Топ 6 совети за виртуелно спортско обложување што ја менуваат играта

Новости

2021-11-15

Ethan Tremblay

Виртуелното спортско обложување сè уште е релативно нов потфат во брзата промена на онлајн индустријата за коцкање. Како такво, нормално е за почетниците да се мачат да најдат работна стратегија. Така, оваа објава ќе ве полира со пет совети за виртуелно спортско обложување кои ќе ви помогнат да се смирите што е можно поскоро и да го додадете во вашата банка. Продолжи да читаш!

Топ 6 совети за виртуелно спортско обложување што ја менуваат играта

Што е виртуелен спорт?

Како што сугерира името, виртуелното спортско обложување е главно за обложување на спортски настани. Но, во овој случај, нема да се обложувате на реални спортови, туку на виртуелни игри. Така, со обични зборови, обложувачите ќе гледаат дигитални симулации на спортови како трки со коњи, тенис и фудбал.

Настрана таа мала разлика, шансите во виртуелните спортови се слични на шансите за спортско обложување. Ќе се занимавате со пазари како хендикеп, над/под, првиот тим што ќе постигне гол итн. Запомнете, сепак, игрите траат само неколку секунди, со прикажување на неколку моменти од играта.

Најдобри совети за виртуелно спортско обложување

  1. Знајте ги шансите

Кога се занимавате со виртуелни спортови, имате работа со шанси диктиран од букмејкерот. Имајќи го тоа на ум, од витално значење е да се изберат пократки коефициенти бидејќи тие имаат подобри шанси за победа од подолгите. Сепак, ова ќе го намали вашиот вкупен износ на добивка. Но, ако сте искусен љубител на спортско обложување, ќе знаете дека помалите чести победи се подобри на долг рок.

  1. Разберете го RNG

Во непредвидливиот свет на реални спортски обложувања, тимот со поголеми шанси може да направи изненадување. Значи, виртуелното спортско обложување ја имитира оваа неизвесност со користење на RNG (генератор на случаен број) за да произведе неочекувани резултати. Како што можеби знаете, RNG софтверот произведува милиони, па дури и милијарди резултати во секунда, што го оневозможува лажирањето резултати.

  1. Изберете силни е-спортски тимови

Обично, виртуелните спортски тимови ги рефлектираат нивните колеги од реалниот живот. Како резултат на тоа, од витално значење е да се придржувате до истиот систем што го користите за време на реалните спортски обложувања. Сè уште не може да се направи разлика, а? Едноставно, погледнете ги шансите. Оној со најмал коефициент треба да биде жешкиот фаворит за победа на натпреварот. Но, бидејќи резултатите се многу непредвидливи, нема штета да се ставите на страната на аутсајдерот.

  1. Вежбајте строго управување со субсидирам

Без разлика дали се обложувате во виртуелни спортови, казино во живо или која било друга форма на коцкање, управувањето со банкроти е од витално значење. Иако ова директно не ги подобрува шансите за победа, тоа гарантира дека ќе останете на масата подолго. На пример, може да размислите за обложување само на максимум 5% од вашата вкупна сума на одреден натпревар. Во суштина, колку е поголем вашиот субсидиум, толку подолго играте и толку се поголеми вашите можности за добивка.

  1. Искористете ги бонусите за виртуелно обложување

Еве уште еден совет за да се осигурате дека ќе останете во играта подолго отколку што заслужувате. Поради конкуренцијата за играчи, букмејкерите нудат бонуси, вклучувајќи бонуси за депозит и бесплатни облози. Без разлика кој тип на бонус ќе го добиете, користете го претпазливо бидејќи ова може да биде вашиот добитен тикет. Но, исто како и другите бонуси на онлајн казино, внимателно прочитајте ги ситните букви пред да направите нешто.

  1. Знајте кога да се откажете

Нормално е да се доживее студен губиток додека не се распадне вашата банка. Но, не дозволувајте ситуацијата да дегенерира до оваа точка. Иако е добро да се има победнички менталитет, треба да избегнувате да бркате загуби со тоа што ќе имате ограничување за стоп-губење. На пример, поделете го банкротот на помали единици за еднодневна употреба. Исто така, создадете навика да престанете да обложувате веднаш штом ќе ја удвоите единицата на денот.

Заклучок

Општо земено, виртуелното спортско обложување е повеќе слично на онлајн казино игрите отколку реалните спортски обложувања. Тоа е затоа што RNG диктира што ќе се случи следно додека работ на куќата и RTP го одредува вашиот целокупен принос. Исто така, нема елемент на човечка грешка или чувства. Затоа, газете внимателно бидејќи куќата секогаш ќе ја има последната смеа.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости