Крајниот водич за почетници за рулет со биткоин

Новости

2022-01-02

Eddy Cheung

Рулетот се рангира меѓу најстарите и најомилените казино игри во живо денес. Оваа класична игра на маса има директна игра со примамливи исплати од повеќе странични облози. Но, за да уживаат во максимална забава во рулет, на играчите им требаат брзи и сигурни плаќања. И тука доаѓа рулетот Биткоин. Значи, овој водич е за вас ако размислувате да играте рулет со БТК. 

Крајниот водич за почетници за рулет со биткоин

Што е Bitcoin рулет и како функционира?

Биткоин казино рулетот постои онолку долго колку што постои коцкањето со криптовалути. Во оваа форма на коцкање, играчите користат биткоини за да ставаат облози во популарните крипто казина.

Прво, играчите треба да депонираат биткоини на нивните казино сметки за да играат крипто-рулет. Да се направи ова е прилично едноставно. Копирајте ја адресата на Биткоин на вашата сметка на казино во живо и залепете го на паричникот за размена. Обично, депозитите на Биткоин се моментални.

Биткоин рулетот ги задржува основните правила на стандардниот онлајн рулет тркала и доаѓа во две различни варијанти. Тие вклучуваат:

Европски рулет: најпопуларното тркало за рулет што можете да го најдете на интернет. Содржи 36 нумерирани џебови и еден зелен нулта џеб. Работ на куќата е 2,7%.

Американски рулет: има 36 црвено-црни нумерирани џебови. Исто така, има зелени џебови со нула (0) и двојна нула (00). Ова му дава предност на куќата од 5,26%.

Откако ќе изберете тркало во казино во живо, изберете еден број од 37 (европски) или 38 (американски) броеви. Главната цел е да се предвиди каде ќе слета топката. Тоа е толку лесно!

Биткоин рулет исплати

Учењето како функционираат исплатите е критично за вашиот успех на рулет. Играчите мора да научат да пресметаат колкав профит може да донесе облогот и нивните шанси за победа.

Подолу се двата главни типа на облози во рулет:

Внатре облози

Вашиот прв облог на Bitcoin рулет треба да биде да се предвиди каде слета топката. Ова обично се нарекува облог со еден број и има сооднос на исплата од 35:1. Дополнително, вашите шанси да го добиете овој облог се 2,7% (европски) и 2,63% (американски).

Алтернативно, играчите можат да стават поделен облог. Овој облог го предвидува исходот на два броја од можните 37. Овој облог дава сооднос на исплата од 17:1 со процентуална шанса за победа од 5,41% (европски) и 5,26% (американски).

Надворешни облози

Надворешните облози на рулет им овозможуваат на играчите да освојат многу повеќе отколку внатрешните облози. Најпопуларниот надворешен облог е црвено или црно, каде играчите избираат дали топката ќе слета на црн или црвен џеб. Односот на исплата е 1:1.

Друг популарен надворешен облог е непарен или парен. Како што навестува името, играчите едноставно предвидуваат дали топката ќе слета на непарен или парен број. Повторно, соодносот на исплата е 1:1.

И секако, дозволено е и обложување на Ниски или Високи броеви. Во овој директен облог, играчите едноставно предвидуваат дали топката ќе слета на 19 до 36 (високо) или 1 до 18 (ниско).

Зошто да го изберете европското тркало?

Играњето на европско или француско тркало е бесмислено без разлика дали играте со стандардни валути или дигитални монети. Тоа е поради нискиот раб на куќата. Европскиот рулет нуди сооднос на исплата од 2,7% во споредба со 5,26% на американското тркало. И ако сте среќни да го најдете француското тркало во казино во живо, процентот на исплата паѓа на само 1,35%.

Значи, како ова влијае на вашата игра? Земете го овој пример; играш на европското тркало со 2,7% куќен раб. Потоа, играте 80 облози на час, при што секој облог чини 0,001 BTC. Сега ова значи дека вашата очекувана загуба на час е 2,7%x80x0,001BTC (0,00216BTC) или 122 $, според сегашната стапка на BTC. Очигледно е дека стапката се зголемува кога се игра на американското тркало и се намалува со француското тркало.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости