Список на забавни игри на Фејсбук за играње во 2021 година

Новости

2021-04-22

Eddy Cheung

Ако сè уште ги барате најдобрите игри на Facebook за играње оваа Велигденска сезона, оваа листа има се што ви треба. Списокот карактеристики игри да играте користејќи бесплатни чипови или вистински пари. Значи, без разлика дали сте видео процеп фан или сакате да играте на поки машини, еве ги вашите опции.

Список на забавни игри на Фејсбук за играње во 2021 година

Слотоманија

Slotomania е една од најдобрите игри за коцкање на Фејсбук што некогаш можете да ги најдете. Овој неверојатен видео слот го носи животот во Лас Вегас на повеќе од 40 милиони корисници на iPhone, iPad и Android. Тој е домаќин на до 102 титули во стилот на слот со десетици џекпот за врвни награди. Од социјалниот аспект на нештата, апликацијата покажува кои од вашите пријатели на Facebook се веќе пријавени со редовни предлози да им испраќаат подароци и да стапат во контакт. Значи, можете ли да ја исчистите целата библиотека од 102 наслови?

3D слотови

Ова е уште една социјална игра која моментално забавува милиони корисници на Facebook ширум светот. Онлајн слотови во оваа игра имаат ѕвездена графика со многу анимации и бонус кругови, исто како што им се допаѓа на играчите на слотовите. Гејмерите можат да играат популарни наслови како Under the Bed, After Night Falls, The Slotfather и Rooks Revenge. Интересно е што можете да кликнете на копчето „Играј за Реал“ под страницата и ќе бидете пренасочени на сигурен онлајн казино нудејќи 3D слотови за вистински пари.

Zynga слотови

Никој не е виновен што поголемиот дел од игрите на оваа листа се видео слотови. Но, тоа е очекувано, имајќи предвид дека слотови се најпопуларните онлајн казино игри во моментов. Настрана, Zynga Slots може да се пофали со најголем број активни месечни и дневни корисници. Достапно е на мобилен преку iPhone, iPad и Android. Откако ќе ги вртите ролните на Zynga Slots, ќе телепортирате во повеќе возбудливи и магични светови и ќе освоите монети. Можете дури и да поканите пријатели да учествуваат во жежок џекпот.

Апликација за покер WSOP

Далеку од онлајн слотови, време е да разговараме за нешто интересно покер навивачите. Светската серија на покер (WSOP) им овозможува на љубителите на покер да се борат со него и да освојат WSOP нараквица, која се случува да биде единствена. И ако барате некоја брза акција, одете до бесплатните парични наслови на страницата и уживајте во играњето Омаха или Тексас Холдем. Играта доаѓа и со специјални мултипликатори, активни ефекти и моментум за да ја направат една од најдобрите игри на Фејсбук полни со акција.

Zynga покер

Како што беше кажано претходно, Zynga се рангира меѓу најиновативните развивачи на софтвер за социјални игри. Овој пат, играчите уживаат во Zynga Hold'em и ги тестираат своите покер вештини до крај. Гејмерите исто така можат да се релаксираат и да уживаат во нивниот фер дел од покер акцијата и да освојат добар број чипови. И да, играчите можат да завршат потраги, да резервираат маса со High Roller и да се тестираат против другите играчи на Facebook.

Куќа на забавата

И на крај, назад на видео слотови. Овде, гејмерите можат да уживаат во овој огромен хит од Playtika на мобилни уреди и Facebook користејќи лаптоп или десктоп. Се одликува со повеќе слот машини со уникатен дизајн што нема да ги најдете никаде на друго место. Како и повеќето онлајн слотови, има бројни потраги што треба да се завршат, а секоја од нив го зголемува вашиот субсидирам. Како и обично, играчите можат да ги замолат своите пријатели на Фејсбук да се приклучат на акцијата и да се натпреваруваат за побрзо постигнување на некоја пресвртница.

Заклучок

Иако листата не ги содржи сите игри на Фејсбук под сонцето, таа има некои од најдобрите наслови на Фејсбук што можете да ги играте оваа година. Запомнете, можно е да уживате играјќи ги овие игри сами дома или со пријателите на Фејсбук. Само поврзете го вашиот компјутер или мобилен телефон со доверлив извор на интернет и уживајте во новата авантура далеку од типичните поставки за казино.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости