Evolution Gaming партнери со QTech

Новости

2021-01-25

Еволуција игри дефинитивно ја засили својата игра сега кога тие се здружија со Qtech Games. Тоа значи дека нивниот свет порасна, што е нешто многу добро за овој бренд и тоа беше една од нивните цели за 2021 година. Овој договор е еден од најдобрите што можеле да го направат и сигурно ќе им донесе многу среќа долж години, особено кога станува збор за давање на Evolution и Qtech многу клиенти.

Evolution Gaming партнери со QTech

Подобрените можности на платформата на Qtech

Според условите на аранжманот направен помеѓу QTech и Evolution Gaming, QTech дополнително ги подобри можностите на својата платформа, со пакетот содржини од Evolution што тие го ставија на располагање за своите клиенти, а исто така и за нивните играчи.

Ова партнерство ќе ја види дистрибуцијата, преку платформата QTech, на класични игри како блек џек, бакара, рулет па дури и со 3 карти покер на регионалните претпочитани игри како што е индискиот Андар Бахар. Ова е сигурно голема предност за оние кои сакаат да ги играат овие игри и, очигледно, за оние кои се заинтересирани да пробаат нови. Освен тоа, има многу играчи кои секогаш сакаат да пробуваат нови игри, па затоа е совршено оваа платформа да ги вклучува сите видови игри.

Неверојатно портфолио на дилери во живо

CCO на QTech Games, Улф Нордер изјави дека се многу среќни што имаат партнерство со Evolution Gaming. Очигледно е дека на нивното неверојатно портфолио на дилери во живо не му треба вовед. QTech Games е интегриран со најголемите игри од врвните светски провајдери - и Evolution сега е дел од таа група, за среќа.

Очигледно е дека има огромна можност кога станува збор за приходите на операторите поради фактот што казиното во живо останува возбудлив сектор сам по себе. Беспрекорната интеграција ги опремува QTech клиентите со најдобри игри во живо за нивните крајни корисници.

Има и ненадмината опција за прилагодување, посветени маси и домашни дилери кои ќе зборуваат и други јазици освен англискиот за да им олеснат на другите луѓе да играат. Освен тоа, тоа е она што му треба на пазарот. Дефинитивно има огромен раст во однос на вертикалата на казиното, иако пандемијата трае во денешно време, а QTech едвај чека да види како овие игри ќе се претстават на голем број нови пазари.

Платформа за секоја земја

Со мобилен апликации, сеопфатно известување и, исто така, алатки за маркетинг, плус локална јазична поддршка 24/7, платформата на QTech е локализирана за секоја земја. Овој договор е сигурно пофален од Evolution како понуда бидејќи е поттик за нејзините глобални амбиции.

Портпаролот на Evolution рече дека овој договор дефинитивно го проширува меѓународниот опсег на Evolution, бидејќи ги отклучува неискористените пазари во Азија, Источна Европа и Латинска Америка. Брендот се обврзува да испорача привлечни искуства со играчи во живо за клиентите, кои апсолутно ги сакаат овие игри, возбудата од играњето во казино во реалниот свет, додека беспрекорната локализирана експертиза на QTech е совршено погодна за Evolution.

QTech е пионер во однос на дистрибуцијата низ Азија и другите региони, така што е сосема природно за Evolution да се радува на тоа како нивните игри се поврзуваат со различни и разновидни групи на публика. Evolution секогаш создава иновативна и возбудлива содржина за своите играчи со цел да го понуди најдоброто искуство.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости