраз на растот на локалниот пазар, така и на големото проширување на бизнисот со казино во живо на Playtech ширум светот.

Со инвестирање во напредокот на зградите во моментов, можно е да се поддржи постоечката побарувачка за услугите, како и планирање за иден раст. Нешто што е долгорочна стратегија на Playtech е проширувањето на новорегулирачките пазари. Нудејќи дополнителен капацитет и дилери што зборуваат мајчин јазик за голем број јазици, Playtech може да го подготви својот бизнис и нивните партнери за неверојатна следна фаза во услугите на казино во живо.

Playtech ќе го промени начинот на кој Романците играат во казино во живо

Playtech е одличен познат бренд за кој можеби веќе знаете и кој постои долго време. Сега Романците можат да ги искористат предностите на нивното казино во живо игри , што е дефинитивно многу поволно. Лесно е да се пристапи до нивното казино во живо и да се играат достапните игри. Овој бренд има многу квалитет и ако сте од Романија, тогаш можете да го очекувате најдоброто од неговото казино во живо, што е сосема нормално. Бидејќи ги прошируваат своите услуги, ова значи дека ќе можете да имате повеќе игри достапни за играње.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости