Како да победите во казино по секоја цена

Новости

2021-04-26

Eddy Cheung

Сигурно сте слушнале за изреката дека „казиното секогаш победува“. Колку и да звучи болно, добивката во казино, на долг рок, е гаранција, благодарение на работ на куќата. Но, без разлика на предноста на куќата во игра, обложувачите секогаш можат да освојат пари со паметно играње. На крајот на краиштата, облозите во казино се случајни, така што шансите за губење се речиси исти како и победата. Затоа, оваа статија ќе ве научи на неколку нови трикови како да победите во казиното на краток рок.

Како да победите во казино по секоја цена

Играјте во рамките на вашата граница

Постои оваа вообичаена заблуда дека обложувачите не можат да добијат облог во казино без голем буџет. Погоди што? Дури и облог од 5 долари е доволен за да станете инстант милионер. Но, како што беше кажано претходно, резултатите од казиното се случајни, така што шансите да се постигне голем со еден облог се минимални. Најдоброто нешто што треба да направите е да создадете буџет од најмалку 1000 долари. Ако се најавите во вашето омилено онлајн казино во живо со субсидирам од 200 долари, ќе биде невозможно да играте на маса од 5 долари со часови. Значи, создадете соодветен субсидирам што можете удобно да го изгубите.

Секогаш започнувај со мали димензии

Обложувачите на примарната пумпа знаат многу добро дека победата во казиното нема да дојде преку ноќ. Овие обложувачи започнуваат со мали обложувања и постепено напредуваат. Надежта е да се стави еден убиствен облог веднаш штом ќе почнат да доаѓаат победите. За жал, започнувањето со мали влогови може да ви пропушти некои големи победнички моменти. Сепак, ова ќе ви овозможи да седите на маса многу подолго и да научите некои нови победнички трикови во процесот.

Често менувајте ја вашата стратегија

Ќе биде безумно да се држите до одредена стратегија дури и кога таа не функционира. Паметните играчи го менуваат својот пристап во зависност од целта на играта, големината на банкротот и противникот. На пример, ако седите на а блек џек Табела која има за цел да ги удвои вашите пари, мудрото нешто што треба да направите е да поставите единечен облог со парни пари со најголема веројатност за добивка. Во блек џек, стандардниот облог би бил добар, додека можете да го искористите облогот на банкар или облогот на играчот во бакара.

Изберете игри што одговараат на вашата играчка личност и цели

Дали барате да играте казино игри со максимални можности за џекпот или оние со чести мали добивки? Или подобро кажано, дали сакате да играте нешто помеѓу таму? Ова се некои од прашањата на кои треба да одговорите пред да играте казино игра, особено видео слотови. Иако може да биде предизвик да се повлече линијата во овој случај, игрите со пониски фреквенции на удари имаат повеќе губитни сесии, но со барем еден значаен исход. Обратно е точно за игри со високи фреквенции на удари. Значи, одлучете кој нуди најголема вредност.

Брои картички

Ако сте блек џек играч со просечна интелигенција, броењето карти е можност да не се пропушти. Всушност, ова е несомнено најпрактичниот начин да се победи куќата кога играте блек џек. И да, тоа е апсолутно легално, што значи дека нема да бидете исфрлени затоа што го практикувате за време на сесија за игри. Така, научете неколку работи за броењето карти во блек џек за да ги подобрите вашите шанси за победа.

Изберете го вистинското онлајн казино

Секој сериозен играч секогаш треба да се приклучи на регулиран онлајн казино. Но, има нешто друго што ги одвојува најдобрите онлајн казина од останатите - шансите за обложување. Вообичаено, некои казина нудат подобри шанси од другите. На пример, некои казина обезбедуваат варијанти на блек џек кои се исплаќаат со коефициент 6:5 наместо 3:2. Во овој случај, исплатата на единечен облог од 100 долари во блек џек кој нуди 6:5 коефициент 120 долари. Од друга страна, коефициентот 3:2 плаќа импресивни 150 долари. Така да, некои казина се подобри од другите.

Заклучок

Како заклучок, најважно е да се запознаете со тоа како функционираат игрите за да добиете вистински пари во онлајн казино бесплатно. Познавањето на основите на играта ви овозможува да знаете што да очекувате за време на играта и како да ги прилагодите вашите стратегии. Но, пред сè, играјте на сигурно онлајн казино.

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости