Како да креирате сметка на Payz?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во денешно време, можете да најдете многу различни плаќања за да ги користите за трансакции со онлајн казино. Payz е еден од најпопуларните е-паричници што можете да ги користите за таа намена. Тоа е безбедна опција за плаќање што ќе ви овозможи брзи трансакции и за депозити и за повлекувања.

Користењето на Payz за коцкање во казино е прилично лесно, но за да ви помогнеме понатаму, ние од CasinoRank ќе ви ги дадеме сите детали што ви се потребни за поставување на вашата сметка за обложување.

Како да креирате сметка на Payz?

Креирање на сметка на Payz

Пред сè, треба да го завршите Пајз регистрација.

 • Посетете ја веб-страницата на Payz и кликнете на копчето „Регистрирај се“.
 • Наведете ги потребните лични податоци.
 • Изберете корисничко име и лозинка.
 • Прифатете ги T&C (Одредби и услови)
 • Кликнете на „Креирај сметка“ за да ја завршите регистрацијата.

Потврдување на вашата сметка на Payz

Пред да можете да ја користите вашата сметка на Payz за трансакции со казино во живо, ќе треба да ја завршите потврдата на сметката на Payz.

 • Најавете се на вашата сметка на Payz и кликнете на копчето „Потврди“.
 • Следете ги упатствата за да ги обезбедите потребните документи,
  1. Возачка дозвола,
  2. Лична карта,
  3. Комунални сметки,
  4. Селфи,
  5. Пасош.
 • Почекајте да се потврди вашата сметка, што обично трае од неколку часа до неколку дена.

Финансирање на вашата сметка на Payz

Кога вашата сметка е потврдена, можете да продолжите со поставување на одредени средства во неа да се депонира во казино по ваш избор. Еве неколку работи што треба да ги знаете за финансирање на вашата сметка.

 • Payz наплаќа такси за некои опции за финансирање.
 • Некои опции за финансирање може да имаат подолго време на обработка од другите.
 • Кога правите банкарски трансфер, погрижете се да го вклучите бројот на вашата сметка на Payz во упатствата за трансфер.

Депонирање во казино во живо со Payz

Откако ќе ја финансирате вашата сметка на Payz, можете да ја користите за депонирање средства на вашата сметка во казино во живо.

 1. Најавете се на вашата сметка на казино во живо и одете на страницата за депозит.
 2. Изберете Payz како начин на плаќање и внесете го износот што сакате да го депонирате.
 3. Внесете ги деталите за вашата сметка и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Вашите средства треба да се кредитираат на вашата сметка на казино во живо во рок од неколку минути, што ќе ви овозможи почнете да ги играте вашите омилени игри веднаш.

Повлекување од казино во живо со Payz

Кога ќе бидете подготвени да ги искеширате вашите добивки, можете да го користите Payz за да повлечете средства од вашата сметка во казино во живо.

 • Најавете се на вашата сметка на казино во живо и одете на страницата за повлекување.
 • Изберете Payz како ваш метод на повлекување и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
 • Внесете ги деталите за вашата сметка на Payz и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Вашите средства треба да се кредитираат на вашата сметка на Payz во рок од неколку дена, во зависност од времето на обработка на казиното во живо.

Надоместоци и ограничувања

Пред да започнете да го користите Payz, треба да бидете запознаени со таксите што ќе ви се наплаќаат за надополнување на вашата сметка, како и за собирање средства од неа. Надоместокот што ќе ви го наплати Payz зависи од вашата земја и од начинот на плаќање што го користите.

Исто така, одредени ограничувања важат за трансакции од и до Payz, па затоа ние од CasinoRank високо ве советуваме да ги погледнете, бидејќи тие може да бидат различни за секој од вас.

Заклучок

Payz е еден од најпопуларните и најбезбедните начини на плаќање што можете да го користите за правење трансакции со коцкање. Во овој водич, ние од CasinoRank ви дадовме чекор-по-чекор водич за тоа како да го користите овој давател на плаќање и да започнете да играте во рок од неколку минути. Значи, вие сте подготвени да изберете кој било од нив најдобрите казина Payz и започнете го вашето патување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е сметка на Payz?

Payz е сметка за плаќање преку Интернет која ви овозможува да вршите и примате плаќања, да префрлувате средства и безбедно да управувате со вашите пари. Тоа е популарен начин на плаќање за онлајн казина и други онлајн трговци.

Како да добијам сметка на Payz?

За да добиете сметка на Payz, ќе мора да ја посетите нејзината официјална веб-страница и да кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Потоа, треба да го пополните формуларот за регистрација и да ја потврдите вашата новосоздадена сметка.

Дали е бесплатно да се создаде сметка на Payz?

Да, креирањето на сметка на Payz е бесплатно. Сепак, ќе ви се наплаќаат одредени надоместоци за правење трансакции кога ќе ја отворите вашата сметка.

Како да ја потврдам мојата сметка на Payz?

За да ја потврдите вашата сметка на Payz, ќе треба да обезбедите дополнителна документација, како што е копија од вашата лична карта издадена од владата и документ за доказ за адреса. Овие документи можете да ги поставите преку вашата сметка.

Може ли да ја користам мојата сметка на Payz за трансакции во казино во живо?

Да, можете да ја користите вашата сметка на Payz за да ја финансирате вашата сметка на казино во живо и да ги повлечете вашите добивки. Многу онлајн казина прифаќаат плаќања со Payz за трансакции.

Дали има ограничувања за трансакциите со Payz?

Да, постојат ограничувања за трансакциите со Payz, кои варираат во зависност од типот на вашата сметка и користениот метод на финансирање.

Payz наспроти е-паричници: што е подобро за игри во казино во живо?

Payz наспроти е-паричници: што е подобро за игри во казино во живо?

Овие денови, можете да најдете многу опции за плаќање што ќе ги користите за вашето патување со коцкање во казино. Меѓутоа, бидејќи разновидноста е широка, можеби се прашувате која да ја изберете. Две популарни опции се Payz и е-паричници како PayPal, Skrill и Neteller.