Скапи видео покер грешки што ги прават играчите

Новости

2021-10-14

Benard Maumo

Видео покер е најпрофитабилната казино игра, само подобри од блек џек. Тоа е затоа што користењето на лукава стратегија може да го намали работ на куќата на помалку од 1% или дури 0,50%. Но, за жал, играчите почетници често прават скапи грешки во видео покер.

Скапи видео покер грешки што ги прават играчите

Значи, кои се некои од овие вообичаени грешки што играчите продолжуваат да ги прават без да знаат? Прочитајте за да дознаете за најчестите видео покер глупости и како да ги избегнете.

Грешка број 1. Не проверување на табелите за плаќање

Па, велат погледнете пред да скокнете, а тоа е особено точно во видео покерот. Иако постојат десетици варијации на видео покер таму, овие игри доаѓаат со различни табели за плаќање. Тука играчите ги учат сите витални информации за играта.

Земете Jacks or Better, на пример. Кога гејмер игра на машина 9/6 Jacks or Better (9 за целосна и 6 за рамна), долгорочниот RTP е 99,54% под претпоставка дека користите оптимална стратегија. Од друга страна, табела 7/5 го намалува RTP на околу 96,15%. Сега тоа е приближно загуба од 3 долари за секои играни 100 долари.

Грешка број 2. Не ја играте вистинската игра

Најдобрите казина во живо им понуди на играчите шанса да играат повеќе варијации на покер. Вообичаено, гејмерите можат да играат Jacks or Better, Ultimate Texas Hold'em, Caribbean Stud, Deuces Wild итн. Но, иако ова може да звучи привлечно на хартија, може да биде директен избор донекаде незгоден за почетниците.

Значи, која е најдобрата онлајн покер игра за уживање? Со основна стратегија и играње на вистинската маса, Jacks or Better може да даде мала предност од 0,46%. Deuces Wild и Joker Poker се други одлични опции, кои на играчите им даваат 0,71% и 0,64%, соодветно. Избегнувајте игри како Caribbean Stud, кои на куќата и даваат предност од неверојатни 5,22%.

Грешка број 3. Не доволно смел

Ако сте искусен набљудувач во казиното во живо, ќе забележите дека повеќето гејмери ги менуваат своите облози помеѓу 1 и 5 монети. Со други зборови, само неколку смели играчи се подготвени да користат максимум 5 монети по рака.

Но, она што овие играчи не го знаат е дека користењето на помалку од максималниот монети по рака го намалува RTP за 1%. Така, придржувањето до табелата 9/6 Jacks or Better, користењето пет монети им дава на играчите 99,54% RTP, додека користењето помалку монети гарантира само 98,37%. Значи, оди на големо и се квалификува за џекпот.

Грешка број 4. Не вежбајќи доволно

За да добиете џекпот за видео покер, прво усовршете ги своите вештини. Имајќи го тоа на ум, дајте му поттик на вашиот мозок со играње бесплатни видео покер игри онлајн. Вообичаено, овие игри може да се играат со користење на бесплатни чипови, така што нема што да изгубите овде.

Друга опција е да купите нови картички и да вежбате дома за време на викендите со вашите пријатели. И, се разбира, исто така е можно да се инвестира во професионален тренер за видео покер, иако за ова можеби ќе треба скромен буџет.

Грешка број 5. Не знаејќи го вашето казино

Конечно, повеќето играчи прават малку напор за да научат нешто или шест за нивното омилено казино. Но, тука е работата; различни казина во живо имаат различни табели за плаќање. Исто така, некои казина може да понудат подобри услови за играње, иако соодветно може да ги приспособат компата.

Покрај овие скриени вистини, проверете дали казиното нуди игри обезбедени од сигурни брендови како Evolution, Ezugi, Playtech и така натаму. Вообичаено, игрите обезбедени од реномирани брендови даваат подобри шанси и се потранспарентни.

Заклучок

Дали сте склони да ги правите овие видео покер грешки на казиното? Не грижете се бидејќи дури и професионалците понекогаш не успеваат да ја разберат оваа сложена казино игра. Работата е да вежбате доволно и да изберете соодветна видео покер игра за играње. И да, создадете субсидирам и забавувајте се!

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости