Како да отворите сметка на Skrill?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Има многу онлајн казина во живо што можете да ги најдете во денешно време. Тие ви дозволуваат да уживате во вашите омилени маси со дилери во живо, само со користење на вашиот паметен телефон.

За да започнете да играте на некој од тие мобилни казино во живо, не само што ви треба сметка туку и да се подготвите со банкарски метод. Е-паричниците се еден од најпреферираните методи за правење трансакции со казино во живо, каде што Skrill се издвојува од другите. За да ви помогнеме да ја поставите вашата сметка на Skrill, ние од CasinoRank ќе ви дадеме чекор-по-чекор водич за овој процес.

Како да отворите сметка на Skrill?

Чекор 1: Отворете ја сметката на Skrill

Постојат неколку едноставни чекори што треба да ги поминете за да се регистрирате за Skrill:

 • Одете на официјалната страница на Skrill или земете ја мобилната апликација,
 • Кликнете на копчето „Регистрирај се“,
 • Обезбедете ги сите потребни податоци,
 • Откако ќе го пополните формуларот за регистрација, само поднесете го,
 • Одете на вашата е-пошта и активирајте ја вашата сметка.

Чекор 2: Потврдете ја вашата сметка на Skrill

Пред да можете да го користите вашиот Skrill за онлајн трансакции, треба да го потврдите вашиот идентитет. Овој процес е стандарден за секоја онлајн организација, чија цел е да го потврди вашиот идентитет и адреса. За да го завршите, треба да обезбедите скенирана копија или слика од еден од следниве документи:

 • лична карта,
 • Пасош,
 • Возачка дозвола,
 • Комунални сметки,
 • Извод од банка.

Skrill исто така може да побара од вас да испратите селфи на кое држите парче хартија со тековниот датум.

Чекор 3: Додајте средства на вашиот Skrill

Откако успешно ќе го поминете процесот на верификација, можете да продолжите со додавање средства на вашата сметка на Skrill. Ова може да се направи со користење на многу опции за плаќање како што се:

За да додадете средства, треба само да изберете метод и да ги напишете сите потребни податоци за трансакцијата.

Користење на Skrill за онлајн трансакции со казино во живо

Сега кога имате потврдена и финансирана сметка на Skrill, можете да ја користите за онлајн трансакции со казино во живо. Еве ги чекорите што треба да ги следите:

Чекор 1: Изберете казино поддржано од Skrill

Не сите казина во живо го прифаќаат Skrill како начин на плаќање. Затоа, важно е да изберете казино што поддржува Skrill. Ние од CasinoRank го направивме истражувањето за вас и ги собраа најдобрите казина на Skrill за вас.

Откако ќе изберете казино, можете да продолжите да се придружувате и да ја активирате вашата сметка.

Чекор 2: Депонирајте средства на вашата сметка во казино користејќи Skrill

 1. Откако успешно ќе регистрирате сметка во казиното по ваш избор, можете да се најавите и да отидете во делот „Касиерка“.
 2. Таму треба да го изберете Skrill како начин на депозит,
 3. Потоа, ќе бидете пренасочени на страницата на Skrill,
 4. Следно, напишете го износот што сакате да го депонирате,
 5. Потврдете ја трансакцијата.

Чекор 3: Повлечете средства од вашата казино сметка користејќи Skrill

Ако имате добивки на вашата сметка на казино што сакате да ги повлечете, можете да го користите Skrill за да го направите тоа.

 1. Прво, најавете се на вашата сметка во казино,
 2. Внесете го делот „Касиерка“ и притиснете го табулаторот „Повлекувања“,
 3. Изберете Skrill како метод за повлекување,
 4. Внесете го износот што сакате да го повлечете,
 5. Ќе бидете пренасочени во прозорецот Skrill, каде што треба да ги напишете вашите ингеренции за најавување,
 6. Потврдете ја трансакцијата и почекајте да пристигнат вашите средства.

Предности на користење на Skrill за трансакции со онлајн казино во живо

Има неколку предности за користење на Skrill во врвни казина во живо.

 • Безбедност и сигурност: Skrill ги користи најновите технологии за шифрирање за да го заштити вашиот идентитет и средства.
 • Брзина: Трансакциите со Skrill се обработуваат веднаш.
 • Пониски такси во споредба со другите начини на плаќање: Skrill наплаќа пониски надоместоци во споредба со некои други начини на плаќање. На врвот, ќе имате пристап до програма за лојалност за собирање бонус поени. Тие потоа може да се префрлат за вистински средства.

Потенцијални недостатоци при користење на Skrill за трансакции со онлајн казино во живо

Додека Skrill нуди многу предности за онлајн трансакции со казино во живо, има и некои потенцијални недостатоци што треба да се земат предвид, вклучувајќи:

 • Ограничена достапност: Skrill сè уште не е достапен во одредени региони.
 • Потенцијални надоместоци за конверзија на валути: Ако вашето казино во живо и сметката на Skrill се во различни валути, ќе ви наплатат такси.
 • Можност за ограничувања или ограничувања на сметката: Skrill може да ја ограничи или ограничи вашата сметка ако открие сомнителна активност или ако ги прекршите нејзините одредби и услови. Затоа, важно е да ги прочитате и разберете условите и условите на Skrill пред да го користите за трансакции со онлајн казино во живо.

Заклучок

Отворањето сметка на Skrill за онлајн трансакции со казино во живо е јасен процес, кој обично трае само неколку минути. Но, понекогаш, може да се соочите со некои проблеми со него, па ние од CasinoRank ви обезбедуваме детален водич чекор-по-чекор за тоа.

Како што знаете, можете да изберете која било од најдобрите онлајн казино сајтови во живо и да уживате во вашето патување со игри на Skrill во неа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е безбедно да се користи Skrill за онлајн трансакции со казино во живо?

Да, Skrill е безбеден начин на плаќање што ги користи најновите технологии за шифрирање за да ве заштити.

Колку време е потребно за да се отвори сметка на Skrill?

За да го завршите процесот на регистрација на Skrill, ќе ви требаат само неколку минути, но понекогаш може да потрае подолго. За да го избегнете тоа, можете да го следите водичот што ви го обезбедивме од CasinoRank.

Може ли да го користам Skrill за да ги повлечам моите добивки од онлајн казина во живо?

Да, можете да го користите Skrill за повлекување од казина поддржани од Skrill. Сепак, мора да имате потврдени сметки на Skrill и казино за да го обработите овој вид трансакција.

Skrill vs PayPal Live казина 2024

Skrill vs PayPal Live казина 2024

Електронските паричници се едно од најпопуларните банкарски решенија за љубителите на онлајн обложувањето. Тие доаѓаат со многу брзи трансакции и високо ниво на безбедност. Еден од најкористените е-паричници од страна на коцкарите во казино е Skrill и PayPal. И двете се совршени во однос на обложувањето, но имаат разлики што може да ви помогнат да одлучите кој да го користите.

Надоместоци за Skrill, ограничувања, време

Надоместоци за Skrill, ограничувања, време

Има многу опции за плаќање на кои можете да се потпрете за вашето патување во казино. Сепак, Skrill е еден од најкористените е-паричници за таа намена, бидејќи доаѓа со тони поволности.