Како да се користи Paysafecard во живи казина?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

PaysafeCard е популарен метод за депозит во се поголем број казина во живо низ Европа. Обезбедува сигурен начин на плаќање со опција за целосно анонимни плаќања кои не откриваат никакви лични податоци на интернет.

Подолу се дадени целосни информации за тоа како да го користите системот.

Како да се користи Paysafecard во живи казина?

Како да го користите системот PaysafeCard

Иако главниот концепт на PaysafeCard е систем на ваучери, повеќето корисници ќе го препознаат како сличен на начините на плаќање со припејд картичка.

Ако сакате да користите PaysafeCard во живи казина, можете да ги следите чекорите подолу:

 1. Прво, проверете со LiveCasinoRank кои живи казина прифаќаат депозити на PaysafeCard.
 2. Откако ќе најдете казино во живо што учествува, одете на страницата и направете сметка ако веќе немате.
 3. Откако вашата сметка е активна, одете на страницата за депозит на казиното во живо.
 4. Изберете PaysafeCard како опција за депозит, изберете износ на депозит и потоа вметнете го кодот за ваучер.
 5. Потврдете ја исплатата и средствата треба веднаш да се додадат на вашата сметка.

Доколку средствата на ваучерот се на нула поради депозитот, тој ваучер станува неактивен. Ретко, некои казина исто така прифаќаат сметка на Paysafe за повлекување, иако повеќето прифаќаат само депозити.

Предности од користењето PaysafeCard во живи казина

Главните позитивни страни на користењето на PaysafeCard одново други начини на плаќање вклучуваат:

 • Плаќање без откривање на лични податоци, што ја подобрува безбедноста.
 • Достапно низ Европа и пошироко и во физички продавници и во онлајн трговците на мало.
 • Салдото може да се следи на едно место преку сметка на Paysafe.

Потенцијални недостатоци од користењето PaysafeCard во живи казина

Негативите зад PaysafeCard за плаќање се:

 • Ограничено на валутата со која е купен ваучерот.
 • Тоа може само да се користи за повлекувања ако има и сметка на Paysafe.
 • Достапноста во физичките продавници може да биде ограничена во некои земји.

Заклучок

Како заклучок, PaysafeCard е пригоден метод за депозит за играчите во живи казина. Со својот систем за ваучери и функционалноста на припејд картичка, PaysafeCard им овозможува на корисниците да вршат анонимни плаќања без да ги изложуваат личните податоци на интернет. Така, таа останува популарна и сигурна опција за плаќање за ентузијастите во живо казино кои бараат удобност и приватност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Може ли да користам PaysafeCard без сметка?

Основните ваучери за депозит работат без разлика дали имате сметка. Потребна е сметка само за следење на состојбата на активните ваучери и ретко повлекување.

Дали некој може да користи PaysafeCard?

Како начин на плаќање, главната граница е тоа што може да се користи само во места каде што има продавници што ги продаваат ваучерите. Меѓутоа, ако сте во можност да купите ваучер во вашата земја, можете да го користите и онлајн во истата валута.

Дали е безбедно да се користи PaysafeCard?

Користењето ваучер за PaysafeCard е малку побезбедно отколку користењето на дебитна или кредитна картичка преку Интернет, бидејќи не ги содржи вашите детали за плаќање на неа. Ако го купите ваучерот во готово, тој е целосно безбеден бидејќи банкарските детали никогаш не се споделуваат.

Како можам да се повлечам со PaysafeCard?

Ако користите само PaysafeCard во формуларот за ваучер, тогаш повлекувањата не се можни. За да го користите системот за повлекувања, ќе треба да се регистрирате за сметка на Paysafe.

Колку време е потребно да се завршат депозитите со PaysafeCard?

Купувањето PaysafeCard, за почеток, е моментално бидејќи е ефективно ваучер како и секој друг. Иако казина во живо може малку да се разликуваат, обично сите плаќања направени со PaysafeCard се завршуваат веднаш.

Депозити, повлекувања и надоместоци на Paysafecard во живо во казино

Депозити, повлекувања и надоместоци на Paysafecard во живо во казино

Постојат многу различни опции за правење и примање плаќања со онлајн казина и иако повеќето работат на ист начин, тие се некои кои прифаќаат различен основен систем. PaysafeCard е една од тие опции, а подолу се сите детали за уникатниот начин на функционирање на системот.

Најдобри бонуси за казино во живо на Paysafecard 2024

Најдобри бонуси за казино во живо на Paysafecard 2024

Ако сте страствен ентузијаст на казино во живо и барате безбеден и удобен начин на плаќање заедно со возбудливи бонуси, бонусите за онлајн казино во живо на Paysafecard можеби ќе ви одговараат совршено. Во оваа статија, ќе ги истражиме предностите од користењето како опција за плаќање и како тоа го подобрува вашето искуство со игри во казино во живо. Подгответе се да истражувате во светот на бонусите за казино во живо на Paysafecard и откријте ги поволностите што ве очекуваат.