Технологијата зад казина во живо

Новости

2021-01-23

Да се каже дека онлајн казиното во живо беше успешно во изминатите неколку децении е потценување. Ова е огромна индустрија со годишен приход кој вреди милијарди. Коцкањето преку Интернет постојано го поттикнува својот раст поради воведувањето нови технологии. На пример, поради мобилните игри, оваа индустрија има проектиран приход од 59 милијарди долари до 2023 година и веројатно нема да застане тука. Казината во живо се исто така суштински кога станува збор за успехот на оваа индустрија.

Технологијата зад казина во живо

Тие се продаваат како најдобар технолошки напредок во индустријата бидејќи казиното во живо служи како мост за јаз кога станува збор за физички наспроти онлајн казина. Тие ви даваат атмосфера на физички казина додека ги имаат сите предности на онлајн казино, што значи дека не треба да излегувате од вашиот дом за да играте. Овие се достапни на кој било уред.

Тие користат комбинација на напредни технологии. Овие казина во живо потпирајте се на неколку компоненти за да им дадете на играчите искуство исто како играњето во Вегас.

GCU (Единица за контрола на играта)

Оваа компонента е составен дел на секоја игра во казино во живо. Скриен е во секоја маса и е многу мал уред. Ќе го декодира видео-стримот и ќе го конвертира доводот до датум за да можете да го гледате во HD квалитет. Без него, казина во живо не би постоеле буквално.

OCR (оптичко препознавање на камера)

Софтверот за препознавање оптичка камера снима се што се случува во студиото и ви го пренесува. Ја доловува целата акција од мешање картички и делење до акција на дилерот во живо, дефинитивно е главна компонента во тркалото во казино во живо. Благодарение на OCR, можете да комуницирате со дилерот во живо што го прави искуството уште подобро. Едноставно, X-факторот ги прави казина во живо толку слични на физичките казина.

Веб камери

Исто како и GCU, камерите се неопходни кога станува збор за казино во живо. Преносот во живо е од витално значење во секое казино во живо бидејќи го пренесува видеото од студиото до уредот што го користите. Без камерите, тоа не би било возможно.

Сепак, ова не се обични камери што ги гледате или користите секој ден. Казината во живо користат специјални HD или дури 4K камери со високи стапки на слики што овозможуваат најдобро дејство во бавно движење.

Поради овие камери, можно е да се види дејството на рулет во живо или блек џек на дилер во живо од неколку агли што е невозможно да се види кога сте во физичко казино.

Казината во живо имаат многу предности во однос на физичките казина. Тие имаат многу погодности и нешто што можете да го најдете и во овие казина е социјалната интеракција со дилерите. Друга работа што е одлична е компатибилноста со мобилни телефони и која прави сè уште подобро, особено за оние кои сакаат да играат преку паметен телефон или таблет. Со растот на новите технологии како што е VR, се очекува дека казината во живо ќе се развиваат многу повеќе во иднина. Во моментов, казината во живо се одлични за играње игри и за забава.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €