Сакате да бидете дилер во казино во живо? Најдобри работи што треба да ги знаете

Новости

2021-10-08

Benard Maumo

По лансирањето на пионерот онлајн казино во средината на 90-тите, индустријата не погледна назад. Освен што нудат редовни RNG игри, онлајн казината еволуирале за да им овозможат на играчите да се среќаваат и да играат игри во живо во казино под будното око на дилерот во живо.

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Најдобри работи што треба да ги знаете

Но, на врвот на обезбедувањето на гејмерите можност да играат најдобрите казино игри во живо, казина во живо исто така нудат профитабилни можности за работа. Една таква работа е дилер во казино во живо. Значи, кои се квалификациите да се стане еден? Каков е описот на работата? Дали платата навистина вреди за мака? Прочитајте за да научите!

Стандардни квалификации

За да бидете дилер во живо во Evolution или кое било друго казино студио во живо, мора да исполните некои барања. Еве ги основните:

  • 18/21 година или постари, во зависност од законската возрасна возраст во вашата јурисдикција.
  • Имајте пријателски и позитивен став.
  • Да поседува основни познавања од игри на маса.
  • Успешно поминете проверки за лекови и позадина.
  • Мора да знае да зборува барем течно англиски.
  • Сигурен, одговорен и посветен.
  • Останете смирени под притисок.

Откако ќе ги поминете сите овие барања, можеби ќе треба да поминете професионална обука за да ги полирате вашите вештини. Обучените професионалци ќе објаснат сè, почнувајќи од позирање пред камера до забележување играчи кои изневеруваат.

Одговорности на крупието во живо казино

Искрено, одговорностите на крупието во казино во живо се огромни. Прво, казиното во живо ќе очекува од вас да бидете пријателски настроени и љубезни со играчите. Треба да бидете во позиција да им помогнете во случај да се борат со ставање облог, барање бонус или користење на која било одлика во играта.

Второ, вие ќе бидете одговорни за делење картички. После тоа, ќе ги водите играчите низ нивниот прв облог и ќе се осигурате дека секој облог е во границите на табелата. Накратко, ќе се справите со игрите според утврдените упатства.

Што е најважно, крупието треба да обезбеди забавно, живо и фер искуство со играње на играчите. Освен што ќе ги потсетите гејмерите за правилата, ќе ги забележите и измамниците и ќе ги преземете потребните мерки. И во случај на спорови со играчите, дилерот во живо треба да помогне да се најде заеднички јазик.

Кое е работното време?

Дали сакате добри или лоши вести? Па, почнувајќи со добрата вест, крупието во живо во казино ужива во работната флексибилност како ниеден друг. Често, студиата во живо работат 24/7, така што крупиите работат во смени. Во Еволуција, на пример, смените се поделени на ден, замав и ноќ.

Што се однесува до лошите вести, некои работни смени може да бидат прилично несоцијални. Односно, може да работите кога повеќето луѓе спијат или за време на викендите и посебните празници. Значи, не е сè розово.

Зошто треба да работите како дилер во казино во живо

Се разбира, оваа работа има многу придобивки. Како што беше кажано погоре, флексибилното работно време е значаен плус. Обично, флексибилноста на смените доаѓа со слободата да се прават други работи во текот на денот кога другите луѓе се на работа.

Исто така, дали некогаш сте се запрашале како дилерите на казино во живо го финансираат својот раскошен начин на живот? Да, совети! Бакшишот е суштински дел од игрите во казино. Но, иако повеќето онлајн казина сè уште не ја поддржуваат оваа функција, некои им дозволуваат на играчите да даваат бакшиш на дилерот.

И на крај, повеќето казина нудат поволности над неделната или месечната плата. На пример, може да уживате во десетдневен платен одмор, медицинска заштита, бесплатен годишен тренинг и бесплатен ручек, во зависност од вашата смена. Генерално, придобивките се многу.

Дали е ваша работа да станете дилер во казино во живо?

Како што можете да видите, за да се биде жив крупиер не е потребна биографија од десет страници. Потребен ви е само симпатичен карактер, посветеност и некое основно знаење за казино. Што се однесува до останатото, операторот на казиното најверојатно ќе ве обучи на работното место.

Но, ако работите со непослушните играчи и менувањето на смените ви е предизвик, може да размислите за други работи во казино. Може да бидете менаџер на казино, шеф на јама, обезбедување, готвач, шанкер или касиер. Сè на сè, има по нешто за секого во индустријата на онлајн казино која постојано се шири.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости