Тешки факти за онлајн казина во Индија

Новости

2021-03-29

Eddy Cheung

Како и остатокот од светот, онлајн казината во Индија добиваат на сила благодарение на нивната погодност. Денес, индиските играчи можат да пристапат до многу казино игри, вклучувајќи видео слотови, покер, блек џек и многу повеќе. Но, дали коцкањето е легално во оваа јурисдикција? И ако не, како индиските обложувачи ставаат облози? Прочитајте за да најдете одговори на сите овие прашања.

Тешки факти за онлајн казина во Индија

Легалноста на коцкањето во Индија

Ќе се изненадите кога ќе дознаете дека Индија криминализирала каква било форма на коцкање пред повеќе од еден век. Законот за јавни игри од 1867 година го илегализираше традиционалното коцкање во земјата, иако законот е прилично нејасен во споредба со оние создадени во европските земји и во САД. Тоа е затоа што законот од 1867 година не вклучува онлајн обложување. Но, за нивна одбрана, онлајн коцкањето во тоа време не постоело. Сепак, тоа го остава онлајн коцкањето во Индија во непозната област.

Сепак, Законот за јавни игри од 1976 година во Диу, Даман и Гоа конечно го легализираше коцкањето на автоматите. Но, тоа беше дозволено само во хотели со 5 ѕвезди. Во 90-тите, законот беше изменет за да се овозможи офшор казина да работат во овие хотели. Генерално, онлајн казината во Индија се технички дозволени поради недостаток на соодветна регулатива.

Индиски онлајн казино игри

Прво и основно, индиските играчи можат да се пофалат со еден од најразновидните вкусови за коцкање на глобално ниво. Додека повеќето се страствени спортски обложувачи, други пцујат играјќи онлајн казино игри допаѓа видео слотови и игри на маса како блек џек и бакара. Сепак, некои одлучуваат да уживаат во возбудата од играње против други светски играчи во онлајн казина во живо.

Но, бидејќи не постои ограничување за типот на казино игри што индиските играчи можат да ги играат, не значи дека некој може да влезе слепо. Како што можеби веќе знаете, некои игри обично нудат повеќе исплати од другите. На пример, оние кои ќе изберат да играат слотови ќе мора да живеат со повисоко ниво од љубителите на видео покер. Исто така, прочитајте нешто за игрите на вештина наспроти игрите на среќа за да успеете во незгодната сцена на коцкање преку Интернет.

Бонуси на индиски онлајн казино

Се разбира, повеќето индиски онлајн казина ги пречекуваат новите играчи со подароци. Лојалните играчи, исто така, се намамени со бонуси за да продолжат да играат. Како што рече, онлајн казината во Индија ги пречекуваат играчите со бесплатни вртења на видео слот машини или бонуси за совпаѓање. На пример, откако ќе го направите вашиот прв депозит, казиното може да одговара до 100%. Ова ви дава двојно повеќе од вашиот оригинален депозит.

Што се однесува до лојалните играчи, најверојатно ќе добиете покана за турнири, што може да ги зголеми шансите за победа. Исто така, играчите заработуваат кеш-бек кога ги губат облозите, додека високите ролери имаат право на ВИП статус. Но, не заборавајте да ги прочитате ситните печати на бонусот пред да го побарате. Но, сè на сè, играчите на онлајн индиските казино уживаат во големини на награди.

Платформи за онлајн коцкање во Индија

Индија е рангирана меѓу технолошки најнапредните земји во развој во светот. Затоа, сосема е логично дека онлајн коцкањето, особено обложувањето преку мобилни телефони, е доминантно во оваа брза индустрија.

Според главниот извршен директор на Betby (водечка спортска книга), Крис Николопулос, индиските играчи имаат различна демографија. Тој рече дека милениумците сакаат да користат мобилни телефони и таблети кога се коцкаат, и затоа повеќето оператори за коцкање во регионот користат пристап на прво место на мобилниот телефон. Тој, исто така, додаде дека помладата генерација на Индија е повеќе привлечена од моите модерни видови на коцкање како виртуелни спортови, е-спортови, игри во казино во живо и многу повеќе.

За да резимираме

Како заклучок, коцкањето во Индија е нелегално, а земјата не дава лиценца за нови казина. Но, бидејќи Индија нема домашни обложувалници и онлајн казина не значи дека играчите не можат да се коцкаат. Законот е широко отворен, дозволувајќи им на играчите да се пријават на меѓународни онлајн казина и спортски книги. Значи, ако сакате да се обложувате на онлајн казино игри, најдете регулирано странско казино.

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости