iSoftBet ја дебитира забавната игра со карти за црвено куче

Новости

2022-04-15

Eddy Cheung

Дали некогаш сте ја пробале среќата на играта покер Red Dog? Па, на 14 јануари 2022 година, iSoftBet одлучи да ја додаде оваа брза игра со карти во својот каталог на игри со балон. Очекувано, главната цел е да го завршиме турнирот со најголем број чипови. 

iSoftBet ја дебитира забавната игра со карти за црвено куче

Според шефот на игри на iSoftBet, Марк Клакстон, Red Dog е директна, но брза игра со карти која им дава нешто различно и освежувачко на играчите. Тој рече дека правилата на играта се едноставни за разбирање, а играчите треба да се подготват за непречена игра со големи победи. Дали е тоа вистина? Продолжете да читате!

Како да се игра црвено куче

Прво и основно, Red Dog користи шпил со 52 карти, слично на другите игри со карти. Аце е највисоко рангирана карта во оваа игра, а две се најниски. Исто така, мултиплеер верзијата на оваа игра може да вклучи двајца до десет играчи. Значи, не е ништо ново да живеат казино покер играчи со сите средства. 

Играта започнува откако гејмерите ќе стават почетен облог. Потоа, дилерот ќе извлече две карти со централен простор за третата картичка. Ако вредноста на третата картичка е нешто помеѓу првите две карти, облогот победува. Запомнете дека исплатата е поголема ако јазот помеѓу картичките 1 и 2 е помал. 

Во меѓувреме, облогот станува притисок ако првите две карти формираат пар. Туркањето се случува ако ниту една рака не изгуби или победи. Или со други зборови, вредноста на раката на играчот е иста со вредноста на раката на дилерот.

Плаќања за црвени кучиња и стратегии за обложување

Red Dog е игра погодна за играчи по сите индикации. За почеток, минималните и максималните ограничувања за облози се грижат за сите буџети. Акцијата можете да ја фатите со само 0,10 и дури 100. 

RTP-мудар, Red Dog стои високо меѓу нив најдобрите казино игри во живо. Оваа игра има повеќе од просечна стапка на враќање од 97,2%, што се преведува на 2,8% работ на куќата. Забележете, сепак, дека работ на куќата може да се зголеми како што се зголемува и бројот на палуби. 

Како и со класичната покер игра, играчите на Red Dog можат да одлучат кога да кренат, да застанат или да удираат. На пример, можете да кренете по делењето на првите карти. За возврат, ова го удвојува првичниот облог и обезбедува поголема победа. Но, генерално е одлична идеја да се подигне кога ширењето е најмалку 7, бидејќи играчите имаат предност над куќата.

Друга работа, оваа игра со карти е брза. Затоа, на зелените раце на почетокот може да им биде малку поразително. Но, штом ќе развиете оптимална стратегија за играње на вашите први две карти, играта е исто толку едноставна како што е. 

iSoftBet Успешни партнерства

Очигледно е дека овој агрегатор на игри ужива во прилично ѕвездена година досега. Покрај повеќекратните изданија на игри, компанијата успеа да склучи важни зделки за да ја зголеми својата глобална привлечност на играчите и влез на нови пазари.

Во јануари, агрегаторот на содржина потпиша договор со Gauselmann Group, германски оператор на онлајн казино. По договорот, висококвалитетните игри на маса и слот машини на iSoftBet ќе бидат достапни за германските играчи преку брендот Merkur Spiel на операторот. Играчите сега можат да пристапат до водечките титули како наградуваниот Moriarty Megaways, Gold Digger, Lantern and Lions и Majestic Gold Megaways.

Во текот на истиот месец, iSoftBet склучи договор со United Remote за да ги понуди своите високонаградувачки слот машини низ Европа. Договорот ќе овозможи слот-машините на програмерите да станат достапни во казината во живо на United Remote како Tigerspin, BetandPlay, Lapalingo и многу други. Вреди да се напомене дека United Remote има огромен број следбеници на германскиот пазар на iGaming.

Брзо напред до февруари 2022 година, iSoftBet ја објави својата намера да доминира на бугарскиот пазар на iGaming откако склучи договор со Kaizen Gaming. Играчите во оваа јурисдикција за игри ќе уживаат во целата збирка наслови на програмерите, вклучувајќи ја неодамна објавената игра со карти Red Dog. Последниот договор уште повеќе ги зајакнува односите меѓу двајцата по претходното партнерство на iSoftBet со Стоиксиман во 2019 година.

iSoftBet Партнери BGaming

На 28 февруари, iSoftBet влезе во соработка со популарниот провајдер за игри BGaming. Во оваа уникатна соработка, забавните наслови на BGaming сега ќе се дистрибуираат преку iSoftBet's GAP (Gaming Aggregation Platform). Ова ги вклучува популарните слотови како Aztec Magic Bonanza, Clover Bonanza, Joker Queen и многу други. 

По договорот, главниот комерцијален директор на iSoftBet, Федерика Фаџано, рече дека компанијата е возбудена што ќе работи со BGaming и ќе им обезбеди на своите играчи иновативните наслови на агрегаторот. 

Од друга страна, Александар Шавел, раководител на одделот за развој на бизнис во BGaming, рече дека интегрирањето на iSoftBet ќе отвори повеќе можности за развивачот на игри. Тој изрази уверување дека операторите под платформата за агрегација на iSoftBet ќе ги ценат насловите на BGaming со сосема нови карактеристики и механика на играта. 

Севкупно, iSoftBet е подготвен за величина доколку продолжи најновиот тренд. Сепак, казино во живо играчите сè уште со нетрпение го чекаат првото движење на компанијата во оваа футуристичка индустрија.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости