Најдобри игри за казино во живо за професионалци и почетници

Новости

2021-11-25

Katrin Becker

Шансите се дека веќе размислувате да ги отфрлите RNG казино игрите во корист на игрите во казино во живо. Играњето казино игри во живо ги изложува играчите на реалистичната природа на копнените казина додека ја одржуваат удобноста на онлајн казината. Значи, дозволете експертите на LiveCasinoRank да ве водат до најдобрите казино игри во живо.

Најдобри игри за казино во живо за професионалци и почетници

Блек Џек во живо

Брзиот и високо платен карактер на оваа класична игра од 21 ја прави да се издвојува од останатите. Иако почетниците може да се чувствуваат исплашени на почетокот, оваа игра е една од најлесните за играње. Еве, играчите се обидуваат да ја подобрат раката на дилерот со создавање блек џек (рачна вредност од 21). Играчите паѓаат и ја губат играта ако надминат 21. Толку е едноставно!

Покрај едноставноста, блек џек е единствената игра освен покер која им овозможува на гејмерите да користат стратегија. Вештите играчи можат да бројат карти и да користат системи како Martingale и Oscar's Blind за да го намалат работ на куќата. Додадете ја брзината на пумпање на адреналин на блек џек и тоа е едноставно една од најдобрите игри играјте во најдобрите казина во живо.

Покер во живо

Не грижете се ако не сте благословени со сериозно покерско лице за блефирање во копнено казино. Гејмерите сè уште можат да играат и да победуваат на најдобрите обложувалници како BetVictor. Како блек џек, покерот е игра заснована на вештини каде гејмерите можат да користат трикови за да го спуштат работ на куќата. Може да играте повеќе варијации на покер како Casino Hold'em, Texas Hold'em, Caribbean Stud и многу други.

Но, пред да играте покер, од витално значење е да ги научите сите покерски раце и како да ги создадете. На пример, можете да креирате Royal Flush, што е највисоко рангирана покер рака. Во овој случај, можете да направите AKQJ-10 со слично одело и да заминете со тенџерето. Значи, научете ги рацете. Тоа е критично!

Рулет во живо

Играњето на рулет е лесно, без разлика дали сте почетник или искусен професионалец. Тркалото за рулет во основа доаѓа со црни и црвени точки означени со броевите 1-36. Тркалото доаѓа и со единечни или двојни нула џебови, во зависност од варијантата на играта. Само предвидете го бројот или бојата на која паѓа топката.

Настрана, секогаш играјте на европско или француско тркало. Овие игри доаѓаат со теоретски RTP од 97,74% и 98,65, соодветно. Сега споредете го ова со 94,74% на американското тркало и подобро е да ги играте француските и европските варијанти. Плус, научете нешто за внатрешни и надворешни облози.

Бакара во живо

Играње бакара во живо онлајн прави човек да се чувствува како Џејмс Бонд од старите денови. Оваа игра едноставно испушта класа и софистицираност што не можете да ги најдете на ниту една друга игра на маса. Додека возбудата и напнатоста на оваа игра можат да ги заплашат почетниците, дилерот е секогаш при рака да ве води низ првата сесија.

Во меѓувреме, играчите на бакара можат да стават три главни облози; банкар, играч и вратоврска. Облогот за банкар има најнизок RTP од 98,95%, иако играчите плаќаат провизија од 5% на куќата за секоја победа. Поради таа причина, повеќето играчи се одлучуваат за облогот со играч, кој има 98,76 RTP. Конечно, облогот нерешено е најлош, со стапка од 85,56%. Запомнете дека има и повеќе странични облози како Совршен пар, Пар на играчи, бонус за банкар и бонус за играч.

Заклучок

Ова се популарните казино игри во живо што треба да се играат денес. Во прилог на овие варијанти, проверете ги игрите како Тинејџер Пати, Андар Бахар, глупости во живо, живи коцки и мега топка. Уште подобро, Evolution Gaming неодамна го претстави Gonzo's Quest Treasure Hunt компатибилен со VR, кој нуди мешавина од искуства во живо и онлајн слот. Изберете оној кој одговара на вашиот стил на играње.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости