Хрватската сцена на коцкање во живо

Новости

2020-10-18

Хрватска е дефинитивно земја што сакате да ја посетите ако сакате да играте во физичко казино, поради нејзините прописи, кои се широко отворени, особено кога се споредуваат со другите европски земји. За многу луѓе, главно туристи, коцкањето е една од најпопуларните активности досега. Тоа е дозволено во Хрватска, па затоа многу луѓе ја посетуваат оваа земја.

Хрватската сцена на коцкање во живо

Физичките казина сè уште се многу популарни

Кога станува збор за регулативите на физичките казина во Хрватска, тие се многу опуштени. Ова значи дека игрите што можете да ги играте на овој тип на казина во живо како маса ga mes или Texas hold'em покер се достапни во многу хрватски градови. Има и лотарија со која раководи Хрватска Лутрија, како и многу игри на среќа како спортско обложување, бинго и кено. Поради овие неверојатни регулативи, има многу физички казина во Хрватска и едно од најголемите постои во Плованија, наречено Казино Минерва. Казината се исто така туристички фактор, бидејќи многумина имаат хотели. Ова е навистина предност.

Онлајн казина се уште се развиваат во Хрватска

Од 2010 година, онлајн казината се дозволени во Хрватска. Ова затоа што тогаш беше воведен нов акт за коцкање. Овој акт во основа ги поставува работите како што се барањата за лиценцирање, даночниот режим за коцкарските компании, а исто така и за играчите, и ја опишува улогата на телото за надзор на коцкањето. Во 2014 година беа направени и други измени на овој закон, што резултираше со построги услови за лиценцирање. Брендовите во денешно време ќе треба да обезбедат доказ за усогласеност и исто така да бидат подготвени да бидат проверени и ревидирани од властите, што е многу важно. Покрај сето тоа, тие треба да исполнуваат и одредени технички спецификации.

Во овие казина е можно да се игра Тексас холдем покер во живо,блек џек во живо, во живо рулетд и други игри во живо . Овие, се разбира, покрај оние што се редовните достапни игри. Можете да играте која било од игрите што сакате, така што нема што да се грижите. Само изберете го оној кој најмногу ви се допаѓа.

Во останатиот дел од Европа

Има и други европски земји кои имаат поголем пазарен удел во однос на онлајн коцкањето од Хрватска, особено Обединетото Кралство. Ова е најмногу затоа што Хрватска сè уште ја воспоставува својата интернет инфраструктура, додека во ОК и низ цела Европа ова е нешто што веќе е направено некое време. Не само што има неколку казина достапни за играчи во ОК. Овие казина се движат од генерички сајтови каде што е возможно да се пристапи до игри како што се блек џек и жив тексашки холдем покер до поспецифични локации како покер-страници каде што давателите се специјализирани само за покер игри. Овие специфични ниши страници нудат многу верзии на игри, вклучувајќи широк спектар на маси, бонуси и исплати, што е совршено за оние кои сакаат покер. Можно е дури и да се игра во живо Texas hold'em и други варијанти во живо, така што тоа е предност за играчите.

Не е само бројот на провајдери што го овозможи овој успех во ОК во споредба со Хрватска, туку е поврзан и со регулативите на земјата. Хрватска почна да го регулира коцкањето преку Интернет дури во 2014 година, додека многу земји започнаа порано. Плус, Хрватите имаат недоверба во безбедноста на интернетот, а има многу луѓе кои не знаат како да се справат со компјутер. Ова, очигледно, ги тера да не сакаат да користат кој било начин на плаќање преку Интернет. Дополнително, има многу процесори за плаќање кои сè уште се воспоставуваат во оваа земја. Дополнително, играчите можат да бидат оданочени до 30% од она што го заработуваат казино во живо.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости