Yggdrasil го додаде GameArt како нов партнер

Новости

2020-12-26

Со приклучување Игдрасил Мастер програма за игри, Игра уметност е способен да креира и, исто така, да дистрибуира неверојатна содржина за игри со користење на технологијата CATI на овој бренд. Ова е во основа претходно конфигуриран комплет подготвен за регулација за развој на игри. Тоа им овозможува на студијата и на програмерите да применуваат стандардизирана технологија за да развиваат и дистрибуираат игри низ целиот свет. Значи, ако сакате да играте во казино во живо, на пример, тогаш можете да го направите тоа многу лесно.

Yggdrasil го додаде GameArt како нов партнер

На студиото Yggdrasil Gaming Masters дефинитивно им се допаѓа пристапот до CATI, како и огромната мрежа на оперативните партнери на овој бренд на неколку регулирани iGaming пазари. Еден од нив е GameArt, кој може да гради и дистрибуира игри низ целиот свет со цел да го максимизира приходот со соработката со Yggdrasil.

Висококвалитетни брендови е еднакво на квалитетно партнерство

GameArt е еден од лидерите кога станува збор за провајдерите на игри. Обезбедува најсовремени игри и има огромно портфолио на HTML5 слотови од светска класа со извонредна графика и одлична игра, на неколку пазари. Овој добавувач нуди и една од многуте разновидни мрежи за џекпот во оваа индустрија.

Yggdrasil е познат низ целиот свет бидејќи е еден од ретките брендови што освоил место на врвот. Тоа е затоа што тие се навистина добри во она што го работат. Тие развиваат неверојатни игри со најразновидни теми кои го привлекуваат вниманието на играчите, а тоа е нешто што многу програмери не можат да го направат.

Ова партнерство е благослов за двата од овие брендови бидејќи тие можат многу да имаат корист еден од друг. Има многу да се научи и има многу раст што можат да го направат заедно, нешто што многу партнерства го немаат.

Мислења од Yggdrasil и GameArt

Стјуарт Мекарти, кој е раководител на програми за партнери во Yggdrasil, изјави дека оваа година беше одлична кога станува збор за растот на програмата YG Masters, која беше поттикната од лансирањето на нивната револуционерна технологија CATI. Тие се многу среќни и горди со успехот на програмата и воодушевени што работат со толку многу успешни и високо талентирани студија како GameArt кои можат да ги одведат до нови височини.

Извршниот директор на GameArt, Стефано Пиконе, рече дека кога станаа партнери на YG Masters и почнаа да ја користат технологијата CATI, тогаш можеа многу брзо да го развијат развојот на нивната содржина и да ги дистрибуираат своите стратегии, достигнувајќи тотално нова публика на глобално ниво. Тие се многу импресионирани од успехот на оваа програма на Yggdrasil и се воодушевени што ќе соработуваат понатаму со нив за да напредуваат уште повеќе, што е нешто што ќе се случи.

За GameArt

GameArt е регистриран во 2013 година и оттогаш развива игри за онлајн казина. Нивните игри се неверојатно уметничко дело, што е нешто што играчите дефинитивно го ценат. Овој бренд рапидно расте кога станува збор за неговата популарност, особено затоа што тимот зад него е многу иновативен, вистинска предност.

Сите нивни игри може да се играат преку мобилни уреди бидејќи тие се развиени во HTML5. Плус, овие може да се интегрираат во сите платформи без никаков проблем. Ако сакате да играте игри со висок квалитет, тогаш дефинитивно треба да ги проверите оние на GameArt, кои дефинитивно се одличен избор. Ќе бидете изненадени со темите, квалитетот и, особено, со играта на игрите што ги развива GameArt.

Можете да си поминете одлично. Нема потреба да трошите пари и да не се забавувате многу, особено затоа што во денешно време казината имаат многу игри на располагање и има многу развој на овој оддел.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости