Како да поставите сметка на PayPal за игри во казино во живо?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

PayPal не е само една од најголемите платежни услуги во светот - тој е толку добро познат што дури и не треба многу запознавање со повеќето луѓе. Ниту еден друг електронски паричник не е толку широко користен во светот денес во толку многу земји: PayPal е достапен во околу 200 нации, што го прави најпопуларниот електронски паричник таму.

Не е изненадување што сајтовите за казино на PayPal, исто така, стануваат се попознати од година во година, но ако сте нови за коцкање или претходно не сте користеле PayPal во казина во живо, можеби се прашувате како можете да започнете со PayPal во живо казина.

Во оваа статија, ќе ви дадеме брз преглед чекор-по-чекор кој ќе ви помогне да започнете со забавни игри со дилери во живо и сето тоа со користење на сметка на PayPal.

Како да поставите сметка на PayPal за игри во казино во живо?

5 чекори Како да поставите сметка на PayPal за коцкање

Поставувањето на вашата PayPal сметка за коцкање во казино во живо не се разликува од користењето на електронски паричник за други онлајн услуги. Накратко, можете да го користите PayPal за да платите за какви било услуги преку Интернет - вклучително и коцкање со казино во живо.

Ако веќе имате активна сметка на PayPal, можете директно да скокнете на казино-страниците на PayPal со читање на првиот чекор во ова упатство подолу. Но, ако сте нов во PayPal, следете ги овие пет чекори кои ќе ве одведат од нула до уживање во живо дилер игри за неколку минути.

1. Најдете сајтови за казино на PayPal

Пред да започнете, треба да ги откриете најдобрите веб-локации што користат PayPal. PayPal е незгоден електронски паричник поради неколку причини:

  • Компанијата не дозволува коцкарски трансакции во одредени јурисдикции каде што коцкањето е, генерално, нелегално.
  • Не сите казина во живо користат PayPal (дури и ако коцкањето е легално во нивната јурисдикција).

Поради овие две причини, наоѓањето казино со депозит во PayPal може да биде малку комплицирано, особено ако сте нови во живо казино коцкање.

За среќа, составивме а листа на казина во живо на PayPal кои одговараат токму на оваа цел. Овие казина на PayPal се проверени, потврдени и сите дозволуваат користење на PayPal и за депозити и за повлекувања, се додека коцкањето е легално во вашиот регион. Изберете соодветно PayPal казино од нашите споредби и пријавете се за сметка за казино во живо таму.

2. Регистрирајте се за сметка на PayPal

Следно, треба да ја отворите вашата сметка на PayPal, која ќе ја користите за депозити во живо во казино. За тоа, одете на почетната страница на PayPal и изберете да отворите „Лична“ сметка (не „Бизнис“). Тоа е точниот тип на сметка за какви било лични трансакции преку Интернет, вклучително и депозити во казино во живо.

Потоа ќе биде побарано да внесете неколку детали: вашето име, телефонски број, адреса на е-пошта и лозинка (погрижете се да изберете безбедна). Потоа, ќе треба да внесете неколку детали за контакт, вклучувајќи ја и домашната адреса.

3. Потврдете ја и потврдете ја вашата сметка на PayPal

PayPal е познат и почитуван по својата висока безбедност и затоа, секој корисник на PayPal мора правилно да ја потврди својата сметка. PayPal ќе ве поттикне да ја потврдите адресата на е-пошта и телефонскиот број. Запомнете, вашиот телефонски број мора да биде активен, бидејќи секогаш кога ќе се најавите на вашата сметка или ќе направите какви било трансакции преку Интернет, ќе треба да внесете код за потврда што се испраќа на вашиот телефон преку текстуална порака.

Навистина советуваме да се осигурате дека вашиот телефонски број работи правилно (како и вашата адреса на е-пошта), бидејќи може да биде главоболка подоцна да ги промените овие детали во вашата сметка. Тоа само ќе предизвика дополнителна конфузија и одложувања, затоа погрижете се да користите соодветни информации за контакт кога ја поставувате сметката на PayPal.

4. Поврзете го вашиот PayPal со вашата банка или картичка

За да ја користите вашата PayPal сметка за депозити во живо во казино, треба да имате средства за финансирање на сметката на казиното што, пак, значи дека треба да имате средства во вашиот PayPal.

Технички би можеле да ги натерате луѓето да испраќаат пари на вашиот PayPal - само ќе им треба вашата адреса на е-пошта на PayPal и потоа можете да ги користите овие средства за направи живи депозити во казино. Но, многу полесна и попогодна опција е поврзувањето на a дебитна картичка или банка на вашиот PayPal.

Со поврзување на вашата дебитна картичка или банкарска сметка со PayPal, електронскиот паричник ќе делува како поврзувачка врска помеѓу казиното во живо и банката, но вашите средства на крајот ќе доаѓаат од вашата редовна тековна сметка. Во многу случаи, користењето на PayPal во казина во живо е многу полесно и поудобно отколку користењето на самата дебитна картичка бидејќи трансакциите со PayPal траат само неколку кликања (и се обработуваат веднаш).

5. Направете го вашиот депозит во живо во казино користејќи PayPal

Откако ќе имате сметка на PayPal со некои средства (или поврзана дебитна картичка/банкарска сметка), подготвени сте да играте во казино на PayPal. Сега се што треба да направите е да ја отворите страницата „благајник“ на вашата сметка во казино во живо каде што ќе го најдете копчето за депозит. Кликнете на неа, внесете го саканиот депозит и изберете PayPal како начин на депозит. Ќе бидете упатени до портата на PayPal каде што треба да се најавите, да го потврдите вашиот идентитет и да ја потврдите трансакцијата.

Откако ќе го потврдите депозитот во живо во казино, можете да одите и можете да започнете со вашето искуство со казино PayPal!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е потребно за да се отвори сметка на PayPal?

Во зависност од вашата локација, треба да внесете некои лични податоци и можеби ќе треба да доставите доказ за лична карта и доказ за адреса за да ја активирате вашата PayPal сметка. Вообичаено, потребни се само неколку моменти за да се отвори сметка на PayPal, бидејќи можете лесно да се регистрирате само со вашата е-пошта и лозинка.

Како да го користите PayPal за онлајн коцкање?

Можете да го користите PayPal за коцкање со казино во живо со регистрирање на веб-локации кои користат PayPal и да го направите вашиот депозит преку вашата PayPal сметка. Потребна ви е само активна сметка на PayPal и сметка во казино во живо - останатото е прашање на неколку кликања на копчињата.

Како да ја поврзете вашата сметка на PayPal со казино во живо?

Можете да ја поврзете вашата сметка на PayPal со вашето казино во живо со избирање на PayPal како начин на депозит кога го правите вашиот прв депозит во казиното во живо. Само изберете PayPal во делот за каса, потврдете го депозитот и после тоа вашата сметка ќе биде поврзана.

Дали е дозволено коцкањето со PayPal?

Коцкањето со PayPal е дозволено само за играчи кои живеат на места каде што самото коцкање е дозволено. Со други зборови, ако сте жител на држава или земја каде што активностите на коцкање преку Интернет се легални и дозволени, можете да пристапите до коцкањето со PayPal. Сè зависи од вашето живеалиште и локалните закони и прописи.

Каде можам да најдам казино сајтови на PayPal?

Можете да го најдете најдоброто казино со депозит во PayPal со проверка на нашите списоци за споредба овде на Live CasinoRank. Меѓу другото, составивме целосна споредба на најдобрите казина во живо што прифаќаат PayPal. Изберете кое било од наведените казина во живо за да започнете со коцкањето со PayPal.

PayPal наспроти други начини на плаќање во казино во живо 2024

PayPal наспроти други начини на плаќање во казино во живо 2024

Како што истражувате во казино игрите во живо, избирајќи соодветен начин на плаќање со достапни бројни начини на депозит, од суштинско значење е да го најдете оној кој најдобро одговара на вашите потреби. Со широк избор на опции, од е-паричници до традиционални банкарски решенија, можете лесно да најдете соодветен избор за вашите потреби.

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal во казина во живо

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal во казина во живо

PayPal е една од најпопуларните платформи за плаќање не само за казина во живо, туку и за сите дигитални плаќања многу години. Тоа е првото име на кое повеќето луѓе мислат кога се работи за онлајн плаќања, а подолу се сите главни предности и недостатоци од користењето за вашите плаќања во казина во живо.