Добрите и лошите страни на користењето на American Express во казина во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

American Express е добро позната компанија ширум светот која обезбедува низа кредитни и дебитни картички, првенствено за клиенти во Соединетите Американски Држави. Иако сега работат слично како нивните ривали VISA и Mastercard, долго време имаа чувство на ексклузивност и беа поврзани со многу елитни фигури.

Каде што е достапно, користење на American Express за да се направи депозит е едноставно како и секоја друга кредитна картичка:

 1. Отворете ја страницата за казино во живо и притиснете го копчето „депозит“ на врвот на страницата.
 2. Изберете American Express како опција за плаќање.
 3. Внесете ги вашите лични податоци и изберете го износот на депозитот.
 4. Притиснете за потврда и во повеќето случаи средствата ќе се додадат на вашето салдо веднаш.
Добрите и лошите страни на користењето на American Express во казина во живо

Предности на користење на American Express во живи казина

 • American Express има репутација за безбедност на највисоко ниво за сите нивни трансакции, дури и во споредба со ВИЗА или Mastercard. Тие автоматски ќе дејствуваат за да ги обезбедат сметките каде што ќе се најде каква било сомнителна активност.
 • Онаму каде што е прифатено, депозитите на American Express во казина во живо се завршуваат исклучително брзо.
 • Има некои казина кои нудат специјални бонуси чисто за депозити направени со American Express. Постојат повеќе казина кои имаат посебни поволности на American Express кои често се позначајни од обичните.
 • Постои низа опции за типови на картички, вклучувајќи кредитни картички, дебитни картички, подарок картички, и повеќе.
 • American Express има исклучително висок лимит за депозит до 100.000 долари.
 • Казината што се фокусираат на American Express може да дозволат повлекување до 100.000 долари кога сметката е исто така поврзана.
 • Казината со American Express може да се сметаат за исклучително безбедни бидејќи компанијата внимателно ги проверува нивните деловни клиенти.
 • Достапни се целосни опции за услуги на клиентите 24/7.

Недостатоци на користењето на American Express во казина во живо

 • Ограничени места за користење на картичката во споредба со VISA или Mastercard.
 • Картичките често доаѓаат со значителни месечни надоместоци. Целосна табела за такси на American Express може да се најде на нивната веб-страница.
 • Извршувањето трансакции може да има такси во зависност од износот.
 • Нема опција за повлекување на картичка на American Express ако тоа е се што е во сопственост.
 • Не е невообичаено трансакциите да се одложат поради дополнителни проверки.

Совети за користење на American Express во казина во живо

Кога користите American Express во казина во живо, има неколку совети што треба да ги имате на ум за искуство без мака:

 • Најдете казино со добра репутација: Најди казино во живо кое има одлични критики и силна репутација за работи како безбедност и услуги на клиентите.
 • Проверете дали прифаќаат American Express: За најдобро искуство, проверете дали казиното во живо прифаќа American Express и за депозити и за повлекувања.
 • Проверете за конкретни награди и промоции на AmEx: Проверете дали вашиот AmEx може да ви добие конкретни бонуси кога депонирате и играте, како на пр враќање на готовина, бесплатни вртења или дури бонуси за натпревар.
 • Поставете го вашиот буџет за играње: Иако лимитот за депозит за American Express е висок, сепак треба да бидете сигурни дека имате ограничување на буџетот за играње пред да започнете.

Следејќи ги овие совети, можете да ги максимизирате придобивките од користењето на вашата American Express картичка во казина во живо, истовремено обезбедувајќи безбедно и пријатно искуство со коцкање.

Заклучок

Како метод за депонирање, American Express не е толку популарен како VISA или Mastercard, првенствено затоа што не е прифатен во блиску до толку казина и доаѓа со многу дополнителни такси за користење. Сепак, за оние места каде што може да се користи, тој е исклучително брз, безбеден и може да дојде со многу дополнителни бонуси на врвот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали неамериканците можат да добијат American Express?

Додека American Express е првенствено картичка само за САД, можно е и за лица кои не се од САД да добијат една, иако е многу потешко. Постои и верзија на American Express достапна специјално во ОК.

Какви видови надоместоци имаат картичките на American Express?

Тоа е прилично долг список, но за неколку примери, таксите на American Express може да се движат од месечни и годишни надоместоци само за да се задржи картичката активна, до такси наметнати за плаќање во други земји, како што се казина во живо кои работат надвор од САД.

Дали може да се повлечете со помош на картичката American Express?

Без разлика дали се работи за кредитна или дебитна картичка, казина во живо во моментов не даваат можност за повлекување со помош на American Express. Можете да вложувате депозити, но ќе ви треба или банкарска сметка или некој вид е-паричник за да ги повлечете средствата.

Дали има ограничување колку може да се депонира со American Express?

Не постои специфичен лимит за депозит поврзан со American Express, меѓутоа, индивидуалните казина во живо и самите American Express може да имаат ограничувања за поединечни трансакции. За овие, тие може да се најдат во условите и условите на секоја од нив.

Водич за почетници за користење на American Express во казина во живо

Водич за почетници за користење на American Express во казина во живо

Практичноста и безбедноста на трансакциите со коцкање преку Интернет доведоа до популарност на сигурни начини на плаќање во казина во живо. American Express, или Amex, е широко призната и доверлива опција за плаќање која нуди бројни придобивки за играчите. Овој сеопфатен водич ќе ви обезбеди чекор-по-чекор инструкции, информации за такси и ограничувања, алтернативни опции за плаќање и одговори на најчесто поставуваните прашања. До крајот, ќе ги имате сите потребни знаења за самоуверено користење на American Express за вашите онлајн трансакции со коцкање во казина во живо.

Депозити и повлекувања во живо во казино со American Express

Депозити и повлекувања во живо во казино со American Express

Добре дојдовте во нашиот сеопфатен водич за правење беспрекорни депозити и повлекувања во казино со помош на American Express. Во оваа статија, ќе ви обезбедиме чекор-по-чекор инструкции, ќе ги објасниме таксите и ограничувањата, ќе понудиме совети за добивање на најдобри награди и плаќање на најниски такси и ќе одговориме на вообичаените ЧПП. До крајот, ќе ги имате сите информации што ви се потребни за самоуверено користење на American Express за вашите онлајн казино трансакции. 

Плаќања во казино AMEX: кредитни, дебитни и картички за подарок

Плаќања во казино AMEX: кредитни, дебитни и картички за подарок

American Express (AMEX) е добро позната и широко користена опција за плаќање во различни индустрии, вклучително и во казина во живо. Како начин на плаќање, AMEX нуди одредени предности и размислувања. Тој е широко прифатен во многу реномирани онлајн казина и платформи за дилери во живо, обезбедувајќи им на играчите удобен и безбеден метод за правење депозити и повлекувања. Кога користите AMEX, депозитите обично се обработуваат веднаш, дозволувајќи им на играчите да ги финансираат своите казино сметки без одложувања. Од суштинско значење за играчите на казино во живо е да истражуваат и да изберат реномирани онлајн казина кои прифаќаат AMEX и да ги прегледаат условите и условите пред да го користат AMEX како опција за плаќање.