SimplePlay номиниран за пет IGA награди за 2022 година

Новости

2022-03-14

Eddy Cheung

Како Evolution, NetEnt, Big Time Gaming и Microgaming доминираа на гејмерската сцена со години. Но, иако ова се некои од најголемите брендови во индустријата, тие го немаат сето тоа. Современите гејмери се повеќе склони да играат локални или персонализирани игри со допир на сопствената култура. И ова е местото каде што SimplePlay цвета.
SimplePlay е развивач на игри на автомати со бројни наслови прилагодени за поголемите азиски и западни пазари. Всушност, компанијата се истакна толку во оваа категорија што доби ИГА номинација за учество во пет натпреварувачки категории. Настанот ќе се одржи на 11 април 2022 година во хотелот Савој, Лондон. 

SimplePlay номиниран за пет IGA награди за 2022 година

Пет номинации во движење

Прво, Пок Денг од SimplePlay ќе биде финалист во категоријата Игра на годината. Ова е тајландска игра со карти каде играчите имаат за цел да создадат рака посилна од раката на дилерот. Во оваа категорија, SimplePlay ќе се бори против врвните имиња како Yggdrasil, Pragmatic Play, SA Gaming, меѓу другите.

Агрегаторот исто така беше номиниран за Австралија/Азија фокусиран на снабдувач на технологија на годината. Како што беше кажано претходно, каталогот на игри на Simple Play е прилагоден главно за азиската публика. Во оваа категорија, развивачот ќе се соочи со SA Gaming, Tangam Systems и BBIN. 

Друга категорија која ќе привлече големо внимание на овогодинешниот ИГА настан е иноватор на годината. Оваа категорија обично ги почитува одличните иновации како механичарот на Megaways, кои ја обликуваа индустријата за iGaming. Оваа преполна категорија има такви како IGT, BGaming, Push Gaming итн.

Последно, но дефинитивно не и најмалку важно, SimplePlay ќе учествува во RNG Казино добавувач на годината. Оваа категорија дава приоритет на работи како корисничко искуство, иновации и развој на производи. Финалистите во оваа категорија ги вклучуваат Booming Games, Yggdrasil, Pragmatic Play, ThunderSpin и други.

И на крај, SimplyPlay ќе добие шанса да го освои признанието за провајдер на годината. Компанијата ќе се натпреварува со CT Gaming, Gameburger Studios, Yggdrasil, Tom Horn Gaming, само за да наведеме неколку. Среќно на сите претенденти од тимот на LiveCasinoRank!

Препознајте ги и прославете ги најдобрите

Значи, зошто IGA (International Gaming Awards) е посакувана меѓу развивачите на игри и операторите на казино? Се одржува секоја година, IGA е транспарентен настан за игри за чест и славење на напорната работа и иновациите во индустријата. Овој натпревар ги рангира кандидатите врз основа на информации собрани од илјадници читатели на iGaming Post и податоци од други засегнати страни во индустријата. Тие ги земаат предвид работите како професионализам, иновации, технологија итн.
Имајќи го предвид тоа, добивањето номинација за која било од категориите на ИГА е значајно достигнување, оставете го на мир да победите. Како што можеби знаете, конкуренција за играчи меѓу онлајн казина во живо е пресечено. Значи, очигледно е дека развивачот на игри или казино во живо со најдобро портфолио ќе привлече повеќе играчи. 

Видете го ова; повеќето играчи на автомати и онлајн казина би ги фаворизирале гејмерите од победникот на Слот-провајдер на годината. Од друга страна, кој не би сакал да ја игра играта на годината во 2022 година? Сигурно не ти! Значи, сè е за зајакнување на севкупната привлечност на компанијата, со што ќе се отворат повеќе можности за проширување. 

Наскоро доаѓаат повеќе SimplePlay игри на маса

SimplePlay може да се пофали со неколку забавни игри на маса, особено Пок Денг или Пок Као. Играта со карти во Тајланд е за удирање на раката на дилерот и може да се игра со најмногу 17 играчи, вклучувајќи го и дилерот. Секој играч добива две карти, по што може да одлучи да извлече уште една карта или да стои. Потоа, дилерот ќе ги спореди рацете пред да го одреди победникот. Ништо комплицирано!

Но, да бидам искрен, колекцијата на игри на маса на SimplePlay не е најдобрата. Примарниот фокус на компанијата веќе некое време е на слот-игри со азиска тематика. Но, сето тоа ќе се смени оваа година бидејќи повеќе игри на маса ќе ја погодат библиотеката која постојано се проширува. Тоа е затоа што SimplePlay планира да започне со пренос на казино игри во живо со прекрасни дилери, HD квалитет и фер маси.

За жал, обожавателите на SimplePlay ќе чекаат до Q2 од 2022 година за да ги положат своите раце на овие игри. Нашироко се очекува дека baccarat, „кралот“ на азиските казино маси, ќе биде првиот што ќе го лансира. Се разбира, играта ќе има фантастични функции како големи победи, бонуси и аватари. Ова можеби е годината кога SimplePlay конечно ќе го бара своето заслужено место во просторот на казино во живо.

Нешто за SimplePlay

SimplePlay е релативно нов развивач на онлајн казино игри, откако беше лансиран во 2019 година. Но, и покрај тоа, компанијата веќе може да се пофали со 60+ наслови на игри со повеќе лансирање редовно. Нивните видео слотови имаат уникатни карактеристики како што се проширувачки макари и 3.125 линии за плаќање. Исто така, вообичаено е да се најдат диви диви, распрснувачи, бесплатни вртења, наредени симболи итн.
Друга игра што помага SimplePlay да се истакне е Fisherman Gold базирана на вештини, која поддржува режим на повеќе играчи. Играта има и возбудлив множител на топови до 10 пати повеќе од влогот, што нема често да го најдете. И за да се обезбеди транспарентност и правичност, сите SimplePlay игри се тестирани од BMM Testlabs.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости